Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Избор на smart телевизор 42-43"


joro_kem

Recommended Posts

 И ако се съмнявам, че е мостра.......

 

Гоше, трябва да си до кашона преди да го отворят. Или - да държиш да го разпечатат пред теб.

Моят случай е точно такъв. Донесе момчето опакования ТВ. Резна го от двата края и кашона се отвори почти с "поглед". И кво да видя - презалепили само краищата, а вътре разхвърляни кабели и др. Отказах се от тази бройка моментално. Даже казах на момчето да не си прави труда да вади телевизора. Викам му - отварян е по незнайни за мен причини. Може и нищо да му няма, но няма да го взема.Съжалявам. Това до МЕТРО.

Оказа се, че е последна бройка в "кашон". И една мостра имаше. Обадиха се в Техномаркет на "Пазарджишко шосе". Там имали 8 бройки.  Даже го бяха приготвили и ме чакаха.

Отваряй си очите. Не разопакования кашон си личи. Не трябва да има двойно тиксо на опаковката.

Редактирано от joro-120L
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 108
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • joro_kem

    16

  • sauber

    14

  • joro-120L

    12

  • димон

    8

Най-много писали в темата

Търси си таз годишен модел 2016.Виждам ,че започваш да се зарибяваш по тези телевизори,така че по-добре най-новото.От какво разстояние възнамеряваш да наблюдаваш телевизора? За 2,3,4 метра 40" са достатъчни.Ако си склонен за по-стар модел,тогава Samsung 7-ма или 8-ма серия е това което ще те задоволи.Philips пък имат цветни подсветки и е голяма мания ако се гледа футболен мач или музикални клипове - създава се едно приятно усещане :)  :fiu: 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Юли, позволи ми да не се съглася с теб. Качеството не е същото, а отгоре на всичко, при пик, има фризове при всички алтернативни варианти за гледане (ТВ, андроид приемници с техния ап и т.н.), освен тоягата, която предлагат от булшита (визирам техния IPTV приемник).

Прав си :)

Вчера ми остана малко време вечерта и покрай тази тема се заиграх с телевизора. Няма общо картината, извинявам се. Fusion става само ако ме домързи зимата да изчистя чинията. Поиграх си и с телефона - там приложението е ОК, явно заради 5.5" екран.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет колеги.

 

И на мен ми предстои покупка на ТВ около 43 инча. Имам приятели в Техномаркет Варна и всичките ми казват, че за бюджет около 1000-1500 телевизора с най-добра картина и матрица бил този: http://www.technomarket.bg/televizor/sony-kdl-43w805cbaep-09143408

Не разбирам много, но който и да питам всичките казват, че е този.Гледам, че не е 4К не виждам да чете и DTS звуци и сякаш ми се струва малко безумно ...в смисъл като чета екстрите поне от към екстри ми изглежда постно. Без да разбирам на мен ми допадна това:

 

http://www.technomarket.bg/televizor/samsung-ue-43ku6502uxxh-09150373

 

Като изключим цената, като качество на картината кое е по-добре според вас.Това с извития дисплей ми се струва малко по-реалистично като го гледам в магазина.Ще го ползвам за Телевизия и съм фен на висококачествени филми, но свалени от нета.Без 3Д.

 

Благодаря предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не го мисли, грабвай втория. По-бърз е и с по-добра картина. С кеф ще гледаш на него някой 15-20 гигабайтов филм, свален от някъде. Smart TV също ще ти допадне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 С кеф ще гледаш на него някой 15-20 гигабайтов филм, свален от някъде.

Аз съм запален киноман...Де са тез филми по 15 гига?!?   И да не са надути примерно отначало биле 2 гига а после станали 15?!

Поизостанал съм нещо в тази област :eusa_think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм запален киноман...Де са тез филми по 15 гига?!?   И да не са надути примерно отначало биле 2 гига а после станали 15?!

