Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Резервоар на Fabia, Octavia и др.


yohi

Recommended Posts

Какво знаете за обезвъздушаването на резервоара.

Как става то?

Защото за мен е необяснимо как в 45 л. резервоар се наливат 60 л. гориво

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 96
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • yohi

    14

  • ръжди

    12

  • Marinov

    8

  • DRV

    7

Най-много писали в темата

Просто се примири , че са те врътнали и следващия път като ти пробутат същия номер им плати 45 л. и си тръгни .

Резервоарите имат куп допълнителни тръбички , през които влиза въздух и прелива горивото ако е повече ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защото за мен е необяснимо как в 45 л. резервоар се наливат 60 л. гориво

Това изключително постижение на физиката на коя бензиностанция ти се случи?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе пичове защо пишете като не сте чували за подобно нещо?

питах в еутатек казаха че е възможно, видях бутона коийто е за тази цел. И айде като разбирате толкова кажете как е възможно с 45 л. да се минат 870км. след като са ме врътнали?(компютъра показвахе че може да се минат още 140)

Аз питам тези които са чували за това и знат за какво става дума да обяснят.

а не някои които няма идея и си пише свободни съчинения .

Благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По същия начин както аз минавам с моита 400 км. с 20 л. , а тва че ти незнаеш колко ти е резервоара тва е друг въпрос плащай следващия път 90 л. на безиджията и търси пробки за обезвъздушаване ... аз знам единствено че можеш да му изкараш въздуха на бензиностанцията срещу около 100 лв. :mrgreen:

Това което ти пише компютъра се мени непрекъснато в зависимост от това колко натискаш газта / на базата на изчисления за моментния разход /

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я сега да си припомним малко физиката - Литрите са мярка за единица обем, безнина на бензиностанията ни го мерят в литри , обема на резервоара също. При еднаква температура и налягане обема на горивото трябва да е еднакъв. С други за да е различен обема на резервоара и горивото, при еднаква температура, налягането трябва да е различно.

Обема на течностите може да се измени съвсем малко при високо налягане, обаче силите на отблъскване на молекулите са много големи и затова не може много да се свие обема (при повечето течности тези сили са близки на тези в твърдите тела) с други думи за да свиеш обема на бензина - т.е. да вкараш 60 литра гориво в 40 л резервоар ще ти е необходимо приблизително такова налягане кавото да свиеш 60 литра скала до обем 40 литра :) . Вариантите са следните:

1. Излъгали са те на бензиностанцията и колата ти харчи много малко (4.4 л/100 км а не 5.9 както би трябвало при 45 л. резервоар)

2. 15 литра гориво са прелелни отнякъде и колата ти харчи много малко (4.4 л/100 км)

3. Имаш резервоар под свърх високо налягане, постижимо предполагам само в изпитателните центрове на НАСА :mrgreen:

4. Гараш на газ и са ти напълнили бутилката под налягане много по-високо от нормалното :idea:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз знам единствено че можеш да му изкараш въздуха на бензиностанцията срещу около 100 лв

Това ние много добре го знаеме, нас ни не требе джокер:):):)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе пич я звънни в Еуратек и си поговори с тях.

да ти дам ли телефона или ще си го вземеш сам от

http://www.skoda-auto.bg

можеш да им драснеш и маил ако не ти се говори по телефона

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

прост народ - слаба държава

мое ли толкова прости хора да има по тея форуми, знае - незнае тръгнал да пише.

човека пита дали някой знае нещо по темата за обезвъздушаванито, а не дали са го минали на бензиностанцията.

аз също съм с фабия (1,6 16V) и също са я обезвъздушавали събра около 70л и отидах до мелник около 200км са стрелката не беше мръднала от най-горното си положение. С тоя резервоар карах 1100км.

така че мое да си гледате работата с ваште физични химични и теоретични обяснения че са го измамили...

просто бензина отива някъде в колата , въпроса е КЪДЕ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво да ви кажа и аз съм зареждал 60 литра при положение че пише че събира 45 литра. И тва съм го правил доста пъти така че не ми се вярва да са ме лъгали.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво да ви кажа и аз съм зареждал 60 литра при положение че пише че събира 45 литра. И тва съм го правил доста пъти така че не ми се вярва да са ме лъгали.

Прав си цховече не са те лъгали.

Просто може би във Форман и 120 няма такова нещо.

Аз за това помолих който знае да пише а не някви химици и физици

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото разбирам колата ти Фабия 1,2 12V има бутон който прави 45 литров резервоар в 60 литров...правилно ли съм разбрал или...!?

точно така

резервоара му е гумен и се надува като балон има и едно копче като го натисне резервоара се изпразва а балона се надува и излиза през шибидаха и колата лети.

до скоростния лост има малко лостче което като го дръпне се включват чистачките и почват да пеят химна

 

просто се изкарва въздуха от цялата система и се пълни с бензин.

човека търси подробности

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре бе пичове, пълнете си на тези бензиностанции дето успяват да ви сипят 70 литра в 45 литров резервоар....

