Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Хорология


Stucata

Recommended Posts

Снимките са буквално минута-две след като получих часовника от куриера. В интерес на истината безелът има лек "бекплей". Просто тогава не съм си играл да го позиционирам, така че да е идеално центриран. 

 

Пижо може би визира "вертикалната черта" над маркера на 12 часа, че идва една милимунда наляво. Ако не беше го споменал, даже нямаше и да забележа :) Сега като се зачетох - често срещано явление при "Самураите"...За мен лично не е драма. В Ориент-Стар-а имах оставена прашинка на цифера, която ми вадеше доооста повече очите ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 2.5k
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Pijomir

    755

  • Stucata

    682

  • niki

    345

  • Боре

    236

преди 44 минути, digitalundgrd написа:

Снимките са буквално минута-две след като получих часовника от куриера. В интерес на истината безелът има лек "бекплей". Просто тогава не съм си играл да го позиционирам, така че да е идеално центриран. 

 

Пижо може би визира "вертикалната черта" над маркера на 12 часа, че идва една милимунда наляво. Ако не беше го споменал, даже нямаше и да забележа :) Сега като се зачетох - често срещано явление при "Самураите"...За мен лично не е драма. В Ориент-Стар-а имах оставена прашинка на цифера, която ми вадеше доооста повече очите ;)

Няма да ти развалям повече удоволствието пт часовника. Иначе Сейко и на доста по-скъпите си модели го правят това... Затова се бях отказал да купувам. Даже в сайта на Сейа си пише, че има подобни неточности, за да си знае купувача. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ааа няма яд, това по никакъв начин няма да ми повилияе. Кефя му се на макс. Все пак за няколкото месеца, които ще е при мен мисля, че ще му преглътна тоя "кусур".

 

Интересното е, че за 12 часа нон-стоп носене избързва с 1 секунда!! Ще е супер, ако се задържи в тия граници. Ако не се лъжа май и на Стуци Кинг Самурая в началото беше с много малки отклонения :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 6 часа, digitalundgrd написа:

 

 

Интересното е, че за 12 часа нон-стоп носене избързва с 1 секунда!! Ще е супер, ако се задържи в тия граници. Ако не се лъжа май и на Стуци Кинг Самурая в началото беше с много малки отклонения :)

За кратко, доколкото той ми каза. Иначе и моят прототип с NH35 беше с подобно отклонение в началото и много му се радвах, ама после се "оправи". Пак докарва подобни, но трябва да се носи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 6.03.2022 г. at 0:00, Pijomir написа:

Иначе Сейко и на доста по-скъпите си модели го правят това...

Е, то ако няма разцентроване, няма да е Сейко ? Ма не е драма.

 

@digitalundgrd, да, моят за 2 седмици не мръдна ни напред, ни назад. След това изведнъж започна да дава +7-8 секунди... Аз такава шашава механика не бях притежавал до момента - в началото да е точна като Ролекс, а след като се разработи да даде отклоненията. Но съм чел по темата, че не е необичайно, защото тези механизми не са разработени предварително, а само са настроени колкото се може да са по-точни в самото начало и след разработването почват да дават отклонения. Понякога пък това се взема предвид при настройката и ги правят да тиктакат с някакво отклонение, като калкулират, че биха настъпили промени след разработването... 

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Pijomir, не мога да разбера дали е от снимките, но нещо странно има с пропоциите на този модел. Тесен безел, тънки лъгове, широка верига при ендлинка, оптически много къса часова стрелка (заради дизайна й) и много дълга и прекалено дебела минутна, която чак скрива индексите като мине върху тях... Пак казвам, такива са ми впечатленията гледайки снимките. На живо може да не е е така. Иначе цифер, индекси и размер на короната изглеждат много добре.

 

п.п.: абееее, знаеш - продавай!!! ???

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Касата и безела са странни малко, но и много интересни. Дължи се на това, че е много тънък - 11.5мм.

 

Иначе и за мен минутната стрелка беше странна, но, всъщност се оказа, че е много удобна за курдисване - минутната стрелка съвпада изцяло с най-горната част на индексите. 

