Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Качество на горивото.От коя бензиностанция зареждате и защо?


milen1914

Recommended Posts

Дизела на Круиз е супер. Вече 7-8 х.км само от там и нито ядин път не с м имал оплаквания.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дизела на Круиз е супер. Вече 7-8 х.км само от там и нито ядин път не с м имал оплаквания.

Над 20 хил. км. само оттам. На същото мнение съм.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Шкодите 10 години само нафта на Лукойл. Никога никакъв проблем нито зима, нито лято. О3 обаче дава по-висок разход с Екто дизел, спрямо обикновения. Иначе за бензин на Сеат Ибиза 75к.с. съм пробвал почти всички и най-добре с най-нисък разход върви с Шел обикновен 95. Пробвах нафта на Шел, има голяма разлика във вървежа и тежеста на педала спрямо Лукойл. Октавията е 105 к.с. Може би наистина малките коне, по-осезаемо чувстват разлика в горивата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам Октавия-дизел и зареждам само при ЕКО. Досега не съм имал проблеми. Наскоро заредих от новия "Дизел-авиа", който според рекламата бил като самолетно гориво, но съществена разлика спрямо обикновения дизел не намерих...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно газта защото сме с много ящен мотор.

Зареждаме почти винаги на SNG - това всъщност са бившите Топливо. Имаме допълнителна карта за бонуси и в определен момент се осребрява с газ.

Ползваме тези в Овча купел и понякога в Дружба.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Последните два резервоара нафта ги зареждам от един пункт, който може би е на ръба на закона, защото няма твърда цена на горивото и за количества има сериозни отстъпки. Разхода ми падна с половин литър при това нон-стоп с климатик, като въобще не се филмирам да постигам икономия, а не вярвам да ми сипват повече отколкото е на колонката. Сега слушам глупостите как големите вериги имали строг контрол ... Ако не лъжат с качеството, лъжат с количеството.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес гледах бензиностанциите в Смолян. Явно и тук изперкаха:

На най-евтината Омикс дизела беше 2.22 лева, на Петрол също. На влизане Лулойла изобщо не го погледнах, те в тоя район са най-скъпи. Набумках се аз до капачката на Еко на 2.21 преди отстъпката от 4ст+2% и на излизане от центъра "шах" - Лукойл 2.16

Явно докато съм бил отпуска, откъснат от новините по Гръцко, е започнала някаква нова "игрЪ" с нафтата.

 

Едит: В Гърция имаше бензиностанции с цени на дизела от 106 цента на литър

Редактирано от Izolini
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

гледам всички сте доволни, само аз съм най-големия хейтър явно, ама аз хубаво гориво в бг не съм сипвал. Зареждам само на ЛукОйл, Еко и ОМВ. Но всеки път когато сипя чуждо гориво и колата пощурява ... а двигателчето е просто MPI.

пък и те контролните органи си го казаха, че май нито една бензиностанция не е отговорила на изискванията за качествено гориво.

 

иначе за колегата по-горе относно по-скъпият бензин, който уж е по-хубав, щади двигателя и тн ... 

с две думи пълен scam, колега карай си с бензина по книжката на колата, ама ако ти се дават пари, давай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Д..а,само аз ли карам лакоми коли? Никога не се оплакват от горивото,какво им сипя,все го пият. Нищо не връщат! :fool:

 

 

Пътувам с приятел до Варна,ще зареждам на Лук ойл,сакън недей,кофти е!  Ок. Петрол  бил лайно!  Омв  щибани педали! Други били ...?  Сипах на Газ пром ,разлика не видях. Може да има,но не се усети.(ама аз съм малко дъми :nea: )

Мъкнах прах за пране ,омекотител,да не изброявам че ....срам!  Какво става с тази България?  Всичко било менте. 

Редактирано от Стоян
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз от 2 месеца сипвам само на Газпром 5ти резервоар вече и съм доста доволен. Преди сипвах на Еко и Ромпетрол, но все с TDA Castrol. Поне в Газпром нафтата е сръбска, а не от Нефтохима. Иначе най-хубавата нафта която съм зареждал до сега е в Букурещ на Ромпетрол, а най-лошата в Молдова пак Ромпетрол (1,60 лв/л.). Явно въпреки че са вериги всяка бензиностанция си е сама за себе си в различните държави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

http://www.economic.bg/bg/news/5/hvanaha-golyama-benzinostantsiya-prodavashta-70-falshiv-benzin.html

 

коя ли е тази бензиностанция и верига, за второто бих заложил на швабската, там съм го ял най-дебел, за мен те са с най-занижен контрол

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

дори в рамките на една верига в бг, всяка бензиностанция си е сама за себе си. Франчайз.

 

Тоя "министър" е пълен дебил, рядко качество! Незнам какво образование има, ама определено не става и чеп за зеле от него.

 

1. Ако единия "контролен" уред е дал отклонение 70%, а другия 45%, да им таковам и "контролните" уреди!

2. 70% фалшиво гориво. 70% какво - вода? Газ за горене? Круши, ябълки?

3. Такова гориво задължително повреждало колата. Предполагам преди проверката там са заредили доста коли, би следвало да има опашка от аварирали автомобили по протежение на изхода на бензиностанцията :)

 

Не защитавам бензинджиите, ясно е че кой от де ни хване, все ни ..... с боклуци. Обаче това е министър. Не може да се изказва толкова неадекватно, все пак всички медии го дават. Същия тоя, в началото на проверките се беше изцепил, че всичко е наред, нямало почти никакви нарушения. После явно смениха опорните точки и тоя зае страната на народеца... ама толкова тъп, та чак на кухо дрънка. Не коментираме тъпотиите за хакерски намеси в сървъра към НАП...

