Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ежедневни приказки !


Pepino

Recommended Posts

При над 4 градуса почва да "мирише на студ" при мен. Общо взето... ако тези дни не усещаш миризма или не усещаш хладина - значи отиваш да го преслушат...

 

Поздрави

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм сигурен дали климатика има датчик за външна температура , който да го изключва ... аз съм включвал на Фабията и на минусова температура и се включи компресора.

Отиди някъде където да му премерят налягането.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Звъннах днес няколко телефона и ми казаха да поизчакам още да се постопли времето. Дигах капака няколко пъти и забелязвам, че перките въртят, но сега като се прибирах вечерта например пак вдигнах капака и забелязах, че не се въртят... Иначе има някакво студено, ама не мога да преценя дали е достатъчно студено, тоест дали работи нормално. До колкото знам климатика се влияе от външната температура при включване, защото още миналата зима пробвах да му правя профилактика, но той изобщо не включи на около 0 градуса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Влияе се 100%, има датчик и знае колко да отвори клапана, за да запали копресора. Не можеш да го пуснеш на 100% зимата, защото клапанчето го блокира това нещо (а как знае кога да го блокира - значи има датчици). Определено сега трябва да ти работи, не да охлажда супер много, но трябва да духа студено. Вчера пусках моя и задуха студено - то си личи - остро студено духа - миналата година го сервизирах аз, и 100% е пълен и работи.

 

Ако тръгва, значи е добре. Иначе гледай внимателно дали се въртят ролките, да не ти стърчи един болт от долната ролка. Ето я моята тема:

http://skodaclub.bg/forum/index.php?/topic/47482-%D0%B0%D1%83%D1%82%D0%BE-%D1%84%D1%80%D0%BE%D1%81%D1%82-%D0%BA%D0%BE%D0%BC%D1%84%D0%BE%D1%80%D1%82-%D0%BE%D0%BE%D0%B4-%D0%BA%D0%BB%D0%B8%D0%BC%D0%B0%D1%82%D0%B8%D1%87%D0%BD%D0%B8-%D1%81%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B5%D0%BC%D0%B8/

 

Поздрави

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, струва ми се, че снимката на Октавията на masterOne при клубните гордости на началната страница някакси не седи естествено, може би не е оразмерена правилно, но има нещо гнило. На вас как ви се струва?

Прав си. Ще я оправя ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако тръгва, значи е добре. Иначе гледай внимателно дали се въртят ролките, да не ти стърчи един болт от долната ролка. Ето я моята тема:

http://skodaclub.bg/forum/index.php?/topic/47482-%D0%B0%D1%83%D1%82%D0%BE-%D1%84%D1%80%D0%BE%D1%81%D1%82-%D0%BA%D0%BE%D0%BC%D1%84%D0%BE%D1%80%D1%82-%D0%BE%D0%BE%D0%B4-%D0%BA%D0%BB%D0%B8%D0%BC%D0%B0%D1%82%D0%B8%D1%87%D0%BD%D0%B8-%D1%81%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B5%D0%BC%D0%B8/

 

Поздрави

 

Прегледах темата ти, сетих се, че и аз съм ходил в този сервиз преди около 5 - 6 години с пежото за шайбата на компресора и тогава момчетата ми решиха проблема.

Иначе климатика тръгва, но както прочетох на няколко места вече тръгва когато си поиска и то след доста каране... Това всъщност не видях някой да е написал на какво се дължи. Друг въпрос е че ми се струва не достатъчно студен въздуха (дано да си втълпявам). Ще погледна и болта дали е на мястото си. Най-вероятно ще изчакам още няколко дни да се позатопли времето и ще се обадя в Ауто Фрост да прегледат системата. Благодаря за информацията. Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Венци, пробвай със смяна на поляритета само на единия говорител т.е. врътни кабела. Само на единия!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И може ли да се оправи? Наистина? .... брей брейй... имам някакъв мнооооого мътен спомен, че тествахме докато не засвирят... т.е. иначе обърнати не свирнаха въобще. След което гледахме коя жичка къде да запоим, това си го спомням... Не знам, не съм сигурен какво говоря в момента, защото 2 години минаха, пък щом съм доволен и свирят още... Не си спомням много добре какво стана тогава... спомням си, че беше на зор всичко, защото нямаше къде да ги правим... и щеше да вали - нещо такова. Но пък станаха супер, не дрънчат и не тропат - нямам нито една снимка от инсталацията, защото беше на зор работата... Ще видим какво що :) 

 

Като получа другите ще пиша пак :)

 

Поздрави

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Той и Гената по-горе го е написал за сфазирането. След свързването липсва бас на предните, нали? Така разбирам.

