Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Размисли и страсти за езиците


Recommended Posts

преди 20 минути, maxrpm написа:

….аз ще си отделя от времето и ще стане!…

Отдели си от времето да научиш, кой бутон за какво е на български. As simple as that. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 82
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • maxrpm

    40

  • PRR

    7

  • ID A

    7

  • Logrus

    5

 Сашо, вместо да се дръвчиш, пробвай да се замислиш какво ти се казва. Темплейта ти е до вида, как са оформени разделите, бутоните и т.н. Искаш да кажеш, че някой прави английски темплейт със същата подредба на този форум ли на някакъв друг език ли? Я си помисли пак!

А що се отнася до My content, ти сам пишеш какво да е името на тази връзка. Цъкни върху нея, опции вдясно и промяна на заглавие или както е там. Може да напишеш каквото си искаш и без това го виждаш само ти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Саше, аз също ползвам повечето форуми на английски, но това не ми е приоритет. Мога да пиша/чета както на английски така и на български. 

От друга страна е супер странно българин да реве, че платформата му е на български. Да, ако беше IT насочен форум бих разбрал желанието за английски, защото не малко от термините или не се превеждат или превода е толкова безумен, че е дори неразбираем. Е да, ама не, както казваше г-н Петко Бочаров. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 38 минути, ID A написа:

 Сашо, вместо да се дръвчиш, пробвай да се замислиш какво ти се казва. Темплейта ти е до вида, как са оформени разделите, бутоните и т.н. Искаш да кажеш, че някой прави английски темплейт със същата подредба на този форум ли на някакъв друг език ли? Я си помисли пак!

А що се отнася до My content, ти сам пишеш какво да е името на тази връзка. Цъкни върху нея, опции вдясно и промяна на заглавие или както е там. Може да напишеш каквото си искаш и без това го виждаш само ти.

Ивчо, форума е на платформа на Invision Community , макар че има и стабилни безплатни платформи, но все тая. В  сайта можеш да видиш че най - евтиния му subscription e 45$ на месец , езиците се доплащат, като Английския е дефолт. Не намерих Български, затова подозирам че е превеждан на ръка, има и части който не са преведени, като примерно пише "subscribe to our news shelter " Eзиковите пакети за платформата се заплащат еднократно, както е видно в сайта.

 

@PRR Представи си Windows/Linux на Български и ми кажи дали можеш да се оправиш с него? Аз един бутон не си спомням как извадих, вече. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 47 минути, ID A написа:

Искаш да кажеш, че някой прави английски темплейт със същата подредба на този форум ли на някакъв друг език ли? Я си помисли пак!

 

Не само Английски, има и Арабски и Иврит, ама те май бяха по 40$ .... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, ID A написа:

Да, ако станем мултинационален форум ОК, но не сме. По тази причина вече няма светъл и тъмен изглед.

Искаш да кажеш, че не сме толерантни към негрите? BLM! Защо расизАм трябва? Защо делиш? Нямаме черна тема, защото е негърска ли? Срамота! А уж сме съвременни хора в цивилизовано общество...

Между другото, аз ползвам за браузър на телефона Brave и той си има отметка за тъмна тема. И всичко става черно. Поне за мен е перфектен!

И да не е съвсем "не по темата"... Ако пък не е толкова сложно - турете го тоя английски и да си го смени Сашо :)

Редактирано от zloQQ
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

https://invisioncommunity.com/files/category/161-translations/

Eто ти езиците, има и безплатни.

 

Ето ти тъмните теми, има и безплатни също! Причината не е че не сме интернационален форум :)

https://invisioncommunity.com/files/category/191-dark-themes/

 

Мерси на Велко, най-накрая някой да ме разбере!

 

Ето и галерията на invisioncommunity https://invisioncommunity.com/features/content/#forums

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, PRR написа:

@maxrpmпонеже това мерене на английския определено не му е мястото в темата за предложения за форума го отделих в собствена тема в която можеш да се изявяваш на воля ;) 

 

Хм.. дали? Това гледал ли си го?

 

 

Готино е ! :D John Fu**ed Sherly! :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дръпни една платформа, направи два раздела там и се пробвай да видиш какво означава поддръжка на два езика или два скина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)
преди 10 минути, ID A написа:

Дръпни една платформа, направи два раздела там и се пробвай да видиш какво означава поддръжка на два езика или два скина.

Просто трябва да ги актуализираш , като обновиш версията на форума, не е ядрена физика, пък и не ми се плащат 45$ Aз ще ползвам PHPBB защото ми е без пари и ще си го хоствам от нас през реалното IP... ;) Просто една dedicated машина, ще прави само това.

 

Даже аз съм брутален и бих трил потребители , за да не се налага да минавам на по - скъпия план. :) В моя форум такива като мене и тебе с по 3-4 профила , нямаше да има ! :P Kато засека двама потребители с едно IP и щяха да си влизат с номера на дебитната карта. Друг е въпроса , че аз винаги мога да влизам и през TOR. ;)

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега посочи поне още един мой профил! Всеки мод може да види от какви IP влизам и че от тях се влиза или само в моя профили или от там влизат и други потребители, зад чиито никове всички знаем кои са!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Ивчо , не ме вкарвай в приключение , казвал си че като се напиете с боби доктора сте се псували от други профили, тук не е въпроса кой колко профила има, не е идеята да се заяждаме , а форума да е на нормален език. Споменах го , защото с повече потребители, платформата е по - скъпа...