Поизостанал съм нещо в тази област :eusa_think:

 

Колега напиши нещо за Телевизори щом си запален киноман ...остави ги гигабайтите :) Имаш ли идея за това Сони, което съм писал по-горе, че в магазина много ми го хвалят а знам, че няма да вземат комисионна от конкретната продажба за разлика от Самсунга примерно :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега напиши нещо за Телевизори щом си запален киноман ...остави ги гигабайтите :) Имаш ли идея за това Сони, което съм писал по-горе, че в магазина много ми го хвалят а знам, че няма да вземат комисионна от конкретната продажба за разлика от Самсунга примерно :)

Точно обратното е . Ще ти кажа под секрет , че точно Сони дават най-големия процент на продавачите - 20 до 25 лв на бройка. Затова всички продавачи препоръчват Сони. Даже някой път наглеят. Много пъти съм съветвал клиенти за конкретен модел Самсунг и после ми звънят от магазина и викат : продавача каза, че Сони е най-добре понеже имал двоен процесор , ала-бала...всичко е за паричките. Днес като продадеш 10 сонита си с 200 кинта напред, отделно заплатата и бонусите...Така, че не ги слушай магазинерите !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледал съм много телевизори. Още преди 6-7 години взех 32 ЕХ500, по късно лед 42ЕХ520, преди 2 години подобен на този който си показал, лед 42W815B. В къщи на кабелната с КА модули и двата ех500 и 815в предават кристална картина. Всеки път като ги включа и оставам изумен. ЕХ520-ката замина на село. Там сме с виваком и сонито не предава много добре. За да избегна второ дистанционно, взех едно 43 LG със сателитен тунер и честно казано, не виждам някаква разлика. Смятам, че най важното е хубав сигнал. От там на татък, не мисля, че в последните модели за определен бюджет ще има огромна разлика. Въпреки всичко имам пристрастия към Сони. Успех с покупката. По спомен този модел миналата година имаше промоция със саунд бар фрий. Може да изчакаш 11.11. и да излезе по ефтино или с някой подаръче.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.... лед 42W815B. .. По спомен този модел миналата година имаше промоция със саунд бар фрий. Може да изчакаш 11.11. и да излезе по ефтино или с някой подаръче.

Нямаше такава промоция за БГ, само пишеше на кашона. Саунд бара се продаваше отделно за към 500 кинта и нямаше как да е включен в цената. Мисля , че промоцията е била за друга държава. Точно това моделче пък 42W815B го гледах 3-4 дни и не можах да свикна на "постната" картина , както и други забележки по бързо движещите се предмети , но всеки си има някакъв вкус и затова и има такова обилно прадлагане техника.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямаше такава промоция за БГ, само пишеше на кашона. Саунд бара се продаваше отделно за към 500 кинта и нямаше как да е включен в цената. Мисля , че промоцията е била за друга държава. Точно това моделче пък 42W815B го гледах 3-4 дни и не можах да свикна на "постната" картина , както и други забележки по бързо движещите се предмети , но всеки си има някакъв вкус и затова и има такова обилно прадлагане техника.

Не за 815в, за по новия модел беше и саунд бара си го даваха отделно като отделен продукт и 100/100 ще е бил някой по евтин модел.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм запален киноман...Де са тез филми по 15 гига?!?   И да не са надути примерно отначало биле 2 гига а после станали 15?!

Поизостанал съм нещо в тази област :eusa_think:

Колко според теб е обема на един блурей филм на диск? 2 гигабайта не струват, дори свалени от DVD. Качествените блурей рипове започват от около 15 гигабайта и нагоре. Може и да си запален киноман, но както пишеш - изостанал си... с доста години. А от къде можеш да намериш такива филми - питай гугъл, има много  ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поради факта че явно темата за телевизори става най-активната. Единственото нещо, преди да се задават въпроси е хубаво да се разбере за какво се ползва телевизора, бюджета, доставчика на телевизия, какви други устройства имате в къщи и т.н. Иначе препоръчвам да се провери в 

http://forum.setcombg.com/%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%B2%D0%B8%D0%B7%D0%BE%D1%80%D0%B8/

Там са описани всички модели от известните марки, вкл. техните предимства и недостатъци. Иначе най-добре качвате на флашката и бегом в магазина- взимате това което ви е на сърцето. Всяка година добрите марки пускат по един добър модел, а останалите са надстройки на моделите от предходната година. Разберете, винаги има компромис, освен ако не смятате да дадете една торба пари тази година и следващата да се чудите защо сте ги дали.

 

Още нещо -
1. най добрите цени са около април, преди пускането на новите модели. С много нота - Евентуално черен петък.Във форума сетком даже са си играли да следят цените на телевизорите и са установили, че преди черният петък /месец -два/телевизорите започват да се покачват и в черният петък са на цени от начало на септември.
2. Проверявайте за изгорели пиксели преди покупката.
Редактирано от Mishelle
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Единственото нещо, преди да се задават въпроси е хубаво да се разбере за какво се ползва телевизора, бюджета, доставчика на телевизия, какви други устройства имате в къщи и т.н...

