Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Skoda 105L - новото зверче в семейството ми


__smirnoff__

Recommended Posts

Аз ползвам тази и за парите си е топ! 

https://detailingbg.com/produkt/drying-towel/ :plate_skoda:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам такава и аз, даже две, пазя ги от 1 година като стане колата да я бърша с тях, но не съм ги извадил още.

Тоше, ще внимавам, мерси за съвета, не знаех, че се надира с гидорията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То проблема е, че гюдерията е твърда и ако има песъчинка останала по боята я завлича и драскотината е готова. Силиконовите пера пък са още по-зле. А кърпата поема всичко в себе си и е най-безопасна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Навън нека си вали, аз в гаража си работя :)

 

20180517_1839596e787ebb6288840b.md.jpg

20180517_183918f01ed2486aebb1a4.md.jpg

 

Мокети, седалки - поставени. Почти сме на финала. Днес оставих джантите на гумаджията да им сложи новите гуми, утре си ги взимам. Живот и здраве следва преглед, и сме на пътя. Остават и доста дребни детайли, които обаче смятам да си ги довърша вкъщи на двора, за да може да си слагам биричката на беседката :D

 

Поздрави! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айдееее, пълни багажника с бира и газ към Калояново :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тооо отсега ако ида, бая багажници с бира ще минат дотогава :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ee, Саше, оригинал гоня тука :) Няма да има бели мигачи, на някоя друга Шкода може, но на тази не :) 

 

Гумите са готови:

janta8a8abdf2b459bccf.md.jpg

 

 

Остана да ги монтирам. Днес реших да си почина, евентуално утре може да ги сложа. Следва изработване на капачки за централния отвор. 

 

По колата бяха останали 2 неоригинални неща - тапицерията на салона, и задния халоген за мъгла. Салона за момента ще е в този си вид, мешана скара между моят оригиналният салон и салон от 130-ка с подглавници. Фарчето за мъгла вече ще е оригинално. Намерих си го чехословашко производство, чисто ново, в перфектно състояние. Ще го снимам като го монтирам, че не е при мен в момента. Така по осветителната уредба сме на 100% оригинал и чисто ново(без фаровете, но те са си перфектни), като всичко е лакирано и готово да се срещне с теста на годините. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет!
 

Ще започна този пост с един цитат от първите ми дни като потребител на този форум, когато за първи път представих колата. Тогава Жоро каза следното:

Честито колега! Само радост да ти носи :)

п.п. И да я направиш, като на последната снимка - лъскачка, не само като е мокра smile159

 

и вече спокойно мога да отговоря:

-Готово!

 

И макар да не съм на 100% готов, макар да ми остават някои дребни неща за монтиране, като пластмаси по интериора, двете лайсни на праговете, и стопчето за мъгла, считам, че вече съм на етап "завършване" на докарването на Шкодичката в приличен вид. Доста приятна беше до момента цялата работа, предполагам и занапред ще е така, защото работата по една стара кола никога не свърша, но съм доволен, и бих казал - щастлив, че я докарах до тук. Разбира се, с огромната помощ на много хора от клуба, а и не само, на които най-искрено искам да благодаря!

 

Равносметката е следната - за 5 години минах през няколко етапа, в началото исках да правя разни подобрения, но тогава колата се караше и като ежедневна. Постепенно стигнах до истината, че тази кола трябва да е в оригинален вид. Смея да твърдя, че успях да го постигна, може би на 99%. Боята беше много важен етап, много внимавахме там, и смятам, че постигнахме максимано близък до оригиналния цвят. Всичко допълнително слагано по колата вече е история. 

 

Така, стига толкова приказки, днес финално си прибрах колата от подземния гараж. Вече си е вкъщи, и е почти готова за нови подвизи. Не обичам да съм голословен, затова слагам и една хубава доза снимки (пак е доста прашна и оакана от птичките, ама такъв е живота в подземните гаражи):

 

20180520_14204566e47a78277acb3e.md.jpg

20180520_14210320053f8ede154a9a.md.jpg

20180520_142323d43ef4e12b3dd85f.md.jpg

20180520_142907b0a917864bd860bb.md.jpg

20180520_142419cb8db443ddfceabe.md.jpg

20180520_1424377348a39c3bf334d6.md.jpg

20180520_14275407aa698881e1c9d3.md.jpg

 

И тук сега да покажа и главните действащи лица в днешното преместване. Първо, joro-120L:

 

20180520_1421306e60e54b40d78edb.md.jpg

 

И аз, със доволната усмивка:

 

20180520_142957e7d276d7748799e0.md.jpg

 

И като за финал - колата вече си е съвсем вкъщи:

 

20180520_14341725accca1a32fbcc2.md.jpg

 

Затворих гаража, и доволен се прибрах. Все повече ми се кара, и нямам търпение да започна обиколките с нея. Живи и здрави да сме само.

 

И за днес -толкова. Тези дни продължавам работата по колата.

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цветът е.......... един път е бордо, един път е червена, един път кафява.....или поне аз така я виждам на снимките  :sorry:  Много ми харесва.
Поздравления - следя темата отначало и.....адмирации  :hi:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито, Ивчо. Много добре знам за какво говориш. Колата е страхотна и има перфектна стойка. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цветът е.......... един път е бордо, един път е червена, един път кафява.....или поне аз така я виждам на снимките  :sorry:

Така е и на живо. Зависи от светлината. И в оригинал така се променя.

