Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Хорология


Stucata

Recommended Posts

Ех, иска ми се да се спра вече... :D

 

PXL-20220205-101902722.jpg

Редактирано от Pijomir
  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 2.5k
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Pijomir

    762

  • Stucata

    686

  • niki

    346

  • Боре

    236

На 4.02.2022 г. at 22:03, Stucata написа:

Браво! ? Относно точността - Самураят ми 2 седмици цепеше секундата и след това изведнъж започна да му бяга точността не помня вече с колко (между 5 и 8 сек. примерно). Ама това не ме жегва мен, все пак е евтин автомат. Виж, ако задържи точността баш евтиният автомат - голям кеф ?

 

И при мен прототипът започна да избързва повече, но явно толкова може да се очаква от най-евтиния механизъм на Сейко... Все пак струва 35$... ;) Което не ми пречи да го харесвам много часовника и да си го оставя в "колекцията"... :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, Stucata написа:

Продавай! ?

Този няма да го продам никога - спечелих го... За първи път в живота си печеля нещо от подобна игра. Плюс това е уникален. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво @Pijomir, Крепасчето изглежда много добре! Малко е лъскаво, но му отива. 

Ето и една легенда, поне за мен. Имам го от 2007 година, наскоро му смених джама. 

IMG_20220207_101125.jpg

Редактирано от niki
  • Одобрявам 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 50 минути, niki написа:

Браво @Pijomir, Крепасчето изглежда много добре! Малко е лъскаво, но му отива. 

Ето и една легенда, поне за мен. Имам го от 2007 година, наскоро му смених джама. 

IMG_20220207_101125.jpg

Готин е... 

 

Crepas - а е лъскав, да. Малко е магнит за косъмчета, ама лесно ще се полира, ако реша изобщо да се занимавам. 

 

 

PXL_20220207_095713231.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 5 часа, Pijomir написа:

Плюс това е уникален

Именно! Продавай!!!?

 

@niki, сред тия класики, аз искам да изнамеря този Таймекс Q reissue:

https://www.hodinkee.com/articles/q-timex-reissue-digital-lca-live-pics-pricing-introducing

 

Screenshot_2022-02-07-14-57-37-704_com.android.chrome.thumb.jpg.91d3d584df9fa5e6746cff0d28b90c42.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@digitalundgrd

 

https://zeloswatches.com/collections/spearfish-40mm-diver

 

Обратното броене за Spearfish започна. Остават малко повече от 6 дни. Ако имаш желание, сега е момента. Оранжевият, всъщност, е доста приятен. 

 

 

 

Медният също:

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 6 часа, Pijomir написа:

Обратното броене за Spearfish започна

Алуминиева каса - интересно! Когато има два метала, трудно се напасват цветово. Да видим тук как ще бъде. На снимки е ясно, че ще са ОК ;) Не бих купил при пускането на модела преди някой да му направи ревю, каквото впрочем може и да има, защото микросите ползват този прийом - дават на ютюбърите да презентират преди lounch-a.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, Stucata написа:

Алуминиева каса - интересно! Когато има два метала, трудно се напасват цветово. Да видим тук как ще бъде. На снимки е ясно, че ще са ОК ;) Не бих купил при пускането на модела преди някой да му направи ревю, каквото впрочем може и да има, защото микросите ползват този прийом - дават на ютюбърите да презентират преди lounch-a.

Да, вече е пълно с ревюта. Даже съм пуснал 2,за който гледа... :)

Редактирано от Pijomir
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, Stucata написа:

Алуминиева каса

Ахахахахахахаха.

 

Това им е новата кутия, с която го изпращат. Стоманен си е с покритие. :)

 

"Coating: 1200HV Hardened coating on case and bracelet"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Pijomir написа:

Това им е новата кутия, с която го изпращат

Ааа, хахааххахххх ? Мда, "package includes"... Аз си мислих, че са правили некво иновации и експерименти с материали :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, Stucata написа:

Ааа, хахааххахххх ? Мда, "package includes"... Аз си мислих, че са правили некво иновации и експерименти с материали :)

Между другото хич не е лоша кутията... :)

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 24 минути, Pijomir написа:

хич не е лоша кутията

Принципно е нещо, което ти влиза в цената на часовника. Иначе казано, не ти трябва хубава кутия. Повечето микроси пестят от този разход, за да вложат колкото може повече от цената в часовника. Тия тук се вживяват, че са нещо повече от микробранд, ноооо завинаги ще си останат такъв.

 

  • Одобрявам 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, Pijomir написа:

Между другото хич не е лоша кутията

Разбирам, ама за чий ти е? :) Кутията на който и да е часовник, винаги ми е седяла в шкафа и е вадена само като е занимавал към новия си собственик.

  • Одобрявам 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, Pijomir написа:

Тя е за няколко часовника.

Отново идва да покаже, че са търгаши - покрай часовниците, да си продадем и кейсовете за тях... Циганска работа! Пак казвам - кутията не е бонус, а си е калкулирана. А вместо парите за нея, можеха да подобрят нещо в часовника.

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 32 минути, Stucata написа:

Отново идва да покаже, че са търгаши - покрай часовниците, да си продадем и кейсовете за тях... Циганска работа! Пак казвам - кутията не е бонус, а си е калкулирана. А вместо парите за нея, можеха да подобрят нещо в часовника.

Часовникът не ми допада чак толкова визуално и няма да си го купя, но буквално не виждам какво могат да подобрят повече. Разгледай спецификациите... Веригата и закопчалката са много качествени и с "ръчки" и се свалят/регулират с мигване, звената са на винт, стоманата е с заздравяващи покритие, сапфир отгоре и отдолу, керамичен безел,  въртящ се в двете посоки, страхотни циферблати, коронка на винт, 200 метра водоустойчивост, нов швейцарски механизъм. Всичко излиза до 1400 лева за нормалните модели. Честно казано, ако цветово имаше нещо, което наистина да ме грабне, бих взел един. Оранжевият и медният не са лоши, но не са моите цветове.

 

А и кой не е търгаш в днешно време? Всичко се върти около парите, колкото и грозно да звучи. 

Редактирано от Pijomir
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 10 часа, Pijomir написа:

Разгледай спецификациите

Не е до данните на хартия. На хартия може всичко да е топ, както ги изреждаш нещата, но като го хвана в ръка ще ти покажа къде накуцват нещата и къде може да дадат още от себе си. Повярвай, минал съм и през микросите. И не ги отричам, напротив, дори съм им фен, защото има производители и модели, които дават повече от ниския клас швейцарци!

 

п.п. хайде, малко лумшот ?

1643717522631.thumb.jpg.3b7e4927384f4600801b6af945af53a6.jpg

 

1644090260173.thumb.jpg.f372739d67dbe72ed08d73b93919d2c8.jpg

 

  • Одобрявам 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес бяхме активни със сина ми - търчахме из Балкана... :D Затова съм на -...

 

Все пак часовникът продължава да е с COSC точност... ;)

 

 

Screenshot_2022-02-12-18-10-30-904_de.uhrenbastler.watchcheck.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоя часовник ако го сложа на ръката докато карам байка, свет ще му се извие, хахахаха. Сега разбирам, какво му се е случвало на Tissot-a. Егати, в какъв "биитър" го превърнах :)

Редактирано от zloQQ
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.