Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Хорология


Stucata

Recommended Posts

Дали си заслужава да си взема втора ръка още един CW от военната им колекция? Пак хронометър. За около 1100 - 1200 лева. С платнена каишка на IWC и допълнителна кожена. Не е проблем, че не е с верига, защото тази на Дартмута ми е същата като за този модел и мога да я сложа директно. 

317505635_6367435576605877_4395809371173223640_n.jpg

Редактирано от Pijomir
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 2.5k
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Pijomir

    754

  • Stucata

    682

  • niki

    345

  • Боре

    236

Преди 3 часа, Pijomir написа:

Дали си заслужава да си взема втора ръка още един CW от военната им колекция? Пак хронометър. За около 1100 - 1200 лева. С платнена каишка на IWC и допълнителна кожена. Не е проблем, че не е с верига, защото тази на Дартмута ми е същата като за този модел и мога да я сложа директно. 

317505635_6367435576605877_4395809371173223640_n.jpg


Ами, това е стария модел Cranwel, който нямам идея колко струва в момента, но по спомен беше около 1000-1100 евра, когато излезе преди 2 години.

Новият е 1380 евра, така че при всички положения си на 50% от цената.

Но, най-важното е да те кефи. Тогава винаги си струва ;)

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 21 минути, Боре написа:


Ами, това е стария модел Cranwel, който нямам идея колко струва в момента, но по спомен беше около 1000-1100 евра, когато излезе преди 2 години.

Новият е 1380 евра, така че при всички положения си на 50% от цената.

Но, най-важното е да те кефи. Тогава винаги си струва ;)

Да, с верига излизаше около 1050 евро с отстъпка. Въпросът е, че макар и пилотски и с различен циферблат, касата е същата като на Дартмута. Като избирах навремето, се бях спрял на този, Дартмут и Сендхърст, като накрая влечението ми към дайвърите и  залепените индекси надделяха. 

 

Добре. Да парафразирам - кой си заслужава повече? Този или Sinn 556 A? Ако взема този, определено се отказвам от Sinn. 

Редактирано от Pijomir
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 12 часа, Pijomir написа:

Да, с верига излизаше около 1050 евро с отстъпка. Въпросът е, че макар и пилотски и с различен циферблат, касата е същата като на Дартмута. Като избирах навремето, се бях спрял на този, Дартмут и Сендхърст, като накрая влечението ми към дайвърите и  залепените индекси надделяха. 

 

Добре. Да парафразирам - кой си заслужава повече? Този или Sinn 556 A? Ако взема този, определено се отказвам от Sinn. 


Е, това вече труден въпрос …

И двата са с еднакъв механизъм, т.е.-тук чуденки няма.

По някаква причина, по-висока цена и по-тачени са Sinn.

Обаче, 556 А е скучен модел, макар класически и изчистен.

От друга страна, CW по-бързо губи стойност, обаче за мен Cranwel е по-красив и интересен, дори много повече ми харесва от актуалната сега 2-ра генерация.

Остава въпросът, за колко пари ще вземеш Sinn, макар и чисто нов.

Защото с верига, е около 1200-1250 евра.

А за 1100 лева, CW си е оферта, ако е в mint състояние. Но пък е показателно, как се обезценява…

Аз бих взел Cranwel, но аз съм импулсивен в това отношение и не влагам много разум, когато си харесам нещо :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дам... И аз на там клоня. Цената е такава, защото пичът си е продал веригата... Реално получавам само часовник, макар и с качествена платнена каишка и допълнителна кожена. 

Редактирано от Pijomir
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отказах се... Още не съм продал последния. Не искам да се затрупвам с часовници. А и планирам синьо Мияко да взема, може би в близките месец - два. Реално Cranwell е със същата каса, коронка, че и минутна стрелка като моя. Даже безелите са много подобни, макар че единият е дайвърски и се върти. Само циферът е различен. 

 

А след като @Боре спомена, че 556А е скучен, се замислих, че е точно така. Аз се запалих по Sinn заради 556 I мока варианта, който, за съжаление, вече не се произвежда. По-скоро ще почакам да видя дали няма да пуснат някой друг интересен циферблат и тогава ще скоча. 

Редактирано от Pijomir
  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Играй с детето, какво снимаш часовници. Утре ще ни бият шута и ще имаме време за часовници. ?

Аз като гледам моите колко бързо растат и страх ме хваща, след няколко години няма да искат да имат нищо общо с мен. Тогава ще стана банкомат. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 50 минути, niki написа:

Играй с детето, какво снимаш часовници. Утре ще ни бият шута и ще имаме време за часовници. ?

Аз като гледам моите колко бързо растат и страх ме хваща, след няколко години няма да искат да имат нищо общо с мен. Тогава ще стана банкомат. 

Играя. Снимката я направих, докато отивах към топката... :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такаааа....днес случайно открих, че попадам в "проблемна" (за мен) ситуация.

