Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Fabia 3 - ето я и нея


ivand911

Recommended Posts

Много ми харесва разхода на колата. На дизелите е страшно икономично и е между 3,2-3,5-3,9 литра. На бензина също е много икономично, разхода(4-4,7-6) е подобен на дизелите при Фабия от 2005-2006 година. Дано и в реалността да могат тия данни да се потвърдят.

Редактирано от ivand911
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 110
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Milen Dimitrov

    18

  • VALDO

    12

  • ivand911

    11

  • Илко Такев

    11

Най-много писали в темата

Явно в България повече ще се харчат версиите с 90 коня. Заради данъците. Иначе волана и предните седалки бяха доста хубави на тая синята фабия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свежа е наистина. По средата на видеото спрях звука, защото немският акцент ми дойде в повече:) Съвсем са я доближили до Поло-то. И все пак такива цветове, покриви и джанти на Фабия почти няма да видим тук, освен ако не се постараят нашите юнаци с цените!

 

И каква е разликата между това и Рапид Спейсбек?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера минах през Еуратек, Пловдив, и ми казаха, че в началото на 2015 г. ще я има в автосалоните им в България.

 

Привет Илко, и аз минах и питах, че взех да се оглеждам след като се обзаведох с О3 - да зарадвам и жената ;) На мен ми казаха, че другата седмица ще я има в София...

Много ми харесва разхода на колата. На дизелите е страшно икономично и е между 3,2-3,5-3,9 литра. На бензина също е много икономично, разхода(4-4,7-6) е подобен на дизелите при Фабия от 2005-2006 година. Дано и в реалността да могат тия данни да се потвърдят.

На клипчето малко по-горе казват за бензина, че може да падне под 6л/100 км с по-внимателно каране.Така че не знам, дали има шанс за каталожните данни...А и по принцип са ми казвали, че трябва да се добавят 25-30% към посоченото от производителя, за да получиш реалистични стойности за разхода. Мога да дам пример с моята - извънградско я дават 3,3, реално е между 4,5 и 5/100.

Редактирано от Lachezar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може, Лъчо, дано е така. Аз просто споделям какво ми казаха там. Колко е вярна информацията, не давам гаранция :).

Редактирано от Илко Такев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може, Лъчо, дано е така. Аз просто споделям какво ми казаха там. Колко е вярна информацията, не давам гаранция :).

Аз точно заради коректността на информацията от техните представителства писах - всеки от ЕТ казва различна версия за всяко нещо! На теб  са ти казали догодина, на мен - другата седмица!

Затова като ми кажат нещо "сигурно" или "проверено"  от там, не им вярвам докато не стане реалност, или не го видя с очите си - колите са им хубави, ама клиентското обслужване и компетентността - без коментар :BangHead:

Редактирано от Lachezar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Еуратек имат Фабия 3 - вчера я гледах наживо. Общо взето... старото в малко по-нова опаковка :) Като цяло - бива...

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Еуратек имат Фабия 3 - вчера я гледах наживо. Общо взето... старото в малко по-нова опаковка :) Като цяло - бива...

 

Поздрави

Има ли цени?

Другата седмица ако ми остане време ще отида да я разгледам, че жена ми вече си хареса цвета :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тц... още няма. Вчера е пристигнала от Чехия. Гледах я на 4х4 тестдрайв-а. Сребърна е. Мисля, че е 1.2 TSI. Общо взето, нищо интересно не беше, но я погледнах.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес минах през ЕТ, колата са я дали на някой. 1,2 TSI 90 коня, но забравих да питам за оборудване.

Другата седмица се очаква да е при тях, както и ценова листа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До края на месеца ще докарат 20 Фабии, ще има презентация на модела и след това колите ще се разпръснат по представителствата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шкода Фабия разбива конкуренцията:

http://www.autobild.de/artikel/sechs-kleinwagen-im-test-5441240.html

Вижте снимките ,там е и класирането.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

До края на месеца ще докарат 20 Фабии, ще има презентация на модела и след това колите ще се разпръснат по представителствата.

Колега имаш ли някаква информация какво става с колите?

В сайта на ЕТ няма никаква информация, а ми казаха, че до края на миналата седмица се очакват да пристигнат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Еуратек, Пловдив още няма нищо, а оттам и преди ми бяха казали, че ще се появят в началото на новата година.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Странна работа, аз се гласях събота да ходя на тест драйв, но не на наличната, а на тези които се очакват  :eusa_think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е тя наличната си е доставена за да участва в кола на годината.А за другите ЕТ да казват.Не само да четът! :)

Редактирано от VALDO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колите вече са регистрани и от другата седмица могат да се правят тест драйв. Не успяха да ми кажат с какви двигатели са някаква таблица не се отвори, но казаха, че има 1,2 TSI 110 к.с. DSG.

Другата седмица мисля да отида и да добия преки впечатления  :moto:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес имах възможност да направя тест драйв, колата ми хареса адски много :) Дори и мрънкащата ми жена /не била 4х4, били и малко конете, автоматик била :D / накрая не можеше да си свали усмивката от лицето си и само ми повтаряше, че това и било колата.
Отначало малко се притеснявах, дали като я видя на живо ще ми хареса, опасенията ми бяха напразни, беше като със Супърба любов от пръв поглед :)
Пластмасите в интериора са твърди, но на допир на са от най-евтините, сглобката изглежда стабилна. Тази която карахме беше с всички екстри, но с някакво смешно радио с едно микроскопично дисплейче, после ми показаха една с Болеро и разлеката е от земята до небето /mirror link е сериен/.
Бях очарован от двигателя 1,2 TSI докато не погледнах оборотомера си мислех, че колата е изгаснала. Няма вибрации, няма шум.
За динамика бях скептичен отначало, НО 110те коня комбинирани с DSG надминаха очакванията ми.
Имам и ценова листа, ако някой има интерес утре ще мога да я снимам или в понеделник ще мога да я сканирам.

Редактирано от The Best Forman
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Комбита има ли вече ?

Не, нямаше.

То и тези хечбици понеделник, вторник заминават за Чехия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако таблото е твърда пластмаса....излагация.

Има ли кори долу на седалките,които липсват и при Рапида.Много грозно изглежда да се виждат железата като на ретро кола

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм разглеждал подробно Рапида и не знам къде няма кори. Ако визираш отсрани при механизна за повдигане на седалката и отпред, да има. Даже под шофьорската седалка има отделение за вещи.

Нещо, което вчера пропуснах, за мен седалките във Фабията са по удобни от тези на Супърба.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на мен ми е по интересен новия дизел как звучи 3 цилидъра комън рейл и дали дествително постига каталожния разход който обещават  3.4л/100км смесено

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.