Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Стандарта на живот в България


ID A

Recommended Posts

Тук просто ще замълча, съвсем тактично, към написаното горе, в знак на пълно съгласие и твърда подкрепа на тезата!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 256
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Цецо75

    32

  • The Best Forman

    26

  • mishoo

    26

  • Алекси Георгиев

    22

Най-много писали в темата

Айде и аз да се изокам по актуалните теми...

1. Относно задължителната застраховка "Гражданска отговорност". Мога да опиша случващото се с няколко нецензурни израза: "Що не ви е....м пи....та ленина!". Мисля, че няма някой от форума, който да не се съгласи с мене. "ГО" на практика представлява данък, който плащаме в частна полза. Ежегодно повишават цената, без значение дали си "bonus" (добър, шофьор без ПТП по твоя вина) или malus (лош, шофьор с ПТП по твоя вина). Цената е еднаква и се определя само на основата на кубатурата на автомобила, къде е регистриран, години на шофьора и пр. Със сегашното увеличение ще се покриват загубите на .... земеделските производители от природните бедствия. Ама на застрахователите не им стигали парите, за да покриват обезщетенията за ПТП-та в чужбина. Това също се изтъква като основна причина за повишаването на цената на "ГО". Чакайте малко... Бай Х, на 25 г. пишлигар, отишъл в Сърбия да хапне и да сръбне, шофирал пиян, направил катастрофа, станала беля. Неговият застраховател плаща обезщетение от средствата, които са събрани от всички останали. А парите във фонда бързо намаляват. Е, такава солидарност няма никъде. Това не част от концепцията за социалната държава, не може и да бъде. Застрахователят има други способи - регрес срещу пишлигара, да му скъса дупарата, на втория, на третия и пр. Ако една застрахователна компания не може да се справи финансово - най-естественото нещо е да обяви фалит. Това е пазарният принцип. Но, докато съществуват разни комисии, ведомства и агенцийки - държавна хранилка за нашите другари, това ще е положението. 

2. Тука някой се изока с пълно гърло, че за последните години били повишили заплащането на труда 4 пъти. В коя сфера от икономиката, за коя професия става дума? Щото моята преподавателска заплата я вдигнаха ударно ... с цели 70 лв. Шивачките по шивалните все са си на минималната работна заплата, военните и полицаите също не са в цветущо положение. Друг от вас написа, че трябвало да работим на две, на три места. Демек, сочи ме с пръст и размахвайки го ми казва: "Мързеливец!". Чакай малко, чоджум, поради финансова нужда (т.е. доходите ми не стигат) работя на две места. За да преживявам. Аз и моето семейство. А какво получавам в замяна? Непрекъснат стрес, напрежение, диабет, още куп болести, не мога да обърна внимание на детето и на съпругата си, защото, когато се прибера, вечерям и заспивам, скапан от изминалия ден, а утре трябва да ставам отново в 3.30-4.00 ч. И така до кога? Докато не се спомина. Трети от вас писа относно програмистите, че имали претенции, че искали зали за почивка, тиймбилдинги и пр. Ами ще искат! Днес тоя човек, като седне на стола, пред монитора изкарва минимум 10 часа. Я го питай сутрин как ходи по голяма нужда, дали го болят хемороидите, дали може да фиксира нещо без очила, болят ли го ставите на ръцете. Та...драги ми смехурковци, положението не е добре, а за съжаление няма светлина в тунела.

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

mordo , не си прав , винаги има светлина идваща от фенерчето закачено на цевта на изобретението на Михаил Калашников ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пак да ви питам, просто тъй - кого чакате да ви "оправи"? Държавата? Бойко Борисов? Бог? Държавната лотария?

 

Мисля сте големи хора и трябва да сте проумели някой житейски уроци. Държавата това сте вие:

 

Или си я променяте по модела, който ви харесва.

Или я напускате.

Или се нагаждате и търпите несъвършенствата. 

 

Това е. Направете го тоя избор и действайте. Най-тъпо е седенето в нищото, резултата е пропилян живот.

 

Ай по-позитивно днес, петък е.

