Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Акумулатор какъв и от къде?


Recommended Posts

  • Отговори 64
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • K0K0

    7

  • niki

    5

  • skodafen

    5

  • Ivo_Dinkov

    5

Най-много писали в темата

 

kit93 са започнали да предлагат Varta Silver акумулаторите с 48 месеца гаранция

 

 

Същите тези хубавци ми пробутаха преди повече от 10 години т.нар. "анемичен" акумулатор марка Банер за дизелово Ауди.

Казано на популярен език това е акумулатор стоял дълго време в склад без да са му извършвани необходимите предписани разреждания и зареждания. Не искам да описвам какви разправии бяха и рекламацията не беше приета. Принципно акумулаторът не пада, но няма нужния стартов ток така необходим зимата. Оказа се, че ми е продаден 15 месеца след производството му.

Така, че моят съвет е да не вярвате на гаранция по-голяма от 2 години и задължително изисквайте справка кога е произведен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Същите тези хубавци ми пробутаха преди повече от 10 години т.нар. "анемичен" акумулатор марка Банер за дизелово Ауди.

Казано на популярен език това е акумулатор стоял дълго време в склад без да са му извършвани необходимите предписани разреждания и зареждания. Не искам да описвам какви разправии бяха и рекламацията не беше приета. Принципно акумулаторът не пада, но няма нужния стартов ток така необходим зимата. Оказа се, че ми е продаден 15 месеца след производството му.

Така, че моят съвет е да не вярвате на гаранция по-голяма от 2 години и задължително изисквайте справка кога е произведен.

А има ли някакъв код -нещо като DOT-a на гумите, по който може да се разбере кога е произведен? Промоцийте, които правят колемите вносители на акумулатори ме навяват на мисълта, че предлагат стари акумулатори с намаленията

Редактирано от pepi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си взех Варта силвър с три години гаранция 77ач за 192лв. На всеки акумулатор си има щампована датата на производство.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си взех Варта силвър с три години гаранция 77ач.

 

Кои са тези корифеи с тригодишната гаранция?? :o

На Ауто+ гаранцията е двугодишна за Силвър и Блу.

Освен това поне преди 2-3 години датата на производство на Варта ставаше със запитване по мейла до представителството им в България.

При Банер и Топла е както при гумите - директно е щампована седмицата и годината на производство.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То там са само гори и водопади ;)

 

:plate_spam: Има и река - Нишава  :tongue_1:

Редактирано от legaltk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:plate_spam:

 

Малко сме се пошегували, както аз за пазарджишките събития.

Цената е реална, но гаранцията просто за мен не е защото е направена доста сериозна отстъпка. 276 лв е продажната цена на Ауто+ без отстъпка с 2 години гаранция. По преценка правят 15-20% отстъпка. Не намеквам за нищо. Просто предположение. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То на мен ми е пределно ясно, че е напълно възможно след две години в това магазинче да е плод-зеленчук. Важното е да си мисля ,че съм на далавера. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Сега съм с една "Искра"-май седма година кара. Оообаче сутрин в студа вече взе да се "замисля" нещо.....

 

.....и тази сутрин геройски се предаде. Не можа да завърти. Надявах се и тази зима да изкара, но не би.

 

Новият е Exide Premium 53А/ч. 540А стартов ток. 3г. гаранция. Магазина е в махалата, хванах и промоция - от160 на 130лв. с върнат стар акумулатор. Утре момчето ще премери зареждането на колата. Иначе, гаранцията е попълнена.

Преди малко го монтирах - върти кат луд, колата пали от четвърт. Е, все пак си е нов.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес премериха зареждането

 

14.4V без товар в обороти и 13.9V с вкл. фарове и вент. на парното. В норми е.

На всеки 6 месеца до изтичане на гаранцията ще ходя да мерят зареждането.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Казват че ексайда били хубави . А това на Шкодата ли е или на Тойотата ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Казват че ексайда били хубави . А това на Шкодата ли е или на Тойотата ?

Хубави са. :) 

Естествено на тойотата , на шкодата  мястото в коритото и е не за повече от 44 Ач. Май Жоро зимата не я кара.

При социализъма не се внасяха много 44 Ач , а в производството на  Елхим  Искра , Монбат , и Старт - Добрич ги нямаше в призводствената

им гама освен за износ може би.

Та задномоторните шкоди бяха много грубо пренебрегнати в това отношение.И всички знаем къде им се изнасяха акумулаторите.

Траби , Вартбург и Баркас в това отношение бяха по облагодетелствувани , те също са проектирани за 44 Ач , но стойките им

позволяваха монтаж на 55 и дори 62 Ач.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Казват че ексайда били хубави . А това на Шкодата ли е или на Тойотата ?

 

Хубави са, да. Аз лошо няма да избера. :) Разбрах, че са използвани и за първоначално вграждане на известни марки.

На Тойотата е Ванка. Стария ще го сложа на Шкодата за лятна експлоатация. С малко реанимация ще възкръсне, надявам се.Ще пробвам, че и нейния сдаде багажа още миналата година. А кола, която не се кара редовно се искат особени грижи за акумулатора. Просто нейния го изпуснах. Стоя цяла зима на колата и студа го скапа. Пак Искра, на няколко години.

 

Хубави са. :)

Естествено на тойотата , на шкодата  мястото в коритото и е не за повече от 44 Ач. Май Жоро зимата не я кара.....

 

Не я карам Кире. На Шкодата имам място за 65А/ч. Стойката е изнесена в моторния отсек и е предвидена да събира и такъв акумулатор. А този Ексайд 53А/ч е с размерите на Искра 44А/ч.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.