Jump to content

skoda-club-bulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

За цената на петрола и горивата!


Recommended Posts

@tihoslav - няколко пъти ти прочетох поста и не открих каква е връзката му с темата за цените на горивата. Или искаш да кажеш, че ако бяхме под комунистическа диктатура щяхме да караме с евтин бензин? smile091 smile048 То носталгията по миналото не е лошо нещо де, ама съм останал с впечатлението, че си на възраст на която няма как да си спомняш какъв наистина е бил животът тогава(извини ме ако бъркам) и явно си се наслушал на много розови истории за миналото. Пък дали отговарят на истината е друга бира... smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 764
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • VALDO

    85

  • Цецо75

    63

  • PRR

    43

  • C2H5OH

    34

Най-много писали в темата

Да гога на възраст сме горе-долу на една. Никъде не съм казал комунизма е цвете и е много хубав демокрцията не е, няма такова нещо, нито съм писал нито го мисля, нито много го помня. Но пак ти казвам плевенчани масово ненавиждат това което се случи с рафинерията и градът се обезлюди,плама е бил огромен по мащаби концерн. В бългрия според мен няма протекционизъм на никакво национално производство, но може би това че единици хора живеят с по-добри доходи ги кара гледат през розови очила и от името на другите. Така че според мен ако всичко беше много добре и на нормални цени тая тема нямаше да я има,макар че тя е най-малкото, или може би не си съгласен smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

, всичко е в Испания, няма жива душа,

Колега tihoslav, хич не искам да се заяждам, ама много държа да те питам: защо гурбетчиите отиват в Испания (или Германия, или Америка, или някоя друга бяла страна), а не при Лукашенко на евтиния бензин? :-k smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам защо се обръщат нещата на диктатури и прочее, казах че всичко каквото го е имало и е било печеливше се е затрило. Явно няма такова нещо и си живея в измислен свят и цената на петрола е такава каквато трябва да бъде, което е супер :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ОФФФФТОПИК!

Относно Плама -Плевен!

Никой от ЕС и отвъд океана няма интерес България да се развива икономически.Да не говорим пък за някаква независимост. smile175

В последните 22г. идеята беше да унищожът икономиката ни. Примери мога да Ви дам колкото искате :lol:

Те успяха да го постигнат благодарение на националните предатели във правителствата,които "избирахме". ;)

Тези "господа" срещу солидни комисионни, раздадени от еврейската и масонска сган ,следваха стриктно планът и указанията.

В крайна сметка планът е почти изпълнен! България = ТЕРИТОРИЯ

Има и друга точка от планът,свързана с геноцид над Българското население.По нея също се работи усилено!

И понеже заговорихте за диктатура,диктатурата пак си я има :lol:

Налагат я ЕС и НАТО,но под друга форма! ОЩЕ ПО-СТРАШНА ОТ ТАЗИ НА КОМУНИСТИТЕ!

 

триенето на поста ми да започне....сега smile091

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Триене, засега, няма да има. Който писал - писал. От тук нататък постовете извън темата, особено тези с политическа нотка, ще изчезват без предупреждение!

 

Благодаря за разбирането.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък вчера трябваше да заредя дизел на Окти и какво да видя - на две от 3 бензиностанции на Лукойл, на които си зареждам вече има само дизел ECTO - 2.76 лв/л. На третата все пак успях да заредя SuperDisel - по 2.67 лв/л. Интересен начин да принудят хората да плащат повече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стига плюли добрите хора от Лукоил ... от понеделник свалят цените с 50% (не мъ вземайте на сериозно 1 ви април е)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това няма нищо да промени Валдо. Дали ще се обявяват или не тук цените винаги се вдигат по едно и също време и никога цената не се сменя хаотично. Проблемът е, че цената трайно върви нагоре и е време вече да се замислим над алтернативи - водород, етанол, метан, пропан/бутан, олио, електричество и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това няма нищо да промени Валдо. Дали ще се обявяват или не тук цените винаги се вдигат по едно и също време и никога цената не се сменя хаотично. Проблемът е, че цената трайно върви нагоре и е време вече да се замислим над алтернативи - водород, етанол, метан, пропан/бутан, олио, електричество и т.н.

