Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Хорология


Stucata

Recommended Posts

Преди 1 час, niki написа:

Тези хомажи според мен са за по-нисък левъл в хобито, да не кажа за начало

Бооооже, аз от Ролекс минах директно на китайците (един Рийф Тайгър, едно Пагани и един стерилен Парнис) само и само, за да ги видя какви ги вършат :) След това взех един Командирские, а след него Phoibos-а, Сертина и сега съм със Щайна. При мен такива закономерности няма ?Сега се облизвам много на титаниевия Tudor Pelagos, със синия цифер :)

 

 

 

п.п. засега не мисля да посягам на нищо. Кефя се на безгрижието и визията, които ми осигурява Щайна! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 2.5k
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Pijomir

    754

  • Stucata

    682

  • niki

    345

  • Боре

    236

Е да де, видях какви ги вършат и не ги искам повече? Иначе и мен ме много ме кефи Пелагоса. Бих търсил ета версията обаче, тъй като е по-нисък, а и е по-тънък за обслужване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, niki написа:

ета версията

Е, нека сме модерни, МТ-то е със 70 часов резерв + COSC. Но от друга страна идва моментът, че за много малко над тези пари се купува Омега:

Screenshot_2021-04-02-13-39-31-518_com.android.chrome.thumb.jpg.4f51dbdfa858b0a8d48ae1f6f2482bea.jpg 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дайте съвет за този Seiko:

 

Заслужава ли си за 1100-1200 лева втора ръка?

Редактирано от Pijomir
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, Pijomir написа:

1100-1200 лева втора ръка

Лично аз над 1000лв бих извадил за Сейко, ако е Гранд Сейко. Иначе за 1200лв. се купува втора ръка Орис/Фортис/Радо/Линжин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте момци !

Бях забравил за тази прекрасна тема, откакто един мой познат влезна в нея с един единствен пост, от сорта "к'ви са тези боклуци дето ги обсъждате и показвате, скивайте к'во имам"..., първо - защото се издразних, и второ - защото реших че темата е нещо от сорта на "Круб Ориент", "Клуб Сейко" и прочие в "Стрелките" - т.е., място на което всеки фен на определен бранд, да покаже какво има.

Всъщност, оставам с впечатлението, че темата е точно това на което се надявах - разболелите се на тема часовници, да си обсъждат и споделят разни неща свързани с тази краста, да потърсят съвет и мнение, абе - съвсем нормално място за комуникация и чесане на пръсти. 

Признавам си, през последните дни ми е едно от най любимите "четива" във форума.

Иначе, на мен още преди години ми влезна същия този бръмбар в главата и от тогава не е излизал, само вече не бръмчи толкова, колкото в началото ? 

До..., скоро !!!

Млако предистория - в последните години се превърнах в абсолютно всеяден помияр по отношение на часовниците - притежавам всякакви боклуци и не дотам боклуци, купувани импулсивно и необмислено, или пък само защото като съм с официален ХанцуНг Адибас, трябва и часовника да е с тази марка, нищо че в повечето случаи изглежда като да съм го намерил в пакетче от снакс... 

И, съвсем логично, преди известно време реших да разчистя боклучака и да се насоча към малко по-прилични часовници. Казвам прилични /не и скъпи/, на фона на описаните по-горе.

По-долу, ще ви покажа какво съм си харесал, с надеждата да бъдете достатъчно отзивчиви откъм съвети и мнения. Също така, обмислям и няколко евентуални продажби, та и за тях се надявам за мнения и съвети.

Та, след като години наред не бях влизал /всъщност не се бях дори сещал/ в "Стрелките", се оказа че не помня нито данни за профил, нито мейл с който съм се регистрил, та се наложи да правя нов акаунт. Иииии, установих че форума се е превърнал до голяма степен в електронен магазин /което не е хич лошо, напротив/, но леко е избягал от първоначалната идея - феновете на часовниците да си имат място за обсъждане на мечти и болежки, да търсят и намират съвети и да си търгуват на прилични цени помежду си. Рових, прелиствах /да се чете скролвах/, гледах, облизвах се, но не открих това което търся /по-скоро не открих точно каквото търся/ и се присетих за тази тема...

