Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Octavia 1,9 tdi 2005-06 Съвет


kibrita

Recommended Posts

http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11417372365281335&slink=8hemh8ето тази ще отида да видя днес и да видим ще свалят ли от цената :)

 

Колега , предполагам си наясно , но все пак ... освен цената на колата и регистрации в КАТ и т.н. имаш и първоначално обслужване - масло , филтри , ангренажен к-т и т.н. , които са задължителни за "нов внос и то - КАТО НОВА" ;) )

Иначе за обявата - по снимки не е лоша , естествено седалката пак е доста сплескана и черната предпазна лайсна на задната броня - горната изглежда захабена...Виж и дали е розов антифриза

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 91
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • kibrita

    34

  • t5onko

    9

  • legaltk

    7

  • superba

    6

Най-много писали в темата

в самото ЕТ няма да намериш кола, но кола купувана от ЕТ от собственик си заслужава да се огледа. Често пъти са по-бедни от към екстри спрямо внесените, но поне състоянието ще им е сравнително реално.

Тая последната изглежда най-добре от трите, според мен е италианка, дали е правена не знам, не пречи да си е поръчал миене на фаровете отделно (може да се провери по ВИН). Провери дали всичко работи (джамове, огледала, пръскалките ... ). Поискай ВИН-а, за да го провериш в ЕураТек и виж как това ще се отрази на пазарлъка, но 500 мин трябва да свалиш :)

На мен друго ми прави впечатление, джантите ако са 16-ки, са модел който се появява при последните о2 преди фейса (2008 година). Не пречи да са купувани допълнително, ама все пак да го спомена :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи сега се връщам огледах я тази последната  на прав поглед е добре запали и работи добре не ми се чу турбото да свири, да седалката е смачкана но не мн. и отзад лайсната на бронята е изсветляла, фаровете са мн. чисти може и да са мити наистина, единствената ми забележка е има на едно място на багажника точно под стъклото в десния ъгъл малка ражда  петънцето е  дълго около 1 сантиметар и широко около 3-4милиметра. Имам и един въпрос след колко време трябва да започне да духа топло климатроника ? Веднага след запалване или трябва да поработи да дигне температура на двигателя и тогава ?

 

П.П- и да от Италия е 

Редактирано от kibrita
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И още един въпрос капака на двигателят тази пластмаса защо на някой е по различна от тази като на обявата ? или нещо съм се объркал ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за капака не съм запознат какви са видовете, но най-добре провери в документите кой точно е кодът на двигателя, за да си сигурен, че ще купиш 1.9, а не 2.0 ТДИ. Всички 1.9 би трябвало да са с един вид капак, при 2.0 ТДИ вече има няколко модификации и различни капаци.

В екстрите пише че има "печка", това е допълнителен нагревател, за да духа топло още преди колата да загрее (а дизела загрява бавно). За да тестваш печката, трябва температурата навън да е под 4 градуса, климатроника да е пуснат (копчето ECON не трябва да свети) и до минута след като си запалил да се усеща вече топлото. В противен случай, може и да нямаш печка ... италианките рядко имат, щото не им трябва толкова.

Ако няма, климатроника ще задуха топло, когато колата загрее. При под 4 градуса помпата не нагнетява и не работи като стенните климатици :)

 

това, че са толкова "чисти" фаровете да не означава, че са сменяни както колегата предположи :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

   Джантите са си оригиналните 17-ки Pegasus. Капака на двигателя си е точно на 1.9, на 2.0 е същия, но пластмаката е равна, а тук е вдлъбната. http://www.themotorreport.com.au/wp-content/uploads/2009/03/2009-skoda-octavia-0014.jpg

Редактирано от sotef
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А сигорен сам че е без печка. Щом е така и днес както бе -4 колко време е необходимо на климатроника. Ами не ми изглеждаха сменяни ей сега гледан и още една и нейните бяха така чисти. Но парвата михаресанай мн само тази малка ражда на багажпика ..... Инак всичко бе ОК

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оки за капака ама този надписа и емблемата са един до друг а на твоята снимка са един под друг

