Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Среден разход на Октавия 1,9 ТДИ


velinsl

Recommended Posts

Абе да ви кажа, адски си зависи от стила на каране. По принцип TDI мотора може да е адски икономичен, но трябва да го караш по подходящия начин. А според различните хора "подходящия" начин е различен :) В смисъл, че много хора си мислят, че карат икономично, но въобще не е така.

 

Мойта ALH с 3-ма човека, лятото София - Варна и обратно - 5 часа в едната посока ( с една почивка 15мин), 3ма човека + багажа, нормален трафик и климатик през 50% от времето - 5/100.

 

На zloqq, AHF-a в мойте ръце при аналогични условия, ама без климатик ми даде 4.5/100.

 

Т.е. 90 и 110 коня напрактика разлика няма. Без да съм пробвал PD 101,105 и 116 коня съм склонен да заложа на анлогични показатели. Виж ако е с две и повече червени букви - незнам. 4x4 също ще си харчи повече, спор няма. Ама кефа си има цена.....

 

И все пак рекордьор е баща ми, който като отчете разход 5 почва да се притеснява. Нормално се движи в диапазона 3.8-4.5 :) И интересното е че времената му са горе долу като мойте - 5 часа +-10 минути. Което показва, че стила на каране има значение. Неговото правило е - "мразя да ползвам спирачките". До колкото ситуацията позволява де :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 161
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • shaft

    15

  • Цецо75

    15

  • Wizi

    13

  • PRR

    10

Най-много писали в темата

Моята е Octavia II 2.0 140 коня разхода ми е около 5,5 смесен карам спокойно и съм установил, че най икономичният начин е на темпомат (което е нормално) но не винаги може да има човек нервите да не настъпи газта. На всякъде чета, че резервоара е 55 литра а моя от червената зона ( малко преди да светне лампата) до горе е 55л. няколко пъти съм го зареждал и с един резервоар минавам между 1000 - 1200км. на дълго най-ниският разход ми е бил 4,5 най-високият 6,3 (но 6,3 с неразумно каране ) градско при мен не мога да кажа защото карам на много кратки разстояния но между 6 - 8

Всички пишем разхода, но ... този разход по борд компютър ли е или по колонка при мен разликата между бор компютъра и колонката е около 0,4 или ако по борд ми пише среден разход 5,9 по колонка се оказва 5,5 или 5,4 от както започнах да пълня до горе започнах и да се отказвам от някой бензиностанции защото при някой тази разлика беше даже в обратния вариант. Може би при мен разхода е по - нисък и защото гумите са ми 195 а не както повечето навярно са с 205 или по - широки дори.

 

Един приятел има 1,9 ( и неговата е 2008г. на еднакви километри сме) но при него има разлика с около половин литър особено на дълго (а той не е от спокойните шофьори) казва, че е между 4,2-4,6 и смесен 5 - 5,5 но както каза самият той: Лелее твоята кола е самолет smile091 това като отговор на въпроса каква ли е разликата между 1,9 и 2,0

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам и да споделя един интересен факт, с българска(лукойлска)нафта колата измина с един резервоар 790км; с унгарската 775 км; с австрийска(омв обикновена) 850 км; с италианската 785 и с хърватската(ina) 760km

 

55 литра е по книжка. Когато ми светне лампата и го зареждам до горе повече от 48-49 литра не мога да му сложа.

 

Да разбирам ли, че тези разстояния са изминати с горницата на резервата т.е. 48-49 литра?

Тогава разхода ще добие съвсем различни нормални стойности.

 

Сега си гледах касовите бележки от бензиностанциите,

 

Изразходил съм 246 литра и съм минал 3960 км това прави точно 6.212 литра на 100 км.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.6, 101hp, AKL - 6,8 - 7.4 извънградско(в зависимост от бързането и колко съм натоварен). За градско използвам друг автомобил.

 

Нека и колегите с бензинови мотори да се включат малко. За дизелите вече достатъчно разбрах! :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.9TDi 110hp (AHF) 2000г. хечбек:

 

преди чипа:

7-7.5 - градско

4.7-5.5 - извънградско

 

след чипа:

6-6.5 - градско

4-4.7 - извънградско

 

П.п. : не съм писал рекордните си стойности, те не са представителна извадка.

 

П.п.2 : Колата е с 18" джанти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ъп на темата.

