Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Качество на горивото.От коя бензиностанция зареждате и защо?


milen1914

Recommended Posts

Между другото... и върху две Пежа пикапи 1.9 TDI и 1.6 HDI имам наблюдения...двигателите без забележка по на двеста и кусур хиляди километра,но всичко останало много се чупи,сравнено с Шкодите  и затова всичките ми следващи коли ще са Шкода,кой каквото и да ми разказва!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....

 

Благодаря за изчерпателната ревизия на мнението ми. Изказвания от типа на кой какви коли кара, какви пари има и какви коли сънува бих казал, че граничат с простотия, ама няма да го кажа... Аз приключих.

 

Ще помоля някой със съответната власт да ми деактивира регистрацията, не искам да бъда част от това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега Методиев,

Цитирах написаното от теб, с цел да онагледя казаното от мен - т.е., че изобщо не е по темата !

Къде прочете за пари и коли, нямам идея.

Споменатото от мен Пежо, беше много странно и рядко срещано като модел и модификация, но не съм споменавал цена !

За простотията, вероятно си прав.

А, за Форума - интересно, в кой форум, на конкретна марка, ако само хулиш марката и я отричаш натрапчиво /визирам подписа ти/, ще те подкрепят и ще проявят разбиране.

Както и да е, дали си ме разбрал или не, няма значение.

Явно търсиш повод за недоволство...

Успех със следващия автомобил и форум.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре е да има и форумни членове като колегата Методиев. Иначе форума заприличва на бабина седянка - "от нашито дите по убаво нема".

 

В крайна сметка всичките му критики към марката са на база собствен опит. Дали е каръщина или реализъм всеки сам за себе си да решава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах до преди година Субару, рядко като модификация, доста скъпо за ремонт на мотора. Аз успявах 1 път годишно да го чупя. Тамън 3 основни ремонта за 3год и 40х км. Просто си беше каръшко, само се чупеше. И сега е така, при 2рия вече след мен собственик. Само се троши нещо по него. Аз го взех от 1ви на 120х км от Субару България(СМТ).

Редактирано от b3lq7a
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Основният проблем за непаленето сега е акумулатора. Може да показва 12в и пак да не запали. Просто няма капацитет. Моята Фабия не запали в гаража, заредих 30-40 минути акумулатора и запали.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре е да има и форумни членове като колегата Методиев. Иначе форума заприличва на бабина седянка - "от нашито дите по убаво нема".

 

В крайна сметка всичките му критики към марката са на база собствен опит. Дали е каръщина или реализъм всеки сам за себе си да решава.

      Прав си Цецо, ама не е това начина.

Всеки пост да ти е: Скапаната Шкода, Шкода правят е--и боклуците, най-скапаната марка, повече никога няма да си купя Шкода, и т.н. и т.н, а сега и форумът му е крив и не среща разбиране.

Разбирам, че на колегата му е писнало от проблеми, но да генерализираш твоите собствени, като такива на марката, не е коректно.

Освен това, както казва Иво /белята/, може просто да е "карък", ама ние какво да направим - да си запалим ритуално автомобилите и да се отречем от марката, защото на него не му върви ?

 

Както и да е, не исках да го обидя, дано ме разбере правилно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пълно е с ощипани госпожици напоследък - какво толкова се чудите... Около мен колко хора се държат така - кажеш му нещо леко, дори не е тежко и веднага не ти говори вече ;)

 

Нещо им има на повечето - същински ощипани госпожици са станали хората... не знам защо е така :)

 

Койго иска да се обижда - хич не ми дреме вече...

 

Поздрави

 

ПП: По темата - нещо доста са паднали цените на горивата - аз отдавна не съм зареждал (от 4-ти Януари 2016 - ахахха!), което си е постижение за моя прасчо... Ужас е, просто :) - 620км градско до тук със 68 литра... и му предстои да светне всеки момент...

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Минус двадесет и нещо миналата Нова година - запалване с премиум нафтата на OMV, никакъв проблем.

Сега - минус не се знае колко, Шел Ви Пауър Дизел Плюс-Минус и т.н. - запалвам без никакъв проблем.

 

Всъщност ако някой не може да запали при тия температури - просто да си провери подгревните свещи, поне според мен. 

На мен пък вчера през нощта ми се наложи да излизам с колата. Пак нямах никакви грижи. Обикновена нафта от Еко, по едно време температурата падна почти до -20.
attachicon.gifWP_20160124_00_56_57_Pro.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е то ако форумът е пълен само с предоволни щастливи шкода-собственици, които нямат забележки към това чудо на техниката...

Човекът споделя - и има пълното право. 

Друг е въпроса, че така и не разбрах - защо не е могъл да запали.

 

 

      Прав си Цецо, ама не е това начина.

Всеки пост да ти е: Скапаната Шкода, Шкода правят е--и боклуците, най-скапаната марка, повече никога няма да си купя Шкода, и т.н. и т.н, а сега и форумът му е крив и не среща разбиране.