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шкодата не се слави с добра корозионна защита. Ръждите са си напълно редовен проблем, особенно при коли от Германия и Австрия, имай го предвид. Моята практика показва, че корозията, често излиза по-скъпо и коства повече нерви от правенето на мотор!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сравни състоянието на фаровете за мъгла и другите и ще разбереш дали са сменяни. Предницата пребоядисвана ли е? Имаше ли поне някоя точка от камъче или боята на капака и бронята е без забележка? Странно е кола от Италия с ръжда на задният капак. Едва ли има печка - ще духа топло след 5тия км, а на място след много много чакане.... - няма да загрее в тоя студ. Закарай да я прегледат в някой доверен сервиз и я вземай за 9, ако е наред.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 По предния капак има точки от камъчета също и по бронята огледах и халогените няма разлика с другите поне на прав поглед, не си личи да е пребоядисвана ама ме усъмни че това за стойката на предния капак го няма и няма следа да е било на калника но може и да си въобразявам. Ами в събота ще отида до Стара загора и ако не харесам там нещо и я вземам тая

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оки за капака ама този надписа и емблемата са един до друг а на твоята снимка са един под друг

E, това на снимката е на 2.0. Дадох пример заради формата на самата пластмаса, на 1.9 е като на тази от обявата. Погледни добре черната напречна греда над радиаторите, дето ляга отгоре предния капак. Дали си има лепенките на шкода, шел хеликс и тези двете в дясно, едната от които е за вида и количеството на фреона за климатика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11417372365281335&slink=8hemh8ето тази ще отида да видя днес и да видим ще свалят ли от цената :)

Колега, като гледам тази авто къща почти всички обяви пише КАТО НОВИ и всички са така  изпрани и напудрени ,че аз поне не бих гледал нищо там.  (лично мнение )

Успех с търсенето и много късмет!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 И аз така мисля и аз като продавах преди един от моторите си  бях писал уникат и  го имах за такъв та и тяхната работа е да събират погледи :) в събота ще стане ясно. Намерих една обява на една октавия 06. и цената и е 8 800 което ме учуди а е със същите екстри но като знам каква болница за мотори е Дупница как да си взема и кола от там вече патих и мн др хора знам които са по добре по скъпо и пак боклук от колкото сигурен боклук :Д . Та в събота ще стане ясно най късно ако нещо не ме фанат лудите по рано :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз така мисля и аз като продавах преди един от моторите си  бях писал уникат и  го имах за такъв та и тяхната работа е да събират погледи :) в събота ще стане ясно. Намерих една обява на една октавия 06. и цената и е 8 800 което ме учуди а е със същите екстри но като знам каква болница за мотори е Дупница как да си взема и кола от там вече патих и мн др хора знам които са по добре по скъпо и пак боклук от колкото сигурен боклук :Д . Та в събота ще стане ясно най късно ако нещо не ме фанат лудите по рано :)

 

Колега, да така е но по добре мръсна и здрава ,без течове по мотора (всеки знае че не е хунаво да се мие мотора)

Пак казвам лично мнение .

 

УСПЕХ и гледай добре:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм привърженик на миенето на мотора на година или година и половина. А за малкото петно ражда? Или да не му обръщам внимание ламарините не карат колата двигателят и ходовата част да излезнат имане. (Освен там никъде другаде нямаше ражда или наченки за нея)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих потърсил 2.0 TDI, шестата скорост е друга бира за такъв тип автомобил. Тази последната на бронята има пръскалки за фаровете, или бронята или фаровете не са нейните.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пръскалки могат да се поръчат без ксенонови фарове! Дали са или не са от тази кола може да се установи само на място.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги взех. Веге и аз сам собственник (дано да бъда горд собственник) на шкода октавиа 4х4 1.9тди 2005 снимки утре :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито и от мен, само консумативи да сменяш и да караш! Добре е щом за този бюджет 4х4 си намерил - пусни някоя снимка да я видим.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ! Да ви се връща :) 

Колеги да попитам имали някъде на бордкомпа да се види нивото на маслото или само от щеката ? (с големият дисплей съм между клилометража и оборотомера )  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.