Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

ФАБРИЧНА АЛАРМА НА О2


drbojo

Recommended Posts

Направо "летящ старт". :mrgreen:

Имах интерфейсна аларма но най очудващото беше че тя не се управлява само от оригиналното дистанционно но и като отключвам с ключа. А до колкото съм чувал всички апаши чупят ключа и какво става пак без аларма и ми дигната двд-то.

Ами ще си го търсиш от "балъците"дето са ти монтирали некадърно алармата. :lol:

Когато си купя и аз Октавия 2 може да струва повече пари но сигурно ще си сложа такава аларма.

А защо не си поръчаш заводска :?:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 89
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Боби Доктора

    13

  • chavdarlk

    8

  • bega4kata

    7

  • stojan_bs

    5

Най-много писали в темата

Чел съм в интернет че има аларми който се свързват по КАН (CAN) линия чрез компютъра и пак си работиш с оригиналното дистанционно на колата и тази аларма се свързват сапо 3-4 кабела и не се чупи цялата кола. Когато си купя и аз Октавия 2 може да струва повече пари но сигурно ще си сложа такава аларма. Защото каско се прави обикновеннто за 2-3 години а алармата си остава винаги твоя докато си имаш колата.

 

 

Е, ти не си балък - отракано момче ми се виждаш, ама малко неграмотно.

....но най очудващото беше....
"О"чуден се пише с "У". Дано не си и така на "ТИ" с електрониката... =D> А като си купиш Октавия - пак заповядай във форума. Добре си дошъл за приятелски раздумки.

 

Сигурно наистина трябва да съм голем балък (щом се принуждавам да си КУПУВАМ САМ СИРЕНИТЕ на ГАРАНЦИОННАТА МИ КОЛА - и пак сам да си ги сменявам) Но явно това не е от балъщина, а от СТРАХ, че в оторизирания сервиз (разбирай ЕТ) ще проверяват "основно" инсталацията на автомобила ми. Мога да кажа ПАК само добри думи за момчетата там, но при моята взискателност към работата ми по колата - предпочитам сам да се справям. Тогава поне няма да имам спукан калобран на мястото на захващане, пръсти по тавана, прегъната кора на подкалника и т.н. А проверката ще се прави, защото някак не успях да спечеля доверие там (след всичките ми суперлативи изписани във форума за тях). Не писах в темата, но тези дни се "сдобих" с ОЩЕ ЕДНА "изгоряла" сирена на заводската ми аларма. Както споменах и преди (предполагам проблема не е само при мен) чиповете за CAN-протокола в сирената не са подбрани както трябва. Малки пикове в напрежението (хващат се ужасно трудно) разказват играта на чипа. Резултат - сирената НЕ гори, но не може да бъде разпозната от комфорт-модула и дефакто не работи. Това от мен - балъка за CAN-алармите - нещо не са ми по душа. Добре поне, че така и не намерих време да сложа нещо по колата, та да се чудя после как да оправдавам гаранцията. Прави са си хората - сума ти сирени ( :mrgreen: от оригиналната CAN-аларма :mrgreen: ) си заминаха - трябва да проверят все пак и те... ](*,) все не могат да ми повярват, че на обущаря не му остава време да си направи собствените обувки.

Да де - ама аз ще "проверявам" пък СЛЕД тях... Как са проверявали те...

 

 

... А писмо до Чехия ще изпратя след достатъчно технически обосновано становище, подкрепено от компетентна електронна лаборатория. (не от балъци като мен) :smt030

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...БЛА БЛА БЛА...само приказки...
...а като се замислиш че всичко в колата ми ще бъде разглобено...После всичко ще е счупено или тракашо...