Редактирано от Цецо75
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

2. Тука някой се изока с пълно гърло, че за последните години били повишили заплащането на труда 4 пъти. В коя сфера от икономиката, за коя професия става дума? Щото моята преподавателска заплата я вдигнаха ударно ... с цели 70 лв. . Та...драги ми смехурковци, положението не е добре, а за съжаление няма светлина в тунела.

 

 

Не си прочел правилно- За 4 години заплатите се вдигнаха двойно---

Пример:

Строителен сектор- 2012- общаци -25-30лв надник, майстор - 40лв водещ майстор 60 лв

строителен сектор 2018  общак под 50 лв няма    майстор--60-80лв... водещ майстор 100-180лв

Туризъм--  2012---  300-400 лв заплата масова

Туризъм 2018 ---  под 800 няма.. ама това е за най зле--обикновенно 1200 нагоре е за опитни.. ученици(16-17г) тръгват от 700 лв-начално има и по 1000лв- въпреки всичко пак имат дефицит и търсят хора-- отчаяно- според мен ще намерят ако вдигнат още 30%

 

Най зле са както казах по горе учители, полиция, банковия сектор- причината е че те по инерция седят на старите заплати и докато ги индексирааааат

По същия начин седи въпроса и със стари служители от години. Примерно заплатата му не е актуализирана отдавна.И по инерция служителя си работи.Ако обаче пусне дума за на напускане знайш ли ква паника настъпва?! Тези служители реално избутват икономиката!

Към Izolini

Според мен не ти е вярна информацията.Не познавам нито съм чул в строителството да се бави плащане на работници ! По начало там е най актуалното и справедливо заплащане.Няма месечно.ПЛаща се всяка седмица накрая.Така че още в събота ако няма пари, работниците просто се местят на друг обект! Това е.И това е масова практика.

Кой ще ти бави цял месец заплати? Абсурд.Ние говорим за дни!

Специално за заплащането.Аз лично считам че месечното заплащане трябва да отпадне.Все повече са фирмите които плащат на 2 седмици.На всеки две седмици.Какво е това месечно? Че и доста след работния месец? Ако фирмата е стабилна да дава парите веднага.Те тъй или иначе ще се плащат.Поне да има респект и уважение работника!

Все повече стават фирмите които си кътат и уважават работниците.Не правят проблеми за закъснения за дребни пропуски и прочие.Ако се разболеят шефа купува лекарства! В строителния сектор пак са най напред- Минава един бус и обира хората от домовете - думите на шефа са: абе те са свестни мойте ама що да вървят да се морят, по добре моя бус да ги обере таман ще имат повече сили, и ще правят повече квадрати.Всички доволни. Всеки петък служебни обяди на обекта, кафе машини (кафе и кафява захар чаши от шефа), студена минерална вода и сладолед.Аз съм купувал сладолед по цели ракли. 

Заплатата е нещо недостатъчно.Не може само висока заплата.Трябва и други екстри. Отношението също е много важно.Та така...

Въпреки всичко което изброих пак няма достатъчно хора!

Аааааа забравих да кажа още някои дейности:

Тракторист -комбайнер (момчето каза карам квот каже шефа) заплата 3-5000 лв силни месеци(акция лятото) - 2 000 лв слаби месеци(зима)

Багерист-- 3000 лв работен месец 1200 лв неработен - такса ангажимент

На Златните отчаяно търсят момчета(ученици) за 1200 лв да обслужват ластиците! Не могат да намерят.

Аниматори - почват на секундата куцо и сакато вземат!

Шивачките не са на минимална--  началното е 800-- опитни 1200 нагоре

Изобщо....

Редактирано от mishoo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цецо, как да промениш държавата, модела на живот? С кого? В момента българското население е разделено на няколко слоя: управляваща върхушка (феодали и техните васали - условно ги определям като големи, средни и малки феодали), която обхваща няколко хиляди души - членове на номенклатурата на централно и на местно ниво; обслужващ феодалите персонал - мазни мушмороци, които на всяка цена и без оглед на използваните средства се стремят към парче от пая; болшинството от народа, което е буквално смазано от ежедневната заплаха да не може да си осигури есенциални условия за живот. Живот на кредит, но кредит за лошо - за здраве, за погребение... Българска особеност е, че интелигенция липсва. Тя е подменена с фалшиви, псевдо лица, които ни показват ежедневно по медиите. Е, с кого да промениш нещата?

