Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Избор на smart телевизор 42-43"


joro_kem

Recommended Posts

Както ти е казала момата е.

Но качеството не е добро.

 

Какво имаш предвид по не добро? Осъзнавам, че е трудно да ми опишеш, но все ще е по-добре от аналоговата. Аз 4k сигнал не очквам да видя в следващите 25 години...Цялата драма при мен е, че си взех нов телевизор (и аз не знам за кво), които е 43 инча и аналоговата излгежда като клипче 240p в youtube. Демек е бая зле.

 

Потвърждавам при мен си е лан кабел, който влиза в самия приемник, нета ми също е към тях - с рутер съм. За мен качеството става, но мега много се изнервям на бавното и забиващо действие на фирмуера на самия приемник. Супер дразнещо... аха да смениш на другия мач и забие... Поздрави!

 

Кое потвърждаваш колега? :) Мненията като гледам са 50 на 50 как е инсталацията, а ти пишеш пък за ЛАН кабел сега? Ако се окажеш ти прав ще си гледат работата...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 108
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • joro_kem

    16

  • sauber

    14

  • joro-120L

    12

  • димон

    8

Най-много писали в темата

Мрежовия кабел, за който аз ти писах и лан кабела за който пише Мони е едно и също. Т.е. той потвърждава нуждата от наличието на такъв кабел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Звъннах пак след като те прочетох. Продължават да ме уверяват, че с коаксиала става. Включително малко се направих на пребит за да видя дали човека насреща знае какво е коаксиален кабел. Ще видя накрая каква ще я свършат и ще пиша :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен схемата е следната - понеже тук в моя квартал имат оптика (не знам как е по другите квартали) има един техен кабел, който влиза в апартамента. Той се вкарва в устройство, което прилича на рутер/модем. Вече от него тръгват мрежови кабели за тв приемниците и този за рутера (в моя случай). Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Потвърждавам при мен си е лан кабел, който влиза в самия приемник, нета ми също е към тях - с рутер съм. За мен качеството става, но мега много се изнервям на бавното и забиващо действие на фирмуера на самия приемник. Супер дразнещо... аха да смениш на другия мач и забие... Поздрави!

Последния приемник, който предлагат мтел работи доста по-добре. Предишният им правеше точно такива мизерийки и затова си мисля, че най-вероятно си с него. Ако не си го сменял последната година, година и половина им се обади да си заявиш смяна на приемника. Всъщност може и по телефона да провериш дали имат по-нов от твоя. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последния приемник, който предлагат мтел работи доста по-добре. Предишният им правеше точно такива мизерийки и затова си мисля, че най-вероятно си с него. Ако не си го сменял последната година, година и половина им се обади да си заявиш смяна на приемника. Всъщност може и по телефона да провериш дали имат по-нов от твоя. :)

Ей много полезно!  :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега Заубер, май не ме слушаш какво ти говоря или не съм ясен.

До колкото разбрах от написаното, си клиент на Близу. На Близу всичко върви по един коаксиален кабел. Интернета се разделя от ТВ сигнала чрез модем. Ако искаш цифров сигнал ти предлагат цифров приемник с карта и сменяш каналите от него. Телевизора ти е само един монитор.

За новите ЛЕД телевизори предлагат КА модул, в който се слага картата и се бучи в телевизора. Така ти отпада допълнителния приемник за цифровата и второто дистанционно. Сменяш си каналите от телевизора. За разяснения и оферти иди в офис на Близу.

По телефон работа не се върши.

 

Поздрави :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво имаш предвид по не добро? Осъзнавам, че е трудно да ми опишеш, но все ще е по-добре от аналоговата. Аз 4k сигнал не очквам да видя в следващите 25 години...Цялата драма при мен е, че си взех нов телевизор (и аз не знам за кво), които е 43 инча и аналоговата излгежда като клипче 240p в youtube. Демек е бая зле.

 

 

Майка ми е на Блузи и ползват съществуващото си окабеляване с коаксиален кабел карти във всекинтелевизор, като има някаква кутия която раздава интернета.

