Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Бордкомпютъра лъже


baijoro

Recommended Posts

Не може да бъде.С 90 ли я караш??? :evil:

 

Почти :mrgreen:

 

Градско с 20км/h над ограничението.

Извънградско 100-110-120. Най-често 110.

Магистрала 140.

 

Среден разход от както съм купил колата (30к км) 5.65 по бензиноколонките!

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 80
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • PRR

    17

  • superb.

    8

  • RETURN

    7

  • werz

    6

Най-много писали в темата

Много бързо караш ей! Значи при мен разхода е много разтегливо понятие.Значи моята кола,ако се кара с 80-100 и задължително пускане от скорост,дава разходи в 6цата,та даже и във високите 5ци.Градско я карам така-с много пускания от скорост,с галене и стандартно ми дава по задръсвания 8-9 литра.Ключа към това да имам добър разход градско е във причината,че рядко изминавам къси разстояния с колата,а това е критично важно.Примерно в Ямбол със същия манер на шофиране колата дава 13,но там разстоянията са абсурдно кратки.Извънградското ми е болна тема-нормално извънградско с нормална скорост 120-140,с леки забежки до 160-170 около 8те литра.Магистрално каране е там нимоя се сдържам.Като евентуално мина до Габрово ще се види 11,12,13,14-няма под 10

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Само да попитам колко са кончетата под твоя капак? И си бензин. Нормално е да харчи. Както е казал народа: кеф цена нЕма :mrgreen:

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма значение агрегата.Така ще придобием по-мащабна представа.Не може да бъде такъв разход.Ако я караш с 90 съм съгласен с извънградско.А с градското при такова тегло???

 

Как така няма значение агрегата?!?!?! Пишеш смехорийки :mrgreen:

Моят разход зависи от това на кеф ли съм или бързам. В града е 6-11 извън града 3.1-11.4 А кажи ми каква представа придоби :) Чесно да ти кажа - не намерих смисъл в това, което правиш...даже не успях да си го формулирам и да си изясня, какво точно целиш с това, всеки да си напише разхода... К'ва е идеята??? Или съм тъп или изпускам нещо същественно :mrgreen: Бре деееб@ Разясни малко идеята ако можеш...моооооля...

Сорка,изпуснал съм темата тия 2 днаи,а сега зачезвам малко на почивчица.Честно какзано не си спомням какво съм имал впредвид с това"няма значение агрегата".Навярно съм искла да кажа,че агрегата на Фабия RS е ясен-дизеларка 131 кс :mrgreen: или това че октавията с това тегло какъвто и двигател да има не може да даде такъв малък градски разход :?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми толкова е разхода. Верно че и аз си подбирам маршрути с по-малко задръствания, но пак си е градско в София. А, да. Всеки ден минавам през Орлов Мост.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

werz не ми е лесно и на мен :Д. тя си варви... като ти гледам разхода и ти си 150 кончета поне. относно моя радвам се на 15 сеедно градско или извънградско. предполагам знаеш с над 220 как отива и на 20... ама кефа си е кеф особено ако имаш от заглушаващите радари :ДДД

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

фабиа 1.4 16v 85кс комби

за изминати 8500км (от 0):

по компютър - 6.3 л/100км

по засичане (подробна статистика на всяко зареждане откакто съм купил колата) - 6.9 л/100км

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

1.4MPI 86кс ФАБИЯ Комби 2008г

 

За изминати 2220км

По борд- 6.1л

По фактури- 6.07л

 

Вие сами смятайте какво е отклонението на борда???

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

какво значение има толкова,нали върви ;)

 

Стига бре! Човека сА Фали :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ни съ фаля!

Някой беше написал заглавие на темата!? :!:

И въпреки това все още немога да повярвам колко е икономична за бензинова кола!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бъзикам се :mrgreen:

 

Иначе съм го писал - резултатите на борд комютъра зависят от много неща и най-вече гумите с които е "обута" колата. При мен скоростомера/километража показват с 6-7% повече от реалната скорост/реално изминатото. От там и ми идва горе долу същата грешка на колонката.

 

РЕДАКТИРАНО: Гледам при теб грешката е към 1%, което е мноого добре. С какви гуми си? По-големи от стандартния размер?

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер е разхода. :) Още повече, ако е смесен, нали не греша? И моята Октавия когато я карам до 100 км/ч дава 6/100, но само чисто извънградско.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен скоростомера/километража показват с 6-7% повече от реалната скорост/реално изминатото

При мен реалната скорост е точно 6% по ниска от показанието на скоростомера (94 / 100).

Но километража е удивително точен - например по GPS е 400.3 км., а по километраж беше 400.4 км. smile162

А иначе, трип компютъра и на мен ми дава разход с максимум 0.1/100 разлика спрямо моите сметки по касови бележки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен скоростомера/километража показват с 6-7% повече от реалната скорост/реално изминатото

При мен реалната скорост е точно 6% по ниска от показанието на скоростомера (94 / 100).