 

Сори за острия език, ама като видя толкова неадекватен човек, на толкова високо място и просто избеснявам.

Редактирано от Цецо75
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоя "министър" е пълен дебил, рядко качество! Незнам какво образование има, ама определено не става и чеп за зеле от него.

 

1. Ако единия "контролен" уред е дал отклонение 70%, а другия 45%, да им таковам и "контролните" уреди!

2. 70% фалшиво гориво. 70% какво - вода? Газ за горене? Круши, ябълки?

3. Такова гориво задължително повреждало колата. Предполагам преди проверката там са заредили доста коли, би следвало да има опашка от аварирали автомобили по протежение на изхода на бензиностанцията :)

 

Не защитавам бензинджиите, ясно е че кой от де ни хване, все ни ..... с боклуци. Обаче това е министър. Не може да се изказва толкова неадекватно, все пак всички медии го дават. Същия тоя, в началото на проверките се беше изцепил, че всичко е наред, нямало почти никакви нарушения. После явно смениха опорните точки и тоя зае страната на народеца... ама толкова тъп, та чак на кухо дрънка. Не коментираме тъпотиите за хакерски намеси в сървъра към НАП...

 

Сори за острия език, ама като видя толкова неадекватен човек, на толкова високо място и просто избеснявам.

Колега, възможно е двата контролни уреда да измерват различни показатели и по отношение на тях да е разликата. Например единият мери октаново число, а другият наличие на сяра например (Измислям си ги). А относно това, че реакцията на органите не е такава, каквато ни се иска, те подкрепям напълно!  Такива бензиностанции трябва да се затварят и щом е верига и цялата верига да се санкционира! И да се оповестява за да знаят всички клиенти! Пък да видим тогава дали веригите сами няма да контролират качеството на горивата, които продават!

Редактирано от ААнтонов
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цецо, коментарът ти много ми напомня на коментарите под тази новина във форума на Дневник.

В смисъл, че и двамата май сме писали в същия смисъл по тази тема там.

:hello:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми не съм писал там, ама го чета. Обаче ужасно се дразня на всички "агенции" и "органи" дето са призвани да контролират качеството и количеството в БГ. Най - вече заради това, че всичките им "проверки", колкото и да са редки са обвити в плътна мъгла.

 

Все си мисля, че протоколите от подобни проверки трябва да са публични. Наказанията са друга бира, те могат да се обжалват, там съда има думата (с цялата условност на думата "съд" в БГ). Обаче дай протокола, той е чист документ - проверен е тоя и тоя, констатирано е това и това. Аз ще си правя изводите.

 

Все ми изкача в главата един пример отпреди няколко години, когато чух по радиото - засечени са моркови с олово внос от Турция. Това е. Повече нищо не чух по въпроса. Няма партиди, няма серии, няма кой ги внесъл, кога... нарочно търсих в страниците на разните агенции някаква информация. Няма. Едничка новина, чута случайно по радиото.  От тогава 3 години винаги като купувам моркови и на тях пише Турция (а то в голямата част от времето други няма) и ми е едно такова....

 

Имало вафла с ГМО соя. Коя? Ба ли му ....? Не че е доказано вредно, ама що да я давам на детето, ако знам, че е така? Ама няма, ще си мълчим като гъз..ове, докато отмине и после кой от къде е.

 

И накрая да ми се явява някакъв неадекватник неясно как стигнал до пост министър и да си прави ПР хвърляйки заблуждаващи димки из медиите. Точно ползвайки пълната анонимност на такива проверки, може да си плямпа каквото му скимне и народа чете и верва.... Малко е политиканстване, против правилата на форума е, ама се замислете последните три икономически министъра на тая държава, бихте ли ги взели на работа, даже и като общи работници?

Редактирано от Цецо75
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен, точно тоя министър е кадърен.

Няма как да бъде огласен доклад срещу мощна международна верига, дето адвокатите и получават поне 100 пъти повече от министъра. Точно тоя министър, в същото интервю обяви, че ще има промени в метрологията.

 

И по-полека с определенията ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стефане, моите уважения, но далеч не си прав /за някои неща/, както и Цецо /за други/.

Темата е сложна и има доста гледни точки...

С удоволствие, бих я обсъдил с вас, но Не тук и Не сега. На биричка и с достатъчно време, в приятелски разговор ;)

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"27 мар 2011

Високите цени на горивата родиха нов феномен - дизелов туризъм. Една от най-предпочитаните дестинации е съседна Македония, където разликата в цените е чувствителна. Само на 10 километра от границата - в Македония, дизеловото гориво се продава с 30 стотинки по-евтино.

Цистерни от България всеки ден зареждат македонски бензиностанции. По-ниската цена при съседите се дължи на разликата в акциза и ДДС, обяснява Слободан, който на ден зарежда поне по 10 български автомобила."

http://profit.bg/news/Dizelov-turizum-v-Makedoniya/nid-77288.html
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Македония ДДВ (данък добавена вредност) е 18% и разликата от него не е съществена. Но в България акциза на литър бензин е 71 стотинки, на дизела 64,5 стотинки и трябва да стане и още по-висок, за да догони ставките в ЕС.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Македония няма ли акциз?

Ако има - колко е?

Рових, но не намерих. Което естествено не значи, че няма изобщо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.