Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Октавия Фейслифт


igeorgiev82

Recommended Posts

 Стана ми интересно радиото гледа ли се или се слуша.Ако е второто бих наблегнал на озвучаването. :tongue_1:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 210
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Pijomir

    21

  • Bondo

    18

  • shaft

    17

  • igeorgiev82

    16

Най-много писали в темата

Е да така е ама,тези гуми след 2 години ще ги хвърлиш на боклука.Радиото си остава,и ще го гледаш всеки път като седнеш в колата.(ако може някой гумите да си гледа в движение-ЕВАЛА) :tongue_1: .За мен е супер-красиво и полезно Болерото.

От моята практика при шофиране...определено не го и виждам радиото. В началото на шкодата бях с най-гадното, след което сложих болеро с тъч, сега пак съм без тъч. Не боли. Подкрепям srservice - много много рядко се гледа, повече се слуша. :) При Октавия 2 болерото е най-доброто, но всички казват, че при О3 е по-зле...

 

Ако трябва да избирам и ги имам парите, няма какво да му мисля, избирам болерото, от лиготия и разглезеност. В противен случай - гуми (три-максимум четири сезона си изкарват тези от 500-600лв). Зимните не ги гледам, но летните държа да ме кефят как стоят на колата (държа на шарка и sidewall). В движение не ми дреме как са :P

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, незнам дали си проверявал тук

https://ws.skoda-auto.com/OwnersManualService/Data/en/Octavia_5E/02-2017/Manual/Octavia/A7_Octavia_OwnersManual.pdf

, но това е последната версия и би трябвало да съдържа най-подробната информация (започва на страница 118).

Благодаря - изобщо не съм се усетил да търся тук, а е логично.

 

Инак чакам от дилър да ми пусне оферта. Според него не си заслужава осоебно болеро спрямо суинг. Ще видя какво ще ми предложи като цена, пък ще го мисля.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Според него не си заслужава осоебно болеро спрямо суинг. Ще видя какво ще ми предложи като цена, пък ще го мисля.

 

За първи път чувам дилър да не предлага Болеро.Това Еуратек ли колега?Мен лично ме съмнява.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Именно от Еуратек. Сега не каза, че не си заслужава, а че разликата не е особено голяма - тук малко пресилих нещата. Като гледам и манюела, наистина разликата не е от земята до небето...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако дадена сделка за продажба е сигурна, дали искаш да дадеш още 500 или 1000 не ги вълнува. Даже е досада за тях, така беше и като купувах Фабията.

От гледна точка, че андроид ауто не се предлага още официално за България, какво искаш да ти предложи? Но моето мнение е да го поръчаш. Още може да няма много приложения, но след година...., а след две ....? Със свързаността на телефоните към колите, въпрос на много кратко време е, да излезе навигация, която при изчисляване на маршрута да взема предвид наличното гориво, да планира точки за зареждане, в тунел да чете моментната скорост и т.н., все функции на фабрчните навигации.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами ако искаш"разлика от небето до земята" си поръчай Колумбус,ама 3000лв. едва ли ти се дават. :sorry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между другото суинг също поддържа смартлинк. Общо взето наистина разликата е доста малка, поне от това, което успявам да преведа, тъй като ми изпратиха сравнение на чешки... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко сложно ми е да покажа какво ми изпратиха, защото пиша от телефона, но все пак успях:

https://s26.postimg.org/tdr32jaex/Screenshot_20170727-232742.png

 

Вие как разбирате описаното?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кое не разбираш? Суинга има малък 6.5“ дисплей, не поддържа блутут, не поддържа смартлинк, няма задни говорители... 4 говорителя значи, че ще имаш само в предните врати, което е ужасно, да знаеш :)

 

Двете поддържат SD карти.

 

Вземи си болеро и няма да сгрешиш със сигурност. Ще останеш много по-доволен :)

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че суинга е с 4 колони отпред (две основни и две пищялки). От Болерото, това което е суига + 4 задни, смартлинк, тъч....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де - вижте имиджа. От това, което е изобразено оставам с впечатление, чр също се поддържа смартлинк - вижте отгоре над суинг. Просто е опционално. Аз ли толкова не мога да я схвана тази графика?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Абе те хората,няма да му сложат по висока цена,ако не е по хубаво.Колегата да си слага Суинга и готово,ама после да няма теми:

"Разочаровах се от Шкода,щото кола 2017г. няма блутут има 2 говорителя само и т.н.т"

 

 

И като ги сложиш опционално да не мислиш,че ще ти е по евтино.

Редактирано от igeorgiev82
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че суинга е с 4 колони отпред (две основни и две пищялки). От Болерото, това което е суига + 4 задни, смартлинк, тъч....

тъч има и суинга, а допълнителните 4 колони отзад влизат в оборудването стайл, което смятам да поръчам... И остава смартлинк, но наостина според въпросният имидж по-горе го има като опция за суинг.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж, разбирам те напълно, имаш мнение, държиш на него и аз уважавам това и същевременно съм благодарен, че го споделяш.

