Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Хорология


Stucata

Recommended Posts

преди 1 минута, Боре написа:


В грешка си, 39 мм е ;) 

За останалото, въпрос на вкус.

Но, цената наистина е несравнима.

Бях останал с впечатлението, че Патфайндер-а, е доста по-скъп.

Новият, този, който съм посочил, е 36.6 според спецификациите в нета... Старият с катедралите стрелки е 39...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 2.5k
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Pijomir

    754

  • Stucata

    682

  • niki

    345

  • Боре

    236

Преди 12 часа, Pijomir написа:

Новият, този, който съм посочил, е 36.6 според спецификациите в нета... Старият с катедралите стрелки е 39...

Ммммм-да, прав си !

Моделът с датника, е по-големия, ама кой да гледа. :( 

Но, той пък е 38 мм, пак не е 39.

По-тъпото е, че досега навсякъде пишеха - 20 бара, 70 часа резерв и дрън-дрън.

А всъщност, без датник - 10 бара, 36.6 мм, новият слим дизайн 6L35 с 45 часа резерв, с датник - 20 бара, 38 мм, новият 6R35 със 70 часа резерв.

 

Колкото до инфото, май вече ще трябва да проверявам на няколко места, защото дори уж доказани сайтове, търговци и блогъри, почнаха да пишат на изуст...

 

Горното инфо, е от официалния сайт на Сейко, където Алпинист-ът вече си има своя страница.

 

А грешната, от предишния пост, е от уж достоверния hodinkee.com 


Мразя да пиша глупости, за което се извинявам !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Боре написа:

Мразя да пиша глупости, за което се извинявам !

Простено да ти е... ;)

 

Pathfinder-a ме грабна заради циферблата и маркерите. Имам слабост към часовници с числа за часовете, а точно тези са и направени страхотно. В общи линии, вярвам, че за  под 500 лева е страхотна оферта (транспортът също е включен в цената)... Единственият проблем е, че ще го чакам 5 месеца, а дотогава може да си променя вижданията и да не ми допада вече... :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, Pijomir написа:

Простено да ти е... ;)

 

Pathfinder-a ме грабна заради циферблата и маркерите. Имам слабост към часовници с числа за часовете, а точно тези са и направени страхотно. В общи линии, вярвам, че за  под 500 лева е страхотна оферта (транспортът също е включен в цената)... Единственият проблем е, че ще го чакам 5 месеца, а дотогава може да си променя вижданията и да не ми допада вече... :D

Ох, олекна ми ... ?

 

Иначе, за такива пари, всички недостатъци са му простени !

И, определено е оферта !

Дано само, докато пристигне, да не си го разлюбил ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, Боре написа:

....А всъщност, без датник - 10 бара, 36.6 мм, новият слим дизайн 6L35 с 45 часа резерв, с датник - 20 бара, 39 мм, новият 6R35 със 70 часа резерв.....

За това ли не гледате слим механизми , заради малкия резерв на пружината?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, The Best Forman написа:

За това ли не гледате слим механизми , заради малкия резерв на пружината?

С грешно впечатление си.

А и 40-45 часа резерв, си е екстра.

Аз поне, резерва не бих го коментирал и определено не ми е решаващ.

Е, разбира се, колкото повече-толкова повече...

Но, ако се замислиш как ползваш определен часовник, ще установиш че 38 или 70 часа резерв, на практика не е от значение ;) 

Е, ако съм турбо-мега-гига гъзар и си сменям часовниците нон стоп, евентуално има значение.

Но, тогава щях да имам и сет-бокс с “навивачки” и щеше да ми дреме на камбаните ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако въртиш 2 часовника през ден, нямаш проблем с 40 часа резерв. Аз така карах бая време. Сега ще остана само с Самурая, така че ми е все тая... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 20 минути, Stucata написа:

Който познае какъв часовник си купих, ще му го подаря, с все гаранцията! ?

 

Хахахаха, недей, че току виж - някой познал...

 

Споко, не ти искам часовника, но все си мисля, че Бай Петър е облажил от продажбата на един Ball ?

 

Или е излезнал Хафтомата на Tissot PRX ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 35 минути, Боре написа:

недей, че току виж - някой познал...

Познава и пИчели! ? Така, Ball е много силно предположение, @Боре, наистина бе в сметките! :) Но нещо не ме кефи достатъчно. Виждах близка препродажба :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 22 минути, Stucata написа:

Познава и пИчели! ? Така, Ball е много силно предположение, @Боре, наистина бе в сметките! :) Но нещо не ме кефи достатъчно. Виждах близка препродажба :)

И аз съм така с Ball-a. Усещах, че нещо не е баш наред.

 

Иначе залагам на King Samurai. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 55 минути, Pijomir написа:

залагам на King Samurai

Еее, стига деeе, прекалено елементарно би било... :D

Ball-ът нищо му няма! Причината да не посегна на него е, че е скъп омаж на любимия ми Дейтджъст. Стига омажи.

 

Voilá (повече ще нащракам като го оразмеря и дефолирам). Само 1 ще кажа - впечатлен съм от изработката! 

 IMG_20210514_173841.thumb.jpg.0e3655599934c3f1f5145dfc7d653c13.jpg

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хаха, това всъщност бе първото което ми хрумна /Casio/, но няка не си те представях с такъв часовник, освен на плажа или в състояние на тежка абстиненция към морето ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мноу луд часовник! :D Зная го отдавна и съжалявам, че чак сега го купувам. Исках златната версия, но трябваше да ограбя банка и пá няма гаранции, че можех да се докопам до него ?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, Pijomir написа:

скъп ли е тоя часовник

Стоманеният е 1000лв точно. Златния е, колко беше, към 75 000 долара :D Масивно злато 300 грама, ли беше...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 22 минути, Stucata написа:

Мноу луд часовник! :D Зная го отдавна и съжалявам, че чак сега го купувам. Исках златната версия, но трябваше да ограбя банка и пá няма гаранции, че можех да се докопам до него ?

 


Точно щях да напиша, че за хилядарка взимаш жълт от оксидирана стомана, мнооого приличащ на златен ;) 

https://casioshop.bg/GMW-B5000GD-9E 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Боре написа:

мнооого приличащ на златен

Е, да де, ама малко ми простее. Кат' негъв манго да се накича с жълта стомана, á la жълто Сейко, хаха ? Причини да не взема автомат за пръв път е, че нищо не си харесах в диапазона до около 2000лв. Все нещо не ми допада. Всичко, което бих сложил на китката е от 4к нагоре :( Не е сега моментът (имам си причини, в т.ч. и чисто финансови, разбира се). Кинг Самураят ми седи огромен и ми се забива короната в ръката да си ебе. Аз нося часовниците си след кокала, а не преди него и не мога да го предотвратя... Иначе на него щях да посегна, ако ми беше ОК.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, аз за стоманеният говоря, не знаех, че има златен от чисто злато. Има и боядисан в жълто... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Stucata написа:

Е, да де, ама малко ми простее. Кат' негъв манго да се накича с жълта стомана, á la жълто Сейко, хаха ? 

Ами, всъщност повече го докарва на бронз и определено не простее !

А златния, за повечето народ ще изглежда точно както го описваш, щото мисленето: Ха, златен Casio, тая електронна играчка...

Нъл са сещаш ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Pijomir написа:

Има и боядисан в жълто...

Има и некъв бордо, ПетарЕн продава дори такъв в момента, незнайно защо за 1200лв., при положение, че е 1000 в магазина...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Just now, Боре написа:

повече го докарва на бронз

Да не говориш за розовото злато ;) Има и такъв. Жълтият си е жълт :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.