Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Резервоар на Fabia, Octavia и др.


yohi

Recommended Posts

Дайте го насам тва диференциално уравнение, че днес сутринта имах изпит по математика 3 да го реша и да ви покажа каква е истината :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 96
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • yohi

    14

  • ръжди

    12

  • Marinov

    8

  • DRV

    7

Най-много писали в темата

абе човек айде да посочиш една бензиностанция, отиваме там и сипваме 60 литра във фабията. Искаш ли да направим така.

Ако събера повече от 45 литра (айде 50-55) ти ги плащаш ако не аз и ти давам 50 лв.

Бензиностанцията ще бъде по твой избор.

 

Не съм съгласен! :evil:

 

1. Виждал съм автомобили АЗЛК чиито резервоар фабрично побира около 40 л. , но с леки конструктивни изменения, невидими за митничарите побират о 1000 литра - така, че от тази гледна точка мога да загубя баса. (много хора забогатяха така през 90тте)

2. Ти каза, не 50-55 литра а 60 л . при това не експериментално ами при нормални обстоятелства от което нормално се съди че все пак в резервоара не е имало само бензинови пари ами и малко горивце и боклучета. :D

3. Предлагам ти следния контра-бас - отиваме на безиностанция посочена от тебе (все пак да е реномирана), зареждаме моята кола с 45- или 50 или 55 литра, след това ако успея да полетя с колата - ти плащаш горивото, ако не успея ти давам 50 лв. Съвсем равностоен облог на този който ти предлагаш... нали? :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дайте да се разберем какво означава пълен догоре резервоар. Аз като кажа пълен до горе имам предвит до капачка. И да зареждал съм 60 литра. След което карам колата 3 дена и стрелката не е мръднала от максимума. Най - вероятно в книжката е даден обема на резервоара при който индикатора показва максимум, а тва не означава че не могат да се сипят още 10 -15 литра до капачката. И относно дали ни лъжат на бензиностанциите айде не ни изкарвайте толкова тъпи. И да вметна че съм пълнил 60 литра поне на 10 различни места.

Дайте да сметнем - колко трябва да е дълга гърловината до клапата за да побере 25 литра отгоре.

Ето какво си спомням да в тази връзка

Обема = площа на сечението на тръбата умножено по нейната дължина

Площа на сечението на тръбата е= п*(радиуса на квадрат).

Диаметъра на гърловината ми изглежда горе долу 5 см.

радиуса ще да е 2,5 см.

Малко изчисления и превръщане от литри в куб.м. и сантиметри в метри излиза че гърловината трябва да е 12,7 метра. ако не съм объркал нещо де

d= 0,05 м

r= 0,025 м

v= 0,025 куб.м.

s= 0,0019625 кв.м.

l= 12,7388535 м.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Таз тема може да я кръстите "Хумор , сатира и забава" освен ако вярно от Шкода не са измислили някоя новост като примерно "Дълга отсечка без бензиностанций" и резервоара да е разтегателен , в което се съмнявам :lol: Просто колегата кара икономична кола съответно в икономичен режим и е успял да мине доста километри , но още неможе да повярва ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е добре вие ме изкарахте некав ***. Аз ли я карам тая кола или вие. Мисля че съм малко по запознат с нещата. Немислите ли. А обяснете ми при еднакво каране, мойто нормално като съм зареждал 45литра карам Х километра, а като съм зареждал 55-60 което според вас е невъзможно минавам още 200 километра. И не ми обяснявайте че съм карал по-бавно тоест по- икономично щото не е така. Или според вас съм карал тия 200 километра отгоре съм карал без гориво. :?

 

Аз няма повече да споря, казал съм всичко както си е при мене не ви лъжа има още двама тука който мислят като мене и карат фабии па вие ако щете вярвайте.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

60 литра да сипеш в 45 литров резервар малеи тва конструкторите явно не са се усетили ина4е щеше да е някаква екстра от типа натиснете това коп4е и минавате 1000 километра или пък натиснете това коп4е и изти4а 15 литра утаика от дъното на резервара ви деиства освежаващо за вашата кола и помръкващо за вас .....:))))

 

 

Мене пък ми звучи невероятно това да е газова бутилка без поплавък да повярвъм ама резервар за бензин ..... Не мога да си представя тая тръба на гърлото с кво се4ение требва да е та да хване 15 литра .... мда нещо като 200 литров варел....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Загубих 5 мин. да се разровя из гугъла и ето какво открих

http://www.masini.ro/en/?newtip&marca=4 ... 2&tip=2607

В общи линии ето и една извадка от страницата

 