Имал съм такъв случай и говоря от опит. Баса е забит, чак те болят ушите, като го слушаш. Когато ги пуснеш по отделно говорителите чрез баланса звучат добре. Когато са заедно двата L R канали - говорим за проблемните, баса се смачква.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Неее... Има бас, но толкова си могат оригиналните... Задните са с по-плътен бас някак... Ще го видим. :) другата седмица, живо и здраво всичко.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Охооо като ги сложа и идвам на НИМ, ще черпя аце-деце задължително. Може и блек сабат - ирон ман! Мълии, как ги написах тия неща Хахахаха....

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да сравним със заводските говорители с Болеро на моята кола. Тамън и при мен се слуша такава музика, но предлагам For Whom the Bell Tolls

Редактирано от Izolini
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди час, на връщане от Хисар, посока София, се движехме около 22-25 Шкоди :) То не бяха ОК3, ОК2, 3 Рапида, а Фабии-всякакви и доста от тях новички. Една Фабия коНби, софийска, си летеше със 160 с лекота, а вътре пълно с хора... Пуснах я 2 пьти пред мен - свиря, светкам, вдигам палец и ... никаква реакция :( Пробвах и с някои от другите шкоди - едните биха десен и да минавам, другите гледат в обратна посока, двама се амбицираха да ми покажат, колко са бързи... Тъжно, а най тъжното е, че нито една не беше клубна... После почна дъжда и мъглата и ..., ги оставих назад

Редактирано от Боре
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... После почна дъжда и мъглата и ..., ги оставих назад

:doubleup: Така е, защото не само че си клубен, а и си по-бърз.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не Пепи, по-скоро ми стана тъпо и ги отсвирих...

 

П.С. Впрочем, ти на "родна земя" ли си ? :))

Редактирано от Боре
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да сравним със заводските говорители с Болеро на моята кола. Тамън и при мен се слуша такава музика, но предлагам For Whom the Bell Tolls

Определено. Монтирам ги и ще се вясна, задължително.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сутринта към 8.20 един не много умен индивид за малко не отнесе две коли и двама пресичащи пешеходеца на Г.М.Димитров на пешеходната пътека пред Мултигруп. Въпросния беше с бяла Фабия 2 с рег.номер СА6760РТ. Дано да чете форума и да си вземе бележка, защото това което направи беше супер тъпо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не Пепи, по-скоро ми стана тъпо и ги отсвирих...

 

П.С. Впрочем, ти на "родна земя" ли си ? :))

 

Боре, за жалост и на мен много често ми се случва така. Даже още по-тъжно тука цяла седмица вече като кръстосвам София с големите гуми и новите клубни лайсна и стикер - супер много внимание събирам от други коли. Няколко пъти ме поздравиха разни хора с VWClub и BMWPower bg, оглеждаха и ми се пънаха  двама със Субару-та и едно Ауди - и това само за една седмица!!.

 

НО хилядите Шкоди, които разминавам всеки ден нямат ГРАААМ интерес към колата, дори не се заглеждат :angry_jumping: А аз винаги оглеждам всеки Шкодилак на пътя,  дори да ми е по диагонал, надалеч и да зърна за части от секундата част от колата ги познавам и винаги гледам :)

Редактирано от PUF-PAF
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Той и Гената по-горе го е написал за сфазирането. След свързването липсва бас на предните, нали? Така разбирам.

Имал съм такъв случай и говоря от опит. Баса е забит, чак те болят ушите, като го слушаш. Когато ги пуснеш по отделно говорителите чрез баланса звучат добре. Когато са заедно двата L R канали - говорим за проблемните, баса се смачква.

Точно това е сфазирането...Аз обаче бих добавил че често се случва да са сфазирани предните помежду си задните също помежду си НО НЕ И ПРЕДНИТЕ С ЗАДНИТЕ... тогава пак се бият помежду си

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз се заглеждам редовно по всякакви Шкоди. Най-смешно ми е когато загледам някоя и я кара жена - много често получавам възмутен поглед като отговор. Мислят си, че по тях се заглеждам сигурно, а аз си зяпам Шкодата :D

 

Много се изкефих преди време - на влизане в Перник ме изпреварва О3 с босненска регистраци - загледахме се взаимно, усмихнахме се и като ме изпревариха човека пусна аварийки :) Много готина ситуация, за жалост са рядкост :(

Редактирано от Alexandar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.