На следващо място, не искам да ходя никъде. Не желая цял живот да съм чужд. Моят етнос е тук, на тази територия от земята.

 

Та така... Извинявайте, но съм меланхолично настроен. Не депресиран, само леко ми е тъжно. За децата ни. Които ще сърбат това, що сме ние надробили.

 

Поздрави. :fiu:   

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не си прочел правилно- За 4 години заплатите се вдигнаха двойно---

Пример:

Строителен сектор- 2012- общаци -25-30лв надник, майстор - 40лв водещ майстор 60 лв

строителен сектор 2018  общак под 50 лв няма    майстор--60-80лв... водещ майстор 100-180лв

Туризъм--  2012---  300-400 лв заплата масова

Туризъм 2018 ---  под 800 няма.. ама това е за най зле--обикновенно 1200 нагоре е за опитни.. ученици(16-17г) тръгват от 700 лв-начално има и по 1000лв- въпреки всичко пак имат дефицит и търсят хора-- отчаяно- според мен ще намерят ако вдигнат още 30%

 

Най зле са както казах по горе учители, полиция, банковия сектор- причината е че те по инерция седят на старите заплати и докато ги индексирааааат

По същия начин седи въпроса и със стари служители от години. Примерно заплатата му не е актуализирана отдавна.И по инерция служителя си работи.Ако обаче пусне дума за на напускане знайш ли ква паника настъпва?! Тези служители реално избутват икономиката!

Към Izolini

Според мен не ти е вярна информацията.Не познавам нито съм чул в строителството да се бави плащане на работници ! По начало там е най актуалното и справедливо заплащане.Няма месечно.ПЛаща се всяка седмица накрая.Така че още в събота ако няма пари, работниците просто се местят на друг обект! Това е.И това е масова практика.

Кой ще ти бави цял месец заплати? Абсурд.Ние говорим за дни!

Специално за заплащането.Аз лично считам че месечното заплащане трябва да отпадне.Все повече са фирмите които плащат на 2 седмици.На всеки две седмици.Какво е това месечно? Че и доста след работния месец? Ако фирмата е стабилна да дава парите веднага.Те тъй или иначе ще се плащат.Поне да има респект и уважение работника!

Все повече стават фирмите които си кътат и уважават работниците.Не правят проблеми за закъснения за дребни пропуски и прочие.Ако се разболеят шефа купува лекарства! В строителния сектор пак са най напред- Минава един бус и обира хората от домовете - думите на шефа са: абе те са свестни мойте ама що да вървят да се морят, по добре моя бус да ги обере таман ще имат повече сили, и ще правят повече квадрати.Всички доволни. Всеки петък служебни обяди на обекта, кафе машини (кафе и кафява захар чаши от шефа), студена минерална вода и сладолед.Аз съм купувал сладолед по цели ракли. 

Заплатата е нещо недостатъчно.Не може само висока заплата.Трябва и други екстри. Отношението също е много важно.Та така...

Въпреки всичко което изброих пак няма достатъчно хора!

Аааааа забравих да кажа още някои дейности:

Тракторист -комбайнер (момчето каза карам квот каже шефа) заплата 3-5000 лв силни месеци(акция лятото) - 2 000 лв слаби месеци(зима)

Багерист-- 3000 лв работен месец 1200 лв неработен - такса ангажимент

На Златните отчаяно търсят момчета(ученици) за 1200 лв да обслужват ластиците! Не могат да намерят.

Аниматори - почват на секундата куцо и сакато вземат!

Шивачките не са на минимална--  началното е 800-- опитни 1200 нагоре

Изобщо....

Човече, къде живееш? В Швеция ли? Заплата на шивачка 800-1200 лв.?  :fool: Ето, това е несправедливото при заплащането. Невалифициран или нискоквалифициран персонал получава хиляди заплата, а лекарят, след 10 - годишно здраво учене, включително и за придобиване на специалност, отива в местната поликлиника на стартова заплата от 550 лв. Хм, май не е зле да се преквалифицирам на майстор-шпакловчик. И без това едно време в квартала прякора ми беше "Шпаклата". :banger_1:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще прощаваш,но заплатите на даскалите вече не са ниски.

