Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Качество на горивото.От коя бензиностанция зареждате и защо?


milen1914

Recommended Posts

Да, така е, ама няма как да варира с 50 км. пробег, всеки път...

Така е. Странното е, че моя автомобил, никога не дава подобни отклонения :eusa_think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе от където и да зареждате е идно и също.Все ще е кофти.

Така е в БГ.

Хлебаря ще сложи креда в хляба до максималния допустим от закона размер,за да може да задържи повече вода и да му излезе грамажа ,и така от един рандеман,ще спечели заплатата на един работник за деня.А ние ще ядем.

Производителите на храна,ще сложат най вредната стабилизираща съставка,защото е с 10 стотинки по-ефтина от безвредната.Ядем яко неща от рода на Натриев нитрит ,който в стомаха взаимодейства и се образуват нитрозамини,които са канцерогени и се получават ракови клетки в организма......

Вие за горивата сте се закахърили.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Eй,не се разбрахте,че горивата са едни и същи.Всичко идва от Лукойл.Вече,друг е въпроса в последствие коя верига как го кръщава и с какво.

За София горивото идва в няколко петролни бази на едро и след това се разпределя по различните вериги.

Редактирано от coverdale
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз затова зареждам на една бензиностанцийка преди моста на околовръстното при Овча купел. Поне там с отстъпката в момента нафтата ми излиза около 2,05 лв. От години зареждам там, а също и мои приятели и проблеми никакви.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Go Petroleum е там. Точно до автокъщата със скипите бангийки :)

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам за пробега, който дава Съби на Боре, но днес за първи път от 3 години Ауриса помириса друго гориво, а не ЕКО. На практически празен резервоар - 40 км до зареждане - заредих обикновен бензин от ОМВ. След няколко километра, когато изгори горивото от бензинопровода, буквално "литна". Преди под 3000 оборота беше мъртвец и се налагаше да дърпам перата за да мине на по-ниска предавка. Сега дори на 1500 поема, без да глъхне и да забива нос.

Мисля да заредя и Октавията с дизел от тях и да видя дали ще има разлика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малката бензиностанцийка, да не е с една дизелова и една бензинова колонка, след бившето АРЗ, срещу Горна Баня, преди Околовръстното ?!?

Приятели ми я хвалят от поне 2 години - цените са с около 50 ст. по-ниски от обичайните, и въпреки че продават просто дизел и бензин, и служители, и клиенти се кълнат, че са 98 или 100 октанов и от "по-добрата" нафта... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малката бензиностанцийка, да не е с една дизелова и една бензинова колонка, след бившето АРЗ, срещу Горна Баня, преди Околовръстното ?!?

Приятели ми я хвалят от поне 2 години - цените са с около 50 ст. по-ниски от обичайните, и въпреки че продават просто дизел и бензин, и служители, и клиенти се кълнат, че са 98 или 100 октанов и от "по-добрата" нафта... ;)

Въпросната бензиностанция е абсолютно незаконна и се стопанисва от един субект с култовия прякор "Бойко нафтата". В подземните резервоари за гориво се сипва каквото и откъдето се намери, независимо с какво качество и произход е. Горивото не отговаря на никакви спецификации и е пълен бълвоч. Не знам и как е с количеството което сипват - колко отговаря на показано на колонката.Тоя или по - точно хората му работят основно по времето когато държавните институции почиват и се пазят за да не ги хванат. Колонките не са вързани с НАП и няма никакъв контрол от страна на Митница и съответните контролни органи. Пазете си колите когато сипвате оттам.

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Боре, аз по същия начин зареждам - като свирне/светне резервата - занулявам брояча и зареждам на първото Еко. Слагам винаги 50 кинта и в последно време минавам 310-320 км до следващото напомняне от колата, че е жадна. Но ще взема да заредя следващия път от въпросното ОМВ и ще видя, дали ще мина повече. Щот при тея разлики, които споменаваш - направо се втрещих!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами, аз за това писах, че е експеримент - по принцип, зареждам като остане 1/2 от резервоара, а не като изпищи... От друга страна, наблюденията ми, са само за 100 октанов и еквивалентите по другите вериги.

От години си имам страх да шофирам, докато светне резервата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е то с тоя лакомник, как да не те е страх да караш на резерва :)

 

Спомням си, че навремето като карах бензин, октаните имаха сериозно отражение върху разхода. Особенно на коли, които са си правени априори за високоотанов бензин, старото ми Ауди даваше с 1/100 по нисък разход с високоотанов бензин.

 

С нафтата явно такава разлика няма или поне при мен не се наблюдава. Пробвал съм разните моушъни, пауъри... нъцки. Колата пак върви по-малко от колкото аз искам и пак харчи повече от колкото аз искам... що тъй незнам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е то с тоя лакомник, как да не те е страх да караш на резерва :)

 

Спомням си, че навремето като карах бензин, октаните имаха сериозно отражение върху разхода. Особенно на коли, които са си правени априори за високоотанов бензин, старото ми Ауди даваше с 1/100 по нисък разход с високоотанов бензин.

