Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Бордкомпютъра лъже


baijoro

Recommended Posts

Повече няма и да си правя труда да засичам. Важното е като си отърва крака/ 45 номер/ адреналина да се качва и да изпитвам удоволствие от карането. :mrgreen:

точно така!!!! за някакви грамове.....няма да издребняваме я,нали сме широки души :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 80
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • PRR

    17

  • superb.

    8

  • RETURN

    7

  • werz

    6

Най-много писали в темата

Бъзикам се :mrgreen:

 

Иначе съм го писал - резултатите на борд комютъра зависят от много неща и най-вече гумите с които е "обута" колата. При мен скоростомера/километража показват с 6-7% повече от реалната скорост/реално изминатото. От там и ми идва горе долу същата грешка на колонката.

 

РЕДАКТИРАНО: Гледам при теб грешката е към 1%, което е мноого добре. С какви гуми си? По-големи от стандартния размер?

 

Поздрави

 

185/60/14 MATADOR smile059 напомпани по книжка...

Разхода е смесен 70%извън града и 20% СОФИЯ и 10% Благоевград

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, или количеството се изпарява, или лъжан на бензиностанцията, или електрониката лъже! Не виждам какво сложно има да се направи един водомер прост, който са отчита колко минава през маркуча. Та ако е от електрониката, много жалко за Шкода.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, или количеството се изпарява, или лъжан на бензиностанцията, или електрониката лъже! Не виждам какво сложно има да се направи един водомер прост, който са отчита колко минава през маркуча. Та ако е от електрониката, много жалко за Шкода.

 

Ако през водомера минаваше и вода......... :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не виждам какво сложно има да се направи един водомер прост, който са отчита колко минава през маркуча

При съвременните автомобили разхода се смята чрез изчисления на база на ширината и честотата на импулсите в инжекторите.

Може да се постигне много голяма точност, ако налягането на горивото е номинално.

Грешки започват да се появяват при по-високо или по-ниско налягане в магистралата (ако там има датчик на налягането това не важи).

Като цяло, при дизелите и при бензиновите с директно впръскване се поддържа много стабилно налягане и грешките са по-малки.

При MPI налягането не е толкова стабилно...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...
Не че ме "събаря" половин литър. Казах го за информация на колегите.

Мисля, че при подобно засичане не е взета предвид само разликата в температурата на горивото при първото и последното пълнене.

Едно време Петрол-аджиите от тази разлика колко пари правеха по складовете ако знаеш ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.