Съвсем отделен въпрос е колко качествено си вършат работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм на 100% съгласен с това, което казва mishoo! Все едно думите излизат от моята уста, само че аз работя в друг сектор. В нашата фирма така жестоко сме почнали да лигавим работниците, че не е истина... всичко, което изброи, плюс още доста неща. Ама няма избор! Когата някой има нужда да излезе, вече не питат може ли, удобно ли е, ами направо казват "аз излизам, имам работа". Работят при много добри условия, осигурявам им всичко, от каквото имат нужда. Те са наясно, че ако ги няма, няма кой да ги замести, и започват да ти се качват на главата. И става все по-зле, и по-зле. От страшно много време съм с пуснати обяви къде ли не, за неквалифициран персонал, при не много тежка работа, 8 часов работен ден, 5 дни в седмицата, започваме да говорим от четирицифрени суми. Друг е въпроса колко от хората успяват да си изкарат заплатите, за които работят. Отделно, че все повече не си изпълняват задълженията, аз им разтоварвам материалите, грижа се за машините, всичко... ама това е, Маро дереджето! А за хората, които идват да работят, при това с претенции, не мисля да отварям дума. С две леви ръце, навряни на тъмно, а искат 1200 лв заплата за да работят на гилотина, бормашина и да режат със шлайфа. Едно момче изкара 47 минути на работа! 47 минути... А един друг ми звъни по обявата, търси работа. 5 минути ми обясняваше как трябва да му давам по-висока заплата, и да му намалям задълженията. Накрая ми вика "абе батко, кой луд работи при наличието на двама живи родители"... После като дойде клиента, и аз му се червя, че му е закъсняла поръчката с 2 седмици. Ама вече никой не се сърди, защото и при тях е така. Навсякъде!

И както казва Цецо, докато разчитаме на някой друг да ни оправи живота, така ще е. Не ни е виновна държавата, господа, не ни е виновен и Бойко, и Олимпик не са ни виновни. Кофти биологичен материал сме, с лошо възпитание и клонящ към нулата морал.

Пак, както казва Цецо, като не ти харесва - или свикваш, или терминал 2, или променяш нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

Към Izolini

Според мен не ти е вярна информацията.Не познавам нито съм чул в строителството да се бави плащане на работници ! По начало там е най актуалното и справедливо заплащане.Няма месечно.ПЛаща се всяка седмица накрая.Така че още в събота ако няма пари, работниците просто се местят на друг обект! Това е.И това е масова практика.

Кой ще ти бави цял месец заплати? Абсурд.Ние говорим за дни!

...

Изобщо....

Не са ни еднакви критериите. Ти като кажеш "строителна фирма" имаш предвид високо строителство/ЖС. Аз като кажа "строителна фирма" имам предвид и тези нещастници, които работят на обществени поръчки. А там все още е мазало - ниски дъмпингови цени само и само да вземат поръчката, бавене на плащанията от възложителя (само Метрополитен на Братоев е различна птица) после мушийства при изпълнението, неплащане на подизпълнители и работници.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Toчно тази, ако запали, ще разстреля. След фейса е 195коня и ... си може :) То мотора е , като за автобус!

Вземи го и ще се тестваме.  :tongue_1:  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще прощаваш,но заплатите на даскалите вече не са ниски.

Съвсем отделен въпрос е колко качествено си вършат работа.

Не мога да ти простя пренебрежителното отношение към учителите. Заплатите никак не са им високи. Що касае качеството им на работа - при тези учителски заплати - такова качество получаваме, материалът от деца и млади хора е лош- степано тесто излиза. Що, при другите професии всичката продукция е качествена, викаш....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кофти биологичен материал сме, с лошо възпитание и клонящ към нулата морал.

Пак, както казва Цецо, като не ти харесва - или свикваш, или терминал 2, или променяш нещо.

Иво, това не го очаквах!

Приятели, като ви слушам вие май повечето за 5 дена изкарвате парите, с които голяма част от населението живее цял месец. Затова няма как да видите през техните очи. И въпреки всичко ако всеки се оправя сам (или излезе през терминал 2) тая държава за *** ли е?! Защо ще й плащам данъци?

