Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Среден разход на Октавия 1,9 ТДИ


velinsl

Recommended Posts

Преди седмица Октавиа 1.9 ТДИ 110 к.с. Русе-София-Русе 4.0л. на 100 км. средна скорост 78 км./ч. :smt017 прекрасен автомобил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 161
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • shaft

    15

  • Цецо75

    15

  • Wizi

    13

  • PRR

    10

Най-много писали в темата

Хайде и аз да покажа едни ужасяващи цифри в снимки. :mrgreen: Двигателя на колата е ALH, 1,9 ТДИ, 90 к.с. Снимките са правени миналата неделя, на слизане от курортно селище Атолука, на 1450 м надморска височина в Западните Родопи, по завои с доста голям наклон и извити като черва на 180 градуса, предимно на втора и трета предавка. Пояснявам, че същия ден и се качихме до това място от София и после слязохме от него и се прибрахме в столицата, в рамките на 9 часа. Снимано е само по пътя на връщане. Средна скорост - 82 км/ч, макс скорост - 154 км/ч, на Тракия, на връщане, не горе по завоите: :mrgreen:

 

По завоите надолу:

024399370.jpg?r=0

 

На равно, по пътя между Брацигово и Пещера:

024399376.jpg?r=0

 

Краен резултат, след сериозно настъпване по Тракия и нормално каране в София, от караулката до кв.Лозенец:

024399377.jpg?r=0

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Pow, колата те подканя да посетиш сервиз тия дни ..., а също така да забършеш праха по таблото и над кормилната колонка !!! =D> Бравос за резултатите!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Pow, колата те подканя да посетиш сервиз тия дни ..., ...

 

Товааа... как го усети?

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Pow, колата те подканя да посетиш сервиз тия дни ..., ...

 

Товааа... как го усети?

 

Поздрави

 

На последната снимка - service ! :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

На последната снимка - service ! :lol:

 

Хахахаа, това долу вдясно на малкото дисплейче... Аз това не го видях... Ей с толква набито око си, че направо е синьо...

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Pow, колата те подканя да посетиш сервиз тия дни ..., а също така да забършеш праха по таблото и над кормилната колонка !!! =D> Бравос за резултатите!

 

Товарищ Димончук, надписа ми напомня за 3ти, според бордкомпа, сервизен интервал, на всеки 15000 км. Но аз карам по 10000 км. на година и колата вече има 4 влизания в ЕТ за масло и филтри, че и 2 за спирачна течност. Тоя надпис си седи, не ми пречи, не е актуален. Обслужването и е в средата на декември, тогава ще го изчистят. Праха - обърсан е, благодаря за забележката. smile027

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде и аз малко да кажа. Понеже вече имам база за сравнение.

 

1.9 ТДИ - 90 коня - ALH - 4 до 4.5 София - Варна, 3/4 човека с багаж - взето за 5.20 мин с едно спиране за тоалетна. Второто е с климатик. Това затвърди мнението ми, че това е най-икономичното комби в класа си. Вярно, че е спъната, но пие нафтата с много тясна сламка. Сигурен съм, че ако съм сам в колата и си поставя за цел и при подходящ трафик, мога да сляза под 4 за София-Варна при 6 часа преход. Ама ще е влачене :) Данните са пълно-пълно.

 

1.9 ПД 105 коня - ми повече върви и повече харчи. Половин кило отгоре го лапва при еднакви други условия. Поне така ми се струва де, нямам толкова километри още. Но съм почти сигурен.

 

Така, че ако някой иска наистина бюджетна кола с уникално нисък разход и приличен вървеж - О1 1.9ТДИ 90 коня, 2002-2006 е вашата кола. ALH мотора наистина е уникално постижение като оптимизация на разходите. И за подръжка е относително евтин и на нафта не е капризен и да не му смениш маслото на време - пак си трае. Турбото е облекчено до крайност.... Въобще кола за спокойни хора.

