Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

За цената на петрола и горивата!


Recommended Posts

„Лукойл" свали цените на горивата без пропан-бутана!

http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=408498

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 764
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • VALDO

    85

  • Цецо75

    63

  • PRR

    43

  • C2H5OH

    34

Най-много писали в темата

Гу'син VALDO, хитрец такъв, що пак смени заглавието, бре? Преди, като прочетем, че '' Цената на петрола пада'' и ми ставаше хубавоооо, ся..........си го направил като статистическо заглавие у вестник и кефа изчезнА. :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да се настроите, че скоро петрол няма да има и ще минаваме на електромобили! smile004

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да се настроите, че скоро петрол няма да има и ще минаваме на електромобили! smile004

 

да, да....ама колко е "Скоро".....

Това скоро за мен е 10 години поне....а в нашите ширини и по-късно.....

Електромобилите са скъпа инвестиция....и като коли и като инфраструктура.....Уви!!!

Така че темата тук(за цената на петрола де....) ще е актуална още дълго.... :)

поздрав.

и весел ден и уикенд след това....!

ПС "Мисля да пусна и аз една тема.....Цената на Алкохола пада, а вече взе да се вдига" :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависим народ сме, брееей, кой от цигари, кой от алкохол и всички робуваме на пустия петрол. :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...
  • 2 седмици по-късно...

Бе и аз се чудих,надявах се вие да кажете! smile091

 

П>С>ама си е седмично според мен!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вдигат цените на горивата заради Закона за акцизите

 

До два-три месеца бензинът и другите горива ще поскъпнат с между 20 и 30 стотинки за литър заради промените в Закона за акцизите, съобщиха от Българската петролна и газова асоциация. Според търговците законовите изменения ще усложнят работата им заради въведените транспортни и регистрационни изисквания.

 

С 15 на сто по-скъп бензин ще купуваме след няколко месеца, ако не се преразгледа гласуваният вече Закон за акцизите и данъчните складове, предупредиха търговците на горива. Нормативните промени въвеждат допълнителни транспортни и логистични изисквания, които ще се отразят в крайната цена за потребителите, обясни шефът на асоциацията Андрей Делчев. „Едно такова вдигане на цените няма да е еднократно, няма да е от определен период от време. Привеждането на фирмите в съответствие с изискванията на закона ще доведе до това, че те ще оскъпят продукта си”, каза той.

 

Едно от новите изисквания е всяка отделна бензиностанция на една фирма да се снабдява с гориво с отделен камион, обясни Димитър Тортопов от асоциацията. „Тоест аз трябва да имам един камион, който да отиде да разтовари във Варна, друг камион, който да отиде да разтовари пак във Варна, но в друга бензиностанция в града, трети камион, който да разтовари в Добрич, четвърти в Бургас. Транспортната схема до такава степен повишава цената на крайния продукт, че ние планираме от порядъка на 10-15 процента увеличение на цените на горивата”, каза Тортопов.

 

Търговците на горива подчертаха, че подкрепят усилията на правителството за повишаване на контрола в бранша, но не и като се блокира работата на изрядните фирми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

По случай новата година „Лукойл” вдигна цените на някои горива!Честито!

http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=457733

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Петролът поскъпва за девети ден до 82 долара за барел!

http://www.dnes.bg/business/2010/01/05/ ... arel.83537

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...
  • 1 месец по-късно...

Хм, накъде повече ли? :mrgreen: Преди две години дизела подмина 2,70 за литър. :smt0344

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм, накъде повече ли? :mrgreen: Преди две години дизела подмина 2,70 за литър. :smt0344
Дааааа. Тогава даже газта подмина 1,10 лв. smile004
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да да! 0.97 лв. е в момента smile004

Да , ама в Оряхово към 04.04.10 е 1.08лв.

Тук има само една газостанция,д@@ба и монополистът му . :evil:

Навсичкото отгоре,когато зареждам от нея разходът ми се вдига със 3/100

Другата ми алтернатива е на 15км.

Абе...гадна работа,иначе нафтица намирам в момента на 1.20лв. smile168

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е локомотивна - завий ми 20-30-40-50 литра и на мен. Аз ще мина да си ги взема smile048

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е локомотивна - завий ми 20-30-40-50 литра и на мен. Аз ще мина да си ги взема smile048

локомотивна в Оряхово...да,да smile091

корабна по може smile001

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Пак нескопосани обяснения на някои индивиди, чудещи се как да оправдаят скока на цените на горивата: http://clubs1.bg/novina.php?n=14139

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.