Редактирано от Алекси Георгиев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Принципа е оправяш си най-близката кочинка - дом, семейство. После ако имаш сили - по - далеч - блока, градинката пред блока. Ако все още си жив... Почваш с държавата. Кандидатираш се за кмет/депутат и ако ме убедиш че ставаш, гласувам за теб...

 

Можеш да прескочиш някоя стъпка, разбира се. Или да спреш някъде по средата на линията. Или да напуснеш кочината. Възможности бол.

 

Най-лошото е да съзнаваш, че нещата са кофти и да не правиш нищо да ги промениш. Живота си минава, право на втори нямаш. С уточнението, че говорим все пак за здрави и прави хора. Ако човек недай си боже е болен... картинката придобива съвсем други отенъци...

 

За мен здрав и прав човек да се оплаква е неприемливо. Софийско жителство няма, граници на държавата даже вече няма. Ограничения кой какво да учи/работи  - няма. Избор има! Не твърдя, че е лесен, всяко нещо си има цена. Въпрос на преценка, но накрая като се обърнеш, трябва да си е заслужавало.

Редактирано от Цецо75
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да бе. В сектора доходите скачат с такива темпове, че вече се стига до степен на лудост. Много скоро България ще стане нерентабилна ИТ дестинация, защото разхода за заплати нараства главоломно. Само за последната година в сектора влезнаха няколко големи играча и се почна такова лудо надцакване за кадри, че ум да ти зайде. А ония големите влизат с голям бюджет и пазаруват хора без оглед на качеството на труда, прибират тотални неграмотници на добри заплати, важното е да се обере всичкото кадър сега и на момента.

 

В момента келеш дето е писал 2 години джава аплети се цани за 3000лв. минимум. Сериозен системен програмист на интервю не слиза под петица. Ако е нещо по засукано... сумите стават страшни. Отделно, че се разглезиха и искат лъскав офис, осигурени места за почивки, тимбилдинги и прочие... Ако не си в някой от новите билдинги - нямаш шанс да ги интрвюираш даже.

 

Всичко това щеше да е чудесно, ако кадрите бяха читави. Но масово младите са тотална скръб като знания. Общо взето под 40 години много рядко можеш да намериш нещо читаво - зле са, а и ги мързи да учат.

С тези разсъждения съм абсолютно съгласен.

Аз работя в рекламата, дизайн и предпечат.

Правим интервюта за работа, и средно на 40 човека, 1 става.

От младите, нито един. Искат големи заплати, но нямат никакви умения.

Мама и тате им дават кинти за къркане, дрешки и айсиктири, защо да бачкат изобщо?

Фирмите тотално закъсват за кадри.

Бачкаме с една банка. Дори в методологията вече има неграмотни. И ако напусне и последният читав... не знам.

Редактирано от komitoff
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Таз девойка явно я боли зъбчето , като гледам как се е надула при долния десен кътник :)

Ракиената тема

Благодаря, но не е тази. "Онази" беше много дълга (280-300) страници и всеки разправяше какви чуднинки е приготвял.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, но не е тази. "Онази" беше много дълга (280-300) страници и всеки разправяше какви чуднинки е приготвял.

Знам за коя тема иде реч , но още я издирвам.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иво, това не го очаквах!

Приятели, като ви слушам вие май повечето за 5 дена изкарвате парите, с които голяма част от населението живее цял месец. Затова няма как да видите през техните очи. И въпреки всичко ако всеки се оправя сам (или излезе през терминал 2) тая държава за *** ли е?! Защо ще й плащам данъци?

 

 

Алекси, не! Мнението ми съвпада с твоето! До думите си съм стигнал след дългогодишен гърч, подигравки с мен и угаждане на тъпи прищевки на тъпи шефове! С много пот на челото и кръв на гъ*ъ съм излязъл от помията, защото съм решил, че стига толкова! Аз съм против терминал 2, много ми е болно колко близки и приятели избраха този вариант! Живял съм без пукнат лев в продължение на месеци, бавили са ми заплатата с 4-5 месеца, карал съм по 1 седмица с половин хляб и полумухлясала бучка сирене от 3 лв. Ходил съм пеша 8 км до работа, защото съм нямал пари за билетче в рейса.