 

А, какво ми се върти в главата и какво търся - тъй като за съжаление, никога не успях да се издигна до ниво "Един часовник ще го владее и в блясък ще го обгърне" ?, на този етап искам да се сдобия с два - три часовника, в различна цветова гама и предимно спортен стил. Уви, заради здравословни проблеми, от няколко годин забравих за ризи, панталончета, костюми и "дрес" - часовници. Обличам се като нещо средно между квартална батка и червенобузест ръбат селянин, демек - с "официални" анцузи :(  Което от своя страна е причината, отново да загледам основно дайвъри, въпреки чо до голяма степен на сърце са ми хронографите. Но, да речем че ги харесвам еднакво.  

 

За сега, съм се насочил към няколко представителя на Сейко, макар да ми хващат окото и един Гражданин и два - три Ориенталеца.

 

П.П. Понеже съм доволно тъп, не мога да си открия линковете към въпросните часивници ... ? М@мка му, съвсем съм ръждясал вече !

 

Еми, ще пиша втори пост като ги открия, засега толкова ...

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам един Ориенталец дайвър за продаване. Същият като на Дигиталния ъндърграунд на първа страница. Ако е в твоята тематика, може да се измисли нещо. Надявам се, имаш и син официален анцуг. Ако не, с кеф ще пофилософстваме.

Редактирано от niki
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 33 минути, niki написа:

Имам един Ориенталец дайвър за продаване. Същият като на Дигиталния ъндърграунд на първа страница. Ако е в твоята тематика, може да се измисли нещо. Надявам се, имаш и син официален анцуг. Ако не, с кеф ще пофилософстваме.

 

Привет Ники,

 

По принцип, съм се ориентирал към Сейко, както написах по-горе, но не пречи да го обсъдим. 

Всъщност, за "Рей-чето" ли става въпрос или за "Тритон-я" ?

Иначе, аз самият имам за чистене/продаване, четири чисто нови, дори никога не слагани на ръка,  Ориенталеца - Мако XL и Kano, както и два кварцови хронографа.

image.png.34cf4af77ff3a5f5d72a1a4352e6f114.pngimage.png.736d23a1fa603bd4e72bbd59114e6536.png

 

 

image.thumb.png.072febff6cd4e7c760ccd7173dc1d1b0.pngimage.png.af6e47abc8d719884d791f6b613e0655.png

 

 

Страшно красиви са на живо, но нещо не ги чувствам много "мои"... Но, още не съм решил окончателно, ще помисля. 

Притеснявам се, че от пусти мераци, ще се зария с часовници...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тритоня, ама ти вярно си затрупан. Кажи и моделите на Сейко, които ти създават душевни терзания.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иначе, съм харесал ето това- Seiko Prospex Shogun Titanium Automatic Rubber BandWatch - SPB191J1

 

image.thumb.png.e6d8a5d58a54087a798bea5c76f7644c.png

 

И ето това - Seiko SKX007K2 

 

image.thumb.png.2688103b3a7a8d98549d1b33fcc59ccf.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така поставени нещата, не виждам конкуренция на шогуна. За SKX нормален ли имаш предвид или този моднатия който си постнал? Всъщност и двата случая шогуна няма конкуренция, но то това е като да сравняваш супърб 2ка с базова фабия 1. Шогуна е с 6R35, който е относително нов механизъм, ъпгрейд на 6R15 със 70 часа резерв. Кефи ме, но аз бих си взел Туна за такива пари. Освен това ще ти отива повече, поне според мен.

https://www.seiyajapan.com/collections/divers/products/seiko-marine-master-professional-300m-diver-quartz-sbbn045-made-in-japan

Кварц е, но пък специален кварц, който се вгражда само в Туна серията. Метален и ремонтируем е, батерията държи около 5 години, а не само 2. Общо взето най-бруталната луминесценция на Сейко. И вече със сапфир кристал.

Редактирано от niki
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Боре

"Рейче-то" ми, всъщност, беше Мако 2... :)

 

Шогуна и мен ме радва, но чисто визуално Самурая ми допада най-много от prospex серията. 