 

/снимките са от темата преди боядисването/

 

029769125394ddc988ff89683.jpg

 

029769129cd5944b3142fba81.jpg

 

 

п.п. Днес я видях на дневна светлина. Каквото имам да казвам за цвета, съм го казал на Иво. Леко е мръднал от оригинала. Това са били възможностите.

Редактирано от joro-120L
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма ли го Жоро, не върви работата. :D Нямам търпение и аз да подаракам някоя 120ка и да заформим една среща със задномоторки!  :plate_skoda:  :banger_2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Благодаря, колеги! :)

 

Цвета е определено интересен. В един момент е 1 към 1 с оригиналния, в друг е червен, лилав, кафяв :D И на живо е така. Живот и здраве ще го обсъждаме на живо, и  ще го светим с фенери, лампи :D

 

Патрик, така е! Той е основно движещо лице в цялата картинка :) А задномоторното лято и аз го чакам с нетърпение!

Редактирано от __smirnoff__
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубава е,човекооо....Много е хубава.Страхотна е!

По-хубава е от на Жоро :tongue_1:

 

Прав си! С голямо желание му помагам на Иво. Явно има резултат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ми харесват и 2 те коли , просто не ме кефи цвета на ръжда, но това си ми е страх от малък. Колите са хубави и на 2 мата. Като цяло аз в Пловдив, гадна шкода , лош човек и грозна жена не знам да има. Само ме плаши, че ако Жоро е движещата сила , то тогава колата няма да има радио , което е досадно и скучно ... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Само ме плаши, че ако Жоро е движещата сила , то тогава колата няма да има радио , което е досадно и скучно ... :)

 

Не, не! Не, Саше. Не съм аз движещата сила. Иво е движещата сила. Бил съм до колата два пъти за по 1-2 часа.

Колата си е на Иво и си я прави, както желае и както му харесва. Не си налагам мнението. Само му споделям. Оказва се, че мислим почти еднакво. И той търси заводска визия, което решава въпросите много бързо. Иво сам ми спомена, че няма да има радио.

Аз изобщо не съм смятал да поставям този въпрос. Това си е абсолютно личен избор. Даже си маха централното заключване и алармата, което му костваше доста труд, за да ги направи.

Помощта ми към Иво се заключава в това, че го свързах с човека, който боядиса моята Шкода. Другото са дребни неща, докато си приказваме.

Иво сам си прави всичко.

Редактирано от joro-120L
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Деси, благодаря!

А дали е по-хубава - не знам, предлагам този въпрос да го решим след 10 години, ако и мойта е в същото перфектно състояние, както е сега на Жоро, може да го коментираме :D

 

Саше, всичко измахах. 1 кълбо кабели изкарах от таблото, алармата, централното. Халогените отпред също ги няма. Радиото замина отдавна в на баща ми колата. Пълен оригинал. Специално за теб снимах и музиката в колата:

 

20180522_18002502dc9568882de3c8.md.jpg

 

 

Иначе имам малко промяна в плановете. Понеделник вечер, ей така от приказка на приказка, си продадох ежедневката. За момента, с огромен кеф си карам Шкодата до работа. И вечер някакси не ми дава сърце да я оставя на открито, та си я прибирам в подземния гараж под нас:

 

20180522_215738edddbd4d36ffd344.md.jpg

 

За 1-2 седмици, докато си харесам някоя нова ежедневка, ще изтърпи долу под земята. По-добре е от навън със сигурност. В момента е доста влажен гаража, но вчера направиха ремонт отгоре, където течеше една тръба, и сега би трябвало да изсъхне. Иначе си има и отдушници, и вътре въздуха е чист.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чудесно! Тъкмо да я разтъпчеш малко, след тази дълга почивка. Музиката е добра! :P само помисли за освежаване на емблемата на волана!  :beach_2:  :plate_skoda:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма по- добър афродизиак за нашите Шкоди от движението,аз постоянно се убеждавам в това чрез моята.

Така,че само каране му е майката!Ти го знаеш това,Иво,удоволствието също го знаеш.

А за пловдивските манекенки се майтапя,като ги квалифицирам с на Жоро,и двете  са разкошни коли.

п.п.Аз тази година направих много добър ход:взех винетка за Шкодата,а на ежедневката-не.Всички извън градски преходи са със Шкодата,а Дачията я бухам в града.Няма по-добро за Шкодата от това!Само не знам зимата като дойде...,ще взема и за Дачията винетка тогава,няма начин.

п.п.2 След 10 години моята ще е най-убава :)

Редактирано от desislav stanev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поздравления, че си решил да я караш. Стискам палци някой льольо да не те блъсне. Музиката е .... приемлива, ама си не е работа да няма радио, положение че барчето е супер удобно и изглежда като заводско , а това за централното не го разбирам, при положение че и двамата знаем че оригиналния ключ е месингов и се чупи ...

Toва за мен е малко overkill, все едно аз да си намеря серво за моята , ама да не го монтирам, щото заводски нямала... Проблема на инсталацията няма да ти се реши като изкараш топка кабели от вътре, тя цялата е на 2 бушона а през цялата кола ти се разхождат кабели, който пък въобще не минават през предпазител.

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.