Аз съм на 31 години и имам 13-14 годишен трудов стаж. От края на 12 клас не съм поискал 1 лев от родителите си. През цялото това време завърших университет, изкарах и 2 магистратури, които в интерес на истината, в момента много ми помагат в работата. Знам и добро, знам и лошо. През цялото това време съм разсъждавал как да подобря живота си. Разсъждавам и сега, и затова заставам зад думите си. По никакъв начин не искам да обидя някой!

 

Ще ви разкажа една кратка история от житейския си опит. Около 4 години работех в една средно голяма фирма. Посредствена работа, с посредствена заплата. Без възможност за развитие. Бяхме около 50 човека. На всеки 2 часа имахме почивки по 15 минути, и се събирахме пред цеха. От тези 50 човека, 40 бяха абсолютно "доволни" от положението си. Нямаха против да са посредствени, даже бяха доволни от това. Искаха да се пенсионират така. Посредствени. Без желание за развитие, без живец. Все едно някаква летаргия ги беше обхванала. Хора на по около 30 години, със семейства, с деца. И най-интересното - на всяка почивка само се оплакваха, от държавата, от Бойко, от кмета, от еди-кво-си, от еди-що-си. Всеки им беше длъжен, всеки им беше крив. Съжалявам, но с такива хора няма как да вървим напред. А тези хора така възпитават и децата си.

 

И още веднъж да кажа - сред вас аз не познавам (поне от хората, с които съм се запознал) такива хора. Някой ако се обиди от думите ми - съжалявам! За мен реалността е такава, преживявал съм я и я преживявам всеки ден.

Редактирано от __smirnoff__
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "mishoo" - Аууу, засегна много кофти тема, поне за мен. За Шивачките.. Майка Ми, Работи около три години, като Шивачка, в един Огромен Чуждестранен Шивашки Цех, в който се шият Кожени Салони, за Автомобили "BMW" и "Mini Cooper". Въпросният Шивашки Цех се намира до Село Мусачево. При откриването на този Цех, Бащицата на Нацията (***** - превод на звездичките направете по Ваша Лична Преценка, че аз като ги преведа и натисна бутона "Post" и ми излиза съобщение, че "Post"-а ми съдържа нецензурни думи), връчи награда "Инвеститор на Годината 2012" на Шефа на този Шивашкият Цех, който Шеф е Мангал (по-късно ще разберете защо уточнявам това). Първо - този Цех би трябвало да е за пример, щом е награден. Ходил съм приличен брой пъти да взимам Майка Ми след Работа - Лятото Пемпературата в Цеха е много над външната. Говоря за случаи на припаднали Жени. Говоря за телефонни обаждания на Спешен Телефонен Номер "112". Още с какво е трябвало да се сезира Държавата? Нито един ден, от както е построен Цеха, не е имало, иначе изискваната по Закон от Държавата, Работна Температура в точно определени граници. Не ден - секунда не я имало. И това е най-малкият проблем в конкретният цех. Във въпросният цех, 80% от Шивачките, са Мангалки. Заплата се формира само и единствено на база, колко процеса може да шие дадената шивачка и да няма много бракувани кожи. Когато Шивачка се научи на даден процес, трябва да Я изпитат и чак тогава Й се корегира Заплатата. Майка Ми, чрез назначен на Заплата Преводач, се е Молила на Мангала, да Й разреши да отиде на Изпит (в другия край на цеха, най-образни казано). Майка Ми се е Молила не веднъж а поне 5-6 пъти, като последните няколко пъти е ходила с нейна Колежка, която знае малко или много Английски Език, като Свидетел, защото Майка Ми не можеше да повярва, че преводача превежда точно каквото казва Майка Ми и Мангала не Й разрешава да се яви на Изпит, да си защити колкото може повече процеси. Представяте ли си, Служител да иска да прави ВСИЧКО и Мангала да не Й разрешава! В Наградения за Пример и Подръжание Велик Инвеститор. Да ВИ кажа ли колко кожи е бракувала Майка Ми за всичките години, които Работи във въпросният цех? 5. Пет. Общо 5. Знаете ли нейни Колежки, от онези 80% Мангалки, колко са бракували? По 2. Две. По 3. Три. На ден! На един ден! Да ВИ кажа ли защо Шефа Мангал не разреши на Майка Ми да се яви на изпит? По-горе бях обещал да ВИ кажа нещо, защо.. Защото е Бяла, на цвят. И онова гнусно същество го награди. Майка Ми, никога не взе, в този въпросен цех, повече от 700 Лева Заплата. Не, че има някакво значение, но всеки Работен Ден, от конкретният цех, излизаха, по мой спомен, около триста цялостно готови автомобилни кожени салони. Да ВИ кажа ли още, че Фирмата, Собственик на Цеха, е Кандидатствала и Спечелила Европейско Финансиране за Наемане на Работа, на трайно безработни? Да ВИ кажа ли, че над 50%, от онези 700 Лева, са идвали от Европа? Да ВИ кажа ли, че онези гъзарчета, с "BMW"-та по светофарите, седят върху седалки с отпечатъци от мангалски ръчички? Да ВИ кажа ли, че седят върху седалки, за които Майка Ми на няколко пъти е Плакала и казвала през Сълзи: "Защо? Та аз всичко мога.."? Да ВИ казвам ли какви мисля за Бащицата, за Мангалите, за "BMW"-тата? Я по-добре да не ВИ казвам, че пак няма да ми се "Accept"-не "Post"-а ;)

