Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

За цената на петрола и горивата!


Recommended Posts

...Такаааа, или има повишени разходи - заплати, транспорт, добив което ми е трудно да повярвам, или се използва монопол за смъкване на три кожи ...

Мдаа, има намалено потребление вследствие тежка зима, затворени пътища, парализиран транспорт, редукция на влакови разписания. Мдаа...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 764
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • VALDO

    85

  • Цецо75

    63

  • PRR

    43

  • C2H5OH

    34

Най-много писали в темата

Ами има нещо вярно, от мойте познати купуващи коли в последните 3-4 години, над 75% са взели дизел. Същевременно 75% от тези с бензин всъщност са на газ. В момента търсенето на бензин според мен е най-ниско от последните години.

 

Но това е само за личните автомобили де. Защото следствие на кризата потреблението на нафта откъм бизнеса би трябвало да е паднало драстично...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мне, ледения колапс мина, потреблението тръгна, сега просто се избиват загуби, щото през него време разходите не са спирали. Това е властта над пазара. Всички горива са поскъпнали, не е само нафтата- тя просто е с по-голямо поскъпване от останалите заради масово потребление в икономиката. За съжаление обратно на пазарния закон "който иска много не получава нищо". В случая нещата не са такива, щото ти искат много но псуваш и купуваш щото няма откъде другаде да вземеш. Или ако има- търговеца се е съобразил с Лукойл, щото ако дръзне да продава на друга цена- от следващата доставка натам ще си я кара сам от чужбина и тогава няма какво друго да стане освен да фалира.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Честито повишение :lol:

Стабилно догонваме цената от 3.00лв

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То преноса на стоки монопол не храни, но за да спрем да влизаме при монопола дори и за 10 дни първо трябва да имаме /да сме/ развито и отговорно общество което нямаме! Второ обществения транспорт, тъй прехвален не става и за чеп за зеле и не може да бъде адекватен ако хората оставят колите дори и за ден. Тези от общината дето твърдят, че имаме метро и градски транспорт или ни мислят за идиоти или те са идиоти, но по-скоро първото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да минем на браун газ. Хората вече го правят.Напишете в гугъл HHO и глей кво става. :smt030 Вече има коли,които 100% се движат на ВОДА!

Явно гадовете вече усещат,че дните на петрола са преброени и като за последно ни стрижат. smile150

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е положението.

Ако наистина видя цена от 3 лв, ще пия едно уиски и едно "ще почерпя колата"... :) , след което ще започна да се оглеждам за спирт.... :), а може и за "горяло олио".. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да минем на браун газ. Хората вече го правят.Напишете в гугъл HHO и глей кво става. :smt030 Вече има коли,които 100% се движат на ВОДА!...

Ти намери начин да изкараш постоянно напрежение 12V с големина 700А в колата, пък аз ще ти кажа как се прави ННО.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да минем на браун газ. Хората вече го правят.Напишете в гугъл HHO и глей кво става. :smt030 Вече има коли,които 100% се движат на ВОДА!...

Ти намери начин да изкараш постоянно напрежение 12V с големина 700А в колата, пък аз ще ти кажа как се прави ННО.

 

Той ако разполага с таква енергия (8Квата), HHO не му трябва :) Ще си джитка направо с електромотор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да минем на браун газ. Хората вече го правят.Напишете в гугъл HHO и глей кво става. :smt030 Вече има коли,които 100% се движат на ВОДА!...

Ти намери начин да изкараш постоянно напрежение 12V с големина 700А в колата, пък аз ще ти кажа как се прави ННО.

Нужни са много по-малко.Сега си играя с импулсния модулатор.Ако не са ме метнали руснаците,консумацията на ток трябва да е не-повече от 5А . Иначе с много ток всеки може smile004

Абе ще видите в най скоро-време волво на пропан-бутан в комбинация с браун газ. smile001

Стискайте палци!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да си жив и здрав да го направиш. Имай предвид само, че ще ти е необходимо доста голямо количество ННО за да получиш икономия от пропан-бутана. Сметнато с монтирана такава руска щуротия дава около 15% при дизел и под 8% при кола на газ. Тъй че....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вие измислете алтернативите, а аз отдавна не влизам на червените колонки....

Мръсниците лъжат народа с жълти стотинки , особено в почивните дни....

Все си мечтая да ги видя пустеещи..... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Форума е 9000 човека, локуми много е разтягат по всяккви теми, като повечето посетители и аз се включвам, всеки се пали, коментира. Същевремнно не е имало май толкова хора на протест в софия, а за АКТА че няма да могат да се дърпат филмчета,песни и че ще им се следят съобщения на хората от типа на " майко прати буркани" или " ленке аре да дойдеш у нас" стана всенародно въстание. Дайте да се организираме нещо бе хора, стига с това търпение , в българия има много автомобилни форуми всеки е по няколко хиляди души!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цената на горивата се определя от пазара. Малко по-ниска от тази на околните пазари за да се стопира вносът. И ДДС и акцизи да отпаднат цената пак толкова ще се качи поради внезапно увеличили се "производствени разходи". Изходът е да се отвори втора рафинерия, та белким като се конкурират цената падне. Но понеже сме в България, най-вероятно двете рафинерии ще си стиснат ръцете и пак ще ни цакат!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изходът е да се отвори втора рафинерия, та белким като се конкурират цената падне. Но понеже сме в България, най-вероятно двете рафинерии ще си стиснат ръцете и пак ще ни цакат!

 

Как го каза, дай да отворим една, аз съм навит да вляза в орталъка с 30%:)

 

Втора рафинерия в БГ е немислима... :)

 

Иначе фосилните горива само ще растат другари. Мисля, че на всички ви е ясно, просто не искаме да го повярваме.

 

Аз лично съм се приготвил за нафта 4.00 лв. и тогава ще избухна.... и спирам да карам. До тогава ще псувам кротко и така....

 

 

При положение, че в цяла Европа (с допустими изключения) горивото е по - скъпо, задниците да си съдерем от протест .... все тая.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

При положение, че в цяла Европа (с допустими изключения) горивото е по - скъпо, задниците да си съдерем от протест .... все тая.

 

В това е истината :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Опаа честито 2.70лв. А-95 smile048

Добре че заредих в 22 часа ,щях да се набутам с 2 лева smile091 smile091

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изходът е да се отвори втора рафинерия, та белким като се конкурират цената падне.

Не става. Втората рафинерия е в Ниш, но тя е на Газпром (вече купуват бензиностанции в Б-я) и тогава картела е 100% сигурен. Поне качеството да се подобри ..... :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Втора рафинерия България си имаше - "Плама" Плевен. Разбира се, беше "затворена", за да може да продадем Нефтохим за без пари и да няма конкуренция. Сега пише, че работи, но произвежда само масла. Ако държавата има мажоритарен дял в рафинерията ще може да определя цените на горивата (стига да не започне да изнудва народа с по-високи цени де:). Само така може да има реална конкуренция.

 

А какво ще кажете за цените на горивата в Беларус

http://www.shofior.com/fuel_prices.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега примера за цени е по-добър, държавно сме устроени също супер :lol: Колега аз съм от Плевен и от 250 хиляден град по време на съществуването й с работещи хора и оживени улици, сега в града има 40-50 хиляди души, всичко е в Испания, няма жива душа, предимно много възрастни хора. Покрай града има куп пустеещи заводи. Така че всичко е устроено много хубаво, ако имаш желание мини разходи се, не е толкова далече от софия за да не си кажеш тоя си измисля тука и приказва локуми само

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.