Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Октавия Фейслифт


igeorgiev82

Recommended Posts

  • Отговори 210
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Pijomir

    21

  • Bondo

    18

  • shaft

    17

  • igeorgiev82

    16

Най-много писали в темата

Оставете как изглежда, да пуснат РС 4х4 с правилното гориво и променлива геометеия на турбото... Иначе черна и бяла ми харесва на мен!

 

Пп. "На вкус и цвет товарищей нет"

Редактирано от b3lq7a
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оставете как изглежда, да пуснат РС 4х4 с правилното гориво и променлива геометеия на турбото... Иначе черна и бяла ми харесва на мен!

 

Пп. "На вкус и цвет товарищей нет"

има бе

Суперб се казва:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

има бе

Суперб се казва:)

Спортен "кораб-майка" е суперба :), аз чакам да чуя за октавията! Много е голям и лично за мен не е практичен(в центъра на СФ си е тегаво).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Излязоха ми някакви статии, очаква се по-натам 245кс за РС с 2.0 бензинов мотор, а 4х4 както досега само на дизел 184кс... Със 7.9сек до 100кмч. Нещо не е както трябва с РС модификациите, явно умишлено ВАГ са я оставили на това ниво. То 1.8тси 4х4 е по-бърза!?! Могат спокойно вместо отделна модификация, да си я направат като високо ниво на оборудване със спортен привкус! Нещо което уж е монте карло, но то за мен е тотално безмислено като цена. Ф3 монте карло 1.2тси струва повече от о3 1.4тси вижън изпълнение... а сега и с този нов 1.5тси е още по-привлекателна!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Superb и спортен в комбинация не стават. Това е тежък автомобил и няма нищо спортно в него. И с 350 коня под капака пак няма да е спортен. Такава дълга база предполагам само магистрални геройства. То не случайно във WRC вече няма нито един голям автомобил. То не случайно и VW се метнаха на Polo, а не на Golf. Така е и при останалите производители.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В конфигуратора на Словашкото представителство има по-голям избор от двигатели:

 

http://cc-cloud.skoda-auto.com/svk/svk/sk-sk/5e3/68718

 

И няма и помен от 1.5 бензин. Може би няма да се предлага от самото начало, а ще дойде по-късно?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

В големия календар има картинка, на която за пръв път ми изглежда по-добре :)

post-736-0-38342300-1483624475_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да живее фотошопа :) там се правят чудеса :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече има ценови листи за Octavia Facelift  :banger_2:

 

http://www.skoda-auto.bg/SiteCollectionDocuments/Price%20lists%202017/09012017/Octavia_Facelift_5E3_09012017.pdf 

http://www.skoda-auto.bg/SiteCollectionDocuments/Price%20lists%202017/09012017/Octavia_Facelift_5E3_09012017.pdf 

На пръв поглед, разликата в цените е малка. Интересно, кога ще се появи и новия двигател 1,5 TSI ?!  :fool:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Горните линкове не работят, но този се отваря:

 

 

http://www.skoda-auto.bg/SiteCollectionDocuments/Price%20lists%202017/09012017/Octavia_Facelift_5E3_09012017.pdf

Редактирано от joshuah
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо променено не виждам и нещата които включват в оборудването са от 2013.. 4 спицов волан не се предлага одавна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

https://money.bg/auto/glavniyat-dizayner-na-skoda-i-bugatti-veyron-premina-v-bmw.html?utm_source=news.bg&utm_medium=article&utm_campaign=footer

 

 

В кръга на шегата, човека взе парите ..... толкова по новата Октавия, не е имал много време  :tongue_1:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ехааа!!! Слава богу!!! Откакто дойде в Шкода правеше само ръбести остри лайна :) От Ауди го пуснаха по пързалката към Шкода... понацвъка малко ръбове - изхаби се... Най-радостната новина за мен е, че най-после така "обичната" ми марка ще западне - ура! :D

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Новия суперб е съвършен за мен.. така че Кабана не е въобще за подценяване.

Редактирано от Bondo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Откакто дойде в Шкода правеше само ръбести остри лайна :) От Ауди го пуснаха по пързалката към Шкода... понацвъка малко ръбове - изхаби се

Доста крайно мнение. Аз пък смея да твърдя, че при Кабан Шкода направи качествен скок в дизайна на автомобилите, които предлага. Погледнете О2 (особено фейслифта), после вижте О3. Няма място за сравнение, О3 е на съвсем друго ниво. Супърб 3 пък е една от най-добре изглеждащите коли, произвеждани от VAG като цяло.

 

Кабан създаде страхотни неща. Изключението е четириокото нещо, наречено О3 фейслифт, но всеки има слаби моменти в работата си. Голвм дизайнер и това, че отива в БМВ, само го потвърждава. :)

Редактирано от FCB4Life
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда, ненужни триъгълници и трапеци навсякъде - супер як дизайн е това, определено - вече не можеш да различиш кой модел е колата, преди да е дошла до теб на 5 метра. :)

 

И все пак - различни хора - различни предпочитания - различни мнения. :) Моето мнение е точно такова... и поради този факт не си купих пак "нова"/друга Шкода, ами си взех друго, което ме кефи, като го видя и не искам да променям нищо... :)

 

При Супърб 3 - супер е, като цяло... обаче... какви са тия триъгълници под/във фаровете и навсякъде - за какво са?

 

При Кодиак също - какви са тия триъгълници в бронята под фаровете, непосредствено близо до фаровете /вероятно са за мъгла/?

 

При О3 - какви са тия триъгълници и трапци по багажника, тук-там пак има такива... особено стоповете как са копирани от аЛди А6 (свиква се разбира се, но първото впечатление на много хора, както и на мен, беше точно такова, когато показаха О3)... където работеше преди това "човекът-той" ;) Жив и здрав да е - не ми е направил нищо, не го мразя /или както е модерно да се казва "хейтвам" или другата тъпотия "не троля против него"/... просто не ме кефят дизайните...  Всеки един дизайнер си има стил и си го прилага навсякъде, където му разрешат.

 

Съвсем нормално е един дизайнер да сменя брандовете ня няколко години - когато една марка започне да "писва" на хората с еднообразието си - трябва да се смени леко дизайна/продукта/опаковката.

 

Ще видим как ще продължат напред. :)

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато сътвори нещо следващият дизайнер на Шкода, тогава ще разберете Кабан лош или добър дизайнер е.

За мен е добър дизайнер. /вкл. и фейслифта на О3/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кабан - ТИТАН!

 

Според мен, обаче, той ще е отговорен и вече е работил по всички проекти поне до края на 2018, така че доста ще се почака, за да видим "новия дизайнерски език на марката"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.