Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Среден разход на Октавия 1,9 ТДИ


velinsl

Recommended Posts

Нали условието е да са на неутрална скорост, тогава какво е значението, каква е трансмисията на колата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 161
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • shaft

    15

  • Цецо75

    15

  • Wizi

    13

  • PRR

    10

Най-много писали в темата

Наистина има промяна в разхода, зависи на колко градуса е зацепен ремъкът/валът. Има си допустими стойности - по спомен от -2 до +2 градуса. Има разлика в работата на мотора - не си спомням точно, но при по-малко градуса работи по-остро моторът, а при градуси над нулата работи по-меко, но разходът е по-висок - нормални са стойности от 0.4л/ч без включени консуматори до 0.7л/ч с включени при градуси от -2 до 0. При положителни държи по-високи стойности - 0.6-0.7-0.9... но пък колата върви малко повече ;)

 

Съвсем нормално е разход от 0.9-1.2л/ч с включени климатици, радио, духалки и всякакви такива други "филми" ;)

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря. Ще пиша как е като смениме ремъци ролки и масла, че колата дойде нов внос и я карах около 250км преди да я оставя в сервиза за обслужването. Предната смяна и зацепване не знам нито кога е било нито как :). Дано да има подобрение, или ако пък е нормално може и да няма, но е пак успокоение да не търся под вола-теле :).

При мен 0.7 не пада без никакви консуматори, а това при загрят мотор. На студено разбирасе е нагоре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи е зацепен в плюс - не се притеснявай ;) Карай си я, след като я обслужат - не го гледай това. Едва ли ще седиш 1 час на едно място и ще се радваш, че харчи 700мл/час :D Да не ти пука ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нали условието е да са на неутрална скорост, тогава какво е значението, каква е трансмисията на колата?

При мен стойностите за разход на място също са по-високи от на коли със същия мотор, но с ръчни скорости.

За мен разликата в стойностите идва от вида на трансмисията. 

Може да има разлика в градуса на зацепване на автомат и ръчка още от завода, при един и същ мотор.

 

При ръчни скорости принципно се подава малко газ при потегляне и съответно оборотите се повишават от водача за да не се задави мотора, докато автоматика потегля напред без подаване на газ. Възможно е автоматиците да са леко "форсирани" за да потеглят по-лесно сами. Не знам дали съм прав, ако някой знае - да каже. Просто си разсъждавам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Имам следния въпрос: Забелязали ли сте промяна на разхода като зареждате от различни места? Един колега ме света, че колата ми се държи много зле именно от горивото (няма да споменавам къде зареждам), та реших да сменя. Действително има промяна. Обаче не мога да разбера дали ми се дигна разхода или аз повече я натискам, защото по-добре върви. Какво мислите? Преди харча ми идваше към 6.5-7 на 100, на ден минавам по 35 км приблизително, основно извънградско. Сега бутам почти към 8 на 100.

Държа да отбележа, че не съм специалист по колите, едва наскоро взех да се интересувам повече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Работил съм на няколко бензиностанции ( имена няма да споменавам), мога да кажа че лъжат с литрите. Бил съм свидетел на бъзикане в грамажите. Най вярното засичане е пълно- празно- пълно.

А и някъде слагат "добавки" повече, другаде по малко. Виж на коя бензиностанция ще ти даде най малък разход и колата ще се държи най добре.

Аз лично от няколко години и вече трета кола зареждам в кварталната бензиностанция, независимо че зад нея има от "големите" вериги. Нафтата не ми "замръзва", нито пасата който беше бензин ми е "кашлял" от горивото.

Според мен има значение от къде зареждаш :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Работил съм на няколко бензиностанции ( имена няма да споменавам), мога да кажа че лъжат с литрите. Бил съм свидетел на бъзикане в грамажите. Най вярното засичане е пълно- празно- пълно.

Ние това много добре го знаем , мога да кажа и с колко лъже една верига - точно 10% колкото е нормата по БДС .

Зареждане в Унгария при светнала лампа точно 45 л. с обезвъздушаване (колкото е обема по каталог на Ф3) , в България 50 л.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е точно 10 % но да не ви разбивам мечтите :)

250 мл. ако са 10% ще запиша отново 1-ви клас....но както и да е.

На голяма верига пасата ми го заредиха със 83 лт- по каталог 75 лт. На шкодата не знам колко е, малко по късно мога да пиша колко са ми заредили- бележката е в колата.

Мисълта ми беше че наистина от различните бензиностанции колата може да се държи различна и да харчи различно :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

От последните 3 резервара разхода е около 9,4-9,7/100 само градско!

С един резервоар (100лв = 47.12л при 2.12лв/л) минавам около 500км.

От тях около 70-100км са по околовръстното, от по 20км пробег на лек режим, за мене е почти извънгадско. Останалото (400км) е задръствания по светофарите и кратки разтояния от по 5км всеки ден, до метрото и обратно. Трудно дори успява да качи температура над 85°С преди да стигна.

 

На дълъг път я засякох до вилата 100км отиване връщане по борд даде 5,7.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Октавия 1 - 1.8 125 коня AGN (бензин).

Извънградско 6.8-7.2л. при 90-130 км/ч по борд, колкото е и приблизително по колонка.

А градско (във Враца) е 10-12л. но тук стойностите са много относителни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чак сега видях че темата е конкретизирана за ТДИ. Извинявам се за намесата :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.