 

С нафтата явно такава разлика няма или поне при мен не се наблюдава. Пробвал съм разните моушъни, пауъри... нъцки. Колата пак върви по-малко от колкото аз искам и пак харчи повече от колкото аз искам... що тъй незнам.

 

Не е само при правените за високооктанов бензин. Старата ми Фабия 1.2 НТР също сваляше към 10% разхода като и сипех 98 или 100. Но в края на краищата излизаше същото като цена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз наблюдавам сериозно падане на качеството на горивото на ЕКО. Пробвах я с 95 Екто на Лукойл и колата върви много по-добре.

 

Абе каквото съм писал и преди, ако една бензинастанция е пълна и чакат на опашки, горивото се разваля, ако остане без клиенти и много скоро горивото се оправя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз наблюдавам сериозно падане на качеството на горивото на ЕКО. Пробвах я с 95 Екто на Лукойл и колата върви много по-добре.

 

Абе каквото съм писал и преди, ако една бензинастанция е пълна и чакат на опашки, горивото се разваля, ако остане без клиенти и много скоро горивото се оправя.

Ми на ЕКО напоследък почти няма коли, значи да очакваме повишаване на качеството?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпросната бензиностанция е абсолютно незаконна и се стопанисва от един субект с култовия прякор "Бойко нафтата". В подземните резервоари за гориво се сипва каквото и откъдето се намери, независимо с какво качество и произход е. Горивото не отговаря на никакви спецификации и е пълен бълвоч. Не знам и как е с количеството което сипват - колко отговаря на показано на колонката.Тоя или по - точно хората му работят основно по времето когато държавните институции почиват и се пазят за да не ги хванат. Колонките не са вързани с НАП и няма никакъв контрол от страна на Митница и съответните контролни органи. Пазете си колите когато сипвате оттам.

Поздрави

Еми колега аз от години сипвам там горе-долу редовно и не съм имал проблеми, а съм карал 6 години помпа-дюза. Мой приятел с 3,0 ТДИ сипва само там и е навъртял с тази нафта около 100к. и няма проблеми. Аз сипвам там само през деня и винаги е работела. И не зарежда откъдето намери, а от определено място. В крайна сметка всеки зарежда където иска. За количество отговаря, сипвал съм в туби.

Редактирано от gibonass
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми колега аз от години сипвам там горе-долу редовно и не съм имал проблеми, а съм карал 6 години помпа-дюза. Мой приятел с 3,0 ТДИ сипва само там и е навъртял с тази нафта около 100к. и няма проблеми. Аз сипвам там само през деня и винаги е работела. И не зарежда откъдето намери, а от определено място. В крайна сметка всеки зарежда където иска. За количество отговаря, сипвал съм в туби.

Колега обърни внимание КАК работи и защо колонките са винаги изключени и се пускат като спре автомобил пред тях. А за това откъде зарежда можем да поспорим. Скоро ще спре да зарежда изобщо. Относно това, че всеки зарежда където си иска си прав. Редактирано от ivanstoyanovvvv
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Откакто влязоха Газпром в България - зареждам дизелово гориво само от там - твърдят че идва от рафинерия в Сърбия .... не е от Лукойл .... със сигурност - има страхотна динамика - никакви пушлявици от ауспуха - и приличен разход , като за моят тежък крак 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Колеги,

Мисля да пробвам нафтата на Круиз - все пак - цената с отстъпка към днешна дата е 2,17лв. - спрямо 2,47лв. на Шел Ви Пауър, която наливам досега (след ОМВ-то).

 

Има ли още хора с отзиви от тях?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От известно време зареждам на Круиз и мога да кажа, че всичко си е наред. Освен по - ниската цена ако имаш чип се свалят още 10 ст. на долу.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече имам чип...

Мисля да пробвам тази на Асен Йорданов... 

Викаш - върви?

В края на краищата - спрямо сега наливаното от мен гориво говорим за 30ст/литър - което все пак не е малко...

Други опитали напоследък?

 

От известно време зареждам на Круиз и мога да кажа, че всичко си е наред. Освен по - ниската цена ако имаш чип се свалят още 10 ст. на долу.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече имам чип...

Мисля да пробвам тази на Асен Йорданов... 

Викаш - върви?

В края на краищата - спрямо сега наливаното от мен гориво говорим за 30ст/литър - което все пак не е малко...

Други опитали напоследък?

Аз също пробвах един път от там - засега е ок...
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последните три пъти зареждам 95 в Круиз и съм доволен. Чудя се дали да пробвам 99. Цената му е почти същата като на 95 по другите бензиностанции. Ясно ми е, че разхода няма да падне и няма да върви повече, но може би ще е по-добре за двигателя.

Редактирано от Драгомир
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.