Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Избор на smart телевизор 42-43"


joro_kem

Recommended Posts

  • Отговори 108
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • joro_kem

    16

  • sauber

    14

  • joro-120L

    12

  • димон

    8

Най-много писали в темата

Аз си взех този петък Сони 43 w808. Има си всичко.Черно, бяло в картината невероятно бърз, много интуитивно меню страхотни режими на картината.Дори и филми с кофти качество движенията на хората се виждат много реално все едно са на театар...Заради опресняването и херците.Страхотен телевизор.Гледам, че по-горе също има колеги с подобен и като моя така, че явно не е случайно че хората се преориентират от Самсунг и ЛГ към Сони.  Поздрави и успех с избора на всички.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А нещо да кажете за JVC? Сега съм с едно 42'' LG, което преди години сгреших да взема с 3D функция, която съм ползвал сигурно 5 пъти и мисля да го понижа до спалнята, а за хола да взема нещо смарт и по-голямо и ми се наби в погледа ето това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+Telefunken.

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А нещо да кажете за JVC?....

 

Ице, JVC Беше марка и то добра, едно време. Сега виждаш какво ти е написал Димон. Същото ми го каза и на мен в една друга тема. И последните им ТВ с кинескопи вече са към турската Вестел. Изключително посредствено качество.

Фен съм и имам слабост към тази марка.

Аудио компонентите ми са JVC - 2001г. ТВ с кинескоп - 98г. и видео магнетофон имам. Работят безупречно.

Баща ми имаше стерео касетофон от 79та г. Чисто нов го взе от "Кореком" . Детството ми мина с този магнетофон. Колко музика съм изслушал на него...

Ако сегашните JVC телевизори бяха читави, аз първи щях да си купя. Съжалявам, че тази фирма я сполетя такава съдба. А беше една от водещите. И видео и аудио. Стара марка с традиции. Но, "Традициите не са това, което бяха."

Не си вземай такъв телевизор.

Редактирано от joro-120L
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жоре, аз също съм със спомените, че JVC беше добра марка. Между другото много добрата цена ме предизвиква въпреки всичко да отида да го погледна, защото в къщи освен 42'' LG имам и едно 32'' NEO на 4 години и нямам никакви проблеми с него. Единствено не може да чете повече от 16 GB памети, но иначе и като картина и като всичко за парите си е супер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ице, това дето го написах "Не си вземай такъв ТВ" не е много точно. Просто аз не бих си взел такъв ТВ.

А ти можеш да си вземеш какъвто искаш. Всеки човек има различен критерий. Никой не е казал, че ЖВЦ-то няма да кара и ще се развали бързо.

Сега новите ТВ са бъкани с функции и екстри. Там са разликите. Е и в картината, разбира се. Но, ако нямаш база за сравнение, /а това може да стане само в магазина/ всеки ЛСД ще ти се вижда перфектен, като картина. 

Ако не си толкова претенциозен си вземи ЖВЦ. Щом те устройва цената и възможностите му.

Сега всяка техника може да се развали, ако гледаш надеждност. Въпрос на късмет.

Аз от тези изброените от Димон и Венци бих взел ЖВЦ. Заради надписа на панела :)

Успех

 

JVC = VESTEL=HITACHI=CROWN=FINLUX=NEO=TOSHIBA (50%)

 

+Telefunken.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ице, това дето го написах "Не си вземай такъв ТВ" не е много точно. Просто аз не бих си взел такъв ТВ.

А ти можеш да си вземеш какъвто искаш. Всеки човек има различен критерий. Никой не е казал, че ЖВЦ-то няма да кара и ще се развали бързо.

Сега новите ТВ са бъкани с функции и екстри. Там са разликите. Е и в картината, разбира се. Но, ако нямаш база за сравнение, /а това може да стане само в магазина/ всеки ЛСД ще ти се вижда перфектен, като картина.

Ако не си толкова претенциозен си вземи ЖВЦ. Щом те устройва цената и възможностите му.

Сега всяка техника може да се развали, ако гледаш надеждност. Въпрос на късмет.

Аз от тези изброените от Димон и Венци бих взел ЖВЦ. Заради надписа на панела :)

Успех

Значи... Да, Аз същото направих :) трябваше ми нещо колкото да има, 32 инчово за спалнята... Точно ЖВЦ за до 400лв беше мисля, не помня. Исках нещо което да пуска филми от различни източници и ми писна само да подхвърляме лаптопа...

След кратка консултация с Димончук разбрах, че един уй ги прави изброените горе марки и той е сюнетчисан, затова само на красиво име и дизайн беше изборът.