Само ми дайте едно логично обяснение защо в книжката пишат 45 литра като всъщност побира 70 литра :?:

Всеки знае, че е много по удобно с по-голям резервоар. Защо човек като си купи ЧИСТО НОВА КОЛА я получава с необезвъздушен резервоар??? :?: На старата ми кола имаше обезвъздушител и съм я обезвъздушавал и нямаше никаква видима промяна в количеството гориво което побира.

Как си представяте че 25 литра ще се поберат по разни тръбички???

 

rujdi - да не би да си пипал копчето за калибириране на измерителния уред за нивото в резервоара и да си минал 200 км.? :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе човек айде да посочиш една бензиностанция, отиваме там и сипваме 60 литра във фабията. Искаш ли да направим така.

Ако събера повече от 45 литра (айде 50-55) ти ги плащаш ако не аз и ти давам 50 лв.

Бензиностанцията ще бъде по твой избор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

do drv:

1.ni6to ne sum pipal - nali 6e go razvalia

2.tova i az iskam da raqzbera za6to pi6at 45l като събира 60л може да е вредно или опасно за колата, но е факт

3.иди с yohi и спри да спориш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

точно така

резервоара му е гумен и се надува като балон има и едно копче като го натисне резервоара се изпразва а балона се надува и излиза през шибидаха и колата лети.

до скоростния лост има малко лостче което като го дръпне се включват чистачките и почват да пеят химна

 

просто се изкарва въздуха от цялата система и се пълни с бензин.

човека търси подробности

Браво бе, майтап да става:):):). Я като, излезе балона през шибидаха, направете една снимка:):):)

Добре де, аре? Вие се запънахте като магаре на мост! Тази система за обезвъздушаване... та значи когато се наливало горивото и като се напълни резервоара до откат(разбирай поплавъка отива на мах) и след това горивото тръгвало по гърловината а от там нагоре не може да се изкара въздуха през стандартната/номиналната система за обезвъздушаване и затова било това копче, като го натиснеш изпуска въздуха и горивото стигало до ръба на отвора. В резултат вместо посочените 45 литра събира малко повече(на 70 литра се ококориха неодобрително). Ами Октавията няма такава модерна система(все пак автомобила ми е произведен в далечната 2005г.) и затова незнаех, ръ'йш ли. Та да се върнем на въпроса за физиката:):):). Колегата DRV вероятно ще ме подкрепи ако изкажа дълбоко еретичното си мнение, че в такъв случай резервоарите ви не са 45 литрови ами 60 литрови, и всъшност си сипвате 60 литра гориво в 60 литрови резервоари. Това, че допълнителната част отива в гърловината, е въпрос на тълкуване "Е ли гърловината част от резервоара или не е". "Беше ли Юнак Грую с глава или не беше".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дайте да се разберем какво означава пълен догоре резервоар. Аз като кажа пълен до горе имам предвит до капачка. И да зареждал съм 60 литра. След което карам колата 3 дена и стрелката не е мръднала от максимума. Най - вероятно в книжката е даден обема на резервоара при който индикатора показва максимум, а тва не означава че не могат да се сипят още 10 -15 литра до капачката. И относно дали ни лъжат на бензиностанциите айде не ни изкарвайте толкова тъпи. И да вметна че съм пълнил 60 литра поне на 10 различни места.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хора ето един друг форум - верно за сеат ама погледнете за какво става дума .

http://www.seatcupra.net/forums/showthread.php?t=49405&goto=nextnewest

If u use the pressure release valve u can get 60litres in.

 

Защото аз пък чух за Пасат които е събрал около 100л.

тоест може да се събере около 1/3 повече от капацитета на резервоара.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

 

Въпреки, че не карам Шкода бих могъл да дам някои насоки за възникналият проблем.

 

Копчето което колегата е посочил е копче за дифигурална осева модулация, един вид телепортация. Въздуха събран в резервоара под формата на въздушна възглавница се измества от бензина.

 

Ще запитате аджеба ама 'що тези от Шкода са оставили такъв запас- еми много просто: те знаят, че вие шофьорите на Фабии сте като Шумахер и Райконен и като настъпите педалите и се отворят онези ми ти клапани на тези 10 цилиндрови двигатели в резевоара се обазува водовъртеж. За да не би този бензиновъртеж да огъне тенекията на резервоара хората са предвидили въздушната възглавница.

 

 

А за да не се карате дали резервоара е 45 литра и ли 60, предлагам ви да решите простият троен интеграл и то тогава точно и ясно ще се знае аджеба колко събира проклетият резервоар.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ех, колега ТоНко. Аз бих повдигнал въпроса, с какъв дебит трябва да се източва бензина от резервоара за да не се огънат ламарините, под давление на ниското интернално налягане. Докато интегрирам простият троен, ти препоръчвам да вземеш да решиш едно обикновенно диференциално уравнение с отделящи се променливи. Резултатите ще ги изпратим в Млада Болеслав за да са наясно и друг път глупости да не правят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.