 

Между другото имаше една тема, дето спорехме колко харчели на място. Тогава казах, че ALH-а на загрят мотор дава 0.4l/h. Някой каза че ПД давала 0.7л/ч. Стори ми се много. Гледам я сега новата ми придобивка - и тя на сфетофара дава 0.4л/ч???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера се върнах от морето бяхме 3-ма човека и средно ми даде 4.2 л/100км.Като на отиване беше 4.0л/100км а на връщане 4.5л/100км. Много доволен smile168

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз да доложа :)

 

София-Приморско-София 4.6л/100км

 

средната ми скорост е 85км/ч

 

горивото, което сипвам е макс моушън дизел

 

Поздрави! s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свикне ли веднъж човек на дизеловата Октавия, после на никоя кола няма да хареса разхода. Не че не е хубаво Йетито, ама от 5/100 до 10/100 градско разликата е 2 пъти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз да доложа :)

 

София-Приморско-София 4.6л/100км

 

средната ми скорост е 85км/ч

 

горивото, което сипвам е макс моушън дизел

 

Поздрави! s_flag

 

Това по колонка или на борда? Щото аз на мойта BCE, хванах, че борда лъже с половин кило :-k При същия маршрут като теб същата средна скорост и на мен на борда ми пишеше 4.6. Ама на пълно-пълно отиде на 5.0.

 

А на ALH-а дава само 0.1 разлика :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мойта средно на борда дава среден за 1000-1500км между 7.8 и 8.2 зависи зима лято. Предимно в София, живея в центъра, 80/20, на къси разтояния, винаги я карам колкото може. Окт2 2.0ТДИ, 2007 с чип. Извънградско съм правил 5.5/100 от Милано до София. И от Созопол до София с 5/100 с климатик.Със 180 и нагоре до Пловдив дава 7.2/100. Доволен съм. Икономична е доста.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе кажете колко е на пълно/пълно стига с тоя лъжовен борд компютър :) Пълно-пълно е истината и то да мине човек поне 500-1000 км та статистически да замаже грешката от пълненето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То от пълно до пълно също има разлика, щото тръбата до гърловината събира още към 2 литра. Ако се пълни догоре, трябва да е до ръба, което пък май не е добре заради отдушника.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз затова викам да карат поне по 1 резервоар, демек поне 1000км, та да замаже статистическата грешка.

 

Всичко друго е лъжа и измама :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз да доложа :)

 

София-Приморско-София 4.6л/100км

 

средната ми скорост е 85км/ч

 

горивото, което сипвам е макс моушън дизел

 

Поздрави! s_flag

 

Това по колонка или на борда? Щото аз на мойта BCE, хванах, че борда лъже с половин кило :-k При същия маршрут като теб същата средна скорст и на мен на борда ми пишеше 4.6. Ама на пълно-пълно отиде на 5.0.

 

А на ALH-а дава само 0.1 разлика :-k

 

Аз нямам борд комп, всичко което съм написал е по колонка пълно пълно,

като винаги пълня до "ръб". Нищо не знам за отдушник.

 

На книжката пише, че резервоара събира 48литра + 7 резерва а когато пълня до "ръб" събира 50л.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честно казано е срамота да се говори за разхода на О2ТДИ...,кво да кажат другите! smile045

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

София ЦУМ > Радомир по магистрала Люлин - 6.6/100

Радомир > ЦУМ по магистрала Люлин - 5.5/100

По магистралата съм със 120, по околовръстното на Перник с 80-90, баирът е към Радомир, засечката е по борд комп.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето ви пълно-празно при мен. София-Созопол от бензиностанцията ОМВ на цариградско до Лукоила на Градина(имах някакво въртене преди да сипа) 430км с 25литра точно. Борда даде 6.2 мисля, че е точно.Време 5ч и 20мин с 2спирания за кратко. Карах без климатик(валеше доста имаше задръствания след стара загора и беше хладно). Навръщане от този лукоил до лукоила на 3то районно за 448км(не минах през центъра на бургас, че имаше мн задръстване и се пуснах по някъв обиколен път през рафинерията нефтохим) с климатик, умерен трафик и доста натискане 7.8 по борда, в софия досипах 36,3литра. Пак горе долу вярно показа. Време - 4ч с едно спиране за 10тина минути. Общо взето час и малко разлика за 25-30лв без да броиме евентуалните катаджии и камери. Имам радар, навигация която ми казва къде са камерите и редовните стоянки на палките и не знам в крайна сметка дали си струва да даваш толкова газ. Другия път ще пробвам максимално икономично с климатик.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.9 тди 110 к.с., с махнат катализатор.

