Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Дългочаканият мъник е тук!


Recommended Posts

  • Отговори 55
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Zhelyazkov

    13

  • bega4kata

    7

  • bulaki

    3

  • La Furia Roja

    2

Най-много писали в темата

.....Колеги, така и така съм ви метнал с лаишките въпроси - от къде можем да купим стикер "млад шофьор" ?

http://stiker.eu/magazin/index.php?route=product/product&product_id=52

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито и от мен :) Стрaхотно изглеждa мъникa, безaвaрийни километри ви желaя и дaно ви носи сaмо положителни емоции ;)

 

Поздрaви!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пожелавам много безаварийни километри с най-малката Шкода! :doubleup:

Салона особено много ми харесва - свтъл салон винаги 'отваря' колата!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито и от мен и много безаварийни километри :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито колега, само безаварийни километри и страхотни изживявания с нея :)

По въпроса за миенето - най-добре се мие колата на ръчно с гъба и качествени продукти (MaFra, Sonax). А ако искаш да я запазиш и да остане като нова има фолиа за защита на боята, които не променят цвета, напълно прозрачни са, държат на препарати, камъчета, удари от врати, зажулвания и т.н. Това е най-доброто нещо, което мога да ти препоръчам за чисто нов автомобил

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Bulaki, чак пък да я облепям не мисля. Ще я поддържаме с качедтвени автомивки, пък колкото - толкова. Какво като е нова - няма да и робувам,все пак е автомобил.

 

Благодаря за всички пожелания, момчета!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре,но за облепване на капак ми искат 320лв.За облепване на предната броня ми искат 260лв.

Извинявайте,но предния капак ще ми го боядисат за 100лв ако има начукано от камъчета. Предната броня,ако се драсне от някоя страна,трябва цялото фолио да се сменя-260лв.Ако трябва да се направи преливка от бояджията ще е 60лв ремонта.Ако пък ,което ще е най вероятния сценарий,при охлузването се повреди и фолиото и боята, ремонта на бронятя става 320 лв. Не благодаря фолиране.Освен това,при положение че имаш каско,което ти покрива ремонта при бояджията,а не поема фолирането,какъв е смисъла от фолиране. Аз чипосвам коли,ама не съм тръгнал тънко да агитирам хората за това.Щото това си е допълнителен разход,който не е належащ или важен за автомобила.

извинявам се ,че и тук оспамихме

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не говоря празни приказки и не се опитвам да намеквам за нищо или пък да карам някой да направи нещо такова по колата си. Просто споделям какво е добре да се направи за чисто нов автомобил. Колкото до това фолио, да скъпо е, но се застрахова и се плаща от застрахователите. Прави се добавък към каското с фактурата от фолирането (добавъка ще е 40-50лв), при инцидент се завежда щета, която се заплаща срещу фактура от фирмата извършила ремонта. Това се отнася за коли до 14 г., които имат право за изплащане на фактури, другите са на екзпертна оценка и цената за един детайл е около 100 лв.

Колкото се отнася до бояджиите, в практиката съм се нагледал на всякакви изпълнения и смея да твърдя, че в никой сервиз качеството на боядисване не е на необходимото ниво. Има и изключения, но те може би се броят на едната ръка за цяла България.

Още веднъж пожелавам на колегата да си кара колата с много радост и любов и безаварийни километри, за да не му се налага да ходи по бояджии, както и на всички колеги.

Дребосъка е страхотен :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пастиране и полиране два пъти годишно-2Х100 -200лв  За 4 години-800лв   На петата,ако искаш колата пак да свети-пълно боядисване-1000-1200лв

Т.е общо- 2000лв             И то при условие,че сам си плащаш всичко. Ако е чрез каското-т.е. винаги можеш да я одраскаш с ключ от двете страни и да заведеш щета-ПОНЕ ДВЕ ТРЕТИ ОТ ЦЯЛОСТНОТО БОЯДИСВАНЕ ЩЕ СПЕСТИШ-И НА КРАЯ ЩЕ ТИ СЕДНЕ ВСИЧКО ЗА ПЕТТЕ ГОДИНИ-1000-1200ЛВ

Дори и предна броня и капак да боядисаш през това време два пъти,заради камъчета и то без каско ще излезе още 400лв.Т.е. 1500-1600 всичко.Ако ползваш каското се връщаме на 1000-1200лв. Фолирането на цял автомобил не е по-малко от 1200лв -същата работа,но колата няма този блясък и стои матирана.А и 5 години да изкара това фолио без да се надраска ме съмнява.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Принципно, съм съгласен с теб, само сметките са "криви"... Фолиото не е решение, това е ясно. Давам обаче, личен опит с "Армеец", при това, ползвайки 20% отстъпка за "лоялен клиент", с повече от 2 застраховани автомобила и чиста история. При предявени 3 щети за 1 година, без значение по ПТП или "случайно" събитие, при застрахователна стойност 30000 лева, ми поискаха "до-застраховане" на стойност 2400 лева, в случай на бъдеща предявена 4-та щета или кражба... Като сметнеш това, плюс процентния ръст в цената на застраховките, с оглед ПТП, които предстоят, с последните промени, то сметката излиза "Дявол на магаре"....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не говоря празни приказки и не се опитвам да намеквам за нищо или пък да карам някой да направи нещо такова по колата си. Просто споделям какво е добре да се направи за чисто нов автомобил. Колкото до това фолио, да скъпо е, но се застрахова и се плаща от застрахователите. Прави се добавък към каското с фактурата от фолирането (добавъка ще е 40-50лв), при инцидент се завежда щета, която се заплаща срещу фактура от фирмата извършила ремонта. Това се отнася за коли до 14 г., които имат право за изплащане на фактури, другите са на екзпертна оценка и цената за един детайл е около 100 лв.