 

Сега ще помоля да ме разбереш и мен. Желая да закупя нов автомобил с достатъчно екстри - не всички, защото нямам достатъчно пари. Та от моя гледна точка се опитвам да защитя всеки допълнителен лев.

 

Какво виждам аз тук:

 

Основната разлика между двете системи е големината на дисплея, блутут, повече колони и смартлинк.

 

Големината на дисплея не е проблем за мен. Смартлинк ако реша нататък, мога да активирам. Допълнителни 4 колони и блутут са включени в оборудване стайл. Тогава какво още остава в повече на Болерото? Това се опитвам да разбера.

 

Очевидно ти писна от въпросите ми, за което се извинявам,но се надявам, че с по-горното обобщих тезата си и се надявам обективно да ме посъветвате като я вземете предвид.

 

Благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Возможно е да има разлика и в усилвателите. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До тук писалите колеги,всеки те посъветва да си вземеш Болеро.Разликите са описани в имиджа,който си дал.Кое не разбра от всичко?

Явно сам за себе си,си взел решение за Суинг.Как да те посъветваме повече?Аз също чакам поръчана вече кола и сложих Болеро,но за мен това е минимума,което трябва да е в колата.След като виждаш толкова малки разлики,иди при дилъра и нека ти покаже Суинг и Болеро на някоя кола.Виж как седят и двете и прецени кое те кефи повече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж, разбирам те напълно, имаш мнение, държиш на него и аз уважавам това и същевременно съм благодарен, че го споделяш.

 

Сега ще помоля да ме разбереш и мен. Желая да закупя нов автомобил с достатъчно екстри - не всички, защото нямам достатъчно пари. Та от моя гледна точка се опитвам да защитя всеки допълнителен лев.

 

Какво виждам аз тук:

 

Основната разлика между двете системи е големината на дисплея, блутут, повече колони и смартлинк.

 

Големината на дисплея не е проблем за мен. Смартлинк ако реша нататък, мога да активирам. Допълнителни 4 колони и блутут са включени в оборудване стайл. Тогава какво още остава в повече на Болерото? Това се опитвам да разбера.

 

Очевидно ти писна от въпросите ми, за което се извинявам,но се надявам, че с по-горното обобщих тезата си и се надявам обективно да ме посъветвате като я вземете предвид.

 

Благодаря.

Не е вярно, че Суинг не поддържа БТ - поддържа и аудио поток, т.е. липсата при него на SD/USB не е недостатък, тъй като можеш да слушаш любимата си музика от телефона/таблет или всяко друго устройство с БТ. Не се оставяй да те "литкат" дилърите. Когато шофираш слушаш, а не гледаш, още по-малко надолу. Нито Суинг, нито Болеро имат навигация, така че няма смисъл от допълнителни разходи. 600 лв. са комплект гуми, половината застраховка "Каско" или нещо по-полезно от един по-голям дисплей. Колеги, мислете функционално, а не по женски - външността често не отговаря на съдържанието. :come_to_me:

 

Возможно е да има разлика и в усилвателите. :)

Едва ли има разлики при стандартната окомплектовка тонколони, освен ако не е поръчана звуковата система на Canton, което може да стане само с вградено Болеро и нагоре.

П.с. на моя Рапид (2014 г.) радиото е Суинг, няма цветни дисплеи, тъчове, смартове и пр. Звукът, обаче е приятно добър за стандартно аудио. Когато ми е необходима навигация - ползвам Google maps на телефона, който застопорявам на жалузата за въздух на един магнитен държач, закупен от китайците.

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен лично Суинга ми стои много по стилно от Болерото, говоря като обща визия на интериора. Виж като звук не мога да кажа, щото аз съм си музикален инвалид.

 

Но ако държиш на шарения, по-добре си вземи направо едно китайче и ще имаш пълноценна мултимедия на 1/3 цена.

Редактирано от Цецо75
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

Едва ли има разлики при стандартната окомплектовка тонколони, освен ако не е поръчана звуковата система на Canton, което може да стане само с вградено Болеро и нагоре.

...

 

Аз "се изхождам" от фактът, че при О2FL имаше разлика от земята до небето в усилвателите на болеро и суинг... Само затова :) Новите вероятно един " чайна 'уй " ги прави - така, че... вероятно няма да има разлика. Обаче с Кантона ще има разлика, определено. :)

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Но ако държиш на шарения, по-добре си вземи направо едно китайче и ще имаш пълноценна мултимедия на 1/3 цена.

Даааа.С китайчето ще стане супер!И от къде ще си прави настройките по колата?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Суинга има супер блутут и usb тон колоните не идват от мултимедията, а от оборудването на колата. Аз бих избрал болеро, ако си конфигурирам сам колата,заради по-големия дисплей. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само заради по-големия екран ли би го избрал?

Редактирано от Pijomir
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.