 

Градско с климатик -6/100

извънградско с климатик- 4/100 при 100 км/ч.

 

Без климатик спокоино мога да смъкна градския до 5л. със спокоино каране,

:?: :?: :?:

Това средния разход ли е или минималния моментен разход по бордкомпютър. Нещо много нисък този разход :-k

Да по борд компютър е за съжаление, но сега към морето засякох пълен-пълен до ръба 60литра 1110км. с 3 човека,климатик, пълен багажник и лудо изпреварване в интервала 100-150 км/ч.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3 човека,климатик, пълен багажник и лудо изпреварване в интервала 100-150 км/ч.

 

http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2011/08/ ... la_zagina/

 

Тоя колко ли му е бил разхода? А дали има особенно значение предвид пихтията което представлява тялото му в момента?

 

Не е особен повод за гордост това "лудо изпреварване", схващаш ли? Би трябвало да го казваш ако не със срам поне с неудобство...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3 човека,климатик, пълен багажник и лудо изпреварване в интервала 100-150 км/ч.

 

http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2011/08/ ... la_zagina/

 

Тоя колко ли му е бил разхода? А дали има особенно значение предвид пихтията което представлява тялото му в момента?

 

Не е особен повод за гордост това "лудо изпреварване", схващаш ли? Би трябвало да го казваш ако не със срам поне с неудобство...

 

И да добавя :).... аз не карах колата и доста си подремвах по пътя( на връщане) ! Все пак от тия барове не бях изтрезнял и спал и дори мога да се похваля, че съм адски съвестен щом не си карах аз колата, а вече защо е карал така моя приятел е друг въпрос, аз проспах пътя, но после ми се похвалиха момчетата де (за добро или лошо) !И все пак момчетата не са от най-безразсъдните шофьори, просто предавам буквално думите им. През другото време съм карал спрямо ограниченията !

 

P.S. Мен и пенсиите ме изпреварват , заради тая икономия на гориво, за която се боря по пътищата ! smile091

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Икономията и скоростта не са две непременно противоречащи си неща. Например аз и баща ми. С две почти еднакви коли, тръгваме почти заедно за едно и също място. Той стига 5 минути преди мен (150км е разстоянието), неговия разход е с 0.5/100 по нисък от моя. :)

 

Ама той е улегнал шофьор с 40 години стаж. Като тръгне кара адски равномерно и премерено, неговия девиз е - натискай колкото се може по малко спирачката, това са си чисти загуби. В смисъл спира си ако се налага. Но преценява подаването на газ така, че после да не му се налага да спира. Например застигне камион. Понеже знае пътя наизуст, изчаква някъде където да е сигурен, че ще го изпревари без рисково, без да ръчка много колата и без да му се налага след това да скача на спирачките. Аз обикновенно не издържам, връщам скоростите, настъпвам я до дупка и в следващия завой естествено трябва да скоча на спирачките. Без да правя нещо рисковано де, просто ръчкам и спирам и те ти го разхода. И в следващия момент застигам следващия камион. И пак така. А той така си прецени трафика и пътя, че тия камиони ги изпревари някъде, без да се пъне. Накрая за капак аз спра да пия една кола и язък ми за цялото напъване, пак стигна след него и то с по голям разход на гориво. :)

 

И накрая като погледнем средната скорост - той има по висока, съотетно стига преди мен. Аз имам по висока максимална скорост - по голям разход на гориво :) А кой печели състезанията - винаги тоя с най-голямата средна скорост... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.