Колкото се отнася до бояджиите, в практиката съм се нагледал на всякакви изпълнения и смея да твърдя, че в никой сервиз качеството на боядисване не е на необходимото ниво. Има и изключения, но те може би се броят на едната ръка за цяла България.

Още веднъж пожелавам на колегата да си кара колата с много радост и любов и безаварийни километри, за да не му се налага да ходи по бояджии, както и на всички колеги.

Дребосъка е страхотен :)

Не съм искал да те обидя.Извинявам се ако така ти е прозвучало. Не знаех,че застрахователите поемат и фолиране. Ако е така,вече нещата стават други.....но не съм сигурен,че ще се съгласят да застраховат фолио.Дано да греша. Аз също искам да си облепя предната броня,защото фолиото е по-устойчиво от удари от камъчета от самата боя.

Ама е прекалено скъпо според мен все още.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм искал да те обидя.Извинявам се ако така ти е прозвучало. Не знаех,че застрахователите поемат и фолиране. Ако е така,вече нещата стават други.....но не съм сигурен,че ще се съгласят да застраховат фолио.Дано да греша. Аз също искам да си облепя предната броня,защото фолиото е по-устойчиво от удари от камъчета от самата боя.

Ама е прекалено скъпо според мен все още.

Да,бе... Ти една камара пари за глупости даде, спирачни апаратчета, тва-онова, сега 200 лв ти е скъпо.Не го вярвам въобще

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не казвам ,че на мен ми е скъпо.Казвам ,че фолиото спрямо боята е скъпо.Не може преден капак бояджията да ми казва 100лв,а този дето ще ми го облепва 360.Просто е скъпо фолиото все още.Аз го разбирам това и зная,че кеф-цена няма,но факта си е факт.Скъпи са фолиата.Аз не се сърдя,на този,който ще ми облепва капака,той какво е виновен ,човека,че са такива цените.Но е нерентабилно фолиото спрямо боята.Освен това си личи,когато има фолио,защото на бронята не може да се сложи ,цяло парче,а 2 отделни,с още 2 много малки.

И пак казвам,аз бих си фолирал бронята.Чакам от 2 месеца Миро фолио от Рогачево да ми се обади.Ама нещо ме забравя.И аз защото по-рядко карам зимата,не му и досаждам,а и сега си имам други по-важни неща,не свързани с коли.По хубави :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се сърдя на никой :) или пък да се чувствам засегнат по някакъв начин.

Застраховатрлите застраховат всичко само да им представиш фактута. Аз лично на моята кола 2 пъти съм я облепял два пътив различни цветове, представям фактурата, правя добавък за дозастраховане на фолиото и всичко е ОК, само че след последното фолиране нямаше как да ми го застраховат на пълната фактура, заради лимита от години на автомобила и минава на експертна оценка. Щетите по фолиото от добросъвестни съседи, които завиждат и драскат с ключове съм ги завеждал на каско и всичко ми е плащано срещу показвне на фактура.

Фолиото за защита на боята е от Полиуретан, който е много по-еластичен, издръжлив на камъчета и дебел в сравнение с ПВЦ (винил) фолиото, за смяна на цвета. Много трудно се драска (с ключ е почти невъзможно да се надере). Ако си слагаш някога такова фолио, гледай да не е на 3М (той Миро знае какво да ти сложи,но по-добре го изчакай да ти поръча фолио, което не е 3М), защото няколко дни след поставянето става матово (не че на бялото ще си личи много, но все пак)

Искам да добавя също така, че има вече фолио за защита на боята, което се самовъзстановява от драскотини, след като го полееш в гореща вода стига да не е разпрано от някакъв по-тежък удар. Малко по-скъпо е от стандартното такова, но е еволюция за момента в производството на фолио.

Мисля обаче да прекратя въпроса с фолиата до тук в тази тема, защото го превърнахме малко на говорилня. Лично се ангажирам да пусна тема за фолиата, за да отворя очите на повечето хора и също така да се разберат ползите от фолирането на автомобила. Само ми кажете точно в кой раздел да я публикувам :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В раздела Оптичен и силов тунинг,може да пуснеш инфо относно фолиата.Като се въздържаш доколкото може от рекламна насоченост.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страхотно е автомобилчето. Повелавам Ви да се ползва със здраве и късмет :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Колеги, привет - Весела Ви Коледа - здраве, щастие и просперитет за всички!

 

Имам въпрос - модификацията е Elegance - пише, че разполага с ESC - но нямам бутон за изключването му. Днес на хлъзгавото се опитах да дам рязко газ, за да го активирам, но или нямам, или не успях да го направя. Задължително ли е да има бутон при наличието на тази система?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.skoda.co.uk/models/hotspotdetail?HotspotName=Citigo+-+ESC&Page=technology&WebID=6acae8bb-c267-411b-9d43-ada59beff58c И аз мислих, че е ЕСП, може Шкода да го кръщават така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега направих справка, точно това е и няма бутон за изключване. Явно не е било достатъчно хлъзгаво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.