Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Хорология


Stucata

Recommended Posts

  • Отговори 2.5k
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Pijomir

    761

  • Stucata

    685

  • niki

    346

  • Боре

    236

преди 52 минути, digitalundgrd написа:

@Stucata извади го де...

 

.....Турбийона ;)

пхахахахаа ?

Добре, ще обеля 2-3 думи по темата. Часовникът е wow. Не преувеличавам. Няма и защо да го правя.Ако нещо не ме кефи, казвам, че е боклук и заминава. Тоз авентурин блещука да си ебе! За едни е циганийка, за други е шукаритетно, сиреч пак циганийка ? Но мен ме кефи. Турбийонът си е истински турбийон. Купих най-изчистения, че има един с едни шарени планети и съзвездия, който вече е много софи маринова. Каишката не е топ, но "става", с пеперуда е и тя е брандирана (предни версии са без брандиране). Слагаш му марката H.Moser и става 6 цифрена цената. Пускам 2 снимки - една на светло и една на тъмно, ама истината може да се долови само на живо или частично на клипче.

 

1669465413102.thumb.jpg.8952320890026ec620ef5c621c0f272c.jpg

IMG_20221126_190342.thumb.jpg.457ec06b3ffc1fcbec47e920d0b9e7b5.jpg

 

 

  • Одобрявам 3
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове, дайте жокер !!!

От два дни съм в лют спор с TNT, които незнайно защо се явяват митнически агент-посредник на FedEx …

Получавал съм пратки от САЩ, Канада и Германия, винаги всичко са си вършили FedEx, самички.

Същото се отнася и за DHL, като при тях всичко е още по-лесно и организирано. 
Но, това е друга тема.

Спорът ми с TNT, е че тези тиквеници са ми подготвили митническа декларация и респективно платежно към бюджета, като за база върху която изчисляват дължимото ДДС, са взели сбора от цената на стоката плюс стойността на транспорта ?!?!?!?

След като се счепкахме, изчетох де що има законодателство касаещо въпроса /включително изпратени от тях конкретни извадки от нормативни документи/, но срещнах само противоречиви текстове или разпоредби, приложими по аналогия, но не и конкретни/.

Вероятно ще подпиша декларацията в този и вид, както и ще платя изчислената от тях сума към бюджета, защото наглеците ме заплашиха, че щели да върнат стоката на изпращача/продавач, ако не го направя в 5 дневен срок, а то си минаха 3 дни в мотаене от тяхна страна и в разправии…

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А FedEx и DHL как изчисляват дължимото ДДС?

По спомен и аз плащах преди няколко месеца 20% върху сбор от цената на покупката + цена на доставка. Ама не съм ровил кое, как, защо, колко... Казаха ми - ей т'ва е дължимата сума и...така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 25 минути, zloQQ написа:

А FedEx и DHL как изчисляват дължимото ДДС?

По спомен и аз плащах преди няколко месеца 20% върху сбор от цената на покупката + цена на доставка. Ама не съм ровил кое, как, защо, колко... Казаха ми - ей т'ва е дължимата сума и...така.


Да, явно мътното определение, че облагаемата стойност на стоката, включва всички разходи по доставката на стоката до българската митница, респективно  включва и транспорта, който по смисъла на ЗДДС е “доставка на услуга”… 

И все пак, не може транспортните разходи да бъдат включвани в цената/стойността на стоката …

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 24 минути, Боре написа:


Да, явно мътното определение, че облагаемата стойност на стоката, включва всички разходи по доставката на стоката до българската митница, респективно  включва и транспорта, който по смисъла на ЗДДС е “доставка на услуга”… 

И все пак, не може транспортните разходи да бъдат включвани в цената/стойността на стоката …

А къде? Ти в магазина не плащаш ли цената на сиренето с все доставката до магазина? Все пак транспорта е част от себестойността.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Izolini написа:

А къде? Ти в магазина не плащаш ли цената на сиренето с все доставката до магазина? Все пак транспорта е част от себестойността.

 
Да прЕателю, но аз съм си платил цялата цена/стойност на продавача, отделно съм платил транспорт, а според ЗДДС, когато транспорта е за сметка на купувача, същият се възползва от нулева ставка като облагаема основа !!!

