Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Octavia 1,9 tdi 2005-06 Съвет


kibrita

Recommended Posts

Здравейте колеги аз сам нов във форума, разгледах четох доста и се появиха доста вапроси и доста отговори на някой от вапросите. Искам да задам някой вапроси и аз :)

Решил съм даси вземам такава октавия(със по облия фар, и голямото дисплейче в средата между оборотомера и километража) та набелязал въм няколко като цената им е около 9000(километрите безкоментар ясно е не са реални) може ли да ми кажете според вас за тази цена заслужават ли си? Дали да гледам и 4х4 и какво е по различното в подръжката, някои съвет при огледа аме съвети но малко по збити че из хиялдите теми прочетени от мен се обарках тотално :) мерси предварително :)  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 91
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • kibrita

    34

  • t5onko

    9

  • legaltk

    7

  • superba

    6

Най-много писали в темата

Забравих само да кажа че става въпрос за комби

Редактирано от kibrita
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре ясно, а относно сумата за която става въпрос може ли да се намери читава ? 

в се пак вие сте хората с шкода  помагайте колеги :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще гледам да е максимално сбито :)

1. За 9000 лв ще намериш добра кола 2005-2006 - няма да е с "по-облите" фарове, но си заслужава парите - добър двигател, нормални цени на ходовата част, добра антикорозионна защита

2. Дали ще има по- голям дисплей между киломертража зависи от това дали на първият собственик го е харесвал - викат му Maxi Dot Display

3. За 4х4 вече колегата ти е писал - ти си реши дали ти трябва

4. Гледай да е поне оборудване елеганс - хубави екстри са подлакътника с духалки за отзад, двузонов климатроник, парктроник, темпомат, кожен волан е добре.....(може да ги има и в по-базовите нива-не знам)

5. Бъди във всеки момент готов да се разделиш с малко парички за турбо, маховик и съединител, дебитомер (не е сигурно, но е добре да си подготвен)

6. Гледай да е запазена и ако не разбираш много, я закарай да я погледнат някъде.

Успех с търсенето

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.cars.bg/c940196

http://www.cars.bg/c706394 

ами какво ви е на пръв поглед мнението за тия двете ? с по облия фар са ? 

Редактирано от kibrita
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

интересно виждане за объл фар имаш :)

този модел на Октавия 2 е с "по-острия" фар, "по-облия" почва след 2009 година.

Иначе първата не е нищо особено ... като екстри, половината от написаните от джамбазина неща просто липсват в оборудването на колата, от тук натам всичко което ти каже аз не бих го приел за чиста монета. Седалката изглежда доста амортизирана. По снимки толкова, но за това което предлага цената е висока според мен.

 

Втората нещо я няма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Явно не съм се изказал правилно под объл фар имам предвид този модел на октавиа 2  явно и колегата t5onko е имал предвид тази кото в обявата.  Ами не знам защо не зарежда ето я http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11419707955424884&slink=8h5fiz

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

втората по-ми допада, но по снимка всичко е много относително, отиди, запали ги, огледай ги

 

/втората няма сензор за дъжд, пак ми се струват много намачкани седалките т.е. мноого км някой ги е газил, ама де да знам/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 ........

 

Колега ,  бюджета който си заделил е сравнително ОК за това което търсиш (за справка скоро се продаде тази  ЦЪК , нищо че не е комби )

Иначе , за другото , колегата t5onko добре ти е написал. За обявите , втората определено изглежда по-добре , но и тя е "мачкана" - седалките , стоповете (поне  на снимката) , волана ми изглежда прекалено лъскав и т.н.  Като съвет - изчакай да излезе нещо , ако не си на зор , т.е. да е от човек , с регистрация примерно и подобни.  ;)

П.С. Не си уточнил дали искаш бензин или дизел (по обявите виждам че са дизел) , за там ... 1,9 105к.с. е доказан двигател .

 

Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На обява повечето коли изглеждат добре, това се докарва от фотографа. Но когато отидеш на живо в повечето случай оставаш разочерован. Ако може задели още малко пари и търси кола с история и на реални километри като тази която е продал колегата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това което до тук си набелязал не са запазени коли поне за мен.

