Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

За цената на петрола и горивата!


Recommended Posts

  • Отговори 764
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • VALDO

    85

  • Цецо75

    63

  • PRR

    43

  • C2H5OH

    34

Най-много писали в темата

Е добре де, защо тогава и на OMV е пак толкова газта. Нали тяхната е румънска. Ако нещо не ти е изгодно да го продаваш - спираш да го правиш, докато не се уравновеси пазара. Т.е. и те могат да пишат, че няма газ и да изчакат докато не дойдат добрите ](*,) времена.

Както и да е. Аз сипвам румънска на 0.69 лв/л. Или поне знам че е румънска. А може и да е румънска от Нефтохима, ама аз да не знам. smile001

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Лошото е че от Лукойл само информация изтича от време на време. Не вземе да почне да изтича и по малко бензинец, че да има малко и келепир от това че разнася воня.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

To изтича,ама трябва да знаеш къде е кранчето!!! smile092

Мойто кранче е на варела зад гаража smile004

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

To изтича,ама трябва да знаеш къде е кранчето!!! smile092

Мойто кранче е на варела зад гаража smile004

Oт твойто кранче накрая ще си прецакаш колата! ](*,)
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

To изтича,ама трябва да знаеш къде е кранчето!!! smile092

Мойто кранче е на варела зад гаража smile004

Oт твойто кранче накрая ще си прецакаш колата! ](*,)

Няма страшно.От 100% сигурен и чист извор е ;) Не гледай,че пуши :mrgreen: не е от това :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето едно продължение на историята за "газа като отпадъчен продукт", за което бях писал в предни постове

"Четиридесет милиона долара. Толкова пари се изпаряват във въздуха над южния иракски град Басра всеки ден, докато пламъците над петролните кладенци изгарят остатъчния природен газ в тези находища, който няма как да бъде използван."

Още може да четет тук:

http://capital.bg/show.php?storyid=719706

 

Подобно нещо, не в такива мащаби разбира се, се случва в рафинериите, когато консумацията на газ намалее....и няма какво да се прави с нея.

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...
  • 3 седмици по-късно...

Цената на петрола ще се срути до 20 долара за барел, тъй като рецесията ще доведе до драстичен спад на търсенето на суровината, смята бившият съветник на Белия дом Филип Ферлегер, който се занимава с академична работа в сферата на икономиката.

 

До края на годината ще бъде създаден излишък от 100 млн. барела петрол, което ще запълни целия капацитет за съхранение на суровината.

 

Това може да изпрати цената на петрола рязко надолу до седемгодишното дъно от 20 долара за барел, предава Bloomberg.

 

Специалистът е на такова мнение, тъй като данните показвали как производството на петрол надвишава с около 1 млн. барела дневното потребление на суровината.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато цената на петрола се срине до критичните 20$ за барел , то цената на дизела в Бг ще удари фантастичните 1,40 лв. А когато петрола започне да се раздава като за 'червен кръст" , т.е. без пари у нас дизела ще падне на заветните 1.20 лв.

 

п.п. не трябва да се забравя , че започва втория етап на рецецията ...потребителския ... smile092

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте аз съм малко нов тук и имам един въпрос. Налага ми се да патувам до Турция това лято и се интерсувам от цените на горивата там, по точно дизела. може ли някой да ми каже каква е цената на дизела и да ми препоръча от кои вериги бензиностанции да зареждам. Направлението ми е Бургас - Измир :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

VALDO забеляза ли че на Rompetrol цената на А98Н е 2.18 лв, а на OMV до METRO цената на Carrera Super 100 e 2.17 лв. По-евтино е да сложиш 100 октана отколкото 98.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Та... на моята 120-ка реших да капна 98... е сипах... ама голяма грешка направих ](*,) така не вървеше и така кюфкаше с него , че се отказах да правя това вече, след това сложих 95 V-Power него си го харесва, бръмчи си по-добре, върви по-добре.. .абе ... нещо имаше в този 98... дали несъм сгрешил бензиностанцията или бенза наистана беше нередовен.. незнам smile177

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колкото са бензионстанциите, толкова са и бенизните по качество и характеристики.

В Бургас има 2 OMV та и забелязах, че ако заредиш едно и също гориво на едната и на другата има разлика, че какво остава за някоя по-малка бенизностанцийка. OMV тата нещо се излагат напоследък, виж от Extra Force 96 на Петрол съм много доволен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

VALDO забеляза ли че на Rompetrol цената на А98Н е 2.18 лв, а на OMV до METRO цената на Carrera Super 100 e 2.17 лв. По-евтино е да сложиш 100 октана отколкото 98.
А такива високооктанови бензини не използвам на Лаурентина!Хората са написали 95 и аз с толкова си карам!Пробвах и с различни 100 октанови модификации,но нямаше разлика!

 

П>С>b0n3v,навремето на 120-ката като и сипнах 98 и стана ебаси и PORSCHE-то!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

"Лукойл България" сваля цените на едро на бензина и дизела!

http://business.actualno.com/news_260360.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.