Jump to content

skoda-club-bulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Избор на smart телевизор 42-43"


joro_kem

Recommended Posts

Преди 1 час, legaltk написа:

как ти се струват 50 инча?

Супер! Гледам го от 3 метра. Сонито взе да ми малее. За онзи момент беше добре, защото замести Тринитрон 21 инча. Тогава ми се стори, като видео стена.

 

Преди 1 час, legaltk написа:

Именно това сега е качествената разлика от предишния ТВ

При всички случаи. И не само. LG дава по детайлно изображение и по реални цветове. На Сонито бяха с друг нюанс, ама то е друг клас, стар модел, с по-ниска резолюция, не е 4К. Въпреки, че не е за подценяване. Все пак е 8-ма серия. Явно е от технологията на матрицата. Имам база за сравнение все още, защото във всекидневната имам Сони 32ка и картината му е прекрасна. И то е на 6-7 г. вече.

 

Преди 1 час, legaltk написа:

Аз на моя съм му закачил един саундбар и с него звука добавя още качество към възприятието.

На стария му бях закачил 2+1 стерео колонки с активен бас към буксата за слушалки, но тук не виждам такава. Даже няма чинчове и скарт. Няма откъде да взема звук. В същата стая ми е компа, с вързан към него Hi-Fi стерео усилвател и сериозни тонколони. Май няма да опра до саундбар. А и това, което казваш е така -

Преди 1 час, legaltk написа:

Но LG и без саундбар имат доста добър звук.

Звукът му е по-добър от на Сонито. Пипнах и еквалайзера. Може да се каже, че направих надграждане по всички показатели. :)

 

Преди 1 час, legaltk написа:

Другото, което има значение - дали стаята е светла или тъмна.

Гледам предимно вечер, на локално, слабо осветление. През деня няма пряка слънчева светлина към ТВ и прозорците, защото е юг. Общо взето е тъмна.

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

преди 21 минути, joro-120L написа:

Няма откъде да взема звук

Оптичен изход за аудиото трябва да има, Жорка. Другото е ВТ аудио ако решиш да слушаш само ти. Директно връзваш безжични слушалки.

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има оптичен изход. Велко, става въпрос за аналоговите неща, с които разполагам. Трябва да купувам ЦАП - цифрово аналогов преобразувател. Слушалки не ползвам за ТВ.

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.