Аз съм към нет1 и моето качество е доста по-добро сигнала пак си ми идва през коаксиален кабел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега Заубер, май не ме слушаш какво ти говоря или не съм ясен.

До колкото разбрах от написаното, си клиент на Близу. На Близу всичко върви по един коаксиален кабел. Интернета се разделя от ТВ сигнала чрез модем. Ако искаш цифров сигнал ти предлагат цифров приемник с карта и сменяш каналите от него. Телевизора ти е само един монитор.

За новите ЛЕД телевизори предлагат КА модул, в който се слага картата и се бучи в телевизора. Така ти отпада допълнителния приемник за цифровата и второто дистанционно. Сменяш си каналите от телевизора. За разяснения и оферти иди в офис на Близу.

По телефон работа не се върши.

 

Поздрави :)

 

Колега, ти си много ясен, но аз пак да кажа, че много много не вдявам от тия неща! Отделно, като прочета 2 различни мнения и нали се сещаш...Иначе аз имам такъв КА модул, щото като купувах телевизора ми го размахваха в магазина и ми обясняваха нещо (естествено не съм слушал много, щото не ме интересува точно за кво е, това си е на техниците "проблем"). 

 

Майка ми е на Блузи и ползват съществуващото си окабеляване с коаксиален кабел карти във всекинтелевизор, като има някаква кутия която раздава интернета.

Аз съм към нет1 и моето качество е доста по-добро сигнала пак си ми идва през коаксиален кабел.

 

Проблема е, че в къщи е окабелено преди години на Близу. Дори не знам НЕТ1 дали има покритие в нашия вход/блок, но във входа тяхна кутия не съм виждал. Инак вероятно може да кръцнат извън апартамента някъде и да ми сложат кабела в тяхната кутия.

 

Абе ще ви пиша на края какво е положението и с инсталацията и с качеството :)

 

Друг въпрос. Подкарвам си филми от shared фолдъра на компа. Субтитри как? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

Друг въпрос. Подкарвам си филми от shared фолдъра на компа. Субтитри как? :)

 

Зависи как ти е свързан телевизора с компа. Като цяло вариантите са два. Единият да ползваш плеяра на компа, а другият да ползваш плеяра на тв-то. При вторият вар зависи какъв е телевизора и т.н. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи как ти е свързан телевизора с компа. Като цяло вариантите са два. Единият да ползваш плеяра на компа, а другият да ползваш плеяра на тв-то. При вторият вар зависи какъв е телевизора и т.н. 

 

Телевизора е тоя - http://www.technopolis.bg/bg/TV/TV-SAMSUNG-UE-43KU6072-Ultra-HD-LED/p/15973

 

Малко ще ми е тъпо да пускам през плеяра на компа, защото кубя дистанционното така...Иска ми се да използвам метод по...как да се изразя - 2016г. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега @sauber, Жоро ти е отговорил на въпроса, но и аз да кажа две, три неща. Мтел предлагат IPTV(за него ти трябва промяна на окабеляването), сателитна ТВ(пак трябва окабеляване) и кабелна, след закупуването на Близу(твоя случай и не е нужно да окабеляваш). Ако искаш да си подновиш договора и да не правиш допълнително окабеляване, трябва да отидеш до офис на Близу и да предподпишеш. Качеството на картината - най-добро е при кабелната. Относно преобразуването на аналогов към цифров - в телевизора ти има тунер, който може да ти спести и приемника. Провери по спецификация какъв е (трябва ти dvb-c) и им кажи да ти дадат модул за условен достъп. Така всичко ще ти е на едно дистанционно управление. НЕТ1 са добър вариант, но погледни дали те устройват предлаганите канали. При тях няма модул за достъп, освен ако не искаш HBO, безплатни са ти допълнителните телевизори, но трябва да промениш окабеляването (интернета не е по коаксиал). Отделно от това, ако ти е важен нет-а, при тях е по-добър - голям upload и общо взето гарантиран download, за разлика от близу. Успех!