И как заключи, че са "само приказки" като не си видял, не чул, не си изпробвал??? Аз колата на Боби я знам, карал съм я и мога да ти кажа - няма хлоп, няма троп. Но това е защото човека си разбира от работата и го е доказал на практика, докато твоите думи са си голословие от където и да го погледнеш. Ако му завиждаш, че разбира и може, това е друга бира... Той, за разлика от теб, не ходи "при едни момчета", а обикновенно такива "момчета" идват при него. Ама ти явно от незнание ги ръсиш тези глупости и заключения... Ставаш за смях пред хората тук, но това си е твоя работа. Добре би било да познаваш даден човек и след това да коментираш познанията му. Всичко останало е дрън-дрън и води до сведена глава при среща на живо...

 

...А до колкото съм чувал...
Чел съм в интернет...

И какво излиза? Ти само си чел и чувал, ама си с вързани ръце и без никакъв опит и познания в областта, докато други като Боби го могат и практикуват. И понеже много четеш и чуваш, за това явно са ти се наакали с колата:

 

...Имах интерфейсна аларма но най очудващото беше че тя не се управлява само от оригиналното дистанционно но и като отключвам с ключа. А до колкото съм чувал всички апаши чупят ключа и какво става пак без аларма и ми дигната двд-то...

 

...После отидох при едни момчета ... и те оправиха всички поразии и счупени щипки на тапетити и др.

Продължавай да плюеш по знаещите и ходи при "препоръчани" хора. Не визирам конкретно момчетата от горния цитат. А тези, които са ти монтирали алармата. Защото съм убеден, че и за тях си "чул", "чел" или са ти ги "препоръчали". Добре, че има балъци като теб, че да има повече хляб за наистина знаещите и можещите...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де - ще си призная... :mrgreen: Хора не ми се сърдете, ама КАК МИСЛИТЕ - ще напиша ли спокойно в достъпното за всеки интернет пространство ТОЧНО какъв модел аларма ще си сложа, ТОЧНО КАК и КЪДЕ ще я сложа, ТОЧНО КАК ще я свържа и ТОЧНО КАКВО ще блокирам и прекъсвам... Та това е все едно да си изляза от нас и да турна една бележка на вратата "Мамо, ключът е под втората саксия на етажната площадка..." Е, има и нещо верно в писаниците ми - допълнителна аларма (конвенционална, не CAN [-X ) още не съм си монтирал. Ще изчакам докато съм в гаранция да се изчистят детските болести по фабричната първо. Верно е, че и цвета на светодиода ще е зелен или бял (не традиционния червен или "китайско" синьо), ама за останалото - ще ме прощавате, но освен, че ще го споделя с Вас означава да го дам и на айдуците. Е - не съм упорит като Coca Cola (само :smt030 между другото) и тайните на занаята, дето толкова усърдно съм ги крал няма да си ги отнеса със себе си. Но както винаги съм твърдял - срещу айдука най-добрата защита е да го оставиш да те мисли за по-тъп отколкото си. Да го оставиш да "обезврежда" лесно видими ненужни за защитата неща (Да напишеш "откровено" в някой форум точния алгоритъм, на монтаж, местоположението и начина на работа на алармата) и да му турнеш супер нестандартен к*р-капан.( smile045 ) Другото вече е въпрос на Късмет, Господ и Застраховател... Лошото е, че понякога натрупвам опит след болезнени тъпи грешки от моя страна (да си оставя суперзащитената кола да работи и да сляза да си купувам цигари ](*,) ](*,) ](*,) ), ама нищо - здраве да има и работа, другото ще си го доставим някак си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

smile188 Боби, ти колко свирки смени , бе пич !!??? :D В тъпата Америка за 3 еднакви дефекта сменяват колата... ;) Не си търсиш правата достатъчно... :D .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз три смених :) За съжаление, в нашия закон изобщо никъде не се третира проблема колко пъти ще получиш гаранционна повреда. Ако ще и хиляда пъти да е...нищо. Единствено, гаранцията ти се удължава с времето за което стоката (автомобилът) е бил на ремонт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При това не за целия автомобил а само за заменения детайл. Т.е. в този случай сирената :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз три смених :)

 

 

НЯКОЙ ДРУГ ДА Е СМЕНЯЛ ПОВЕЧЕ ОТ ЕДНА СИРЕНА???

