Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

За цената на петрола и горивата!


Recommended Posts

Кво ви пука ,някои хора си слагат по-големи дюзи....вие се оплаквате.

за някои криза няма smile001

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 764
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • VALDO

    85

  • Цецо75

    63

  • PRR

    43

  • C2H5OH

    34

Най-много писали в темата

След разговора понижение с 0.04 лв до 2.67 лв / л при дизела (по цени на лукойлските бензиностанции). :) Слабо ми се струва - ще трябва нов разговор да се провежда. smile048

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До Експо центъра на "Цариградско шосе" видях, че вече са монтирани колонки за зареждане на електромобили. Предполагам, че зареждането е безплатно. Лошото е че по-старите Приус-и нямат възможност за външно зареждане на батериите. Последната трета генерация Toyota Prius Plug-in Hybrid вече има такава възможност. smile048

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дори с комшиите Гърция и Турция не можем да се сравняваме. Първите са в безпрецедентна криза, а в Турция от 20 години горивата са кретенски скъпи (нямам обяснение на тоя феномен).

 

Сърбия, Македония и Румъния трябва да са ни база за сравнение. Но даже и по тази таблица която даваш, цената на нафтата в БГ е някъде в средата има поне 10 страни с по-ниска цена на дизела. При най-ниски разходи за труд в БГ и най-ниските възможни акцизи... Дистрибуторите твърдят, че работят на 0 печалба... Излиза, че печалбата на правешкия е доволно голяма.

 

Другото смущаващо в таблицата е, че в голямата част от държавите нафтата е по-евтина от бензина. Не и у нас.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кризата в Гърция е в държавния сектор, не навсякъде.

И всички в Европа им реагиран на реването защото са в състояние да бутнат Еврото.

В Гърция, и по-специално Атина, е забранено да влизаш с частен дизелов автомобил. Затова и дизела им е по-евтин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Гърция, и по-специално Атина, е забранено да влизаш с частен дизелов автомобил. Затова и дизела им е по-евтин.

 

Ъ? Откога е това?

 

Аз си влизам, ама не съм и питал де...

 

Ама и забрани не съм видял... Да не би да важи само за някакъв идеален център или нещо от сорта, щото аз баш в центъра не съм мазохист да се вра, ама в самия град си джиткам без да ми създават ядове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти си влизаш защото си с чужд номер! Ограничението важи само за гръцки МПС. Все пак са туристическа държава smile049

А от кога не знам, но е поне от 2000та година насам. Може и да е доста преди това.

 

PS: Сега прегледах и ТУК пишат, че от 11 ноември 2011та забраната е паднала... Ама надали са накупили толкова дизели от тогава smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вестник 24 часа

 

„Трайков: Дизелът не бива да е над 2,40 лв. сега”

 

Цената на дизела у нас е много висока. Тя трябва да бъде 2 лева без ДДС или около 2,40 с ДДС. България трябва има най-евтиния бензин и втория най-евтин дизел в Европа, смята Трайков. Това заяви бившият енергиен министър Трайчо Трайков пред Нова телевизия.

В момента дизелът у нас достига стойности от 2,64 ст.

 

Трайков обяви, че по последни данни страната ни се нарежда на 9-то място по евтин дизел и на 4-то място по евтин дизел според Европейския енергиен портал.

 

Това показва, че има нещо нередно на пазара, заяви ексминистърът.

 

Според него особено сериозно е положението с цената на дизела. „Цената му е много висока като абсолютна стойност", посочи Трайков. Решението бившият министър вижда в посока улесняване на вноса и конкуренцията, което все още е проблем.

 

Днес пак е тръгнал нагоре, 2.65 го налях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Днес пак с нови цени... Шамара тоя път е за бензина.

 

На всичко отгоре, милата ни комисия за защита на конкуренцията, не само, че не намери картел в бранша, ами и нареди да спре публикуването на цени на едро от страна на Лукоил и бензиностанциите. Та да загубим тотално представа как се прави ценообразуването... макар, че то е ясно де. Става сутрин, поглежда през прозореца и сочи с палеца нагоре или надолу (доста рядко).