 

Вкъщи съм с Финлукс 39 инча full-hd на 8 години (беше 900лв), пръчка-секвоя, но за това време е забивал точно три-четири пъти, а от контакт не се гаси изобщо никога...

 

Жвц-то също е фулка, но има по-ясна картина и по-наситена, по-жива.

 

Общо взето... Всичко е късмет, да. ТВ-то за мен е важно до толкова, доколкото да видя сутрешният блок, докато си пия кафето и да говори нещо за вагини, болезнена менструация, гъбички или парадонтози и кръв от венците, докато ядем - така се каляват нервите и после не те е гнус никога докато ядеш. ;) За друго, да пусне някой филм от флашка и това е...Иначе изобщо не ми трябва ТВ с тия компютри в ръка.

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.......

Общо взето... Всичко е късмет, да. ТВ-то за мен е важно до толкова, доколкото да видя сутрешният блок, докато си пия кафето и да говори нещо за вагини, болезнена менструация, гъбички или парадонтози и кръв от венците, докато ядем - така се каляват нервите и после не те е гнус никога докато ядеш. ;) За друго, да пусне някой филм от флашка и това е...Иначе изобщо не ми трябва ТВ с тия компютри в ръка.

.....върхан кафето от смях в чашата, евала силно започване на сутринта!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.....върхан кафето от смях в чашата, евала силно започване на сутринта!

Аз не успях, че вече съм го изпил, обаче се смях до сълзи, както отдавна не съм го правил  :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хахаха... Радвам се, че успях! :D

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А за сегашните Панасоник какво ще кажете? Това беше първият модерен телевизор вкъщи, 95-та, още си работи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На село имаме една 50" не съм сигурен модела, но е гола вода. Сто пъти пробвам настройки и все не мога да го докарам да предава естествена картина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, може ли да се изходя в тая тема?

До телевизора ми стига коаксиален кабел на Близу. Искам да си пусна пакет от Мтел интернет и телевизия. Трябва ли да правят някакво допълнително окабеляване/пробиване за сателити и прочие? Не ми се смейте, ама сумарно за календарна година гледам телевизия около 10 часа и съответно не съм в течение с приемници и схеми...Към момента по този коаксиал ми върви нета, като върви и някаква безплатна за мен аналогова телевизия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Близу и Мтел са едно. Няма да правиш допълнително окабеляване. Всичко върви по съществуващия кабел.

Интернет е с модем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Близу и Мтел са едно. Няма да правиш допълнително окабеляване. Всичко върви по съществуващия кабел.

Интернет е с модем.

 

Знам, че се купиха :) Благодаря ти колега!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зет ми преди две-три години си пусна Мтел телвеизия. До телевизора му отиваше коаксиалка на старата телевизия. Мтел поискаха мрежови кабел до телевизора, за да се ползва тяхната услуга.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще видя накрая какво ще се случи.
Влизам в Близу да им гледам пакетите. Те са се купили нещо с Мтел, та ме прехвърля към техния сайт (на Мтел). Харесах си пакет, звъня сутринта на телефона на Мтел (щото сайта на Близу ме прехвърля на там, мисля е логично) и ми вдига някакъв бастун. Обяснява ми, че не било към него въпроса и ще ме прехвърли. Прехвърли ме към друг бастун, който ми каза "Най-добре да отидете в магазин на Близу да го изясните този въпрос (въпроса ми за кабела и дали трябва нов). Тоя уцели 6цата обаче, щото един мой служител ми беше вдигнал кръвното и в прав текст, цитирайки в момента точните ми думи му казах "Бате, избрал си странна професия (кол център) за човек на който не му се говори по телефона". Щото точно така се държеше. Затворих му и се обадих на Близу на някакъв телефон. Там една мома ми каза, че на края на коаксиала трябвало да бухнат само някакво декодиращо устройство, което щяло да обърне сигнала от аналогов в цифров (или да го декодира, не знам) и всичко 6.

Та то накрая всичко ще стане ясно, като дойдат техниците и ми кажат, че трябва дупчене, аз им кажа, че от кол центъра са ми казали друго и за това съм ги повикал, а те ми отговарят с добре познатото за тия ситуация:

" Абе мани ги тия кифли там в кол центъра ".

Дет се вика тоя мач съм го играл, само да видим като дойдат кой ще вкара гол...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Потвърждавам при мен си е лан кабел, който влиза в самия приемник, нета ми също е към тях - с рутер съм. За мен качеството става, но мега много се изнервям на бавното и забиващо действие на фирмуера на самия приемник. Супер дразнещо... аха да смениш на другия мач и забие... Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.