Както и надлежно съм упоменал в темата... Та въпроса беше за оптимален избор в посочения бюджет и с посочените изисквания. и със сигурност ще пиша какво съм взел и защо, за да съм полезен и на други с подобни чуденки, без да ги поучавам излишно!

п.п. а ако темата не отговаря на правилата, има кой да реагира. приятна вечер!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ако избирам ще се доверя на Димон. Той ги гледа всекидневно и по много от всичките.

 

Другите сме потребители и сме на принципа - "мойто гардже е най-убаво". Пипнали сме по 2-3 телевизора и имаме "мнение".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както и надлежно съм упоменал в темата... Та въпроса беше за оптимален избор в посочения бюджет и с посочените изисквания. и със сигурност ще пиша какво съм взел и защо, за да съм полезен и на други с подобни чуденки, без да ги поучавам излишно!

п.п. а ако темата не отговаря на правилата, има кой да реагира. приятна вечер!

Съжалявам че се намесих в лични теми. Единственото да скочиш от телевизор с IPS на извит телевизор. Явно не си взел под внимание основното - Сам ли ще гледаш телевизия?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ако избирам ще се доверя на Димон. Той ги гледа всекидневно и по много от всичките.

 

Другите сме потребители и сме на принципа - "мойто гардже е най-убаво". Пипнали сме по 2-3 телевизора и имаме "мнение".

 

 Такива обобщени мнения най ги обичам. Щото и аз съм в кюпа. Колегата Жоро пита за конкретен модел. И по стечение на обстоятелствата съвсем случайно, на скоро съм купил такъв и му отговарям. Кви гарджета, кви пет лв. Препоръчвам му го защото е добър ТВ.

Цецо, същото е и при автомобилите. Хората избират Шкода, щото им е на сърце. Без значение какви недостатъци има.

Всяка от водещите марки ТВ имат добри и слаби модели. Важното е да се избере добрия модел.

 

А Димон кат много знае да обясни какво е VA матрица...и дали няма черно. Щото на Сони 808 е такава....и черно има колкото искаш.

Не съм разбирач, но имам очи и гледам. Интересно ми е каква е тази хвалена и уж добра матрица, която не дава Рехави цветове.

 

 

Един съвет и от мен :)

Бягай от Сони !!!

Картината е рехава , няма дълбоко черно , ако е андроид ще си изпилиш нервите от бавене и чакане...

 

Въобще не го чакам Андроида.

 

п.п. да, и да не кажете, че не съм критичен - единствения недостатък на Сони KDL 43W808C и това което ме дразни е, че чакам 3 секунди докато смени канала на цифровата. С КА модул съм.

 

Редактирано от joro-120L
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Обещах да докладвам: в крайна сметка взех сони 43w805c. Колебанията ми приключиха, в момента, в който вдигнаха цените на другите ми предпочитания, а сонито падна под хиляда лв. В момента гледаме "С деца на море" от ютюб и се кефим. Благодаря на всички, помогнали в избора!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито адаш! Добър избор. Според мен. :)

Този с нищо не се различава от моя, който е 808.

Пусни си в ютюб някой филм с качество 4К./въпреки, че ТВ не поддържа тази резолюция/ Напр. с изгледи от Швейцария. Ще се размажеш от кеф. Да видиш качество и възможности на картината. Кабеларките и сателита са пълна боза в сравнение с този сигнал, ако ще и HD да са.

 

Поздрави, със здраве и безаварийно да си го ползвате :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един от любимите ми бъзици е, докато жената гледа нещо, аз от другата стая, да и пусна нещо на ютуб от телефона. Сложил съм си и дистанционно на телефона. Понякога много помага, особено ако трябва да се пише нещо. Доста по лесно и бързо става. Сега се сещам, че вече и хром браузъра има каст възможности и може и от него да се стриймва към телевизора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз доста се чудех и след съвет с един приятел днес се възползвах от черния петък и взех това: http://www.philips.bg/c-p/43PUS6501_12/6000-series-4k-ultra-slim-tv-powered-by-android-tvtm-with-ambilight-2-sided-and-pixel-precise-ultra-hd

На първо четене съм изумен от двустранния Ambilight. Качеството на картината при HD каналите е страхотно.

Чудех се дали да не взема Сони 808, но това ми хареса повече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.