Тъй че, примера със сирИньето, си го … изяж !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 43 минути, niki написа:

Такава е практиката, да се начислява и върху транспорта. 


Мдаааа, дори да е грешна, такава е !

Оказа се, че далеч не съм единственият, който разисква този въпрос.

Но, наистина това е практиката.

И макар изсмукано от пръстите и с хиляда странични препратки и нагаждания, това е мнението и на разни “корифеи” в областта на митническото и данъчното право.

Както казах, така или иначе щях да си платя, но мразя да ме правят на мамУн !

Благодаря на включилите се !

Дано Дядо Колето ви донесе навреме коледните часовници, пардон - подаръци, че аз още не мога тези за рождения ден да си взема !

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Stucata написа:

Пускам едно видео, поне да се види ефекта от цифера:

 

Ха, отзад е по-хубав, отколкото отпред !

Отпред е …, Софи Маринова, пасти да яде :D

Ефектен е - спор няма, но ми е ту мъч, като часовника на Кен от Барби магазина !

Турбиона не го коментирам, винаги е удоволствие да гледаш как работи фин механизъм.

Давам ти месец и половина - два, преди да го засилиш B)

  • Одобрявам 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Боре, циферът е не просто софи маринова, а е дует с тони 100раро ? Да ти кажа, откак притежавам това, което искам, всичко останало го купувам просто за забавление и до момента вече точно 1 година си градя "колекцията" от боклуци около основния и нито един не е заминал. Не защото са уникални часовници, а просто си правя разнообразието с тях и ми правят кефа. С този ще ходя по ромски сватби, например ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 59 минути, Stucata написа:

@Боре, циферът е не просто софи маринова, а е дует с тони 100раро ? Да ти кажа, откак притежавам това, което искам, всичко останало го купувам просто за забавление и до момента вече точно 1 година си градя "колекцията" от боклуци около основния и нито един не е заминал. Не защото са уникални часовници, а просто си правя разнообразието с тях и ми правят кефа. С този ще ходя по ромски сватби, например ?


Оооооо, така кажи !

Но, ако си тръгнал да чешеш тази краста, да знаеш че спиране няма …

Или по-точно има, ама не се знае кога :D Може и след 10, може и след 10х10 дрънкулки.

Прост пример - преди 20 години ми подариха часовник Morellato, швейцарски кварц /сега са с Миота/, много стилен и  с качествени каса и верига. Цена 260 евра - тъкмо еврото беше влязло в обръщение. Толкова му се кефех, че в годините си накупих още десетина, последния преди 10 години от фЙешън дейс, за … 29 лева на прИмоция :D

И това е само част от лудостта с еФтините дрънкулки.

Онзи ден, ровейки в “съкровищницата”, намерих едно менте на Брайтлинг с китайски механизъм с ръчно навиване …

Далечен спомен от страната на мъжете с ц*ци /така е правилно, жени с п*шки нЕма/, за около 50 доларес.

Ще го наснимам, да видим дали ще познаеш кое ме грабна в него B)

Та, така … Дано не похарчиш още един Ролекс, по тази лудост !

Че, тук 100, 200, там 300, 500 и накрая - един шкаф дрънкулки за битака :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Боре написа:

менте на Брайтлинг с китайски механизъм с ръчно навиване

оооо, ма много добре! За това иде реч! Без значение какво е. Да неква там джаджа ? Прав си за парите. До момента съм дал 700 за Муунсуоча (имах 4, но 3 продадох), 700 за този турбийон (общо с ДДС и другите л@йна из митницата), 150 за Касио Дурото, 70 за ретро касиото, 80 за Касио калкулатора и 140 за китайския пилот със Сийгъл механиката. 100 кинта за 2 кожени каиша, 400 за две  нато каишки на Омега. Общо 2340лв. Не е бог знае какво. Ама няма повече, обещавам ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, Stucata написа:

оооо, ма много добре! За това иде реч! Без значение какво е. Да неква там джаджа ? Прав си за парите. До момента съм дал 700 за Муунсуоча (имах 4, но 3 продадох), 700 за този турбийон (общо с ДДС и другите л@йна из митницата), 150 за Касио Дурото, 70 за ретро касиото, 80 за Касио калкулатора и 140 за китайския пилот със Сийгъл механиката. 100 кинта за 2 кожени каиша, 400 за две  нато каишки на Омега. Общо 2340лв. Не е бог знае какво. Ама няма повече, обещавам ?


