Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Среден разход на Октавия 1,9 ТДИ


velinsl

Recommended Posts

P.S. Мен и пенсиите ме изпреварват , заради тая икономия на гориво, за която се боря по пътищата ! smile091

 

За това разхода ти е 5,4 приблизително.

Иначе относно катастрофата - беше автокрадец, залавян не един и два пъти, но недостъпен от закона заради "тате". Всичко се връща, явно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 161
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • shaft

    15

  • Цецо75

    15

  • Wizi

    13

  • PRR

    10

Най-много писали в темата

Учудващо за мен,но СТ.ЗАГОРА-АЛБЕНА през БУРГАС и обратно-общо 700км,налях 30 литра.

преди да тръгна напълних догоре с обезвъздушаване,като се върнах повторих процедурата.По сметки излиза 4,28 на 100.По борд комп показа 4,3.През 90% от прехода съм карал на климатик,като на връщане попаднах на задръсване между Карнобат и петолъчката-30км за 2часа.За пръв път показанията на борда съвпадат с колонката,обикновено са по ниски.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Снощи се прибрах по стечение на обсоятелствата с такси. От пиацата от две Фабии и Октавия се метнах на Октавията и си поговорих с шофьора. В града, нощем и стил на каране повече от 50 не и газ-инерция-газ-инерция борда сочеше 4 разход. Двигател 1,9 ТДИ 90 коня с чипове разни

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разходка до Гърция с О2 (105PD) - 1500км. 50% магистрала, 40% междуградско, 10% планинско катерене + офроад. Четири човека + умерено количество багаж. Климатик през деня. Каране с до 10км/ч над ограничението.

 

На колонка - 5.5. На борд 4.9. Та лъже си перманентно гадта, не и вярвайте.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

по последни мои наблюдения днес ми светна лампичката за горивото smile175 . Километража показваше 790км. , като около 300км. са градско. Не знам добре ли е, зле ли е, Вие ми кажете smile159 smile159 . Лека вечер на всички и спорна седмица

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

smile027 надявам се да се науча и аз така да правя. Все пак карам красавицата вече от около 3000км. smile159 smile159 smile126 smile126

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

smile027 надявам се да се науча и аз така да правя. Все пак карам красавицата вече от около 3000км.

 

Споко, ще се научиш, но пак ще ти е зле :) При мене светва след 900км, но това ако я карам извънградско и мнооого дълго време :D

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпрос на това колко ти е тежка обувката. Аз мога да хвана бас, че мога да мина 1000 без да светне. Последния път като пробвах подобни рекорди, след първите 100км, когато компютъра преизчисли ми показа, че имам за още 1200 км :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпрос на това колко ти е тежка обувката. Аз мога да хвана бас, че мога да мина 1000 без да светне. Последния път като пробвах подобни рекорди, след първите 100км, когато компютъра преизчисли ми показа, че имам за още 1200 км :)

 

Аз също съм навит на бас, че ще ги направя без проблем :) Единствената причина да вярвам, че мога е, защото съм го постигал, но напоследък, като, че ли нещо не е точно така работата :) 270км 18 литра градско и извънградско (120 извънградско, 150 градско) и светна...

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разхода зависи от твърде много фактори между които:

1) Задръствания

2) Тежест на десния крак

3) Състояние/тип на гумите

4) Външна температура

5) Маршрут

6) Стил на каране (различно от 2!)

7) Гориво

8) Тип каране (градско, извънградско, смесено в различни проценти)

9) Познаване на автомобила

и т.н. и т.н.

 

Т.е. това, че при мен разхода е Х не означава, че при другите ще е също толкова. Просто ми е такъв маршрута, че сутрин от време на време докарвам разход под 4.0! Затова не гледайте чуждия разход, а собствения или се сравнявайте с друг минаващ по същия маршрут. Всичко друго си е плямпане smile049

 

BTW имайте предвид, че дори разхода засечен на колонка не е съвсем верен. Километража има грешка, която не се отчита. При мен с 15ките тази грешка беше около 7% докато със 17ките е под 3%. И ако преди съм минавал 860км преди да светне лампата за резерва, то сега минавам към 800. А засичанията се правят от километър 0 smile021

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно е така. Просто темата е за да могат евентуални бъдещи купувачи на Шкода да се информират горе долу какво да очакват.

 

Защото аз имам познати според които, среден разход от 6 литра нафта 50/50 (град/извън) било немислимо и нямало как да стане. А си е съвсем постижимо. Също и обратното някой ми твърдят, че Шкодата им харчела 4.5 градско. Да ама в града им има 20 светофара дето светят предимно жълто.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 години по-късно...
  • 1 месец по-късно...

O3 1.6 105 кона. Ръчни скорости. Маршрут Венеция-Валенсия. 5 човека, пълен багажник, климатик нон-стоп. Каране 130-140 по магистрала. Нафта от Словения и Франция. Повече от Доволен разход.DSC_2698.jpg

 

На връщане с 4 човека Валенсия-София 2800км даде 4.9 л./100 км.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 месеци по-късно...
  • 2 седмици по-късно...

Октавия 1 1.9 TDI 110 к.с. /ASV/ - лифтбек - пробег 44000 км - среден разход 6.19 л / 100 км. Съотношение извънградско/градско (София) 56/44. Данните са получени на база въвеждане на данните от всички касови бележки и засичане на километража при зарежданията в електронна таблица. 93.5% от горивото е зареждано на бензиностанции на Лукойл (обикновен дизел).

Редактирано от johnnie213
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

Колеги едно питане - колко харчи на неутрална скорост в покой ALH мотора (90кс)? При мен загрят дава 0.7-0.8l/h нормално ли е или трябва да обърна внимание на нещо?

Редактирано от lyubcho88
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За букви на мотора не знам. 1.9 tdi помпа дюза 105 (1) коня 2003 год., без климатик е около 0.4- 0.6, с климатик е 1 и нещо.....

Върти ми се и нещо като 0.3 но не съм сигурен, след малко имам излизане и мога да пиша по пресни данни- с и без климатик :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята е TDI-PD и дава колкото си иска. От 0,5 до 1,3, но аз гледам да не се застоявам с часове на едно място, и не съм я тествал "пълно-пълно".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поправям се, вчера я загледах отново -0.7 без климатик, и от 0.9 до 1.2 с климатик.

А колко е нормално не знам, в момента нямам възможност да го мисля че там са повечко пари ако тръгна да правя нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При смяна на ремъци може да не е направена центровка на помпата. Но 0.7-0.8 не е двойно на 0.5.

Редактирано от niki
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не са сменяни ремъци от както е докарана колата.  Двойно е почти от 0,4 при колегата @slambozi, който единствен се е отбелязъл с мотор като моя, затова сравних с неговия. Като сменя ремъци ще видя как е, но ме съмнява да се промени нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не са сменяни ремъци от както е докарана колата.  Двойно е почти от 0,4 при колегата @slambozi, който единствен се е отбелязъл с мотор като моя, затова сравних с неговия. Като сменя ремъци ще видя как е, но ме съмнява да се промени нещо.

Може разликата в стойностите да се дължи на факт, че едната кола е автоматик, а другата с ръчни скорости.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.