Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Бавно загрява Октавия 2


hafrika

Recommended Posts

Здравейте Колеги

от няколко дни се ровя във форума и не можах да открия тема по моята болежка.

А именно:от както застудя ми прави впечатление,че Октавията ми много бавно загрява

и парно почти няма.В най-добрия случай духа топло,не горещо както съм свикнал.

Стрелката на термометъра заспива на 70-75 градуса след около 10 км.каране по околовръстното .

Миналата зима ,а и когато е по-студено,до като стигна от в къщи до околовръстното/800-900м/ вече започваше топлото да се усеща.

Дайте съвет,дали е от термостата или нещо друго...

Много ще съм благодарен,ако някой се е сблъсквал с този проблем...да сподели опит.

Благодаря предварително...

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 66
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • winrg

    12

  • Цецо75

    6

  • димон

    5

  • bojan

    5

Най-много писали в темата

Минаваш 2-3км, спираш и пипаш маркуча от двигателя към радиатора (т.е. след термостата). Ако е топъл - термостат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имал съм подобен проблем и се оправи със смяна на термостат. Също така дори и да достигнеше 90 градуса не може да ги задържи.

 

Смяната не трябва да ти е повече от 80-90 лв с труда в ЕТ.

Редактирано от PUF-PAF
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е решен...на 10-та минута вече е АФРИКА в колата.

Смяна на термостат и нов антифриз - 100 лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз смених термостата и сега нямам проблем за термостата дадох 19 лева немски и аз си го смених много е лесно но първо си източи антифриза

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз смених термостата и сега нямам проблем за термостата дадох 19 лева немски и аз си го смених много е лесно но първо си източи антифриза

 

Къде живее термостата в Октавия 2  TDI  ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Къде живее термостата в Октавия 2 TDI ?

Виж тук:

http://workshop-manuals.com/skoda/octavia-mk2/drive_unit/1.9/77_kw_tdi_pd_engine/engine_cooling/removing_and_installing_parts_of_the_cooling_system/removing_and_installing_coolant_regulator_(superb_ii_octavia_ii)/

 

Поздрави

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Здравейте, 

явно и аз ще трябва да я свърша тази процедура. При мен двигателя си загрява, но като спра на светофар и започва да пада температурата.

Може ли някой да препоръча марка термостат?

Поздрави!  :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дали може да е само от анфриза? Не знам старият ми антифриз какъв е, но е червен и скоро го измерваха (-22 градуса). Ще пробвам да намеря тръбата към радиатора след термостата.

;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евтинко сте минали . При мен миналта година беше същото. смених термостата . И нищоо ... после се оказа някакъв блок (абе няква електроника) която стуваше към 700 кинта :)

Просто чудно! ама ввече всичко е наред. :) И Да се похваля - имам нова турбина, колата лети и не свири гадината!

А и един страничен въпрос - как да си оправя моторчето на парното - чука, тропа , скърца. Нещо алтернативно ново или ??? че оригинално е много скъпо

БЛагодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.....А и един страничен въпрос - как да си оправя моторчето на парното - чука, тропа , скърца......

 

Виж тази тема

 

http://skodaclub.bg/forum/index.php?/topic/46668-%D0%BF%D0%BE%D1%87%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B5%D1%81%D0%BC%D0%B0%D0%B7%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B5-%D0%BD%D0%B0-%D0%B2%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%B8%D0%BB%D0%B0%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D0%BF%D0%B0%D1%80%D0%BD%D0%BE%D1%82%D0%BE-o2-f/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според ръководството антфриза трябва да е TL 774 G, което е Г12+. По-добре ли е да се сложи Г13? (става въпрос за ВХЕ двигател)

Колко литра антифриз ще ми трябва и 1:1 ли се разрежда?

Единствено това намерих за капацитета на охладителната система:

Coolant 8,40 litres
with auxiliary heater 9,40 litres
Cooling fluid specification TL 774 G

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може ли да се смени само термостата без антифриза и добра идея ли е? Питам защото ми предстои смяна на ангренажен ремък след известно време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега можеш да смениш термостата без да сменяш антифриза стига да е добър за зимата а антифриза се точи от радиатора от долу има кранче трябва ти маркуч  фи 8 милиметра за да можеш да събереш антифриза но трябва на канал по лесно е

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, преди няколко дни смених антифриза и термостата .При мен също много трудно загряваше(след 20 км стигаше 90 градуса), но след пускане на парното температурата падаше и не можеше да достигне 90 градуса.

Проблема си остана и след смяна на антифриза и термостата, маркуча след термостата е студен (работи нормално ).

Има ли нещо друго което да проверя?

 

Благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз и преди питах, но не получих отговор. Октавия 2 само с 1 термостат ли е? За някои други марки знам, че имат по 2.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

След смяна на водна помпа, термостата и 2 л нов антифриз, стрелката на температурата продължава да играе. Нормално ли е след като стрелката стигне 90 градуса да се връща обратно когато мотора не е натоварен?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега да нямаш някъде утечка на ток или маса? На друга кола така ми играеше температурата и се оказа кабелчето на датчика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.