Имам запазена Шкода О2 нов внос с история за продаване,но цената доста се разминава от твоята.Мислих че ще ми допадне 105кс  ПД 4х4 ,но съм се лъгал.Предишната ми беше О1 110кс. с чип и  ..... стана около 150кс. и бях много доволен.

Ако ти трябва помощ при избора около Пловдив за диагностика пиши на ЛС.

Поздрави 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно мерси на всички ами да ще огледам още тук там  дано излезне нещо , ще огледам и тия двете на място да видя как е . Ами да търся дизел 1,9 105кс. и да е комби :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

интересно виждане за объл фар имаш :)

този модел на Октавия 2 е с "по-острия" фар, "по-облия" почва след 2009 .......

Точно така и аз мисля.

Аз мога да ти покажа моята седалка на 175000 - няма нищо общо с тези

С този бюджет е ок и според мен, но е по добре да дебнеш нещо с история и на реални дори и над 200000км може да изглежда и по-добре от тия обяви. Мен ме е яд, че не можах да навия зет ми да я купи тая форумната на 122000 - не му е до кола в момента, вози се в служебни.

П.с - гледай щората на багажника да е здрава щом ще е комби!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно така и аз мисля.

Аз мога да ти покажа моята седалка на 175000 - няма нищо общо с тези

С този бюджет е ок и според мен, но е по добре да дебнеш нещо с история и на реални дори и над 200000км може да изглежда и по-добре от тия обяви. Мен ме е яд, че не можах да навия зет ми да я купи тая форумната на 122000 - не му е до кола в момента, вози се в служебни.

П.с - гледай щората на багажника да е здрава щом ще е комби!

значи тези които сам показал са октавиа 2 всички ок2 са с този фар нали така да разбирам а ок1 са с най правия правоъгален фар. Да гледах я тази от форума ама нямам толкова пари повече от 9хил. немога да се отпусна за жалост :(.

Днес звънях и на Еуратек ама нямали такива ....... засега ще пообиколя из авто-къщите да видя  и тия двете  на място да ги огледам 

А относно километрите то е ясно че 10г. кола няма да е на 150 000км тя в гаража да стои само с годините ще си ги навие на място :)

Редактирано от kibrita
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще гледам да е максимално сбито :)

1. За 9000 лв ще намериш добра кола 2005-2006 - няма да е с "по-облите" фарове, но си заслужава парите - добър двигател, нормални цени на ходовата част, добра антикорозионна защита

2. Дали ще има по- голям дисплей между киломертража зависи от това дали на първият собственик го е харесвал - викат му Maxi Dot Display

3. За 4х4 вече колегата ти е писал - ти си реши дали ти трябва

4. Гледай да е поне оборудване елеганс - хубави екстри са подлакътника с духалки за отзад, двузонов климатроник, парктроник, темпомат, кожен волан е добре.....(може да ги има и в по-базовите нива-не знам)

5. Бъди във всеки момент готов да се разделиш с малко парички за турбо, маховик и съединител, дебитомер (не е сигурно, но е добре да си подготвен)

6. Гледай да е запазена и ако не разбираш много, я закарай да я погледнат някъде.

Успех с търсенето

т.5 - финансово. :exclaim:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Приятелю,октавия 2 за тези пари които си приготвил,ще намериш.Но 100% ще е някой кенеф.

Над 15 000 ще е добра Октавията.За това поизчакай,посъбери още малко и тогава купувай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има, има, просто не трябва да се бърза. 4x4 ако не ти е задължително, избора става много по-голям. А според мен това е важното - да избираш!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не неми е задължително да е 4х4 но е задължително да е комби, еми ще оглеждам карс мобиле дано изкочи нещо.