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такова нещо не съм ти казвал. Бъркаш това което се е случило, но не смятам да ти го повтарям и да го правя публично достояние. А и Боби Доктора не пие. Но пък е ставал жертва на бъзици. Както и други ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, ID A написа:

Такова нещо не съм ти казвал. Правели сме зулуми от собствените си профили, но всичко е било изчистено на момента.

Moже, аз инак съм го запомнил, явно съм чул грешно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Саше, няма как да ограничиш един потребител по едно IP, защото почти всички големи доставчици те NAT-ват и цяло село излизате през едно IP. Да не говорим, че е достатъчно в една фирма да работят двама потребители на форума и веднага ще ги "разпознаеш", като два профила от едно IP ;) Та се вкарваш във филми дето дори не си гледал.

Иначе темата е безумна. Да, хубаво би било да имаме поддръжка на 20+ езика, ама .... нужда нямаме ;) Евентуално някой потребител от "чужбина" ... който реално ще може да цъка бутончета, ама не и да чете/пише. И к'во? Нулева полза. Затова - keep the bare minimum and evolve when the need arises. ... на чист български :D

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Форума (софтуера/платформата) по подразбиране е на английски език. 90% са преведени на български език ръчно - част от тях получих наготово от Венци @shaft, други съм си ги оправял и дооправял сам. Останалите 10% - не са често видни, не са и важни, когато остане време. Готови платени и безплатни езикови пакети има. Но често не са съвсем точни или пълни. Затова ръчния труд е за предпочитане.

 

Форума е български. Затова, без значение дали е лесно или не, скъпо, евтино или безплатно, той ще си остане на нашия роден език.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)
преди 17 минути, PRR написа:

Нулева полза. Затова - keep the bare minimum and evolve when the need arises. ... на чист български :D

 

преди 13 минути, Mishelle написа:

 

Форума е български. Затова, без значение дали е лесно или не, скъпо, евтино или безплатно, той ще си остане на нашия роден език.

Toва приключи темата и аз няма повече какво да коментирам, то е ясно, когато няма желание , няма и възможност. Докато админа и човека дето се занимава със Security то на форума, не искат , то няма да стане ! ;) Иначе да , вярно е , намерих и пакет на БГ, ама май не беше официален... ;)

 

Аз от своя страна ще продължа да не разбирам каква е драмата да има бутонче за нормален език и така кучето си лае, кервана си върви ;)

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Саше, съвсем ясно съм написал причината форума да е и да си остане на български език. Не съм повдигал въпрос за желание или нежелание.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Форума може да си е на БГ и да има опция да се смени, не казвам Английския да е дефолт , а нежеланието си личи силно, когато вникнеш в редовете. Един приятел каза че първия цитат му харесва и си го патентова да си го използва... :D

На 8.06.2021 г. at 14:36, Mishelle написа:

Никога не казвай никога. Но със сигурност не предвиждам да има. :)

На 8.06.2021 г. at 6:55, Mishelle написа:

 Избор на английски език не се предвижда на този етап.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Иначе ми я ясно , че ще седна на компа ти и точно за около 20мин съм готов от Admin панела, все пак не съм расъл в пещера, въпроса е че искаш да е само на БГ ;)

 

Даже ще прасна и една тъмна тема Ивчо да е щастлив от тея безплатните, макар че мен не ми трябва! ;)

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вземи едно php, пусни два езика, два скина и дай линк на нас непросветените. Даже час ти отпускам.

Не знам дали се усещаш, но току що се изпика върху нечии труд. Това не са ти темите в телефона.

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Е, за кво да правя форум за 1 потребител ? ТК домейна, е безплатен за 1 година , кво искаш да е http://Ivcho.tk , устройва ли те? :D

 

Nавремето Satan 2006ta с 1000мб то си беше вдигнал един форум и там 10тина приятели се псувахме и спамихме , като ни е кеф. Ако искаш , може да го повторим, компа в хола е free... ;)

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен не ме замесвай, освен ако искаш банан от мен. Пробвай да създадеш нещо и тогава ще си говорим.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Банан си имам в гащите, ако искаш да имаме форум в който да си цапаме на воля и да се лигавим, не е проблем . ;) Ама името "Kura mi qnko" си е за мен!!!

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)
Преди 3 часа, ID A написа:

Вземи едно php, пусни два езика, два скина и дай линк на нас непросветените. Даже час ти отпускам.

Не знам дали се усещаш, но току що се изпика върху нечии труд. Това не са ти темите в телефона.

Чак сега се прибрах и ти прочетох цялото мнение, не , не съм се "изпикал" върху ничий труд , да , аз найстина нямаше да плащам 100$ на месец (170лв) за да може 50 човека да имат форум ,Юли го прави , заради ентусиазма си, никой не му ги възстановява, форума в един момент ще изчезне и аз няма да се очудя, но това което желая е елементарно. Факт е че Админа не иска, и срещу това няма какво да се направи , решението си е само негово.. ;) 

 

Няма смисъл с тая тема само карам Юли да измисли нов вариант на изречението "Няма да стане!" :) Очаквам даже утре да се обади и да каже - виж ся пичага , ще изтрия темата, защото е безсмислена, но това което ти искаш , няма да стане .... :D

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.