Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Резервоар на Fabia, Octavia и др.


yohi

Recommended Posts

valio:

обиждам всички които не дават отговор по темата, а отиват бая встрани (ние говорим за обезвъздушаване те ни изкарват глупаци че ни лъжат постоянно на бензиностанцията което е съвсем отделна тема, предишния случай за който говориш че съм обиждал е на друга моя тема просто питах как да си отворя таблото защото искам да си сменя цвета на светлините в него всички които съм обидил тогава се опитваха да ме убедят колко е красив този зелен цвят на таблото е да му....е...ма....та кво общо има това с отварянето на таблото и смяната на диодите)

а че съм дебил дебил съм голема работа не издържам по-големи дебили от мене затова се паля по тия форуми

станала е грешка при писането фабията ми е 1,4 16V извинявам се

а това че резервоара събира повече като се обезвъздуши го напиши на тея дето не са чували за него и заради който направих този скандал

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 96
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • yohi

    14

  • ръжди

    12

  • Marinov

    8

  • DRV

    7

Най-много писали в темата

DRV:

няма да отговарям че ще продължиме доста тоя безмислин спор ама не мога да не ти задам въпроса как октавия с толкова много екстри НЯМА БУТОН ЗА ОБЕЗВЪЗДУШАВАНЕ :lol::D:lol::D :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 

МАЙТАПА СЕ СИГУРНО ИМАШ НО ПРОСТО НЕ СИ ПОПАДНАЛ НА ТАКАВА БЕНЗИНОСТАНЦИЯ КОЯТО ДА ТЕ ПИТАТ ИСКАШ ЛИ ОБЕЗДВЪЗДУШАВАНЕ

 

ИЗВИНЯВАМ СЕ НА ВСИЧКИ КОИТО СЪМ ОБИДИЛ, НО ПРОСТО СЪМ ТАКЪВ ДЕБИЛ ЧЕ НЕ МОГА ДА ПОНАСЯМ ДРУГИ ДЕБИЛИ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де ИЗВИНЯВАЙ мило другарче, че те нарекох дебил! Найстина съжалявам, не бях прав! Сега по темата - Забелязъл съм, че когато отида на бензиностанцията и кажа ДО ГОРЕ, тия момчета оставят пистолета да си сипва и като щракне си го връщат на мястото! Е от този момент, от това щракване в резервоара могат да влязат още 15 литра без никакъв проблем! Аз например съм навивал 20 литра и накрая леко преля! Готиното е, че като тръгнещ на дълъг път, например 500км. резервоара си седи пълен след като си минал половината - 350км. :lol:

 

Така, че не си мисляте, че когато пистолетът щракне, изключи резервоарът ви е пълен догоре!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бе колкото и да събира - повече или колкото е по книжка...се си плащаме за количеството, което се е побрало :) Демек - и като мина 350км. и видя, че стрелката не се е мръднала - определено не си мисля - ейййй - е тва го карах на аванта :)

И се пак - ко стана с тоя бутон? Аз понеже не можах да го видя - щото снимката не ми се отваря (нали е на фри-сървър от Бг)... Аз имам една "пишка", която като я натисна и се чува свистене от излизащия въздух...ама па Вие казахте, че на старата Октавия го нема... Та си останах неосведомен :)

Поздрави на всички и честно да Ви кажа - не ме кефат грозните спорове...със заяждане и подигравки, кой, колко пари има и как зарежда, кой каква кола кара.....

ШКОДА ни обединява тук - нова или стара - ШКОДА е ключовата дума :)

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбира се, че колкото си сипеш си го плащаш, не става дума за аванта или нещо такова :) Става дума за следната реакция :lol: Аааааа не е истина карам 1.8 Turbo близо 200 коня и за 300км. не е изхарчила и грам бензин :mrgreen: Леле колко е икономична :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой от вас да е свалял резервоар на автомобил?

И за какво обезваждушаване говорите?!?!?! И като изразходите цялото гориво след това пак ли обезвъздушавате?!?!? Това са глупости (извинявам се за грубоста). Всеки резервоар има специален одушник чиято цел е да позволи на горивото и бензиновите пари (и/или въздух) от резервоара да променя обема си без да повишава налягането в системата (сутрин/вечер температурата се сменя!) При Opel Vectra A там дори има поставен въгленов филтър да ги улавя тия изпарения и да ги вкарва обратно в двигателя за намаляване на загубите. Но това е друга тема...

Що се отнася до сипването на 50-55 литра - ами проверете дължината на тръбата от гърловината до резервоара и я умножете по диаметъра. Ще получите поне част от "скритото" гориво. Друг е въпроса че нормално не би трябвало да остава гориво в тази част...

Поздрави

 

PS: Ако системата е херметична (което предполага обезвъздушаване) как горивото като се източва от резервоара, т.е. се консумира, в резервоара не става вакуум!?!?!??

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Баси, тая тема не я бях чел. Големи простотии са се изписали. Грозно е, хора.

