Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Качество на горивото.От коя бензиностанция зареждате и защо?


milen1914

Recommended Posts

Пепи, "Бръснарския стол" като го карам "на ръчка", харчи 6.5 - 7.00 на 100 к.м., а спокойно каране - 3.5 - 4.5 на 100, градско.

А, говорим за недуразумение с тегло 227 к.г., вариатор, 40 к.с. и водач 130 к.г., нищо че си вдига и държи 180 км/ч.

От какво се оплакваш, като твоите са на светлинни години ?!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Боре, то не случайно е 40 кончета. Ако беше повече нямаше да харчи 6-7, а 9-10 ;) То затова и по-голямата кубатура ми харчи по-малко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес я напрасках пак на Круиз, тоя път в София. Не виждам разлика във вървежа, а за разход ще кажа като изпразня резервоара.

Ама на 1.69 излиза с отстъпките... Това са си 5-6 лева на резервоар.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдаа, прав си.

Впрочем, зареден със 100 - Максмоушън на ОМВ, харчи по-малко отколкото с 95...

Добре де каква разлика има с двата вида бензин. Струва ли си за супер стара кола, каквато е на жена ми да слагам 100 октана, като се има в предвид 20-те стотинки разлика. Каква икономия дава, за да си сметна разликата? И аз съм се замислял при положение, че я кара много малко да и слагам 100 октана, ама не съм се решавал. На Еко 100 октана или на ОМВ да се зарежда е другия ми въпрос?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разликата е в добавката на ОМВ. Карат я от Австрия. Всички горива са еднакви и от едно и също място.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стояне, аз бих заредил на "Еко", единствено ако най-близката друга бензиностанция, без значение коя, е по-далеч отколкото мога да стигна. Невероятен боклук е бензина на "Еко"!

Ако имам възможност, зареждам само на "ОМВ".

"Лукойл" и "Ромпетрол" нямат 100 октанов, а и разлика между техните 98 октанови и 95 октановия на "ОМВ" не намирам. "Шел" по принцип го избягвам, откакто една зима ми напълниха резервоара с равни части дизел и вода. Пробвах им прехваления "V-power", ииии - нищо, все едно си е 95...

Единствено на "ОМВ" усещам разлика.

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хайде сега като много знаете да кажете добавката на бензиностанцията как и кога се слага и кое е същото място от където идва всичкото гориво.А от там ще излязат и други истини.А дано ама надали

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всички горива не са точно "еднакви"  които е гледал вчера  които не е  нека погледа малко Валя Ахчиева от къде идват и с какво качество

  http://bnt.bg/predavanyia/otkrito-s-valya-ahchieva/otkrito-28-01-2016

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдаа,баба яга взе едни кинти за това предаване.Но не там е въпроса .Хайде да престанем с тези бг номера.Като е скъпо защо е скъпо,като е евтино как така.Сами си изпърдяваме късмета като си правиме мръсно един – друг.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда , добър въпрос.Лично аз се радвам на ниски цени както и всеки клиент .Другото е работа на държавата и прилежащите и институции.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като клиент на кого?

Ахчиева, с разследването си, точно на "държавата и прилежащите и институции" помага, така че няма за какво да я плюеш.

Контрабандистите печелят от неплащане на данъци...и "клиентите" им май най-много се чудят защо държавата ни е бедна...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де каква разлика има с двата вида бензин. Струва ли си за супер стара кола, каквато е на жена ми да слагам 100 октана, като се има в предвид 20-те стотинки разлика. Каква икономия дава, за да си сметна разликата? И аз съм се замислял при положение, че я кара много малко да и слагам 100 октана, ама не съм се решавал. На Еко 100 октана или на ОМВ да се зарежда е другия ми въпрос?

Разликата поне за мен е осезаема колега.Предишната ми кола беше Сеат Ибиза 94г 1,4.На тази кола като и сложех MaxxMotion 100,направо литваше.Вървеше много по-добре,и се променяше и звука на двигателя.За разхода не мога да кажа нищо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Промоция на "Газпром". Днес и утре. Изпращат SMS с код на лоялни клиенти. Отстъпка от 10 ст. на литър бензин или дизел и 7 ст. на литър за газ.

С един код могат да се направят до три зареждания през периода на промоцията.

Зареждате, на касата казвате имам код за промоцията, касиера го въвежда и получавате отстъпката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е какви са тези кодове регистрации и промоции ние да не сме компютри със всичко да се съобразяваме и помним .Спираш пълниш като ти се наложи и толкова.Че и лични данни искат, есемеси пращат като си в чужбина и т.н.Или сваляш цените или не , за всички.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е какви са тези кодове регистрации и промоции ние да не сме компютри със всичко да се съобразяваме и помним .Спираш пълниш като ти се наложи и толкова.Че и лични данни искат, есемеси пращат като си в чужбина и т.н.Или сваляш цените или не , за всички.

Модерен маркетинг... Вид зарибявка - за от уста на уста! Виж има ефект, споменава се тяхната верига!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май Иво е прав - нито знам къде ги има в София, нито имам приятели/познати, които да зареждат от тях.

Иначе, съм ги чувал , амааа...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-модерно е "агресивен" маркетинг, за от уста на уста. Прави се име на пазара и по този начин! Екотата преди 10год с подобна схема зарибяваха...

Редактирано от b3lq7a
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Газпром знам, че едни мои клиенти зареждат всичките си коли там - на седмица доста пъти зареждат. Общо взето са договорили отстъпки, карти и всякакви такива неща. Единствената бензиностанция, която знам в София е тази преди Владая след Княжево - бивша OMV - на излизане от София към Перник се пада отляво преди завойчето към Владая.

 

Хората са доволни - но служебна кола - върви с всичко. :)

 

Поздрави

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не говорим за платения на Ахчиева от вчера... Дали не дава тема за размисъл, мен ме ориентира към газпром, че са от русия през сърбия... не през нефтохим и САКСА(гръцките за БГ, които са от ИДИЛ се1). та 2 в 1 и вече ги помним!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Той ще стъпи и в София. Само трябва някое перде да го уреди с база, която е отредена с предназначение "Склад ГСМ".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.