Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Двигателите на New Superb


coverdale

Recommended Posts

Колеги имате ли информация за двигателите на новия Супърб?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 129
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • VALDO

    24

  • bega4kata

    15

  • PRR

    14

  • chavdarlk

    10

Най-много писали в темата

Виж сайта на клуба. В края на статията има таблица с всички двигатели и характеристиките им за новия Superb.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за информацията.Дано по нататък пуснат и по як дизел например-2.7TDI или 3.0TDI.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за информацията.Дано по нататък пуснат и по як дизел например-2.7TDI или 3.0TDI.

 

За жалост, докато ползват базата на Пасата, отпада тази вероятност :? .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си мисля, че 2 литровия двигател със 170-те кончета под капака ще се представя доста агресивно на пътя. 8.8сек до 100км/ч, вероятно и по-бързо ще е и тези 222км/ч максимална скорост няма да ги усеща, че и още ще иска... :) Абе чудо. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз така мисля. Чухте ли какво казаха за данъците за 2009г. Над 2,5 щели да станат от600 до 900лв. Има ли някой информация базираща се на точи данни. Тъкмо се зарадвах ,че взех мощна кола пък то е----си......ата.

 

П.п Мисля ,че до 222 км в час е ограничен , което е по различно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лошото е че май няма да има комби :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да , Пасата ми е комби и е гот. Но зависи за какво го ползваш. Не вярвам някой да тръгне да носи талпи със Суперб. А багажника е огромен, дори имам чуството ,че събира повече от Пасата. :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

П.п Мисля ,че до 222 км в час е ограничен , което е по различно.

 

Е, съмнява ме! Какво е това ограничение - 222км/ч. Нещо ми се върти в главата, че се ограничават на 250км/ч...Виж големия бензинов мотор може и наистина да е ограничен на 250... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

F1, на снимката от линка ти има Photoshop Супърб - снимката е от миналата година и наистина ставаше дума за това, че Шкода замислят и комби. Но инфото засега е, че ще го забавят поне с една година, т.е. или 2009 или може даже да е 2010. Лично аз не бих искал да чакам, защото новия Супърб забива в земята доста по-скъпи коли, макар и да има не особено агресивна предница. А багажника и сега е голям, сигурно комбито ще е към 600+ литра.

 

Но комбито + 4х4 и един хубав дизел, по възможност DSG - просто няма място за сравнение с който и да е друг клас :!:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

П.п Мисля ,че до 222 км в час е ограничен , което е по различно.

 

Е, съмнява ме! Какво е това ограничение - 222км/ч. Нещо ми се върти в главата, че се ограничават на 250км/ч...Виж големия бензинов мотор може и наистина да е ограничен на 250... :)

 

Правилно ти се въртят тези неща в главата. Не знам точната причина но почти всички мощни коли имат ограничение на 250... разбира се с един бутон ограничението изчезва, така че ако имаш Порше което да вдига 320, спокойно да си ги правиш на аутобана.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

П.п Мисля ,че до 222 км в час е ограничен , което е по различно.

 

Е, съмнява ме! Какво е това ограничение - 222км/ч. Нещо ми се върти в главата, че се ограничават на 250км/ч...Виж големия бензинов мотор може и наистина да е ограничен на 250... :)

 

Правилно ти се въртят тези неща в главата. Не знам точната причина но почти всички мощни коли имат ограничение на 250... разбира се с един бутон ограничението изчезва, така че ако имаш Порше което да вдига 320, спокойно да си ги правиш на аутобана.

Ограничение до 250 имат коли като Mercedes,Audi и BMW!PORSCHE никога не са имали такова нещо!(както и Ferrari)! :mrgreen:
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

П.п Мисля ,че до 222 км в час е ограничен , което е по различно.

 

Е, съмнява ме! Какво е това ограничение - 222км/ч. Нещо ми се върти в главата, че се ограничават на 250км/ч...Виж големия бензинов мотор може и наистина да е ограничен на 250... :)

 

Правилно ти се въртят тези неща в главата. Не знам точната причина но почти всички мощни коли имат ограничение на 250... разбира се с един бутон ограничението изчезва, така че ако имаш Порше което да вдига 320, спокойно да си ги правиш на аутобана.

Ограничение до 250 имат коли като Mercedes,Audi и BMW!PORSCHE никога не са имали такова нещо!(както и Ferrari)! :mrgreen:

 

Хм, поразгледах и наистина нямат ограничения. Странно обаче остава защо гореспоменатите други производители слагат ограничиние точно на тези километри.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хората са преценили,че е 250 кm/h е достатъчно висока скорост за аутобаните в Германия.Там по принцип мисля, че няма ограничение в максималната скорост,а в минималната!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

П.п Мисля ,че до 222 км в час е ограничен , което е по различно.

 

Е, съмнява ме! Какво е това ограничение - 222км/ч. Нещо ми се върти в главата, че се ограничават на 250км/ч...Виж големия бензинов мотор може и наистина да е ограничен на 250... :)

 

Правилно ти се въртят тези неща в главата. Не знам точната причина но почти всички мощни коли имат ограничение на 250... разбира се с един бутон ограничението изчезва, така че ако имаш Порше което да вдига 320, спокойно да си ги правиш на аутобана.

Ограничение до 250 имат коли като Mercedes,Audi и BMW!PORSCHE никога не са имали такова нещо!(както и Ferrari)! :mrgreen:

 

Хм, поразгледах и наистина нямат ограничения. Странно обаче остава защо гореспоменатите други производители слагат ограничиние точно на тези километри.

защото системите за сигурност действат най-добре до 250км/ч оттам нагоре само кокпит на Ф1 болид може да те предпази по-добре
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дали ще се блъснеш с 200,250 или 300 ефекта ще е един и същ. Само да попитам за къв **й ви е колата да дига над 220 или 250. Имаме много хубави пътища. Тези наши магистрали са толкова добри че човек как да не лети с 300 по тях

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

виж с мотор е по-възможно да вдигнеш 300 и нагоре дори по нашите магистрали,но над 250 ако ще и с 400 караш чуството е едно и също само вятъра е по-силен.така съм чувал мене най-бързо с 240 са ме возили с мотор :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А чувството определено не е едно и също!Особено ако ти се размаже някой бръмбар на визъора на каската!!! :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А чувството определено не е едно и също!Особено ако ти се размаже някой бръмбар на визъора на каската!!! :mrgreen:

ооо да и това го има определено ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

Този 1.4 е с въртящ момент близък до този на стария 1.8T - имаш цели 200NM между 1500 и 4000 оборота в минута - това на прост български значи, че колата ще дърпа еднакво и доста силно в тези граници. Според техническите данни този двигател е по-добър и от 1.8 без турбо, и от 2.0 FSI - вече кубатурата не е така важна както как е настроено турбото. А това турбо е голяма работа и колата ще се движи много прилично.

 

С удоволствие ще направя няколко гръгчета с един 1.4 TSI Супърб!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.