Редактирано от tuningmania
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може ли един въпрос?

 

Защо се отнасяте с такива фирми, все едно са ваши собствени? Защото вервай ми, аз за чужд бизнес няма да плача.... В конкретния случай, ако просто всички съвестни работници си бият камшика, тоя "Мангал" за 1 година щеше да е фалирал. Вие му давате парите в ръцете, при това съвсем съзнателно! И докато го правите - тия винаги ще са на върха на хранителната пирамида. Независимо дали на власт е Бащицата, Майчицата или който и да е там.

 

Има една ужасно умна приказка - "избии балъците и тарикатите сами ще умрат". Не я приемай дословно, а като мироглед.

 

Конкретния случай е типичния пример, как не трябва да се прави. Извинявай ама хигиентска на свободна практика в София, ако бачка на 5-6 часов ден изкарва повече пари. Просто е срамно хора да бъхтят в такива условия за такива пари. Но за това основната вина е в самите тях. Кърлежите намерят ли донор - смучат. Закон на природата.

Редактирано от Цецо75
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако всички съвестни работници си бият камшика, къде отиват ?! Въпросната жена, майката на колегата от горния пост е работила на 100% за да се реализира и да възнагради качествата си, трудът си и накрая с резултата да награди семейството си. Нали така! Какво получава в замяна ?!? Нали в предните страници на темата това твърдяхте! Ето ви пример - ето ви и резултат! И продължавате да варите некипелите... Та така - жената (да е жива и здрава, че ми стана тъжно от разказа) си бие камшика, след една седмица излиза фактурата за семейните сметки и вноската по кредита. Какво прави тя? Напуснала е бай Мангал щото е съвестен кадър и е безработна. Какво й остава? Или да се огледа за друг бай Мангал или да те помоли за още някой ценен съвет.

Понякога имам чувство, че има хора които изобщо не виждат реалността - не искат ли, пари ли им дават, не знам. Виждате ли че 80% от домакинствата са на кредит. Не виждате ли, че съвестните кадри и трудовите хора са в същия балон с хората, за които Иво писа по-горе! Не виждате ли, че масата безработни в бюрото по труда не си търсят работа, защото бюрото им плаща и като на Евлампи безработният му изтръпне единия гъзър се обръща на другия. А въпросното бюро откъде аджаба събира за да им плаща? От мен, от майката на колегата и от другите такива. Е айде сега, ние по- прости ли сме или по-мазохисти ... или просто сме мрънкалници!

Е аз на черното няма да кажа бяло, та ако ще да е!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цецо , по някога имам чувство , че живееш в някаква паралелна реалност ... не ми се пише повече , защото темата е безкрайна ... жалко е , че 21 ви век България още е във феодализЪма!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... жалко е , че 21 ви век България още е във феодализЪма!

... и робството само си е сменило прическата!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И какво предлагате вие? Лягаме и мрем? Ами щом ви кефи... То бива пораженческо мислене, ама ми идва вече много.

 

Аре живи и здрави, кой ме разбрал-разбрал. Кой не - да псува Бойко, Арменския поп, Цецо75 или озоновата дупка и дано това му помогне да си оправи живота.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.