Но километража е удивително точен - например по GPS е 400.3 км., а по километраж беше 400.4 км. smile162

А иначе, трип компютъра и на мен ми дава разход с максимум 0.1/100 разлика спрямо моите сметки по касови бележки.

 

това си е нормално ! по точен уред от GPSa няма

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен скоростомера/километража показват с 6-7% повече от реалната скорост/реално изминатото

При мен реалната скорост е точно 6% по ниска от показанието на скоростомера (94 / 100).

Но километража е удивително точен - например по GPS е 400.3 км., а по километраж беше 400.4 км. smile162

А иначе, трип компютъра и на мен ми дава разход с максимум 0.1/100 разлика спрямо моите сметки по касови бележки.

Това означава, че средната скорост по трип компа е абсолютно точна и ако при движение с постоянна скорост (примерно с темпомат) го нулирате, то той ще ви покаже абсолютно точната скорост на движение само след няколко секунди :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пак стария спор :( Борд компютъра откъде взима информация за скороста/километрите? От датчиците. Къде се намират датчиците? Най-често на скоростната кутия. Показанията на тези датчици от какво зависят? От скороста на въртене на гумите. Какво става като сложим по-малки/по-големи гуми (по диаметър!)? Скоростомера почва да "лъже". При това както за скороста, така и за разстоянието. И защо масово колите на VAG показват по-висока скорост от реалната? Защото хората от VAG са предвидили монтирането на гуми с по-голям цолаж и по-голяма широчина (от там и диаметър!). При тяхното монтиране, ако я нямаше тази резерва от 5-6%, скоростомера би показвал по-малко от реалната скорост и чичко полицай ще пише фишчета :mrgreen:

 

И цялата тая плеяда синтезирана означава: Ползвайте борд компютъра като ориентировъчен инструмент. Той не е точен уред на който да може да разчитате. Има изключения да е абсолютно точен, но в повечето случай е далеч от истината (далеч, далеч - на 5% :mrgreen: )

 

Поздрави

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пак стария спор :( Борд компютъра откъде взима информация за скороста/километрите? От датчиците. Къде се намират датчиците? Най-често на скоростната кутия. Показанията на тези датчици от какво зависят? От скороста на въртене на гумите. Какво става като сложим по-малки/по-големи гуми (по диаметър!)? Скоростомера почва да "лъже". При това както за скороста, така и за разстоянието. И защо масово колите на VAG показват по-висока скорост от реалната? Защото хората от VAG са предвидили монтирането на гуми с по-голям цолаж и по-голяма широчина (от там и диаметър!). При тяхното монтиране, ако я нямаше тази резерва от 5-6%, скоростомера би показвал по-малко от реалната скорост и чичко полицай ще пише фишчета :mrgreen:

 

И цялата тая плеяда синтезирана означава: Ползвайте борд компютъра като ориентировъчен инструмент. Той не е точен уред на който да може да разчитате. Има изключения да е абсолютно точен, но в повечето случай е далеч от истината (далеч, далеч - на 5% :mrgreen: )

 

Поздрави

 

Поздрави

 

 

 

Малко и аз да се :smt46 по темата, понеже едно време съм учил за клас на точност на уредите. Точно скоростомера, онова урудче със стрелката има клас на точност <= 6%, което само потвърждава казаното от Пепи. Освен това - запасът е точно това - и при монтирането на по-големи гуми да няма обратни показания (демек - ти се движиш с една скорост, а скоростомерът да отчита по-малко)

 

 

И малко спам: Петре - честит имен ден!

 

 

smile115

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз да си кажа какво засякох с цел да проверя разхода на колата понеже я имам от скоро. И така май месец напълних догоре и засякох километрите. След изминати 2288 км напълних пак догоре. Оказа се ,че съм зареждал общо 156 литра нафта. По мои изчисления това прави 6,8 литра на 100км. През това време на компа ми показваше също 6,8литра. Може да е случайност ,но при мен излезе абсолютно точно , така ,че вече не се съмнямам в показанията. Колкото е по -голям периода на засичане, толкова е по вярно отчитането. През тези 2288 км ходих на планина/ с километри на 2 и 3 / , синковеца кара курсове и правихме полигон поне 50км / само тръгване, гасене и гаражи 1 и 2скорост/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Повече няма и да си правя труда да засичам. Важното е като си отърва крака/ 45 номер/ адреналина да се качва и да изпитвам удоволствие от карането. :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Повече няма и да си правя труда да засичам. Важното е като си отърва крака/ 45 номер/ адреналина да се качва и да изпитвам удоволствие от карането. :mrgreen:

 

:smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.