Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

На колко хил. км. се сменя ангренажния ремък-ОКТАВИЯ2 2.0тди


RRR

Recommended Posts

И аз съм на тази вълна, само че за 1,9TDI.

 

Ремъкът, ролките и водната помпа са на 90 хил. км и точно 4,5 години.

 

Сменявал съм всичко в ЕТ като взех колата. Не беше по програмата 4+. Тоест уж оригинален или? Помня, че за помпата платих маса пари за оригинална, щото нямаше как да взема рециклирана.

 

В книжката пише 120к км за ремъка. ЕТ не съм ги питал какво ще кажат, но май това ще направя като заначало... Ако не получа конкретен отговор, ще го сменя най-вероятно като навърши 5г. Тогава ще е на 100к и малко км...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 109
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • evin

    6

  • Цецо75

    5

  • bojan

    5

  • winrg

    5

Най-много писали в темата

Никой нищо не ми каза за АХР-а, но да ви споделя какво видях след като го смених. Колата е на реални 236500. Последния път е сменян на 120/121000 нещо такова. Това ще рече преди 4г. Аз реших да не чакам тези още 3 500км а да го сменя тъй като ще имам доста пътувания с голямо натоварване на мотора. Мога да Ви снимам старите ролки, Водна помпа  и ремъци (смених всички ремъци  и обтегачи) Според мен за 4г и  120 000км тези ремъци не стават за нищо. Пистовият ремък така се е напукал че никога не съм имал на личен автомобил такъв ремък. Ангренажа  не е много по различен напукан и нацепен. Всичко което свалих е оригинално. на 120 000 са сменяни в ЕТ. Най голямото безумие според мен е тази пластмасова водна помпа. Е как може такова нещо , това е същата глупост като на 2.5тди-тата които много прегрявали. То като се поизчупят перките какво да стане. 

 

Понеже ползвам доста добри отстъпки(над 35%) всичко ми излезе 405лв. Ангренажен комплект(ролки и обтегач), пистов ремък, обтегач, масло(5w40) и всички филтри.

 

Ето ги чарколяците:  https://ibb.co/kS33Uv

 

Ако някой има нужда мога да пусна и номерата(part N)  за АХР мотора. 

Редактирано от bestbg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

Здравейте,пичове :tongue_1:

По-затрих се малко от форума,ама ще се по-права :blush:Та,изчетох темата и май съм за смяна на ремъци и ролки барабар с водната помпа,но да попитам.Шкодака декември ще стане на 7г. и е само на 57к.км.гаражна,не е висяла под жаркото слънце,освен на морето и нейде по София като съм излизал с нея.Според вас имам ли спешен зор да направя смяната,питам защото сега съм го закъсал за кинти,ама и шубето ме подгони за Шкодилака сега.Иде реч за 1,9 ПД 105 кончета моторетка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За изминатите километри - от сервиз Ауди казват едно, от Шкода друго, в сервизната книжка пише трето... мнения колкото искаш.
Но има нещо, което никой не оспорва - с времето гумата деструктира - и е препоръчителна смяна на около 6 години.
Лично мое мнение е, че животът на съвременните части се изчислява с компютър, защото никой няма изгода да направи ремък издържащ 20 години.
Затова не си заслужава рискът. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,пичове :tongue_1:

По-затрих се малко от форума,ама ще се по-права :blush:Та,изчетох темата и май съм за смяна на ремъци и ролки барабар с водната помпа,но да попитам.Шкодака декември ще стане на 7г. и е само на 57к.км.гаражна,не е висяла под жаркото слънце,освен на морето и нейде по София като съм излизал с нея.Според вас имам ли спешен зор да направя смяната,питам защото сега съм го закъсал за кинти,ама и шубето ме подгони за Шкодилака сега.Иде реч за 1,9 ПД 105 кончета моторетка.

оригинален или афтърмаркет е ? колко км още искаш да минеш

Редактирано от skodafen
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оригинален е!Аз карам много малко,апропо,някой знае ли колко пари е подмяната на тези консумативи в ЕТ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Комплека беше около 350лв ката в него влиза ремък и ролка.

Като си закупиш отделно водна помпа и обтяжна ролка за около 400лв.,комплекта вече е пълен.

Та пълния комплект е около 750лв. по спомен и като им споделих в ЕТ че с този комплект ще мина около 160 000км. или 5год. те ми се измяха и ми казаха че съм в голяма грешка.Този комплект ще трябва да се смени след  60 000км. пробег или 5год.

Аз им зададох въпроса: А нали са оригинални ???

Отговора беше:Няма значение

Така че си направи сметката какъв комплект ще сложиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пълния комплект ще сложа сега,а колата ще е на 12г. като ще се наложи следваща смяна,надали ще е моя тогава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.