Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Хорология


Stucata

Recommended Posts

Точно си говорих с един приятел за този часовник. Миналата година ноември е струвал 157 долара, миналата седмица - 181 евро, вчера - 191 евро... 

 

Продаваше такива 2 чисто нови. Даже ги беше настроил допълнително с много добри времена. Не съм сигурен дали продаде и двата или един остана. Ако искаш, ще го питам. Чисто нови бяха. 

Редактирано от Pijomir
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 2.5k
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Pijomir

    755

  • Stucata

    682

  • niki

    345

  • Боре

    236

Преди 2 часа, digitalundgrd написа:

Какво ви е мнението за тоя китаец в размер 40мм + сапфир кристал :

 

 

 

IMG_20220314_095156.jpg

Много ретро стои. Като от 40-те години. Иначе - петолъчката ме утепа ?.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е това 1963 не е случайно. Механизмът не е автомат, а е с ръчно навиване. Китайско изпълнение на Venus 175.

Ето малко подробности - https://musingsofawatchaddict.wordpress.com/2014/09/26/beauty-of-a-venus-175-manually-wound-chronograph-movement-seagull-1963/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, Pijomir написа:

Точно си говорих с един приятел за този часовник. Миналата година ноември е струвал 157 долара, миналата седмица - 181 евро, вчера - 191 евро... 

 

Продаваше такива 2 чисто нови. Даже ги беше настроил допълнително с много добри времена. Не съм сигурен дали продаде и двата или един остана. Ако искаш, ще го питам. Чисто нови бяха. 

 

Ами питай го, но ако му иска 500 лева, както един пич от стрелките, то по-добре да си го ползва със здраве ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, digitalundgrd написа:

 

Ами питай го, но ако му иска 500 лева, както един пич от стрелките, то по-добре да си го ползва със здраве ;)

Човекът, за който говоря, е от стрелките. Ти с кой си коментирал, да не се окаже същия... :) Но по-скоро търсеше около 400.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, Pijomir написа:

Точно си говорих с един приятел за този часовник. Миналата година ноември е струвал 157 долара, миналата седмица - 181 евро, вчера - 191 евро... 

 

Продаваше такива 2 чисто нови. Даже ги беше настроил допълнително с много добри времена. Не съм сигурен дали продаде и двата или един остана. Ако искаш, ще го питам. Чисто нови бяха. 

Да, за същия човек говорим. 

 

Останал му е само най-скъпия вариант, другите ги е продал... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, niki написа:

Е това 1963 не е случайно. Механизмът не е автомат, а е с ръчно навиване. Китайско изпълнение на Venus 175.

Ето малко подробности - https://musingsofawatchaddict.wordpress.com/2014/09/26/beauty-of-a-venus-175-manually-wound-chronograph-movement-seagull-1963/

Ники, възможно е този да е с ръчно навиване, но със сигурност го има и във версия с автоматичен механизъм, като визуално нямат разлика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Pijomir написа:

Да, за същия човек говорим. 

 

Останал му е само най-скъпия вариант, другите ги е продал... 

Отговорът ме кефи "около" 490 лв хахахах. 

IMG_20220314_163857.jpg

Редактирано от digitalundgrd
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 11 часа, digitalundgrd написа:

Какво ви е мнението за тоя китаец

Хем е китайпе, хем е ОК като за китайско изделие. Все пак е Sea-Gull. Трябва да се има предвид, че основният проблем с този модел е дали е оригинален. Да, колкото и странно да звучи, няма гаранция, че купуваш оригинален продукт, защото май в Алито няма Official Store на Сийгъл. Няколко пъти съм бил на крачка от това да натисна бутона. Още преди 3 години го обмислях, когато цената му беше 130 паунда през eBay co.uk. Лично мен ме кефи, а съм го виждал и на живо. Не е wow, но става. Все пак е с винтидж излъчване и няма как да е много лъскав, но е приятен за окото. И най-важното - хронографче за под 500лв. ??️

 

Ето го разследването на Джоуди:

 

38-милиметровата версия:

 

40-милиметровата:

 

А ето го и Балдасарката по темата:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 15 часа, digitalundgrd написа:

Отговорът ме кефи "около" 490 лв хахахах. 

IMG_20220314_163857.jpg

Само да кажа, че гарантирам за човека - адски точен е и няма да те измами. Часовникът е почти нов, освен това е регулиран - хоби му е на Slayer и не може да понася неточни механизми. Поиграл си е часове, за да го вкара в много добри граници - около 2-3 spd.

 

 Действително има много модификации на този часовник и тази е от по-скъпите. Това е положението - ти си решаваш... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 16 часа, digitalundgrd написа:

Отговорът ме кефи "около" 490 лв хахахах. 

IMG_20220314_163857.jpg

Имай предвид, че човекът е сериозен и крайно неотстъпчив по отношение на цените които е определил.

Никакъв шанс за преговори и пазарлъци. Изобщо не му пука дали и кога ще се продадат обявените от него за продажба часовници.

Въпреки, че в момента е пуснал няколко за продажба и освен един Ориент Мако XL 2, всички са китайци. 

Иначе, по спомени се занимава с фотография, а часовниците са му хоби, т.е. - не е търговец и доходите му не са обвързани с продажбата им.

Та, с “две думи” - успех :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@digitalundgrd, знаеш ли кое ти препоръчвам като за следващ - новият хронограф на Тисо PRX, с диаметър на касата от 42мм. Тотален хит се заформя, подобно на версията без хронографа. Механика - дериват на Валжу. Баси кефа! Аз бих го купил, както и "Пандата" на Хамилтън, който също е много добър за парите си. Очаква се Юни или Юли да е на пазара.

