Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ежедневни приказки !


Pepino

Recommended Posts

Миналата година се прибирам и гледам в съседната кооперация - на малка задънена уличка сме и всеки вижда и чува абсолютно всичко - беше спрял камион и някакви хамали изнасяха от кооперацията към камиона, видимо нови мебели. Подминах си ги, помислих си - някой се изнася. Тия си работеха супер спокойно и публично. Оказа се, че след една седмица хората се прибират от почивка и хоп - всичко изнесено - ограбили са ги. Мебели, телевизори, всичко изнесено - от втория етаж. Полиции, застрахователи, всякакви мизерии дойдоха. Когато чух, аз казах, че съм видял камион, който беше спрял и си го пълнеха с чисто нови мебели, неопаковани. Почна се - записал ли съм номера, запомнил ли съм някой - по лицата дали ще мога да ги позная и т.н. Тогава Аз просто минах, видях някакви хамали, камион и си заминах по направление. Едва ли не, излязох виновен, че не съм видял/записал номера на камиона - нямал съм будна гражданска съвест (малко социалистически ми звучи) :) 100% има и други свидетели, които дори са гледали от балконите, но никой не се занимаваше да се покаже от съкровената си дупка. Иначе, не рядко са ми казвали с точност, кога съм излязал от вкъщи разни съседи, но това не са го видели?! Мда...

 

Повече не ме интересува нищо и нищо не съм видял, дори и да съм. Затова казвам, че си има балъци за всичко. Не вярвам, че на българина му е сбъркано нещо, освен, че не иска разправии. Кой да предположи, че тези носят/крадат мебели толкова спокойно - перфектното престъпление, просто! Публично и никой никога не би заподозрял какво става. Доколкото знам, още нямат идея къде са им мебелите.

 

Поздрави

 

ПП: Колкото до банкомата - 100% са го дърпали с кола - това е много много стар номер. То тряска, бучи, шуми - 90% някой е бил наоколо, дори през нощта да е било, и е видял какво става. Та така.

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен два пъти ми разбиха офиса и никой нищо не беше видял, чул ама като искат пари за нещо пътека правят.

Живейте си "не мерси" живота и дано нищо лошо зависещо от балъците като мен не ви се случва.  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обаче чие бездушие? В примерите, дадени по-горе (а мисля, че всеки може да даде такива) в крайна сметка опитващия се да помогне по един или друг начин бива накаран да съжалява за опита си  :sorry: Излиза така, че свидетелите искат да помогнат за възтържествуване на правдата, но няма на кого.

Иначе, винаги съм гледал да помогна в подобна ситуация (дали съм успявал не знам, но се надявам да съм). И макар че и аз съм имал главоболия от подобни си постъпки пак бих направил опит да помогна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И ако ние с нашия "не мерси" живот бяхме видели нещо, това с какво щеше да ти помогне?

Не мисля, че да се хвалиш колко си силен зад клавиатурата е повод за гордост, но ти си знаеш. Както и другите с твоето мислене. Но пък като стане нещо, винаги ще можеш спокойно да си псуваш, защо никой нищо не е видял и как само да ги хванеш ще ги потрошиш от бой.

За пример един приятел става свидетел на опит за кражба на верижка на бул. Витоша и съответно хващат крадеца, който се спъва няколко пъти ;)  и викат полиция и им го предават. Още на първото заседание онзи се признава за виновен, моя приятел не свидетелства и губи само 2 часа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е бездушие - ОВЧЕДУШИЕ е. Скапаната българска реалност. Ако опиташ да помогнеш или ще пострадаш или ще те влачат по разни инстанции с години или просто ще те отсвирят. Ако не опиташ - пак тая.

В Надежда ни разбиваха 7 пъти - никой нищо не видял, не чул - вкарахме 70 кила куче в апартамента и се почна - ама тоя звяр много шумен, ама той като лае блока се тресе, ама той може да ухапе някой. Ами да ухапе бе - това му е работата. Пък и след това ни един път не ни разбиха къщата.

