Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Дългочаканият мъник е тук!


Recommended Posts

Здравейте вече официално - колеги!

 

Нашият мъник е тук! В понеделник го вземе от Еуратек(много поздрави за Любомир Иванов - страхотен специалист), и още събираме впечатления, но първоначалните споделям веднага:

 

 - Стегната, но комфортна возия, и то имам с какво да го сравнявам - другият ми автомобил е Ауди А6. Приятно съм изненадан;

- Бежовият салон много отваря мъника, но имайте впредвид, че всяко косъмче му личи;

- "Съветникът" за смяна на предавките е така настроен, че иска смяна на предавката при много ниски обороти(вероятно за постигане на максимално икономично шофиране). За пример мога да дам, че над 55км в час иска 5-та. Жените обаче много го ценят  - приятелката ми остана много доволна като разбра, че е наличен;

- Нашата е 3 врати, и който си поръчва 3, нека не пренебрегва системата за автоматично връщане на седалката в позиция, в която е била при влизане отзад - иначе си е тегаво всеки път да си нагласяш седалката;

- Разходът е 7-7.5 - за неразработен мотор и задръстванията в София в момента съм изключително доволен. Очаквам да падне до 6.

- Моторчето ми изглежда малко по-спънато, отколкото очаквах. За сравнение на тестдрайва карах по малкият мотор(60кс) и като че ли ми изглеждаше една идея по-пъргаво. Отдавам го на чисто новият мотор, и/или предпазливостта ми да го настъпя както му трябва. Но динамиката е повече от добре за такъв клас.

- Brilliant Silver Metallic - цвета е уникален - на различна светлина изглежда различен - на снимките няма нищо общо!

- Много компактен, волана е много лек, маневрена, само ме е яд, че не поръчах кожен волан, и фактът, че е Elegance(най-високото ниво на оборудване) а коженият волан не влиза в стандартният пакет. Засега е това - ще кача и няколко снимки.

 

Давайте с въпросите. Ще се радвам да се запознаем и лично.

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 55
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Zhelyazkov

    13

  • bega4kata

    7

  • bulaki

    3

  • La Furia Roja

    2

Най-много писали в темата

Колеги, как мога да ъплоудна снимка, не успях да открия отговор във форума?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честита придобивка колега . Много да ви радва мъника и много безаварийни километри да му навъртите .

Ще се радваме да го видим и наживо на някоя среща на НИМ .. :) Определено CitiGo са рядкост във форума и предизвиква интерес сред доста от нас

 

Иначе за снимките , виж тези теми :)...

http://skodaclub.bg/forum/index.php?/topic/46477-новата-софтуерна-платформа-на-форума/page-7#entry302982

 

http://skodaclub-bg.org/forum/index.php?/topic/48431-%D0%BA%D0%B0%D0%BA-%D1%81%D0%B5-%D0%BA%D0%B0%D1%87%D0%B2%D0%B0%D1%82-%D1%81%D0%BD%D0%B8%D0%BC%D0%BA%D0%B8/?p=328561

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

7763833r.jpg

 

 

 

7763807m.jpg

 

7763810G.jpg

Засега са само тези, извинявам се за качеството - при първа възможност ще го щрактна както трябва. Имам въпрос - от къде мога да закупя хубави гумени стелки - ванички?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито. Със здраве да си я карате. Много готина количка е CityGo. :)

Стелки в ЕТ...иначе гледам, че има и тук, но колко са хубави не знам:

http://www.avto.bim.bg/Gumeni-stelki-za-SKODA-CITIGO-ot-2011_m1406t62.html

Редактирано от Alexandar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре дошъл колега, автомобилчето е страхотно бижу. Желая ви, много радостни и безаварийни километри. Надявам се, да го видим "на живо", рядка и будеща любопитство кола е, за повечето хора.

Редактирано от Боре
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито колега, пожелавам много безаварийни километри.Само хубави моменти да имате с този прекрасен мъник. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много благодаря за пожеланията!

 

Бих искал да ви попитам, дали има някаква специфика при миенето на автомобила, спрямо употребяваните такива. В смисъл такъв, в упътването не видях нищо по-различно от миенето на колите, които са на няколко години, но все пак някой може да сподели нещо от личен опит, което да се обяснява на приемчика на автомивката например.