Редактирано от joropet
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

Друг въпрос. Подкарвам си филми от shared фолдъра на компа. Субтитри как? :)

 

Ако телевизора ти е с Андроид, можеш да си свалиш Plex и през wi-fi си гледаш от PC-то. Приложението си създава библиотеки в които си качваш каквото искаш да гледаш /филми, сериали/ няма проблем със субтитрите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Без значение ОС на телевизора мога да предложа една лека програма , която позволява да се вижда КОМПА от телевизора - SERVIIO . Плейва всичко вкл. субтитри. Субтитрите трябва да са с абсолютно същото име като филма. Качва се на компа , а на телевизора се появява още една икона при AV , HDMI входовете. Правил съм си опити вкъщи : на 3 бр. смарт тв самсунзи плейвам 3 различни филма по вай-фай едновременно и няма проблем .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, благодаря много за изчерпателната информация! Помагате ми наистина! 

С толкова много инфо ме засипахте, че ще трябва да правя клубна среща в хола да настроим телевизора  :doubleup:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

samsung си има собствена програма смарт вю има я и за телефон /ако ползваш андроид - iso/ има я и за комп. 

http://www.samsung.com/bg/support/smartview/

 

тази за комп . може да се ползва и на майкрософски телефони /нокия/

 

И другият вар. ти е hdmi кабел но ти решаваш. Имай предвид че самсунга ползва wifi-то от рутера така че - може да накъсва /но това е друга тема/ 

Редактирано от stanis
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свалих Smart View, но субтитрите излизат на някаква маймуница...Вкарах се в приключение с тоя факан телевизор :)

 

edit: Оправих се, има настройка на кодировката на субтитрите (кирилица, гръцки, латиници etc.)

Редактирано от sauber
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм на Близу и коаксиалния кабел е свързан с телевизора. За да стане това ме накараха да си купя КАмодул. Струваше 20-25лв от Близу и се поставя в един отвор на телевизора, тази платка замества цифровия приемник и второто дистанционно. Всичко се управлява от телевизора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Би трябвало да е тая х*йня. На мен си ми беше в кашона с тАлавизора. Изглежда ми точна като нещо, в което се завира друго нещо и после двете неща се завират в телевизора...

post-13784-0-42578300-1481220775_thumb.jpg

post-13784-0-93053300-1481220775_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, напъхва се една карта, същата като на цифровото у-во. Моето е по различно, но най добре им го покажи. На моите телевизори в кашоните нямаше такива.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Би трябвало да е тая х*йня. На мен си ми беше в кашона с тАлавизора. Изглежда ми точна като нещо, в което се завира друго нещо и после двете неща се завират в телевизора...

 

И аз имах нещо подобно в кашона на ТВ. Но картата на Близу не стана. По широка беше.

Дойде техник и напълно безплатно постави техния си там КА модул с картата.

Ще ходиш до офиса

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе колега, стига ме напъва да ходя до тоя офис  :tongue_1:

Чакам да ми дойде договора по куриер, подписвам го, връщам им го и техниците се появяват (по техни думи до 3-4 дни, то вече минаха 2...). :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ти се бъркам, но ако имаш алтернатива - да не е мтел /близу/.

Нет1 са добри, телевизията върви на коксиален.

Настрой си телевизора в нета има много клипове.

За скрити неща, пароли и т.н. прочети това 

http://forum.setcombg.com/samsung-%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%B2%D0%B8%D0%B7%D0%BE%D1%80%D0%B8/56804-samsung-%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%B2%D0%B8%D0%B7%D0%BE%D1%80%D0%B8-2016-a.html

Редактирано от stanis
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам алтернатива колега. Вкъщи е окабелено с коаксиал и други варианти нямам. Не ми се занимава с лайсни на ламината, местене на мебели, мазане на дупки и прочие...И аз не съм фен на Мтел и Близу, но нямам друг избор към момента...

Благодаря ти за линка! Хвърлих едно око и изглежда, че има ДОСТА информация!

Поздрави!

Редактирано от sauber
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.