Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Мнения за Октавия 2


paradox

Recommended Posts

Хора, ПОСЛЕДНОТО нещо от което зависи една кола колко ще е бърза от А до Б е скоростната кутия! Също и мощността не е решаващ фактор понякога, а какво говорим за кой колко бързо сменял, кой автомат задържал и т.н... Това с по-бавното ускорение при ДСГ може да се види само и единствено на драг пистата или в пряко сравнение от 100-200. Аз не съм убеден, че 80% от шофьорите "мъжкари" ще могат да изпреварят ДСГ на 400м и ще дадат максимално добро време с ръчна кутия, понеже се изисква доста тренинг и да не ти е жал нито за съединителя, нито за колата. С ДСГ 10 различни човека от 10старта ще дадат много подобно време. ДСГ сменя много бързо понеже има две предавки ЕДНОВРЕМЕННО зацепени - просто софтуерно е забавена тая смяна и това някои ги дразни - иначе самата смяна е някакви милисекунди. Ето едно клипче за сравнение - ръчната кутия трябва да се кара от пилот, че да направи заводските си данни - а човека не е като да не знае как да сменя!

https://m.youtube.com/watch?v=lRwfvnDt7BA

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 55
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • paradox

    12

  • bega4kata

    6

  • shaft

    6

  • axel

    5

Най-много писали в темата

То и да има някой несъгласен няма да се обади  :tell_me:

И аз съм съгласен, че при ДСГ загубите са по-големи и колата е с 0,4756сек по-бавна, но това по-никакъв начин никой не може да го усети при ежедневно ползване. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм карал няколко автомата и ръчната кутия според мен няма никакви преимущества, освен тези които вече споменах. Ето с това ДСГ в момента вече му направих 1500 км и средния ми разход е 6.3 като това е 50/50 град и извън град. Не карам бавно по никакъв начин но не съм и ракета... Колко според вас ще ми е средния с ръчка.. 6? За тези 300мл не мога да се лиша от комфорта на автомата... А пък 1та стотна до 100 ще я преживея. Не съм забеляза някаква ужасна нередност с автомата на ФВ.. включва скоростите незабележимо, без тласъци, като цяло държи се отлично. Няма го ластичното усещане на типтроника или късното превключване на изитроника.. мултитроник не съм карал и не мога да кажа как е там. Като цяло оценка 5.65 му давам. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Колеги, някакъв контакт на колегата пепино може ли да ми дадете, че му е препълнен бокса и не може да получава. Искам да се посъветвам с него относно чип тунинга и някои други неща :fiu:  До колко коня според вас е разумно да се чипва кола с ДСГ, носи ли на въртящ момент тази кутия?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.