БЪРЗО ДА СИ КАЗВА, ЗАЩОТО ОТ ЕТ ТВЪРДЯТ, ЧЕ МОЯТА КОЛА БИЛА ЕДИНСТВЕНА ТАКАВА И ТОВА СТАВАЛО ПОРАДИ МОЯ НАМЕСА!!! :smt019

СЕГА Е МОЯТ РЕД ДА КАЖА:

БЛА! БЛА! БЛА!

КОЛЕКТИВНО ПИСМО ЛИ ТРЯБВА ДА ПИШЕМ ДО ЧЕХИЯ, ЩО ЛИ???

Нищо де - една от сирените (лично си я платих, нарочно - нали съм балък) е за експертиза в електронна лаборатория.

 

БЛА БЛА БЛА smile175

 

BTW - къде се дяна пичът, дето "потроши масите в кафето" на влизане във форума???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами ония пич, дето троши маси сигурно се е спънал в някоя отломка или има много работа в ЕТ :lol:

 

А що се отнася до ЕТ - нека докажат, че е имало намеса в алармената инсталация или пряко свързана с нея система от твоя страна! Ама с протокол, както си му е реда, в който е упомената ТОЧНАТА ТЕХНИЧЕСКА ПРИЧИНА. Защото ако само "твърдят", нямат основание да ти откажат гаранционно обслужване и всичко би било само въпрос на догатки от тяхна страна, което не е законосъобразно и е в разрез с гаранцията! Те така за всяко нещо могат да си "твърдят" и да откажат кой да е гаранционен ремонт... Но не става така... Както има черно на бяло ясно и точно написани гаранционни условия, така и в случай на отказа на гар. ремонт следва да има черно на бяло написано ясно и точно защо...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

НЕ съм се загубил просто всички съобщения не са побликувани защото модератотите се правят на велики .

А на "(Mishelle)" ще кажа че без четене и чуване ставаш тъп като теб и как заключи не нищо немога като не си ме виждал.

А модератора Боби като е "добър" защо до сега е сменил 3 сирени (свирки)? Нещо тази работа ми намирисва.

 

 

Закривам темата защото вие се заяждате смен а до сега почти нищо свясно не сте казали по темата. За да можем да помогнем на който има нужада

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а ти като си голям тарикат,защо четеш и пишеш във форумите за тъпаци?ходи си на село да си храниш прасетата и не си губи времето с малоумните форуми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мене леееко ме мъчи следния въпрос: защо по дефолт алармата е мълчалива :?: (при отключване и заключване) Не трябва ли да е обратното :?:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оставил съм голяма свобода точно в тая тема, за да няма упреци и съмнения в монополизъм. Но нещата не бива да излизат от рамките на добрия тон!

Закривам темата...
Не си ти тоя, дето закрива и открива. Нападки и неприлични квалификации и изрази не се толерират в този форум.
просто всички съобщения не са побликувани
И кои по-точно??? Дай да ги видим...
А модератора Боби като е "добър" защо до сега е сменил 3 сирени
Без да се заяждам и да се хващам на провокативния ти тон - без значение е това дали аз съм "добър" или "лош", а качеството на определения продукт.
като не си ме виждал
Нямаш представа дори колко много искам да се запознаем на живо (Face to face)
вие се заяждате смен
Недей така - ще ме разплачеш. Никой не се заяжда. Не може всички тук да пишат, спазвайки определени правила и придържайки се към добрия конструктивен тон, а ти да нахлуваш като пиян киселяк
Това се отнася за всички интерфейсни аларми които не са правилно свързани от балъци като тебе :smt019
Просто на хората някак не им си нрави арогантността ти. Мнението ти си е твое и ти си имаш право на него. Просто пиши по-културно - никой няма да те изяде. Надявам се темата да остане наистина конструктивна и в полза на потребителите' date=' а не място за избиване на комплекси и провокации.