Skoda Fabia Combi

1.2 l - MPI; 47 kW Comfort

Wagon 5 doors

 

engine

Fuel unloaded gasoline

Maximum power 64 HP

Torque 112 Nm

Cylinder capacity 1198 cc

 

transmission

Transmission type 5 speed manual

 

car body

Car body type Wagon

Number of doors 5 doors

Length 4222 mm

Width 1646 mm

Height 1452 mm

Wheelbase 2462 mm

Front track 1435 mm

Rear track 1424 mm

Tank capacity 45 liters

 

consumption/100 km

Urban consumption 7.7 liters

Extraurban consumption 5.1 liters

Mixt consumption 6.0 liters

 

А в един друг сайт видях тест драйв на новата Октавия 2,0 SFI и пишеха за разход 5,5 /100 /600мили със 55 л./, тъй че защо да не е възможно и икономичния модел 1,2 да не даде по - нисък разход от зададения от завода ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. Виждал съм автомобили АЗЛК чиито резервоар фабрично побира около 40 л. , но с леки конструктивни изменения, невидими за митничарите побират о 1000 литра - така, че от тази гледна точка мога да загубя баса. (много хора забогатяха така през 90тте)

2. Ти каза, не 50-55 литра а 60 л . при това не експериментално ами при нормални обстоятелства от което нормално се съди че все пак в резервоара не е имало само бензинови пари ами и малко горивце и боклучета. :D

3. Предлагам ти следния контра-бас - отиваме на безиностанция посочена от тебе (все пак да е реномирана), зареждаме моята кола с 45- или 50 или 55 литра, след това ако успея да полетя с колата - ти плащаш горивото, ако не успея ти давам 50 лв. Съвсем равностоен облог на този който ти предлагаш... нали? :mrgreen:

Аз няма да ти монтирам реактивен двигате и крила за да летиш.

Кажи каква ти е колата и ще ти кажа дали ще приема облога. Но бъди сигурен че на моята няма допълнителни решения които аз съм монтирал. Ако е Фабия съм съгласен да отидем на която си пожелаеш бензиностанция и в зависимост от това колко гориво имаш в колата аз ще ти го допълня до 60л. Умник - айде и ти да поровиш малко из Google а видиш какво пише щом не вярваш на 3ма човека които ти го казват.

Всъщност ако караш фабия има и друга възможност да не знаеш за "това нещо" - просто никога не си имал пари да заредиш до горе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колкото до теб приятелю The Best Forman.

Аз много добре знам колко пише в книжката, спецификации и тем подобни неща, че е резервоара на Фабия. той е 45 литра.

Ако някой не ми вярва нека се обзаложим бе

Еииии отворковци всякви има на тоя свят. Сигурен съм че и Fabia vRS и rujdi ще приемат подобен облог

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ееее - ко се палиш бе? Големо чудо кат не ти верват няколко човека. Се едно аз да се пъна, кат некой не ми верва, че минавам с колата 1000км...при тва, без да ми светне лампата за бензина :) Давай го леко и лежерно - явно има нещо дето става с тоя резервоар...ма ко е - и аз не знам :)

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Yohi , не се впрягай ... вярно е , че досега само съм карал Фабия , но никога не съм я зареждал , но и моя датчик за горивото като я напълня до горе дълго време държи на макс. и след 150 - 200 км. почва да спада , но това не значи , че през тез километри колата върви с въздух просто точноста на тез уреди явно не е най - силната им страна.

А за врътките на бензиностациите може много да се разправя ... много пъти са ми предлагали на кварталните бензиностанции да зареждам от туби / икономии на бензиджията или чиста джобпара / , но тва е друга тема. Може наистина от Шкода да оставили въздушна възглавница за термично разширение , както е при газта иначе друго логично обяснение нямам за тоз феномен.

Ай със здраве!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. Виждал съм автомобили АЗЛК чиито резервоар фабрично побира около 40 л. , но с леки конструктивни изменения, невидими за митничарите побират о 1000 литра - така, че от тази гледна точка мога да загубя баса. (много хора забогатяха така през 90тте)

2. Ти каза, не 50-55 литра а 60 л . при това не експериментално ами при нормални обстоятелства от което нормално се съди че все пак в резервоара не е имало само бензинови пари ами и малко горивце и боклучета. :D

3. Предлагам ти следния контра-бас - отиваме на безиностанция посочена от тебе (все пак да е реномирана), зареждаме моята кола с 45- или 50 или 55 литра, след това ако успея да полетя с колата - ти плащаш горивото, ако не успея ти давам 50 лв. Съвсем равностоен облог на този който ти предлагаш... нали? :mrgreen:

Аз няма да ти монтирам реактивен двигате и крила за да летиш.