 

Ебаси комисията, ебаси конкуренцията, ебаси държавата...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЧУДНО....Ecto 98 вече мина 3-те лева!!!

Крайно време е да се заемеш ! smile004

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще Ви разкажа малка случка от този месец - това става в един от хотелите на Вальо Златев, не е тайна, че там е съдружник и БоБо.... Един от висшите шефове на Лукойл, си стои в сепарето и си поръчва марково питие, сервитьорката бързичко я сервира и руснакът - хоп 100 лв. бакшиш, и така при всяка поръчка 100 левова банкнота бе бакшиша. В заведението са около 20-тина сервитьорки, всички се изредиха да сервират на отбрания гост. Разбрахте ли, що ви е скъпо горивото? Щото сме всичките маниаци - шофьори, но трябва някой и нагана да може да върти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е ясно, нали не мислиш, че шефовете на Бритиш Петролиум ходят голи и боси :)

 

Въпроса в БГ не е дали Лукоил печели... а шуробаджанашкия начина по-който това става. Това дразни. Иначе е ясно, че петрола и в частност минералните горива имат само една устойчива посока в бъдеще...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе хубаво ги качвате тия снимки и мнрънкате под формата на шеги ама реални действия нулеви, както от вас така и от всички нас :? Въвеждат се само просташки правила и цени правещи живота вегетация и всеки си трае, скапана работа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

добре де Ставри и да се нервиш кво ще постигнеш?Глей сега в испания като вдигнали цената ,настъпило едва ли не военно положение.Дядката разправя

-нищо не работи и кола не се движи ,ако се движи чупят стъкла.В магазините само мляко хляб и нищо.Няма разнос,търговия само единна стачка.И имало ефект.А ние не сме единни,те вдигат ние ги псуваме вдигат цените на храните и ние нищо мислим как да оцелеем.Те това е минаваме на гас,метан,а другия че е на бензин или дизел ми майната му аз съм добре.няма единност.Питам колегите ми на бъзик кво ще правим с тоя бензин?те ми викат ми кат си будала карай на бензин ние сме на газ не не бърка.Е как да прокопсаме.Само нерви и нищо.Кой колега бе писал;и 10лева да е бензино па че си караме.Ми тва е е живот,демокрация,свобода. smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да се направи нещо. Един месец хората не зареждат в бензиностации на лукойл, примерно.Не е толкова голяма жертва. Но тук е България, и няма да стане. Едни ще кажат, че там били най-хубави горивата, други че там им пряавили отстъпки и тн. А за едим месец да им падне оборота с 60 -70 %(защото ще си има хора които да зареждат там ) си е гадно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един съвсем пресен случай от тия дни. Подписвахме договор с нов клиент-руснак, та докато изчаквахме едни документи се заприказвахме за кризата, в частност у нас.

Руснака каза: "При вас криза няма - магазините и кафенетата са пълни с хора, а трафика от коли е практически нескончаем. Аз ако нямам средства, няма да си зареждам колата и ще ходя пеш или с градския транспорт. Кризата е при гърците."

Е, аз просто си замълчах, нямаше как да оборя това му твърдение, най-вече защото е прав... Гърците за всяко нещо дето не им отърва правят стачки, при нас такова нещо няма или е толкова мижаво, че все едно не се случва.

За себе си мога да кажа, че стане ли ми непосилно да си зареждам гориво, просто няма да го правя. И ще си гарирам колицата в очакване на едни по-добри времена. Ама колко ли собственици на автомобили мислят така? Всички се примиряваме и това е жалко и тъжно. :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От вчера съм изненадан от верига бензиностанции не цитирам да не бъде реклама

Та какво се случи, служебно зареждам във веригата и хоп изненада в софия дизела на

цена 2.71 лв. а там доста на север във Видин същата верига го продава за 2.59 лв.

Направо шаш явно тука в София, ни работат .

Една и съща верига различни цени.

За удостоверяване мога да снимам касовата бележка.

Другата седмица пак съм натам и от любопитство пак ще проверявам цената.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.