Значи като ме крадат - никой ни чул, ни видял, като се защитя - е па оти ти е дзверо, он че ни уапе, па и мноо шум дига.

Абе що не ходите да се .....

 

Относно случката с банкомата - раята българска е наплашена. Всеки си живее овчия живот, гледа си в краката и се пази да не вдигне поглед, че може да му се случи нещо. По-скоро ще го заобиколят през два квартала, вместо да звъннат един БЕЗПЛАТЕН телефон.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама защо търсите вината в съседите си? Полицията няма ли вина, че ги знае и не ги хваща? Прокуратурата няма ли вина, че не си подготвя обвиненията и не могат да издържат в съда? Съдиите нямат ли вина, че участват пряко или косвено в измами и правят невъзможното за да спася своите хора?

Не. Но видиш ли комшиите са виновни че не са сложили по един фотоапарат зад пердето или АК-47 зад вратата. А и комшията да ги види какво? Ще си платиш на други престъпници да се саморазправят или ти ще използваш техните методи за да се възмездиш. А органите от които зависи реда в държавата какво ще правят?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих се обадил като анонимен да съобщя,но иначе да свидетелствам за глупости,които така или иначе ще потънат в нищото-не,мерси!!!Правил съм го за правдата и кво?..Ами след близо година отсъствие от вкъщи,като се прибрах и преспах-на сутринта ме отведоха от нас с белезници пред половината нов блок-обявен за общонационално издирване,изменил съм на родината...Големо ходене по мъките за неявил се доброволен свидетел,щото една ОВЦА август месец,отпускарския сезон...не е завела подадената молба за неспособност за явяване на дело,поради отсъствие от страната....Искаха и 200лв акт да платя!Нямам думи!Сори!Аз си изпатих....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно това имах предвид. Който не се е сблъсквал с кошмар свидетел по дело ( при това добровлно), само той може да има мераци да прави такива доблестни постъпки. Като го направите веднъж и ви пийнат сосеца с няколко годишни дела... ще ви се изпари тимуровския плам :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малшанс! Днес един пич спря в задната ми броня на Симеоновско преди 2 часа. Виновен беше един пенсионер, който избяга :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aз дa ви се похвaля, от снощи нa морето, кaкъв съсед по пaрко място си имaм :D

post-11404-0-48507900-1407607689_thumb.jpg

 

Въпреки, че шaнсовете сa мaлки, aко колегaтa случaйно чете, дa пусне едно ЛС, дa пием по биричкa, че не можем дa се зaсечем нещо покрaй колите :D

 

Поздрaви!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе? 

Маслата за двутактови матори ,оказва  ли значение на качеството на смазване възрастта им? Имам едно седяло 5 години и се чудя дали да оди на боклука, или да го вкарвам в употреба.

 

маслото е: http://www.husqvarna.com/bg/accessories/556056/565544/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Цъкам си сега из гугъла и си гледам клипчета за лепене на прозорци , че българските джамджии кога ги утепаш се е късно и попадам на ей това клипче . Главен герой Васко (vasilisa) , оператор Цецо75 и типично по български трябва да има и поне дузина кибици :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много е важно да се ползва парче стар чаршаф при лепенето, иначе лепилото не хваща :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хахаха никой не отбеляза по-интересното - главните действащи лица са направо тийнейджъри. А единия от тях даже е в дългокосия си период :D:P!

П.П. Оператора не е ли Ицо? ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Клипчето е силно ! :D 

 

П.С. И колеги , Фабия 3 наистина изглежда много добре , но не е нужно във всяка тема да се пускат линкове за нея ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гласа зад кадър много прилича на Цецо , ама нямам спомен от кога е (просто цъфна в тубата) ... както Гогата отбеляза действащите лица са в тинейджъските им години :sorry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.