Вярвам ти :D:D:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някъде в стрелките бях попадал на тема тип комуна за болните от тази болест с часовниците...Един беше писал : "единственият лек срещу тая краста е БЕЗПАРИЧИЕТО" хахахахаххахах

Редактирано от digitalundgrd
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много съм надобрял със снимките напоследък, откакто брадатия горски трол взе да ме трови. ?

51259279465_cd676b4552_k.jpg

Редактирано от niki
  • Одобрявам 5
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 5 часа, niki написа:

Много съм надобрял със снимките напоследък, откакто брадатия горски трол взе да ме трови. ?

51259279465_cd676b4552_k.jpg


Тровя, тровя, ама виж каква полза има ;)

Наистина си надобрял ?

А часовника е …, потекоха ми лигите !!!

Страхотен !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Истината е, че се шегувах и особеностите на интернет общуването не позволиха да се усетите. Часовникът от снимката е sla019, а иначе казано Хълк-а на Сейко. Снимката е на може би най-добрият фотограф постващ в темата за маринмастър от цели почти 700 страници в wuseek (@chris centro). Снимките, които поствах тук последните седмици (от същия и други автори) са в отговор на желанието на @Бореда оплакне окото, а и да видите как се подхлъзнах с този часовник. За мен е направо божествен, не мога да го сваля от ръката. Седмицата, в която носех Зинн-а беше голяма мъка за мен,но пък нямаше как да пропусна възможността. От наколко дни пак съм с маринмастъра и вече съм далеч по-спокоен. 

Редактирано от niki
  • Благодаря 1
  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, niki написа:

Истината е, че се шегувах и особеностите на интернет общуването не позволиха да се усетите. Часовникът от снимката е sla019, а иначе казано Хълк-а на Сейко. Снимката е на може би най-добрият фотограф постващ в темата за маринмастър от цели почти 700 страници в wuseek (@chris centro). Снимките, които поствах тук последните седмици (от същия и други автори) са в отговор на желанието на @Бореда оплакне окото, а и да видите как се подхлъзнах с този часовник. За мен е направо божествен, не мога да го сваля от ръката. Седмицата, в която носех Зинн-а беше голяма мъка за мен,но пък нямаше как да пропусна възможността. От наколко дни пак съм с маринмастъра и вече съм далеч по-спокоен. 


Аххххх, доУен мУшеник :D
За предните снимки, разбрах че не са твои, пък и ти сам беше споменал.

Но за тази се вързах ! Е, позачудих се, че банкер от твоето ниво /не шеф на банката/ е потрошил 5-6 бона за писалки Montblanc, но реших че е друга твоя лудост /като часовниците/…

Наистина разбирам защо си се подхлъзнал - почти нямам забележки, като изключим веригата и закопчалката, които са типично сейковски, макар и една идея по-класни. Но като цяло, часовника е “да откършиш от него” !!!

Чак обмислях частична разпродажба и да се гмуркам и аз B)

Но, засега се въздържам. Пък може и да ти омръзне …:rolleyes:

 

  • Одобрявам 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз честно казано мислех, че няма как някой да реши, че монбланите са мои. Като каза веригата, още преди да дойде часовника, поръчах две каишки гумени от едни хонконгски герои - Dagaz. Освен часовници и много други неща, предлагат тяхна версия на оригиналната гумена каишка на SBDX001 - таткото на маринмастърите. По описание на запознатите отговаря напълно като е с една идея по-мека от оригиналните олд скуул каишки (на Сейко дайвърите въобще). С нея се носи страхотно. Поръчах и един хубав тропик за лятото. А веригата е донякъде типично Сейко, но от сой. Аз си я харесвам. Проблеми и недоволства от нея имат хората с малки китки, тъй като звената са по-дълги и не може добре да се увие на тънка китка. 

Редактирано от niki
  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.