20220307_132227.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А така! Да видим малко детайли! Добра кражба от Ролекс - енд-линкът е с наклон от лъговете, в посока на централното звено. Много яко! Тънък е, което също е супер. Браво и за преливането от каса към енд-линк/верига, защото няма разминавания, надстърчания и т.н. Много труден момент за много марки, не само микро.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 33 минути, Stucata написа:

А така! Да видим малко детайли! Добра кражба от Ролекс - енд-линкът е с наклон от лъговете, в посока на централното звено. Много яко! Тънък е, което също е супер. Браво и за преливането от каса към енд-линк/верига, защото няма разминавания, надстърчания и т.н. Много труден момент за много марки, не само микро.

А безелът се върти много приятно - спокойно мога да кажа, че е най-добрият, с който съм си играл... ;)

Движи лесно, но стегнато. 

 

Като цяло, мога да кажа, че съм доста доволен. Единствено точността ме дразни малко - 1.8 spd... Казах ви, че ще сравнявам всички с Крепаса,който беше 0.5spd. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Войната е много сериозна тема, която няма общо с настоящата. 

 

Разбира се, че няма абсолютно никакво значение какво е отклонението на часовника. Шегувам се като продължение на предходен мой пост. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 18 часа, Stucata написа:

Ето това имах предвид - скосяването:

IMG_20220307_210746.thumb.jpg.14f02ee2e9cb9c6a588d42b046cac7cd.jpg

Да, стана ми ясно. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хахахаха, айдеее, нема Ролекси за руснаците ?

 

Приятни нови модели от Омега в навечерието на голямото изложение в края на месеца :) Хронографът (Спийдмастър '57) е брутааален ?

 

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 седмица носене на Самурайчето. Сверих го на 5 март в 11ч и днес на 12 март е +3 сек сумарно, което си е под 0.5 сек на ден избързване WOW :) Не съм си играл да го въртя. Почива в "стандарна поза" на нощното шкафче с цифера към таванЯ...

Дано и след 2рата седмица се запази в този диапазон отклонението хеххехе.

 

Определено "хваща" окото. Получих доста комплименти от случайни хора, докато ги обслужвам в аптеката и от колежките, които хал хабер нямат от часовници. Реших да ги попитам кое ги е накарало да обърнат повече внимание на часовника. Отговорите винаги бяха: керамичния безел (блинг-блинг) в комбинация с нестандартния цифер са им направили най-много впечатление.

 

Удобно се носи на гума, но реших и поръчах шарк меш-верига, за да ги менкам :) Предполагам, че интересно ще стои. До сега не съм носил часовник на меш.

 

Лум-а, който са нанесли на богато по индексите и стрелките е брутален! Това нещо свети като фенер и държи повече време, от който и да било мой  дайвър до сега( Щайнхарт, Ориент, Сан Мартин, Пагани).

 

Единствен негатив, който към момента съм открил е, че коронката като дойде часовника вървеше леко "тегаво". Развих и издърпах до крайно положение, за да ми се открие цялата резба. Не видях да има нещо притеснително по нея. На една тънка четка за рисуване нанесох малко силиконов спрей и разтърках по резбата. Завих короната и сега се навива/развива без забележки.

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 6 часа, digitalundgrd написа:

колежките

Подай им го,...за да ти го навият ?

п.п. Супер точност! Много добър избор е мешът! Какъв поръча?

  • Одобрявам 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, digitalundgrd написа:

Какво ви е мнението за тоя китаец в размер 40мм + сапфир кристал :

 

 

 

IMG_20220314_095156.jpg

 

Лично мнение нямам, но според колкото ревюта съм гледал и каквото съм чел, би трябвало да е много сполучлив, с много приличен и учудващо добре и точно работещ китайски автомат.

Определено, не съм срещал негативно мнение за него, освен че в последната година цената му се е покачила почти двойно, от дата на релийза.

Отделно, че "на живо" би трябвало да изглежда поне два пъти по-добре ;)

Като цяло добър избор, пък и е нещо различно.

Винаги съм се кефил на нестандартното... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.