 

Още две снимки, ей така, между другото :)

 

7765315T.jpg7765318K.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както и да се мие,лакът се уврежда. Това го споделям след разговор с бояджия. Няма безвредно миене. Безконтактно с препарат или с  гъба и шампоан-все едно.  Два пъти годишно се извършва рефреш на боята с пастиране и полиране и така. На това сребристо сивото най-много не личи някакъв дефект по боята и лака. Мръсотията също. 

Много е красиво бежовото салонче.   Практична количка за Софийския хъб.  Карайте си я безпроблемно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си мажа веднъж или два пъти годишно уплътненията със силиконов шпрей , защото задните врати почват да залепват , но предвид факта , че вашия няма , няма да се тига до там и не ползвай четки.

Дълго и безаварийно да Ви служи!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бях гледал тест, кой тип миене уврежда боята най-малко. За моя изненада, четките увреждат лака най-малко. Като цяло избягвай безконтактното миене,защото препаратите са най-агресивни и освен боята, фаровете и пастмасовите детайли се захабяват!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Безконтактното е смърт за колата.

Честито за красивия мъник.Много вярна служба и безаварийни километри с него да имате.

Има автомивки ,които ползват на МАФРА препарати,те са безопасни. Пробата я правя,като с пръст докосна предната кола която се мие и леко опра пръста си НА ВЪРХА на езика.Ако е качествен препарата,трябва нищо да не се почувства.Другите са щипещи и солени,дразнещи.Правят се на основата на киселини,ЗАЩОТО Е НАЙ ЕВТИНО и НАЙ-ДОБРЕ МИЯТ. Но са пагубни за лака,хрома,пластмнаси и т.н. Ще започнат да скърцат необратимо уплътненията на вратите от препаратите на киселинна основа,които са 90% от автомивките.

Няма да умреш,един път проверяваш една автомивка с авторитет и само там после.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Една лайсна за защита на праговете няма да е излишна, щом обръщаш внимание на тези детайли. :eusa_think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито за малката осичка :) Страхотна е - бих искал да я врътна, ако е възможно на някоя от Софийските срещи !

 

Да си я ползвате със здраве и безаварийно :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре дошъл в форума

Не знам за количката ама приятелката ти е адски симпатична и лъчезарна :eusa_clap:  Желязков да и кажеш че сме и фенове ей :D/Да ти е жива и здрава. И да я слушаш че кола пак ще си купиш ама такава приятелка трудно ще намериш :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре дошъл в форума

Не знам за количката ама приятелката ти е адски симпатична и лъчезарна :eusa_clap:  Желязков да и кажеш че сме и фенове ей :D/.....

 

:doubleup:

 

Една много приятна фотосесия. :)  Те тия снимки са направо за темата http://skodaclub.bg/forum/index.php?/topic/34184-%D1%81%D0%BD%D0%B8%D0%BC%D0%BA%D0%B8-%D0%BD%D0%B0-%D1%88%D0%BA%D0%BE%D0%B4%D0%B8-%D1%81-%D0%B6%D0%B5%D0%BD%D0%B8/page-11

Честито за новата Шкодичка. Със здраве да си я карате. За подръжката, повече проблеми ще създаде салона, отколкото външното миене.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре дошъл в форума

Не знам за количката ама приятелката ти е адски симпатична и лъчезарна :eusa_clap:  Желязков да и кажеш че сме и фенове ей :D/Да ти е жива и здрава. И да я слушаш че кола пак ще си купиш ама такава приятелка трудно ще намериш :D

Хаха, недей така,че ще се възгордее. Ако знаеш колко мърмореше, че съм и качил снимки, на които се вижда, и не е цитирам "направена красива" :)) Женска работа  :jester:

 

Колеги, така и така съм ви метнал с лаишките въпроси - от къде можем да купим стикер "млад шофьор" ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.....

 

Колеги, така и така съм ви метнал с лаишките въпроси - от къде можем да купим стикер "млад шофьор" ?

От "м. Бриколaж" , 2.50лв е бройкaтa :)
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.