 

Прекрасен е!

Screenshot_2022-03-15-10-40-05-458_com.android.chrome.thumb.jpg.bdc12cad60c74585c8c69f2f0a9cb6ef.jpg

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Pijomir@Боре Така описана ситуацията около въпросния Slayer -  на едната страна от сделката не и е спешно да продава, а пък на другата да купува :) = няма сделка .

 

Просто покрай Буловата ми допаднаха малко повече хронографите и отдавна гледам все "хубави" ревюта за въпросния See-gull. Попаднах и на обявата в стрелките... Та от там тръгна всичко.

 

Стуцата пак ме "омагьосва"... Лошото е, че все му се получава ?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 5 часа, digitalundgrd написа:

Стуцата пак ме "омагьосва"...

Абе, тия пендели от Тисо са виновни!Къде се събудиха през последните 2 години, а бяха в дълбока криза. Един модел ги извади от тинята - PRX (Тисо Джентълмен също много помогна де, ама щото и той омажец) . А сега и хроно версия на PRX, че и с читава механика ?️

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 10 часа, Pijomir написа:

Това Тисо е отврат

Това Тисо все още не е на пазара. Рано е да се каже дали е или не е отврат. Или просто не ти харесва ретро визията му? Ако критиката ти е отправена към дизайна му по картинка, това означава, че опираме до възприятия и вкус и спорът е излишен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, Stucata написа:

Това Тисо все още не е на пазара. Рано е да се каже дали е или не е отврат. Или просто не ти харесва ретро визията му? Ако критиката ти е отправена към дизайна му по картинка, това означава, че опираме до възприятия и вкус и спорът е излишен.

Аз не споря, а си давам мнението, както, впрочем, и ти... :) Все по картинка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисълта ми беше, че ако в твоите очи часовникът "не става" от гл.т. на визия, това е строго субективно. За друг може вàжи визията му. Затова употребих думата "спор". Един вид, че дори и при желание да се поспори, няма много смисъл ? Рядко споря, но пък затова с кеф го правя ако спорът е шиб@н дизел срещу бензин ???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Stucata написа:

Мисълта ми беше, че ако в твоите очи часовникът "не става" от гл.т. на визия, това е строго субективно. За друг може вàжи визията му. Затова употребих думата "спор". Един вид, че дори и при желание да се поспори, няма много смисъл ? Рядко споря, но пък затова с кеф го правя ако спорът е шиб@н дизел срещу бензин ???

Е аз нали това казвам - моето лично субективно мнение е, че е отврат, твоето - че е прекрасен. Все го даваме за картинка, защото все още не е излязъл, както каза... ;)

 

А спорът за бензин срещу дизел винаги ми е бил безсмислен... Сега карам бензин, преди това 7 години дизел, преди това бензин... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, Pijomir написа:

твоето - че е прекрасен. Все го даваме за картинка

Прекрасен е в моите очи, но не само на картинка, а защото:

1. Ще бъде оборудван със смислена механика - Valjoux A05 H31. Красота!

IMG_20220316_182601.thumb.jpg.245cdc67cd8747b31d47e651b3ffb4b7.jpg

2. Виждал съм на живо PRX-a, който е впечатляващ за хора, които си падат по ретро дизайна (аз съм сред тях), в т.ч. и интегрираните вериги (отново аз). Този ще бъде пак PRX, но хронограф и вярвам, че визията ще е доста близка до това, което съм държал в ръцете си.

3. Не зная дали си виждал повече снимки, но в нета циркулират и такива, които не могат да пресъздадат визията на часовника по начин, че да впечатлят. Ето като тези - тъпи снимки, които дори отблясъците от веригата не могат да възпроизведат, а тя много си играе със светлината! От тези най-много да се добие представа за разцветките...

Screenshot_2022-03-16-18-18-00-718_com.android.chrome.thumb.jpg.67cbe1d94b73e085f8180f781af07b14.jpg

Screenshot_2022-03-16-18-17-34-495_com.android.chrome.thumb.jpg.9e4894f60828dd8a0638a805b8cd9a69.jpg

 

4. Индексите не са боичка, а са нанесени (мен това ме кефи).

5. Има водозащита повече от 50 метра (100м е, което е ОК за хронограф).

6. ВРЕМЕ ТИ Е ДА СМЕНЯШ УОРДА ???????

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уорда скоро няма да сменя и определено не с това грозно Тисо... И нормалният PRX не ми допада... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, Pijomir написа:

Уорда скоро няма да сменя

Хехе, ма ти така говореше и за предните ? Уордецът си е за смяна вече. Взимаш едни бързи 1000лв за него и скачаш на Фийбос например ? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То ако става въпрос - още мога да го върна даже, макар че съм го носил и сигурно няма да ми върнат пълната сума(но със сигурност ще е повече отколкото ще взема от продажба)... Имат някаква 60/60 политика - до 60 дни можеш да го върнеш, ако не ти харесва и гаранцията е 60 месеца.

 

Но, за момента(не искам да съм категоричен точно заради предните пъти), не мисля да се разделям с него. Няма нещо, което да не ми харесва в този часовник. Единствено можеше да е с керамична вложка, но, определено, щеше да си загуби визията с такава, така че не ми е проблем - единствено трябва да съм по-внимателен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Синият PRX е много добър, но вече са ми много бройките. 10 броя без тези, които броя за сантиментални. Трябва да продам нещо, ама не ми се занимава. 

Редактирано от niki
  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.