Поздрави (не ПО-здрави) :smt030

 

 

 

 

 

Мене леееко ме мъчи следния въпрос: защо по дефолт алармата е мълчалива :?: (при отключване и заключване) Не трябва ли да е обратното :?:

Активира се кратко "бибиткане" при включване от макси-дот-а или VAG-COM.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо не мога да разбера. Какъв е този колега, кого и какво защитава и какво общо има с проблемите на Боби?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо не мога да разбера. Какъв е този колега, кого и какво защитава и какво общо има с проблемите на Боби?

Тръгни от "летящия" старт във форума (тази тема, от 24.02.2009 20:42) и ще разбереш :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо не мога да разбера. Какъв е този колега, кого и какво защитава и какво общо има с проблемите на Боби?

 

Аз никои не защитавам , просто се възмущавам какъв "голям" майстор е Боби а какви големи проблеми има.

Искам да си кажа мнението за алармите. А всички останали се заяждат с мен че съм бил тръгнал от летящ старт.

Тези аларми дето ги казвате заводски (фабрик) не са никакви аларми, и за нищо не струват. Ако вие сте бедни и нямате пари за допълнителни аларми това е друг въпрос. Заводските аларми се спират както с дистанционното така и с ключа при счюпване на ключалката. Да не стане като с колегите от Фолксваген клюб и темата Пасат В5.5 - 2004 - отключен, открадната чанта, заключен smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.... Ако вие сте бедни и нямате пари за допълнителни аларми това е друг въпрос. ...

 

Възпитанието изисква да не класифицираш хора които не познаваш! Тона ти е далеч от добрия и дори минава границата на търпимост във форума! Не случайно доста от хората пишещи тук се обърнаха срещу теб.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега това ако кажеш, че е заяждане...

Заводските аларми се спират както с дистанционното така и с ключа при счюпване на ключалката.

С дистанционното - ДА, но - само с ключа - [-X

Малката подробност е, че САМО С КЛЮЧА въобще не се спират, а само се "отлагат" (т.нар. "entry delay") 15 сек. и алармата "чака" подаване на контакт (хайде - счупихме и тази ключалка) и разпознаване на имобилайзера (тук вече изядохме дървото). Казано на човешки език само мечата лапа не върши работа, както ти твърдиш.

Обяснявам (защо ли?): ако имаш CAN аларма (допълнителна) не могат да я спрат нито нея, нито оригиналната само с трошене на външната ключалка без разпознаване на чипа при подаване на контакт (не ще да излезе толкова лесно, както го описваш). Друг е въпросът, че аз не харесвам CAN - алармите (и оригиналните и фабричните) поради доста причини (няма да ги изброявам) и предпочитам конвенционалните (старомодните :mrgreen: )

И не мога да разбера сега - ти ПРОТИВ слагането на допълнителна аларма ли си или не???

 

БЛА БЛА БЛА smile175

първо бла-бла-каш за конвенционална система и не я щеш

само приказки

а като се замислиш че всичко в колата ми ще бъде разглобено smile150

После всичко ще е счупено или тракашо

после пък

Тези аларми дето ги казвате заводски (фабрик) не са никакви аларми, и за нищо не струват.

вече нямаш угодия...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оставете го "баровеца" да пише,да го видим докъде ще стигне! smile175

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оставете го "баровеца" да пише,да го видим докъде ще стигне! smile175

Това си е откровен спам, но както казваше едно време котаракът Леополд:

"Момчета - хайде да бъдем приятели..."

(няма да го пиша на руски - да не се излагам)

:smt030

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

"Момчета - хайде да бъдем приятели..."

...

 

Ребята, давайте жить вместе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.