 

 

https://postimg.cc/Kk4xVVRm

 

Редактирано от Pijomir
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ники, Шогун-а ми е толкова легнал на сърцето, че от два дни го сънувам...

Само две неща, ме карат да се колебая - размерът и цената.

Знаеш, че съм си природно говедо и повечето часовници с каса 44-45, ми стоят като..., на повечето хора 38...

А цената..., ами стоманените се намират с до 450$ по-евтини, но няма в тези цветове или по-скоро са като бяла лястовица !

Иначе, модчето много ме радва, та за него по-нямам колебания.

Колкото до Туна-та, ами не ме кефи.

Много специфичен часовник е, не е за всеки. Да не говорим, че е от часовниците, които най-много приличат на водомери. И то, не заради размера, точно той не ме притеснява, а заради дизайна.

Впрочем, заглеждам и новия Кинг Търтъл. Носил съм стария - първоначално ми се стори грозноват, но постепенно го харесваш. Отделно, е мнооого удобен за носене.

Абе, бая чудене ще падне ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А този виждал ли си? 

 

 

 

 

Не си падам по бял циферблат, но този ми допада много.

Редактирано от Pijomir
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам обикновена костенурка (леко модната) и е направо велика, не си я давам за нищо. Кинга с гранатения цифер е легенда, ако нямах костенурка щях да го купя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 21 минути, Pijomir написа:

А този виждал ли си? 

 

 

 

 

Не си падам по бял циферблат, но този ми допада много.


Пижак, виждал съм го и мног радва, всъщност точно това е другата опция за бял цифер. Много ме радва.

преди 4 минути, niki написа:

Аз имам обикновена костенурка (леко модната) и е направо велика, не си я давам за нищо. Кинга с гранатения цифер е легенда, ако нямах костенурка щях да го купя.

 

Ники, точно за това говоря. Тук обаче, колебанието е между тъмно зелен цифер с черен безел или петролно зелени и двете, че даже и силикона...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко зелено много ясно, няма колебание просто. Това е един от най-яките часовници на Сейко и то без да е на луда цена. Следя един канал в тубата, човекът има ролекси много, дори и дайтона, лунна омега, панерай и тн. Наскоро си купи зелената кинг костенурка и казва, ако искате вярвайте, но това ми е любимия часовник в момента.

https://www.youtube.com/channel/UCmp8RymvOoGDLnDpH7Cd55w

Редактирано от niki
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, niki написа:

Всичко зелено много ясно, няма колебание просто. Това е един от най-яките часовници на Сейко и то без да е на луда цена. Следя един канал в тубата, човекът има ролекси много, дори и дайтона, лунна омега, панерай и тн. Наскоро си купи зелената кинг костенурка и казва, ако искате вярвайте, но това ми е любимия часовник в момента.

https://www.youtube.com/channel/UCmp8RymvOoGDLnDpH7Cd55w


Е, не - ще припадна ?

Ако щеш вярвай, но снощи докато се ровех за да видя “на живо “ изброените цветови комбинации, попаднах точно на неговото видео.

Страшен образ е, освен това звучи нормално, а не като сухар или клоун, като някои негови колеги.

Впрочем, Теди Балтазар е друг който доста харесвам, макар на моменти да приказва повече от необходимото ?

Между другото, има и руснаци които доста добре се справят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този пич е ирландец, музикален продуцент, свирил е в рок група и даже имаше клипчета, в които разказваше как са подгрявали Ван Хален. И е наш човек - по живота (уискита, вино, пури). 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, Боре написа:

 

 

 

image.png.af6e47abc8d719884d791f6b613e0655.png

 

 

Страшно красиви са на живо, но нещо не ги чувствам много "мои"... Но, още не съм решил окончателно, ще помисля. 

Притеснявам се, че от пусти мераци, ще се зария с часовници...

Г-н Боян, моля, помислете за цена на цитираният по-горе екземпляр. ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 7 часа, SKODA 105 RS написа:

Г-н Боян, моля, помислете за цена на цитираният по-горе екземпляр. ?

И на червения също :)

Само не знам касата колко е голяма...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.