Кажи каква ти е колата и ще ти кажа дали ще приема облога. Но бъди сигурен че на моята няма допълнителни решения които аз съм монтирал. Ако е Фабия съм съгласен да отидем на която си пожелаеш бензиностанция и в зависимост от това колко гориво имаш в колата аз ще ти го допълня до 60л. Умник - айде и ти да поровиш малко из Google а видиш какво пише щом не вярваш на 3ма човека които ти го казват.

Всъщност ако караш фабия има и друга възможност да не знаеш за "това нещо" - просто никога не си имал пари да заредиш до горе.

Погледни облога който ти ми предложи. Не карам фабия.

Колата ми е Skoda Octavia II Estate, Elegance, MPI, Xenon headlights and headlight washers, TPM (Tyre pressure monitoring), Rough-road package, 16" alloy wheels design "VEGA", heated windscreen washers. И ВИНAГИ ЗАРЕЖДАМ ДОГОРЕ ЗАЩОТО МИ Е ПО УДОБНО. Много бих се радвал да ми беше резервоара например 100 литра ама няма .. това е.

Мисля че не е тук мястото някой да се фука колко пари има или да се присмива на някого че няма пари да зарежда догоре.

Предполагам за това си има съответните снобарски клубове да се надприказвате там.

 

ПП Струва ми се че темата много загрубя... :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ОК хора спитам да пиша.

Наистина темата загрубя.

Аз зададох съвсем елементарен въпрос вие ни изкарахте или балъци или лъжци.

DRV - поздрави за колата звучи страхотно. Просто при следващото зареждане кажи да момчетата които зареждат да ти я напълнят до горе с обезвъздушаване и след това сподели с нас резултат.

 

The Best Formaн - аз лично си го обяснявам за себе си с вуздушната възглавница която се получава в резервоара, сиреч с премахването и.

 

Поздрави на всички.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подгряване на пръскалките на предните чистачки, да не замръзват... :)

 

За Yohi - Благодаря. Ще го пробвам при следващото зареждане и честно ще кажа резултата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ех yohi yohiii никой не ти помогна а?

както споделих по-горе ПРОСТ НАРОД-СЛАБА ДЪРЖАВА

обаче пък имаше честта да спориш с нобелов лауреат по физика, философ, човек с шкода октавия наблъскана до горе с простотий засягащ се от най-малката забележка (т.е. човек който винаги си мисли че знае повече от другите), контрабандист който знае как от 40л резервоар на Москвич да го направи 1000л (а ти каде си тръгнал с твойте мижави 50-60л), 2-3 математика (сигурно с международни награди от олипиади) и при наличието на такива колоритни и всезнащи личности ти не получи отговор на твоя въпрос, но затова пък разбра че колата ти не може да събира 60л., че много малко ти харчи когато те излъжат на бензиностанцията, че нямаш таковва копче защото от шкода не може да са толкова умни, че на никой не му стиска да се хване с тебе на бас и научи няколко нови думи и термини като: термично разширение, гърловина, бензиновъртеж, давление на ниското интернално налягане и т.н

Сигурно не си много доволен, но кво да праиш така е!!!

Българина винаги се съмнява в нещо, винаги е недоволен и винаги разбира от всичко и знае най-много....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ех yohi yohiii никой не ти помогна а?

както споделих по-горе ПРОСТ НАРОД-СЛАБА ДЪРЖАВА

обаче пък имаше честта да спориш с нобелов лауреат по физика, философ, човек с шкода октавия наблъскана до горе с простотий засягащ се от най-малката забележка (т.е. човек който винаги си мисли че знае повече от другите), контрабандист който знае как от 40л резервоар на Москвич да го направи 1000л (а ти каде си тръгнал с твойте мижави 50-60л), 2-3 математика (сигурно с международни награди от олипиади) и при наличието на такива колоритни и всезнащи личности ти не получи отговор на твоя въпрос, но затова пък разбра че колата ти не може да събира 60л., че много малко ти харчи когато те излъжат на бензиностанцията, че нямаш таковва копче защото от шкода не може да са толкова умни, че на никой не му стиска да се хване с тебе на бас и научи няколко нови думи и термини като: термично разширение, гърловина, бензиновъртеж, давление на ниското интернално налягане и т.н

Сигурно не си много доволен, но кво да праиш така е!!!