 

Днес заредих, че вчера "светна колонката". Разхода излезе много потресаващ :) Колата е на 22 222км 8.6л./100км - 570км с 49литра... Потресаващо зле, но напълно в рамките на реалността и истината - 15км/дневно, сутрин тръгване в 8:00 със/в скреж/студ и вечер обратно в задръстванията към 18:00ч. :) Това ми е рекорда по максимален харч. Сега почваме да гоним обратният ефект.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да дам и аз малко инфо по темата,понеже последните две седмици карам всеки ден Октавията,та разхода по борд компютър е 6,1л./100км.,само градско,около 60км/ден,сутрин и вечер в задръстванията и през деня в София.Колата е на 90хил.км. и последните 3 години е зареждана само на ОМВ с премиум/алпин дизел.На дълго, преди Нова година от София до Видин-4,6л./100км. :smt030

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз от както се прибрах, AHF-а показва 6.1/100 по борд за 1100км пробег само в София...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз от както се прибрах, AHF-а показва 6.1/100 по борд за 1100км пробег само в София...

И моя AHF толкова показва по борд градско,ама по колонка е 7/100 със сигурност :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Нека да се включа и аз.

Този уикенд София-Добрич 5.8л/100км 4ма човека и багаж. Добрич-София 5.7л/100км.

тук с малко повечко багаж. Не съм я жалил и двата пъти, но имаше мъгла на места и сняг в понеделник и някъде съм карал даже бавничко.И двата пъти е с Алпин дизел от ОМВ. Правил съм същият маршрут с 5.3л/100км. декември месец пак 4ма в колата. Само градско нямам точни наблюдения тази седмица ще засека само градско и ще пиша. При мен няма почти никаква разлика колонката и бордовия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет и от мен

 

Вече съм притежател на ОКТАВИЯ 2.0 TDI и с радост чета форума.

 

На всички желая безаварийно шофиране.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет и от мен

 

Вече съм притежател на ОКТАВИЯ 2.0 TDI и с радост чета форума.

 

На всички желая безаварийно шофиране.

поздрави и добре дошъл

попрочети повечко и се ориентирай

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...
Нека и колегите с бензинови мотори да се включат малко. За дизелите вече достатъчно разбрах! :D

 

Темата е за ТДИ, ако те вълнува бензинчето пусни нова тема колега. Пуснах я защото се интересувах конкретно от дизели, тогава. Оставам вече само с желанието.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Преди няколко дни ходих до София и общо ми даде разход 4,5,като колата е 1.9TDI AHF 130 коня с чип.Разходът е среден-80% извънградско и 20% градско.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последни засечки на моята мома:

 

Чисто градско на къси разстояния при минусови температури с 200 литра нафта: 10.0/100

Смесен цикъл градско/извънградско с 200 литра нафта: 8.2/100

София - Пловдив - София: 5.9/100

София - Плевен - София: 5.3/100

По магистралата държа 110-120 км/ч макс по GPS

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...
Ама ще може ли да си ограничиш цитатите и да ме подсетиш къф "автопилот" те притеснява?

Сега виждам това, за това и отговарям сега, извинения за което.

Просто автопилота се активира за 30сек до 1 минута ако ти е включен компа.

Отговора е малко далеч от темата, иначе честито за автопилота.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

1.9 тди 110 к.с., с махнат катализатор.

 

Градско с климатик -6/100

извънградско с климатик- 4/100 при 100 км/ч.

 

Без климатик спокоино мога да смъкна градския до 5л. със спокоино каране,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.9 тди 110 к.с., с махнат катализатор.

 

Градско с климатик -6/100

извънградско с климатик- 4/100 при 100 км/ч.

 

Без климатик спокоино мога да смъкна градския до 5л. със спокоино каране,

:?: :?: :?:

Това средния разход ли е или минималния моментен разход по бордкомпютър. Нещо много нисък този разход :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз моя съм го свалял до 4/100 - градско, като карам на втора без газ. Даже мога и по-малко да направя, ако е нанадолнище , ама бързо ми писва и минавам към стандарта 7/100 градско !!! smile001

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз като се спусках в събота от Драгалевци до Центъра падна под 4/100, но колегата TI_GONISH доколкото си спомням е от Пловдив (, ако не бъркам), а в Пловдив си е доста равно. smile009

Иначе при неговия разход на извънградско е посочил при 100 км/ч, което ако е средна скорост, то аз трудно бих могъл да постигна като резултат. Нещо не ми се връзва сметката [-X

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изглежда нафтата ни не е е добра тук, миналата година в Германия при 100 км/ч средна скорост по борд направих 3.8 (пак по борд), а тук както и да карам не мога да постигна този рекорд.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.