Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

ФАБРИЧНА АЛАРМА НА О2


drbojo

Recommended Posts

  • 2 седмици по-късно...
  • Отговори 89
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Боби Доктора

    13

  • chavdarlk

    8

  • bega4kata

    7

  • stojan_bs

    5

Най-много писали в темата

Сега това ако кажеш, че е заяждане...
Заводските аларми се спират както с дистанционното така и с ключа при счюпване на ключалката.

С дистанционното - ДА, но - само с ключа - [-X

Малката подробност е, че САМО С КЛЮЧА въобще не се спират, а само се "отлагат" (т.нар. "entry delay") 15 сек. и алармата "чака" подаване на контакт (хайде - счупихме и тази ключалка) и разпознаване на имобилайзера (тук вече изядохме дървото). Казано на човешки език само мечата лапа не върши работа, както ти твърдиш.

Обяснявам (защо ли?): ако имаш CAN аларма (допълнителна) не могат да я спрат нито нея, нито оригиналната само с трошене на външната ключалка без разпознаване на чипа при подаване на контакт (не ще да излезе толкова лесно, както го описваш). Друг е въпросът, че аз не харесвам CAN - алармите (и оригиналните и фабричните) поради доста причини (няма да ги изброявам) и предпочитам конвенционалните (старомодните :mrgreen: )

И не мога да разбера сега - ти ПРОТИВ слагането на допълнителна аларма ли си или не???

 

БЛА БЛА БЛА smile175

първо бла-бла-каш за конвенционална система и не я щеш

само приказки

а като се замислиш че всичко в колата ми ще бъде разглобено smile150

После всичко ще е счупено или тракашо

после пък

Тези аларми дето ги казвате заводски (фабрик) не са никакви аларми, и за нищо не струват.

вече нямаш угодия...

 

 

Аз съм ЗА слагането на допълнителна аларма. Ако може да се сложи КАН (CAN) да се сложи такава поради приимуществата който съм написал по-горе някаде . Ако си си купил кола за 10 -15 хиляди и нямаш 200-300 за аларма това е маитап (но май е нормално в България).

Защо да се занимавам да отварям (и др. ) от кола с аларма като някаде има някоя ШКОДА без аларма и маркировка, който собственик се надява само оригиналния имобилайзер да го спаси (а имобилайзера се прескача за 10-15 сек.).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз три смених :)

 

 

НЯКОЙ ДРУГ ДА Е СМЕНЯЛ ПОВЕЧЕ ОТ ЕДНА СИРЕНА???

БЪРЗО ДА СИ КАЗВА, ЗАЩОТО ОТ ЕТ ТВЪРДЯТ, ЧЕ МОЯТА КОЛА БИЛА ЕДИНСТВЕНА ТАКАВА И ТОВА СТАВАЛО ПОРАДИ МОЯ НАМЕСА!!!

 

Опа - още един:

Не ми работи сирената на алармата, при задействане се включват мигачите, но няма звуков сигнал. Колата е Октавиа 2. При сканиране с VAG-COM:

01134 - Alarm Horn (H12)

000 - -

 

 

 

 

 

smile157 Боби засега само с това може да помогне...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

smile188 Боби, ти колко свирки смени , бе пич !!??? :D В тъпата Америка за 3 еднакви дефекта сменяват колата... ;) Не си търсиш правата достатъчно... :D .

И у нас е така. При три дефекта имаш право да си искаш парите. Даже когато Боби писа за първите си две смени, му написах, че при трета може и нова кола да иска.

 

Боби само със смяна на сирени няма да стане. Специално за Юки, дето и от пиле мляко има в него, разбирай всякакви фабрични джаджи, моето мнение е първо да се отстрани проблема. И сто сирени да сменят все ще горят. Някъде има лошо момче, което си трае при разпит с ВАГ-КОМ-а и претоварва комуникацията.

Почвай да ги натискаш ЕТ отсега, защото дори и да ти върнат парите за алармата, пакостника може и вероятно ще продължи да прави и други бели.

И още една Фатка - при гаранционен ремонт до отстраняване на повредата, часовника спира да цъка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей,от 5 дена съм болен и лежа в къщи,ама като се оправя ще пробвам и мойта сирена дали работи smile169

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ми работи сирената на алармата, при задействане се включват мигачите, но няма звуков сигнал. Колата е Октавиа 2. При сканиране с VAG-COM:

01134 - Alarm Horn (H12)

000 - -

Интересно че при заключване алармата издава Бип. Мисля че това се получи в резултат на това че колата беше с изключен акумулатор около месец. Вътрешните батерии на алармата бяха на 0. Наложи се да ги сваля и да ги заредя. Та се чудя данеби да е някаква настройка, която е отпаднала в резултат на спада на захранваното. Никъде неможах да намеря писание за тази грешка. Боби кога твоите аларми се прецакаха, правил ли си сканирване за грешка. smile150

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 години по-късно...

Колеги, някой може ли да ми каже мястото на сирената?! Става дума за Окти 2. И аз съм с този пробелм без звук и мигат само мигачите. Мерси предварително!

 

п.п. Звънях в ЕТ и ми казаха, че не се продава само сирена... а сега де!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

един съвет и от мен: НИКОГА, ама никога не оставяй само дете в колата! няма лек срещу нелепи инциденти и (недай си боже) недобронамерени помисли!

=D> Напълно подкрепям колегата. По-добре помисли за това е не как да си бърникаш алармата!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, някой може ли да ми каже мястото на сирената?! Става дума за Окти 2. И аз съм с този пробелм без звук и мигат само мигачите. Мерси предварително!

 

п.п. Звънях в ЕТ и ми казаха, че не се продава само сирена... а сега де!

 

Сваляш предното дясно колело, сваляш подкалника... и назад посока купето ще видиш една черна кутия. Тя е хваната с една гайка отгоре (май за г.ключ 10 беше), а отдолу е занитена - нита си го разпробиваш с бургия или по желание си го насичаш със секач.

 

Какво смяташ да я правиш, след като я свалиш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята изгоря,купих си друга от моргата от А5!...после и тя изгоря...сега пак съм си купил,но ме мързи да я сложа...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, някой може ли да ми каже мястото на сирената?! Става дума за Окти 2. И аз съм с този пробелм без звук и мигат само мигачите. Мерси предварително!

 

п.п. Звънях в ЕТ и ми казаха, че не се продава само сирена... а сега де!

 

Ами да не би така да си я купил ! Те така се продават колите - без звук - само мигат ( за да не вдигат шум). Ако искаш да писка при натискане на копче се активира допълнително. Да не би твоя случай да е такъв !?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята изгоря,купих си друга от моргата от А5!...после и тя изгоря...сега пак съм си купил,но ме мързи да я сложа...

 

Ми ако ти откраднат колата и кучето е заспало - кво праим тогава smile048 ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята изгоря,купих си друга от моргата от А5!...после и тя изгоря...сега пак съм си купил,но ме мързи да я сложа...

 

Ми ако ти откраднат колата и кучето е заспало - кво праим тогава smile048 ?

 

Октавии,като коли не крадат!Особенно- 1U. От 1U крадат само /ECU/,което е под чистачките и с него подкарват А8! smile091

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами активирах я! Ама тишина отсреща :) Само си мигаме и толкова. Та предполагам, че сирената е дала фира, защото по никакъв повод не дава глас. Точно тази грешка и на мен ми изписа: 01134 - Alarm Horn (H12), ще се търси и подменя с някаква.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.