Разбирам, че на колегата му е писнало от проблеми, но да генерализираш твоите собствени, като такива на марката, не е коректно.

Освен това, както казва Иво /белята/, може просто да е "карък", ама ние какво да направим - да си запалим ритуално автомобилите и да се отречем от марката, защото на него не му върви ?

 

Както и да е, не исках да го обидя, дано ме разбере правилно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е то ако форумът е пълен само с предоволни щастливи шкода-собственици, които нямат забележки към това чудо на техниката...

Човекът споделя - и има пълното право.

Друг е въпроса, че така и не разбрах - защо не е могъл да запали.

Проблемът е другаде... Аз откакто го знам този човек във форума, нито едно друго мнение освен “колата е боклук“ не си спомням... и го кара този “боклук“ вече колко години, налива пари в него и то никак не малко...избутали го бяха от пътя (ПТП) някъде... с точно тази кола, кой знае какво е правено... Малко е дразнещо да се генерализира марката точно с тази бройка, да. Лично на мен не ми действа така, но отстрани... е точно така.

 

Поздрави

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като кара шкода - значи има пълното право по цял ден да пише тук, че колата е боклук, нали?

Най-малкото - след като пише, значи има отношение, след като има отношение - значи е фен (макар и антифен :) )

 

 

Проблемът е другаде... Аз откакто го знам този човек във форума, нито едно друго мнение освен “колата е боклук“ не си спомням... и го кара този “боклук“ вече колко години, налива пари в него и то никак не малко...избутали го бяха от пътя (ПТП) някъде... с точно тази кола, кой знае какво е правено... Малко е дразнещо да се генерализира марката точно с тази бройка, да. Лично на мен не ми действа така, но отстрани... е точно така.

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има ли колеги каращи на LPG и ако да от къде зреждате?

Аз зареждам от Лукойл, но единствено поради факта, че имам удобна бензиностанция до вкъщи и имам карта за отстъпка.  :sorry: Пробвал съм почти всички големи вериги и честно казано не намирам осезаема разлика във вървежа и разхода на газ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мисля, че Metodiew заслужава упрек. Не е обидил никого. Това, че често има проблем с колата е въпрос на много фактори, независимо от които той е в правото да определя автомобила си по желан от него начин. В крайна сметка всеки може да е карък, да попадне на кофти автомобил, лош сервиз и т.н. - достатъчно условия, за да не харесва вече марката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не си пропуснал нещо?

 

........................

Почвам да разбирам защо някои от потребителите се преместиха в другия форум...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз зареждам от Лукойл...не намирам осезаема разлика във вървежа и разхода на газ.

И аз напоследък от там, като с 20 лв. минавам около 150 км. в София. Иначе и от другите нямам оплакване, но като че ли с лукойлската газ колата е малко по-пъргава...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз напоследък от там, като с 20 лв. минавам около 150 км. в София. Иначе и от другите нямам оплакване, но като че ли с лукойлската газ колата е малко по-пъргава...

Аз с 20лв минавам 110км градско напоследък(с йетито, с октавията около 150км). Къде е тая икономия от газта при вас? Пробвай на бензин, може да ти е по-евтино... Редактирано от b3lq7a
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много икономично ще дойде това ТСИ.

Ще взема и аз да пробвам на бензин, туко виж съм спестил за некоя по-нова Октавия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих казал, че не е нормално тошкова много пари да гълта кола с газ на 100км...

Редактирано от b3lq7a
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, наистина е повечко, около 15л/100км. Сигурно и 4х4-то има нещо общо. Моята нормално харчи градско около или малко над 12л.

Извинявам се за хапливия коментар. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, наистина е повечко, около 15л/100км. Сигурно и 4х4-то има нещо общо. Моята нормално харчи градско около или малко над 12л.

Извинявам се за хапливия коментар.

От телефон пиша и не съм видял в аватара, че колата е 4х4. Оправдава в зимни условия 2-3л/100км. Да те питам на тия -15градуса, не ти ли замръзваше газта? Имах кола на газ и ми прехвърляше на бензин при повече газ на студено?
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, не ми се случвало да замръзва или да прехвърля на бензин в движение. Дори уикенда бях в Говедарци и там температурите в събота стигнаха до -20 и пак нямаше проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

4х4-то за мен се отняся, моя разход е около 14-15/100 в града, аз го споменах в по-горен коментар и малко темата взе да се измята. Но за мен няма значение колко струват горивата, а какво получавам с/у тези пари. Това което получавам не ме радва особенно, колата ми харчи, а ми е бавна. Исками се малко повече сила във високите да има. Лятото обещавам да движа на бензин! (нещо 600 кубика с 2 колела)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А аз се оплаквам, че нивата харчела много. 10-11 газ и около 2-3 литра бензин на 100км  :sorry:

 

Относно двуколесните - тия дето визираш трудно падат под 8 градско. При мен едното (600cc) гори към 9, а другото (750cc) идея над 4. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.