 

Идва коледа и жИната решила, че ще ми прави подарък изненада. При последното ни ходене октомври в Истанбул в един мол (преди да купя Сертината) бях загледал и дори сложих на ръка за проба един Сейко Кинг Самурай night vision limited edition 2022 и последния да затвори вратата... Хареса ми в интерес на истината, но аз вече имах такова сейко в напалото на годината и ми се стори нелогично да дам пари пак за същото нещо, но в друг цвят...

 

Както и да е, тя това не го е знаела и от тук в БГ тия дни ми го купува. Днес идва с една кутия и тържествено ми обявява, че поне мен вече няма да ме мисли за подарък...Отварям и гледам това :

 

Screenshot_2022-12-07-00-18-56-513-edit_com.android.chrome.thumb.jpg.dcbcded7e2a81fe1b3cc4caa7da72b73.jpg

IMG_20221208_151021.thumb.jpg.2d53e4aca40421c65eeeb6d698774630.jpgIMG_20221208_151056.thumb.jpg.d6aa070064c2402655dcab7808c7989f.jpgIMG_20221208_151135.thumb.jpg.a271f3ab50c6ffcdd802e72b8be10ea9.jpgIMG_20221208_151255.thumb.jpg.21275722bc5d4b1ae17696aa6fc66b7b.jpgIMG_20221208_151348.thumb.jpg.9a7037b4783cbe5e1f015f741f09bcc0.jpg

 

Таа реално изпадам в ситуация, че ще имам 2 часовника, дайвъри, сейкото съм го имал вече, но пък ми харесва да му се невиди... Чудя се дали да не го понося все пак малко в ротация със Сертината и да го пусна да се продава след време или директно да пробваме да го върнем на продавача... В дилема съм :)

 

Иначе лум-а е убийствен...

IMG_20221208_150909.thumb.jpg.e962a18beeffd81245e979b0a8dab0d3.jpg

IMG_20221208_151215.thumb.jpg.26bf66821ea60319a4498355f39fc84a.jpg

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като ти е подарък от жената, аз не бих го продавал. По-скоро бих махнал Сертината след време, а този да си ти стои като вечния втори. Все пак жената с кеф ти го е купила. 

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@digitalundgrd, лично за мен, конкретния екземпляр е убийствен! Много красив, изчистен, тънък и доволно малък. Аз не бих го продал...

 

 

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, zloQQ написа:

@digitalundgrd, лично за мен, конкретния екземпляр е убийствен! Много красив, изчистен, тънък и доволно малък. Аз не бих го продал...

 

 

Тънък?! Малък?! Ти каква ръка имаш? :D Самураят не е огромен, но и твоите епитети хич не му прилягат. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами като гледам, поне от снимката, която е преди тази в тъмното, на ръката седи доста тънък. На дали е повече от 13мм. Касата също не ми се вижда над 44мм. Не съм гледал характеристики, но вероятно го има в различни размери. Моята китка определено не е голяма, даже по-скоро е малка, но от това, която виждам на снимките, няма много общо с "водомерите". Може и да лъжат снимките де. Чакам да чуем мерките на касата :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен няма чуденка, ако носех такъв тип часовник. Определено бих избрал Formex Essence 39. Понеже не съм запознат с конкретния модел го погледнах и ми останаха очите в зеления...

Formex-Essence-ThirtyNine-Automatic-Chronometer-MALACHITE.thumb.jpg.088aedb0b5271c8a0b61200e592ef3e0.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, zloQQ написа:

За мен няма чуденка, ако носех такъв тип часовник. Определено бих избрал Formex Essence 39. Понеже не съм запознат с конкретния модел го погледнах и ми останаха очите в зеления...

Formex-Essence-ThirtyNine-Automatic-Chronometer-MALACHITE.thumb.jpg.088aedb0b5271c8a0b61200e592ef3e0.jpg

Този е специален модел, нормално зеленото е друго. Моят цвят е кафявия - Degrade се води модела. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Помислих си, че ще клониш към кафявия, че го видях и него. Но зеления, по моите критерии, макар и не меродавни - си е бижу :)

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, zloQQ написа:

Помислих си, че ще клониш към кафявия, че го видях и него. Но зеления, по моите критерии, макар и не меродавни - си е бижу :)

Я как ме познаваш... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@digitalundgrd, аз пък мисля, че си на такъв етап от хобито, че този черен Самурай не ти трябва. Минал е вече през теб. Аз бих го заменил с друг. Жената изобщо няма да се разсърди, бас държа ? И вариант 2 - продажба, заедно със Сертината и левел ъп - Лонжин Ледженд дайвър или Спирит ??

  • Одобрявам 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 9 часа, Stucata написа:

И вариант 2 - продажба, заедно със Сертината и левел ъп - Лонжин Ледженд дайвър или Спирит

Много добър вариант. И двата часовника са страхотни ?

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.