Българина винаги се съмнява в нещо, винаги е недоволен и винаги разбира от всичко и знае най-много....

 

Много грозно братле :x :evil:

Ако беше от умните нямаше така да плюеш хората които дори не познаваш.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Favorit 1.3LX абе остави го бе, поредния кавал във форума censored.gif . Ама каде ни са модераторите/администраторите, че да им слагат ban [-( :-#

 

rujdi moon.gifstupid.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм с Фабия, и аз зареждам редовно над 45 литра (Шел, ОМВ, Лукойл). Бутона (или както там го наричате) в началото на гърловината наистина го има и помага да спадне пяната, която се получава при зареждане и заради която помпата на бензиноколонката спира, защото решава, че резервоара е пълен. И без този "бутон", с малко повече търпение за зареждат спокойно 50-55 литра.

 

Не ми дреме какво пише в спецификацията на Фабията, факт е, че побира повече от 45 л. Така че, Yohi, не се шашкай а си карай спокойно Шкодата.

 

Поздрави на физиците...

Някои наистина са изперкали от много четене на Таисия Трофимова. 8)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След личните нападки реших да не пиша повече по тази тема, обаче вече ми е трудно да си удържа пръстите...

Та ще започна подред:

1. Мнението на Rujdi

a. „Прост народ слаба държава” – заучена фраза употребявана за щяло и нещяло. По какво отсъди че хората които пишем в този форум/тема сме прости? Среща ли се с някого, говори ли си ? Много често именно простия човек е склонен да обвинява другите за своите недостатъци.

b. Не съм нобелов лауреат по физика, но съм учил физика в училище и съм си научавал уроците, както е видно за разлика от други на които такива елементарни неща им се струват достойни за нобелова награда по физика.

c. Кой/кои точно елементи от моята октавия смяташ за простории ? Дали просто не разбираш тези неща за какво са и правиш прибързани заключения. Ами то излиза че предполагам 1/3 от хората които карат коли са прости защото колите им имат подобни простотии.

d. Не се засягам лесно, просто изразих мнение, че хората не трябва да се оценяват по парите които имат, и не бива да се правят подигравателно забележни за това че някой няма пари да зареди догоре. Точно това че аз го нямам този проблем трябва да те навежда на мисълта, че не аз съм се засегнал. Живеем в трудно време и има много хора за които горивото и поддръжката на колата е финансов проблем, и това не е повод за подигравки. Това че държа на точността и справедливостта не значи че се засягам.

e. Не съм контрабандист, който е изнасял гориво. По стечение на обстоятелствата в това време ми се е налагало (не по мое желание) да вися на границите , и да ставам свидетел на тези неща.

f. За 2-3 мата математика вж. Отговор b. Това се учи някъде в прогимназията. Ама някой май пак не си е учил уроците.

g. За българина – отново слагаш много хора под общ знаменател вкл. себе си предполагам, вж. т. а.

2. За mr.vain – отново лични нападки

a. За физиците вж.1.b.

b. За изперкалите - На скоро минавах на психо-тест и резултатите ми бяха ОК – имам документ – сам си направи изводите. Завършил съм в България, и не съм учил по нейните учебници, сборници.

3. Наистина вече няма да пиша по тази тема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

rujdi - ти си пълен дебил, дойде преди месец и почна да обиждаж всички!

Писна ми да ти чета глупавите мнения!

 

Незнам каква е тая Фабия, която караш, но двигател 1.6 16v за Фабия няма!

 

Не съм завършил физика, но до сега със съпругата ми сме сменили 8 западни автомобила купени нови, с изключение на RS-a (купих го от приятел), та знам, че всяка кола побира повече от посочения в книжката обем на резервоара, след като се обезвъздуши! Спрете да се нападате и обиждате, много е грозно!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D :

 

neznam koi zlobee po forumite az ili idiotite koito se opitvat da ni izkarat baluci i smotanmiaci i sporat za ne6to koeto ne sa vijdali i ne sa 4uvali za nego

TAZI TEMA E PUSNATA ZA HORA KOITO SA 4UVALI ZA OBEZVUZDU6AVANETO I ZA SABIRANETO NA POVE4E LITRI V REZERVOARA A NE ZA MNOGOZNAIKOVCI KOITO SE 4UDAT S KOI DA SE ZAIAJDAT I BUZIKAT.Те със същия успех могат да влезат в форума на списание "за жената" и да спорат с гожпожите и госпожиците на тема "епилатора на SONY или епилатора на ELLTTE"

 

PEACE BROTHERS

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.