PRR - много хубаво и точно си го написал. Дори и 120-ките имат такъв отдушник. Само ще допълня, че на моята има и някаква съчма ли е какво е, незнам, която при евентуално обръщане на автомобила по таван предотвратявала изтичане на гориво. Това е по думите на майстор шкодаджия. Иначе в интерес на истината когато напълня резервоара до горе, като разклатя по-силно колата странично се чува как нещо подрънква откъм гърловината. Предполагам новите коли ги правят с някакви клапи.

 

Айде и мир да има :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е какви бяха тия заяждания и тъпи шеги?!? Не бива така, форума е, за да си помагаме....

 

Аз също имам такъв бутон и може да се сипе повече бензин в колата - и не са ме лъгали, защото зареждам при приятел и освен това минавам доста повече километри при еднакво настъпване! И още нещо - доста коли имат такъв бутон!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове имам Фабия с 45литров резервоар и отидох в ЕураТек след случка с 60л зареждане, оказа се че просто в резервоара на Фабиите има оставени кухини които побират точно 15 литра и като ти го препълнят така става !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

УХАААААА, хахаха, че аз толкоз простотии не съм изчел откак влизам в тоз форум .

Иначе навремето карах Ибиза - 45литров резервоар. Тя доста прилича на Фабиата, да не кажа че ползват едни и същи двигатели даже. Та с нея ми се е случвало, като наблъскам резервоара догоре, това с изчакване по време на зареждането, щато няма никви бутони и съм минавал 900 км. А тя определено не гореше 5 на 100. Нормално минавах по 600-650км.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гост, какво ти казаха от ЕураТек - да сипваме ли повече или не? Да не се прецака нещо...

 

На мен това с допълнителните литри ми е много удобно, защото по-рядко посещавам бензиностанцията и си пестя време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

triabva6e ebati skandalite da napravim da se izpokarame za da po4ne da se pi6e PO TEMATA. EBAHTI ZORA

 

И ГОСТА НАИСТИНА АКО МОЖЕ ДА СЕ ПОЯВИ ПАК И ДА СПОДЕЛИ КАКВО СА МУ КАЗАЛИ ОТ ЕУРАТЕК

ОПАСНО ЛИ Е ДА ТЪПЧЕМ РЕЗЕРВОАРА ДОГОРЕ

А ЕТО И ОЩЕ НЕЩО ПО ТЕМАТА:

http://www.briskoda.co.uk/forums/mainte ... ingey.html

НА АНГЛИЙСКИ Е

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Ами да споделя и аз нещо по темата. Вчера като си взех Фабията, от завода имаше наляти 3л. На излизане от Еуратек ми наляха още 4л. такава им била практиката. Отидох в най-близкия ШЕЛ в Надежда където първото нещо което направи момчето което налива бензин беше да ме пита с обезвъздушаване ли да зареди или не. казах му с обезвъздушаване и ми наля 48л. Така че колата която е с 45л резервоар по този начин събира 55л. което е супер и смятам да зареждам само по този начин. 8)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами да споделя и аз нещо по темата. Вчера като си взех Фабията, от завода имаше наляти 3л. На излизане от Еуратек ми наляха още 4л. такава им била практиката. Отидох в най-близкия ШЕЛ в Надежда където първото нещо което направи момчето което налива бензин беше да ме пита с обезвъздушаване ли да зареди или не. казах му с обезвъздушаване и ми наля 48л. Така че колата която е с 45л резервоар по този начин събира 55л. което е супер и смятам да зареждам само по този начин. 8)

;););););)

еи за тва я започнах тази тема.

но ми се струва че вече е изчерпана

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Yohi, ми те всички притежатели на Фабия (включително и аз) ти казаха, че резервоара й побира над 45 литра, обикновено 55-60. С обезвъждушаване, кухини, недокуметирани обеми или както искаш го наречи - факт е. Карай си я спокойно, пълни докато не прелее, сипвай само качествено гориво (доколкото има такова в БГ) и въобще свиркай си. Караш качествена машина. 8)

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеци по-късно...

Я да възкресим тая тема за въпросния резервоар.

Явно стигнахме до заключение че резервоара събира поне 55л.

Въпроса ми е как точно става, т.е кога се натиска бутончето преди наливане на горивото, по време на наливането или след?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То и аз съм леко прост, ама с доста голям интерес изчетох темата на "един дъх". Та според мен, обяснението на предпоставките за 3та световна война /обезвъздушаването на резервоара/ става при налични 45 литра в резервоара.Тогава, чрез натискането на този бутон се освобождава създаденото в резервоара налягане и се допълва.

Айде със здраве и дано доживея и аз някой ден да кажа - ДО ГОРЕ :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

SKODA 105 L [Лудница]

Въпроса ми е как точно става, т.е кога се натиска бутончето преди наливане на горивото, по време на наливането или след?
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прочети ми по-внимателно мнението! И все пак си мисля, че става при пълен резервоар/45 литра/, защото иначе няма какво да го избута тоя въздух.

Поздрави :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво знаете за обезвъздушаването на резервоара.

Как става то?

Защото за мен е необяснимо как в 45 л. резервоар се наливат 60 л. гориво

резервоара на фабията се води 45или47 но тръбите поемат много. когато пистолета изключи доливаш по малко на почивки. и аз сум пълнил по 55л.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.