Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

На колко хил. км. се сменя ангренажния ремък-ОКТАВИЯ2 2.0тди


RRR

Recommended Posts

По принцип като се износи и го обърнеш и огънеш наобратно си личат пукнатините. Ама за целта трябва да го свалиш. Това му казвах, че с поглед отгоре нищо се не види :)

 

Димоне, някой тука написа, че се сменял на 5-6 години или нещо такова пишело в бумагата. Аз мойта бумага не съм я отварял, щото е италианска, ама ако няма да я продаваш скоро тая кола, мисля, че не е зле да почнеш да мислиш по въпроса. Е не иде реч, да хукнеш към магазина, ама не е зле в следващата година да я обслужиш.

 

Мойте спирачни маркучи също не бяха красиви след 6 години. Е не бяха на парцал, ама си бяха притеснителни, та ги смених.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 109
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • evin

    6

  • Цецо75

    5

  • bojan

    5

  • winrg

    5

Най-много писали в темата

Хубу де, моя като е на 75 000 км и на 6 години - трябва ли да се сменя или да похазартвам още малко? :)

 

Димо,твоя трябва да се сменя, дори по рано,щото го натоварваш с повече стартове на къси разстояния! :idea:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не знам кой има смелост да купува ремъци от съмнителни доставчици и магазинчета. Това е единствената част, която трябва да се отгладува, но да се закупи 101% оригинална.

 

И такива ги има - дето купуват най-евтиното, пък после - лелееее, ама какво стана с колата ми?! Ама защо? Ама как така?! smile150

Че купи си кола с верига тогава - като не искаш да сменяваш ремък!

Макар че и веригите също дават фира.... И също трябва да се сменяват.

Пък като говорим за гладуване - хайде сега, един ремък, комплект ролки и една помпа - не е безумно скъпо!

Колко излиза всичкото - я сметнете.

А после сметнете и цената на един ремонт - в резултат от изронен ремък.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 9 месеци по-късно...

Моята Октавия е на 52000 км. Края на 2006 г. И май ще трябва да сменя и аз ангренажния ремък, за да не стане беля....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет,

ето при мен каква беше ситуацията.Колата беше на около 80 хил. и на 7г.Отидох при Сами и го попитах, дали да сменям, отговора беше преценката си е твоя. Колата няма километри, но има години. Зададох втори въпрос, ако колата беше твоя ти какво би направил, отговора беше, ще го сменя, така и направих на смених го на 80 хил. на 7г.

 

п.п.Всичко старее.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не оспорвам официалните данни изнесени по-горе, но само да ви запитам - замисляли ли сте се , тея малки паразитни ролки, колко пъти ще се завъртят през тези 300К. Моята е с обикновен TDI мотор - не PD или CR, но предпочитам, като я запаля да стигна до там за където съм тръгнал. А какъв шум издават при въртене на ръка паразитните ролки, които се оказа, че не са сменияни при редовната смяна, която е правена, а аз смених на 140К...оставям на вашето въображение!

Лично аз не спазвам това, което е написано в книжката на колата и да си кажа честно - смятам, че правя добро на машината, а гледам, че тя пък ми се отблагодарява подобаващо smile027

 

Много разумно!

Аз и за маслото постъпвам така - сменявам го на по-малко километри и години, от предписаните в книжката.

Ама можело да кара 25 или дори 30 хиляди, примерно.

Абе то може да кара.....  А после? Даваш яки пари за ремонти - които си могъл да избегнеш.

Затова гледам по-начесто да ги правя тия неща - та да не пълня гушите на разни сервизи.

А за ремъка - ако е на много години, го менкай, и не се стискай. Че после да не береш ядове!

Защото, както казва един колега по-горе - всичко старее!

Редактирано от stivi797
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

Привет на всички колеги! Надявам се темата да се раздвижи малко, защото имам нужда от информация и помощ. Става въпрос за Фабия 2, 2011 г., 1.6 ТДИ, 90 к.с. - моторът е комънрейл. В предходните коментари един от колегите беше постнал снимка с таблица за времето и смяната на ангренажа на комън рейл двигателите. Според тази снимка се сменята на всеки 180 000 км. Колата съм я купувал нова от Еуратек и в книжката ми пише, че ангренажът се сменял само на 210 хиляди километра, без да се прави уточнение за колко години, т.е. няма условие километри или години. Рових из интернет и се оказа, че монтират някакъв нов ремък на "Континентал", който бил със специален профил и е ужким "lifetime". С моите темпове на каране ще направя 210 000 км когато колата стане на 12 години. Съмнявам се, че ремъкът може да издържи толкова време. В английския форум на Шкода четох, че макар и да не е писано препоръчват да се прави смяна на 5 години.

 

Въпросът ми е: някой минавал ли е в България вече през процедурата по смяна на ангренажен ремък на 1.6 ТДИ и в какъв интеревал трябва да се прави. Пак повтарям, че по книжка интервалът се определя само от пробега, не и от годините, което за мен е странно. В Еуратек не съм звънял, защото там колкото пъти се обадиш за нещо, толкова и различни отговора ще получиш.

 

Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

чел съм по чуждите форуми че има доста случай на протекли водни помпи доста преди този интервал

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

чел съм по чуждите форуми че има доста случай на протекли водни помпи доста преди този интервал

 

Това за водните помпи съм го чел и аз, а също и за протекли ЕГР-ти. Да чукна на дърво, засега не съм го имал този проблем. От време на време доливам по-малко антифриз, но мисля, че е в рамките на нормалното. Мисля, че май е по-добре да сменя ангренажа догодина, когато стане на 5 години. Реално в Германия, или други големи западноевропейски държави, един дизелов автомобил навива 210 000 км в рамките на 5 години съвсем нормално и вероятно за такъв срок е предвиден и ремъкът.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз сменям водна помпа с всеки ангренаж, тя е част от ангренажната система! Тези спестени 200 и малко лева ти излизат от джоба с една нула отзад в най-неподходящия случай - по Мърфи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На моята о2ка БКД водната помпа я дават през смяна на агренаж! Така и направих, не е 200лв а е 100тина в ЕТ!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз смених ангренажен комплект на 1.6 тди на 190к км по мое желание. В сервизната книжка отбелязаха следваща смяна след 150к км.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз смених ангренажен комплект на 1.6 тди на 190к км по мое желание. В сервизната книжка отбелязаха следваща смяна след 150к км.

 

Благодаря за отговора! На колко години беше автомобилът към момента на смяната на ремъка?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора! На колко години беше автомобилът към момента на смяната на ремъка?

 

4 и половина

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

редно е амортизацията на ремъка да е функция от (км м/угрдско, км градско, време). Колата за 1 месец може да мине 50 000 км за 625 часа по магистрали, а може да мине само 5000 км за същото време в града. При всички положения ремъка и ролките се въртят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-назад бях писал, но за двигателите на PSA дават 2 километража за смяна, в зависимост дали се кара градско и извънградско с приблизителна разлика от 30х км. Явно градското каране товари ангренажа много повече. Аз наближавам 180х и ми предстои втора смяна, не мисля да чакам да навъртя 120х (т.е. 210х км) до смяната, защото градското ми е 80%.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен преди са ми казвали 90 хиляди или 5 години за 2.0 TDI    :moto:

Редактирано от skoda 120L
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

Здравейте, колеги,

Предстои ми смяна на ангренаж комплект на Октавията, затова да питам - на някого да му се намира този комплект инструменти?

http://laserhandtools.com/item.aspx?code=4346

Или да препоръчате сервиз, който разполага с такъв комплект? Предварително благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.