Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Двигателите на New Superb


coverdale

Recommended Posts

Вътрешните размери наистина са впечатляващи. И са постигнати най-вече за сметка на багажника, който е с обем, близък до този на Октавиа. Не съм се занимсвал да гледам написани показатели, дилъра каза, че разликата е от около 30л в полза на Супърб. Заради това, дори при най-изтеглена назад шофьорска седалка, пътника на втория ред се чувства комфортно. Което за мен е отлично решение в този клас. Това за обема в дължина. А този в ширина - там усещането (и физическата разлика) при А6 са едно ниво отгоре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 129
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • VALDO

    24

  • bega4kata

    15

  • PRR

    14

  • chavdarlk

    10

Най-много писали в темата

Може да не е много по темата, но искам да се похваля че днес имах възможност да покарам черния супърб, който е тестова кола в ЕТ. Двигателя е 1.8 и е ужасно пъргав, мислех си че този двигател ще е слабичък за това купе, но явно не бях прав - колата ускорява доста грамотно и удоволствието е много голямо.

Иначе вътре оборудването в колата беше направо върха - кожа, махагон и т.н., просто мн добра. :)

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А какво ли ще е 1.8 TFSI и 7ст. DSG! smile169

 

А да не говорим за V6,3.6FSI,24V/260к.с. с DSG smile050

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Преди няколко дни карах големия Супърб (V6-260 коня, 6ст. DSG). Много добро впечатления ми направи колата. Дърпаше много яко, звука на мотора е много як, оборудването беше Елеганс. Единственното нещо, което ме дразни в тази кола са фаровете.... този новия им външен дизайн не ми допада.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

Силно се надявам скоро да сложат 3.0 ТFSI от Audi!Не че 3.6 не е перфектен,ама 3.0 сигурно е по-икономичен!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой има ли отзиви от двигателя 2.0 TDI -140к.с.DSG tiptronic?Понеже тестовия суперб който карах беше с 170к.с. интересно ми е дали 140-те коня се държат по същия начин и дали автоматика не го спъва? smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде кажете тогава защо Superb-а е с 3.6,а не с 3.0 ТFSI или ще кажете че пак не се събира.Защо на Fabia ми слагат още 1.6MPI,а не 1.6FSI или най-добре 1.4 ТSI.Да не би Skoda да слага изпитани двигатели,пък Аudi искат да се излагат с нови такива?!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде кажете тогава защо Superb-а е с 3.6,а не с 3.0 ТFSI или ще кажете че пак не се събира.Защо на Fabia ми слагат още 1.6MPI,а не 1.6FSI или най-добре 1.4 ТSI.Да не би Skoda да слага изпитани двигатели,пък Аudi искат да се излагат с нови такива?!!!

 

Superb се задвижва от 3.6 V6 FSI, който е предостатъчно модерен двигател, предлаган и в доста по-престижни модели на концерна, а 3.0 TFSI e е първият двигател с механичен компресор в новата история но концерна и до момента се вгражда само и единствено от Audi, пък и до момента е единственият шестцилиндров бензинов турбомотор на концерна, следователно е рано да се каже дали ще бъде последван от други подобни двигатели или ще си остане само експеримент, както и в кои и колко други модели ще се появи. Фабия се продава с 1.6 MPI, а не с варианта с директно впръскване поради две елементарни причини: по-евтино е и работи с А95, а не с А98. 1.4 TSI ще се види при новия RS най-вероятно, а и не е казано че на по-късен етап няма да се появи в по-слабия си вариант със 122 к.с., както при Октавия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щото фабия не струва колкото Октавия например... Както и да е, тия теми може да ги бистрим на събора на по ракия, не ми се спори и не му е тук мястото... Просто не разбирам защо след като не човек не одобрява позиционирането на една марка трябва на всяка цена да го определя като погрешно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То събора,ракията лесна работа! :smt030 Защо,приятелю, 3.6 FSI e само 260 коня,a не 300 колкото е при VW CC?!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо,приятелю, 3.6 FSI e само 260 коня,a не 300 колкото е при VW CC?!!!

Защото Passat CC е модел с така да кажем лайфстайл-насоченост, а не бизнес седан като Superb, следователно има по-голям смисъл от помпане не конете, а както добре знаеш и сам въпросните 40 коня отгоре са въпрос на софтуер и нищо повече. Та така, според мене спорът става излишен, а ракията на събора е важен фактор, който ще направи разговора по-плодотворен :smt030

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

smile159 Така се ражда истината.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.8 се слага в Октавия и Ауди..... но не и при Голф 6

Е те в 6-цата като сложат 1.4 TSI 170 коня и за ко им е 1.8?!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ве!Те ще го направят така,че едното като откаже другото да поема тежеста и мощността да си остава същата! smile169 smile001

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купете си новия Супърб с мотор 1.4 180к.с. :smt017

И после като при 120-ките,на всеки 50к - основен ремонт smile175 .:.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.