 

Аз искам на електричество. Предложения как да стане?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слагаш на Фабията 2 пръта и тръгаш по линията на 9-ката по Бъкстон. smile091

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А в Германия: http://news.burgas24.bg/341263.html

 

Това също е първоаприлска шега, само че на немските вестници. При тях е традиция да се ебват със сериозни неща. Първи април не е ден на шегата, а ден на глупака при тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Ако петрола случайно вземе та поспадне, то евробюрократа пак ще се погрижи за нас:

 

http://money.bg/news/id_1332347320

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А в Германия: http://news.burgas24.bg/341263.html

 

Това също е първоаприлска шега, само че на немските вестници. При тях е традиция да се ебват със сериозни неща. Първи април не е ден на шегата, а ден на глупака при тях.

Това не е първоаприлска шега! А закон който е вече в сила и цели спекулативното играене на цените.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има ли такъв закон действащ в Германия? В смисъл, че там наистина ли цените се менят в течение на деня?

 

Щото тук в БГ това поне е ясно, сменят ги в полунощ и това е - за деня не ги пипат, ще излезне, че ония са по спекуланти и от нашите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има ли такъв закон действащ в Германия? В смисъл, че там наистина ли цените се менят в течение на деня?

 

Щото тук в БГ това поне е ясно, сменят ги в полунощ и това е - за деня не ги пипат, ще излезне, че ония са по спекуланти и от нашите.

До 14 ч. на обяд трябва да съобщят цената за другия ден и в 0:00ч. се сменя.Закона действа в момента !

Става въпрос за всяка бензиностанция, а не верига бензиностанции!

И така всеки сам решава на колко да продава.Бензиностанциите по аутобаните горе долу разликата е 0,01 евро цент,но в населините места(градове) ,разликата стига до 0,10 цента.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лошото при нас е, че държавата я няма и си правят каквото искат. То до скоро нали нямаха и контролни уреди на рафинерията, та какво остава да контролират цените.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Европейския Съюз е приел отпадането на преференциите за дизела, т.е. очаква се цената да скочи с 5-10ст/литър ](*,)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Европейския Съюз е приел отпадането на преференциите за дизела, т.е. очаква се цената да скочи с 5-10ст/литър ](*,)

Споко,в "БТВ-новините" казаха че още не е прието.А за да се приеме трябва всички държави да са ''за"(Великобритания и Германия били против)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лошото при нас е, че държавата я няма и си правят каквото искат. То до скоро нали нямаха и контролни уреди на рафинерията, та какво остава да контролират цените.

Колега, как си представяш контрол на цените в условията на пазарна икономика.

Държавата трябва да създаде равни условия за всички участници на пазара, липса на монопол най-вече.

Докато държавния котрольор в лицето на Агенцията за защита на конкуренцията търси под вола теле - т.е. картелно споразумение, там където го няма, и се прави че не вижда МОНОПОЛа, дотогава нищо няма да се промени. Какво картелно споразумение, какви пет лева? Всички купуваме от един производител и продаваме по цените на същия които са написани точно и ясно - към момента 2.53 лв./л. дизел едрова цена срещу 2.65 лв./л. дизел дребнова цена - т.е. 12 ст./л. надценка - от нея 2 ст./л. ДДС, 1 ст./л. транспорт, поне 5 ст./л. отстъпка /иначе клиентите отиват при монополиста/ и ти остават едни 4 ст., като сложиш заплати и осигуровки 10 ст./л. и резултата ти е -/минус/ 6 ст./л. Да покриваш инвестиция в размер на 5 400 лв за система за връзка с НАП от януари 2011г. ли? Или другата от 6 500 лв. за нивомерни системи /аз съм добре работя само с два вида горива, а ако имаш пет вида включително газ - 19 000 лв./. По добре да стои в баката и да не го продавам. Иначе си играем на магазинче.

Ето ти го картела - не смееш да свалиш и стотинка надолу защото си увеличаваш загубите, а не можеш да вдигнеш и стотинка нагоре защото почват да мрънкат клиентите, че при едикой си е с една ст. по-евтино и в крайна сметка те подминават.

Целта е да отпаднат малките бензиностанции. Когато останат веригите, тогава три левчета за литър ще ни / и аз се включвам в това число/ се струват евтинджос.

Дано съм лош пророк, ама надали!

Поздрави на всички.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.