А за 15 000 тя трябва да е след 2007-8 а и жалкото е че ми е наложаща и скоро толкова пари едвали ;(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мога да споделя моя опит, ако ти е полезен, защото бях в същата ситуация преди две години. Взех я февруари 2013 (О2 1.9 105к.с. 2005г., само, че не е комби и 4х4) на цена с 1к повече от твоя бюджет и на 212 000 км. Купувана от ЕТ, първи собственик, километрите изглеждаше да са реални, сравнявайки ги с километрите на които е била при последното посещение в ЕТ. С човек от форума я проверявахме. Всъщност всички обяви от автокъщи директно ги пропусках за добро или за лошо. Дали от автокъща или от първи собственик глава ти е в торбата малко или много. Да, има и изключения с някои форумни Шкоди.

За 2 години без 1 месец и 35 000 км имах един сериозен проблем с вала и повдигачите. Можеш да прочетеш тук - http://skodaclub.bg/forum/index.php?/topic/47466-%D1%80%D0%B0%D0%B7%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%B4%D0%B5%D0%BB%D0%B8%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%BD-%D0%B2%D0%B0%D0%BB-%D0%B8-%D0%BF%D0%BE%D0%B2%D0%B4%D0%B8%D0%B3%D0%B0%D1%87%D0%B8-%D0%BE%D0%BA%D1%82%D0%B0%D0%B2%D0%B8%D1%8F2-19-tdi-105-%D0%BA%D1%81/

И едно смазване на моторчето на чистачките. Това е. В момента съм на 245к км. Дано съм ти бил полезен и успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мога да споделя моя опит, ако ти е полезен, защото бях в същата ситуация преди две години. Взех я февруари 2013 (О2 1.9 105к.с. 2005г., само, че не е комби и 4х4) на цена с 1к повече от твоя бюджет и на 212 000 км. Купувана от ЕТ, първи собственик, километрите изглеждаше да са реални, сравнявайки ги с километрите на които е била при последното посещение в ЕТ. С човек от форума я проверявахме. Всъщност всички обяви от автокъщи директно ги пропусках за добро или за лошо. Дали от автокъща или от първи собственик глава ти е в торбата малко или много. Да, има и изключения с някои форумни Шкоди.

 

За 2 години без 1 месец и 35 000 км имах един сериозен проблем с вала и повдигачите. Можеш да прочетеш тук - http://skodaclub.bg/forum/index.php?/topic/47466-%D1%80%D0%B0%D0%B7%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%B4%D0%B5%D0%BB%D0%B8%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%BD-%D0%B2%D0%B0%D0%BB-%D0%B8-%D0%BF%D0%BE%D0%B2%D0%B4%D0%B8%D0%B3%D0%B0%D1%87%D0%B8-%D0%BE%D0%BA%D1%82%D0%B0%D0%B2%D0%B8%D1%8F2-19-tdi-105-%D0%BA%D1%81/

 

И едно смазване на моторчето на чистачките. Това е. В момента съм на 245к км. Дано съм ти бил полезен и успех.

 Значи разбирам че преди 1г сия взел така че цената е паднала според мен от тогава с поне 1к. и за моите пари ще намеря а за тия от ЕТ званях нямат такива шкоди поне в София днес ще звъня и до Бургас да видим какво ще излезне  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11417372365281335&slink=8hemh8ето тази ще отида да видя днес и да видим ще свалят ли от цената :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата Александър преди 2г я е купил.... Според мен ЕТ не е най-доброто място - аз като ходих един път с мойта преди време имаха 2бр октавии на много км, кофти състояние на безумна цена...

Тая последната ако отидеш с 9000 в брой ще я вземеш. Гледай за удар отпред - фаровете не са нейните или бронята е сменяна. Не е с ксенон а почти съм сигурен че е имала :) Иначе откъм екстри е добре. Ако мотора пали и работи добре си заслужава според мен.

П.С - Сами, къде го прати човека - той търси 2005-2006г - ясно е че за 15000 ще е много по-добра Октавията (може да е 2010, фейс, с екстри....). Ако може още малко да събере и изчака и направо в О3 да скача :):)

Редактирано от t5onko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес ще отида да я видя ще я огледам да видя дали е друга бронята и дали има следи от удари нещо и аз така си мисля за цената  B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.